Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Ας κανω ενα review στο gamma-ray που ανεβασα παρπαανω.Το εχω παρει 3 φορες.Συνηθως ειμαι καχυποπτος στα συμπληρωματα που βγαζουν αθλητες,καθως εκμεταλλευονται το ονομα και οι φορμουλες τους δε λενε τιποτα.Το συγκεκριμενο ομως της dynamik(η εταιρια του Kai Greene) μου κινησε την περιεργεια.Ειχα κανει αρκετη ερευνα πανω στη γλυκερολη,και αρκετες κατεληγαν στο συμπερασμα οτι ειναι ασταθης απο τη στιγμη που θα μπει στο νερο με αποτλεεσμα να μειωνεται δραματικα η βιοδιαθεσιμοτητα.Η συγκεκριμενη που χρησιμοποιει(hydromax) ανηκει στη glanbia ,εχει επεξεργαστει ειδικα μετα απο επεξεργασια με silica αν δεν κανω λαθος.

    Επισης οι επικατεχινες που περιεχει,δεν ειναι συνηιθες συστατικο.Χρησιμοποιειται κυριως σε muscle-building formulas καθως ερευνες εχουν δειξει την επιδραση τους στη μειωση της μυοστατινης.Παρ ολα αυτα σαν ''side effect'' διαθετουν τα πρηξιματα,ενα εντελως διαφορετικο ειδους σε σχεση με αυτα που ειχα συνηθισει.

    Χρησιμοποιησα 1,5 σκουπ:

    Διαλυτοτητα 9,5/10:Σε πλαστικο ποτηρι με κουταλακι απλα και ανακατευτηκε σε ελαχιστα δευτερολεπτα χωρις ιχνος υπολλειματων.
    Γευση:9/10:Πολυ ωραια γευση,εντονη αλλα οχι υπερβολικα γλυκια.Επισης απιστευτα ελαφρυ στο στομαχι,οπως βλεπετε δε χρησιμοποιει ουτε χρωματα και απο γλυκαντικα περιεχει ερυθριτολη(το ασφαλεστερο γλυκαντικο)

    Αποτελεσματικοτητα 9/10:Με διαφορα τα καλυτερα πρηξιματα της ζωης μου.Ενα διαφορετικο ειδος πρηξιματος βαθια στις μυικες ινες σε βαθμο ''πετρωματος'',με αποτελεσμα αρκετες κινησεις να εκτελουνται δυσκολα.Αντιστοιχα και η φλεβικοτητα.Ειδα φλεβες στο κουτελο που δεν ειχα ξαναδει.Το ιδιο και στο σωμα οταν εβγαλα το φουτερ μετα την προπονηση.Το συστινω ανεπιφυλακτα ειδικα για οσους θελουν το πρηξιμο αλλα δε συμπαθουν τα stims οπως γω.Πολυ ωραια αισθηση γενικοτερα.Να προσθεσω ομως οτι προσθεσα και 2 εξτρα γραμμαρια σιτρουλινης για να φτασω την clinical dose.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-09-14
    Posts
    114

    Default

    Πολύ καλό review.. Ευχαριστούμε.. Το χρησιμοποιήσες μόνο του η μαζί με το pre workout της ίδιας εταιρίας; θεωρώ ότι όταν τα φτιάχνουν έτσι τα κάνουν να ταιριάζουν ακριβώς κ στο αντίστοιχο pre workout της εκάστοτε εταιρίας.. Εγω το core pump δεν το αλλάζω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κ αυτό..

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Pangiotis View Post
    Πολύ καλό review.. Ευχαριστούμε.. Το χρησιμοποιήσες μόνο του η μαζί με το pre workout της ίδιας εταιρίας; θεωρώ ότι όταν τα φτιάχνουν έτσι τα κάνουν να ταιριάζουν ακριβώς κ στο αντίστοιχο pre workout της εκάστοτε εταιρίας.. Εγω το core pump δεν το αλλάζω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κ αυτό..

    Εντελως μονο του καθως δε συμπαθω τα stims οπως ανεφερα, ειδικα οταν προπονουμαι αργα το βραδυ οπως τωρα.Οταν προπονουμαι νωρις πινω ενα διπλο εσπρεσο και ειμαι τελεια.

    Παντως ναι ,αν καποιος τα συνδυασει θα ειναι τρομερος συνδυασμος,καθως θα εχει παει η σιτρουλινη στα 5 γραμ συν 3,2 γραμβ-αλανινης που περιεχει το savage roar και αλλα καλουδια.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-09-14
    Posts
    114

    Default

    Οκ.. Αν επιτρέπεται από που το παρήγγειλες; το έχει κάποιο σαιτ που να το φέρνει Ελλάδα;

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Οχι δεν το έβρισκα Ελλάδα ούτε στα περισσότερα ευρωπαϊκα.Το βρήκα στο powermyself αλλα το εχει και το musclerage.co.uk .Αγγλικα και τα δυο

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-09-14
    Posts
    114

    Default

    Ευχαριστώ πολύ..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muscle Matrix της HIT Supplements - αξιολογηση
    By Dimitris stfs in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 6
    Last Post: 14-09-13, 00:04
  2. Advanced Muscle Science Pump Fixx - Αξιολόγηση
    By muaythaispirit in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-11, 22:44
  3. MUSCLE XGF
    By IZG in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-09, 01:36
  4. EAS Muscle Armor - Αξιολόγηση
    By apollong1 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 5
    Last Post: 13-01-08, 23:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •