Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 177
  1. #31
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εγω παντως το ρυζι το μαγειρευω για ολα τα γευματα το πρωι η ακομη και για 2 μερες σ ενα πρωι.αν μαγειρεψω για 2 μερες,το ζυγιζω στην μεση και μετα ξερω αυτη την ποσοτητα θα την φαω σημερα,αυτη αυριο.τωρα 5 σπιρια σ αυτο το γευμα,10 λιγοτερα στο αλλο ειναι ψηριασμα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #32
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Ενταξει με καλυψες ρε Δημητρη για αλλη μια φορα.Θα σταματησω πλεον να τρελαινομαι σε ημερισιο πλανο και θα κοιταω κυριως στο συνολο της εβδομαδος γιατι με εχει επηρεασει και ψυχολογικα πολυ γιατι μου παιρνει πολυ χρονο αυτο το ψειρισμα και αγχωνομαι τζαμπα.Στα σοβαρα τωρα μετα απο τη διακοπη της αεροβιας και την αυξηση του φαγητου φανηκε για πρωτη φορα μια καποια μυικοτητα και το δερμα στην περιοχη της κοιλιας τσιτωσε απλα τρομαζω λιγο επειδη στην περιοχη της κοιλιας ειναι σαν να εχω ενα ψιλομονιμο φουσκωμα,δηλαδη ενω ειναι σκληρη η περιοχη εει περα σα να πεταγεται υπερβολικα(σαν μπυροκοιλι ειδικα οταν τρωω,κλαμα λεμε).και φοβομουν μετα απο τοσο καιρο που ειχα ψιλοαπομονωσει τον υδ/κα τοσο καιρο μην σοκαριστει το σωμα μου και δεν ξερει πως να το διαχειριστει αν και τον εντασσω τοσο ομαλα που δεν νομιζω να υπαρξει θεμα.Απλα πρεπει να χαλαρωσω και να αραξω την πετσα μου που λεει και ενας φιλος μου...

  3. #33
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Οταν ξερεις τι και ποσο καταναλωνεις,αλαγες που μπορει να δεις στην ζυγαρια αν χρησιμοποιεις δεν πρεπει να σε φοβιζουν.εγω πχ εχω βγει σε ζυγιση και μισο και ενα κιλο πανω γιατι μπορει να μην κοιμηθηκα καλα.γιατι χαλασε το αμαξι μας και επρεπε να γινει αμεσα γιατι εχουμε σπορες και λιπασματα και ειμαι σε στενοτητα την περιοδο αυτη γιατι εφαγα τονο την προηγουμενη και δεν ηταν συνηθισμενος ο οργανισμος μου στο τοσο νατριο σ ενα γευμα.ΔΕΝ γινεται ομως ενω ξερω τι τρωω και ΠΟΣΟ να ανεβηκανε τα κιλα μου 1 κιλο σε 3 η 4 μερες οταν ολο τον καιρο εχω περιπου τα ιδια μακρος.δεν ειναι φυσην δυνατο.γι αυτο ακριβως λεμε πως ειναι σημαντικο καποιος να ξερει τι και ποσο τρωει.Αλλα μην αποκτησεις ψυχωση.κανε το ρυζι για την μερα.θα βγει 1 κιλο?θα κανεις 4 γευματα?βαλε περιπου 250-300 ανα γευμα η ετσι οπως ειναι στην κατσαρολα παρε με το κουταλι το ενα τεταρτο ανα γευμα και εισαι τζετ!ουτε καν ζυγαρια παρα μονο το ωμο και εισαι ετοιμος!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #34
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Πλεον ετσι θα γινεται γιατι αναλωνομαστε σε λεπτομερειες και χανουμε την ουσια.Να σαι καλα και παλι και εσω θα ειμαστε να τα λεμε!!

  5. #35
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Αnytime!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #36
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Παιδια εψαχνα τα διατροφικά στοιχεία του μοσχαριου νουα αλλα βρηκα ενα το οποιο δεν μου εκανε για σωστοhttp://www.calorieking.com/foods/cal...kPTYxMjEz.html
    Σαν πολυ μου φαινεται 36 γρ πρωτεΐνη στα 100 μαγειρεμενου. Απο αλλα παιδια που ειδα το υπολογιζουν γυρω στα 27γρ που μου φαινεται πιο λογικο(ξεπερνα και τα 30γρ πρωτεινης του κοτοπουλου??). Οποιος εχει λινκ απο fitness pal με κουμπωσε...

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Το εψαξα ως extra lean beef(μιας και το νουα ειναι το πιο αλιπο κομματι του μοσχαριου), και:

    Screenshot 2016-04-21 14.34.57.png
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  8. #38
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    ΟΚ.Απλα πρεπει να ειναι τα macros του ανα 100γρ ωμου γιατι 21γρ πρωτεινη και 10 γρ λιπαρα μου δεν μου φαινονται σωστα.Υπολογιζα γυρω στα 26 γρ πρωτεινη και γυρω στ 7 γρ λιπος ανα 100 γρ μαγειρεμενου νουα στην κατσαρολα. Αυτο μου φαινεται πιο σωστο να ειμαι απολυτα ειλικρινης http://nutritiondata.self.com/facts/...roducts/7451/2

  9. #39
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Φιλε μου, απλα φαε εκει το νουα στην ιδια ποσοτητα που τρως και το κοτοπουλο,1-2 φορες την εβδομαδα.Λες και αμα χασεις γραμμαριο πρωτεινης θα παθεις τιποτα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  10. #40
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Στις ιδιες ποσοστητες επαιζα παντα απλα επιδη εκανα παραπνω αυτη τη φορα και θα εκανα ολα τα γευματα μου μοσχαρι για 2 μερες γι αυτο ρωτησα πιο πολυ.Ευχαριστω παντως

  11. #41
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Θα σου εστελνα αυτο που χρησιμοποιουσα αλλα επειδη η λογικη μου,απ οτι βρεις παρε το πιο "βαρυ" δες πως αντιδρα το σωμα σου και πρατεις αναλογα,πανε με βαση αυτον τον γνωμονα.Ασε που για το νουα οι περισσοτερες καταχωρησεις εχουν 0 λιπος λες και τους το χει ετοιμασει προσωπικος χασαπης οποτε θα πεσεις εξω λιγο η πολυ!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #42
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Εγινε και σε ευχαριστω Δημητρη

  13. #43
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Μετα απο αρκετο καιρο ηρθε η ωρα να ποσταρω κατι γιατι πιασαμε αράχνες.Εχει περιπου 1 μηνα που εχω βελτιωσει την διατροφη μου αρκετα και εχω ανεβασει τον υδ/κα και οι αλλαγες ειναι εμφανεις.Στο γυμναστηριο ανεβαινω και σε κιλα και σε επαναληψεις και φυσικα και σε διαθεση καθως δεν το περιμενα.Εχω αρχισει να δινω μεγαλυτερη βαση στα ποδια που τα ειχα παραμελησει,δεν κανω υπερβολες στις ασκησεις,κοιλιακους 3 φορες την εβδομαδα και νιωθω το σωμα μου επιτελους να μην παραπονιεται.Η διαφορα ειναι μεγαλη τοσο στο στηθος και στη φλεβικοτητα στα χερια που πλεον ειναι μονιμη για καποιο λογο λλα και στους κοιλιακους που μπορει να μην φαινονται κομματιασμενοι αλλα εσφιξα αρκετα στη νπεριοχη της κοιλιας.Το προβλημα γυρω απο τον ομφαλο αρχιζει να περιοριζεται σιγα σιγα.Τωρα προσπαθω κυριως να δινω το 100% την ωρα που ειμαι στο γυμναστηριο μιας και απο αποψη διατροφης θεωρω ειμαι κομπλε.Ποσταρω και την σημερινη διατροφη γιατι σκεφτομαι να πειραματιστω με καποιες αλλαγες για να δω κυριως τι μου καθεται καλυτερα.
    May 16, 2016

    FOODS Calories Carbs Fat Protein Cholest Sodium Sugars Fiber
    Breakfast
    Cocoa - Dry powder, unsweetened, 1 tsp(s) 4 1g 0g 0g 0mg 0mg 0g 1g
    Giaourti Total - ΦΑΓΕ, 0.5 cup (200 grams) 73 4g 2g 10g 0mg 0mg 4g 0g
    Egg, whole, cooked, hard-boiled, 1 large 78 1g 5g 6g 187mg 62mg 1g 0g
    granny - Apple, 60 g 31 9g 0g 0g 0mg 0mg 7g 2g
    quaker - νιφαδες βρωμης ολικης αλεσης, 80 γραμαρια 300 48g 6g 9g 0mg 0mg 0g 7g
    Homemade - Egg White - Hard Boiled, 217 gram 112 1g 1g 24g 0mg 362mg 1g 0g
    Strawberries, raw, 35 g 11 3g 0g 0g 0mg 0mg 2g 1g
    Post work-out/snack
    Homemade - Egg White - Hard Boiled, 105 gram 54 1g 1g 11g 0mg 175mg 1g 0g
    Bananas, raw, 110.0 g 98 25g 0g 1g 0mg 1mg 13g 3g
    Lunch
    Potatoes, baked, flesh, without salt, 200 g 186 43g 0g 4g 0mg 10mg 3g 3g
    Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, roasted, 100 g 165 0g 4g 31g 85mg 74mg 0g 0g
    Snacks
    Uncle Ben's - parboiled, 50 gram 174 36g 1g 4g 0mg 0mg 0g 0g
    Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, roasted, 100 g 165 0g 4g 31g 85mg 74mg 0g 0g
    Lettuce, green leaf, raw, 100 g 15 3g 0g 1g 0mg 28mg 1g 1g
    Dinner
    Uncle Ben's - parboiled, 50 gram 174 36g 1g 4g 0mg 0mg 0g 0g
    Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, roasted, 100 g 165 0g 4g 31g 85mg 74mg 0g 0g
    Lettuce, green leaf, raw, 100 g 15 3g 0g 1g 0mg 28mg 1g 1g
    Before sleep
    Giaourti Total - ΦΑΓΕ, 1 cup (200 grams) 146 8g 4g 20g 0mg 0mg 8g 0g
    Nuts, almonds, 10 g 58 2g 5g 2g 0mg 0mg 0g 1g
    TOTAL: 2,024 224g 38g 190g 442mg 888mg 42g 20g

    Απο υδ/κα παιζν γυρω στα 230γρ μεχρι στιμγης,αλλα δεν καιγομαι να ανεβασω γιατι χωνω και καμια πιπερια η αγγουρι,μουσταρδα μεσα στα γευματα μου οποτε ανεβαινει λιγο.Εβγαλα το ελαιολαδο απο το μαγειρεμα και εχοντας πλεον πεσει στα 40γρ λιπαρα και τον παραπανω υδ/κα εκαναν εμφανη διαφορα στην προπονηση.Η ζυγαρια βεβαια για καποιο λογο επεσε και πλεον κινουμαι γυρω στα 65 κιλα!!!Θα ανεβουμε καποια στιγμη αλλα δεν βιαζομαστε.Τωρα οι αλλαγες που σκεφτομαι να κανω αφορουν κυριως το μετα-προπονητικο μου γευμα.Παιρνω το πρωινο μου γυρω στισ 11:30-12:00 παω προπονηση στις 14:00.Στις 15:30 τρωω 3 ασπραδια και μια μπανανα,Μεχρι να παω σπιτι να βαλω παγο λιγο στο γονατο τρωω μεσημεριανο στις 16:00.Δεν μου καθεται βαρυ αλλα δεν πειναω και σαν λυκος βεβαια(η μπανανα με τα ασπραδια κατεβαινει για χαβαλε).Ελεγα μηπως ειναι υπερβολη να κανω 2 τοσο κοντινα γευματα με 2 διαφορετικες πηγες υδ/κα και πρωτεινη,ομως αυτα τα 30 γρ υδ/κα της μπανανας με βοηθουν να φτασω τα μακρος μου.Ειμαι σε διλλημα ειτε να το βγαλω τελειως και να αυξησω αναλογικα σε καθε γευμα τον υδ/κα και λιγο την πρωτεινη με εμφαση το μετα-προπονητικο(θεωρω οτι η πατατα ειναι καλυτερος υδ/κας απο την μπανανα?!) ειτε να προσθεσω τη μπανανα στο πρωινο.Τα ασπραδια λεω να τα βγαλω τελειως και λογω ζεστης.Σκεφτομουν να τα προσθεσω στο πρωινο αλλα παει πολυ,επισης σκεφτομουν να διαφοροποιησω το πρωινο οπως το κανω τις οφφ μερες που απλα βγαζω το γιαουρτι και αυξανω τα ασπραδια αλλα χρειαζομαι και το γιαουρτι γιατι το πρωινο ουσιαστικα ειναι προ-προπονητικο.Κατα πασα πιθανοτητα μπορει να κανω αυτο που εκανα παλια δηλαδη να τρωω μονο την μπανανα στο γυμναστηριο και μετα κανονικο γευμα.Θα το σκεφτω,θα ρωτησω και για καμια ιδεα και βλεπω απο εβδομαδα.
    Υ.Γ.Καποια στιγμη πρεπει να ποσταρω και την προπονηση μου γιατι ο γυμναστης μου με κλανει λιγο.Αμα πεσει η ετησια συνδρομη μετα γινεσαι ολο και περισσοτερο αορατος και γεννιεται το διλλημα με την ικανοτητα σου αυτη να γινεις κακοποιος ή να πολεμησεις το εγκλημα????

  14. #44
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Aνεβασε θερμιδες γενικα.Ανεβασε υδατανθρακα και λιγο πρωτεινη.την παραπανω βαλτην στο μεταπροπονητικο και υδατανθρακα στα μεταπροπονητικα γευματα.ποτε θα φας την μπανανα ειναι δικο σου θεμα.εγω την εκοψα τελειως π.χ.δεν υπαρχουν στερεοτυπα στα πλαισια της μερας κανεις οτι γουσταρεις.αλλα 2.000 εισαι χαμηλα οποτε ανεβασε αυτα που σου πα.αμα θες μετα την προπονηση πανε σπιτι και φαε κανονικο γευμα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #45
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Απλα οποτε φτανω στα 190γρ περιπου πρωτεινη ειδικα οταν εχω και μοσχαρι το στομαχι μου ψιλοπαραπονιεται.Θα αυξησω την πατατα στα 250 σιγουρα και το ρυζι σταδιακα αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα μεινει η μπανανα χωρις τα ασπραδια και θα παει το κοτοπουλο στο 150 μετα την προπονηση για να δουμε πως θα ανταποκριθει το σωμα.
    Υ.Γ.ΣΕ διαβαζω καθημερινα και απλα μου φτιαχνεις την διαθεση με το παθος που βασεις σε οτι κανεις.Μπορει να μην γραφω στο log σου αλλα keep it up και σε ευχαριστω για τις συμβουλες γιατι οι διαοφρες ειναι ηδη τεραστιες μονο με οσα επισημανες τον τελευταιο μηνα
    Με τη κλιμακα να ανεβαζω θερμιδες για να φτασω 2500 και για ποσο διαστημα προτεινεις?
    Τρεμω στο τι εχεις να κραξεις οταν ποστρω το προγραμμα που ακολουθω....

  16. #46
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Aμα δεν πειραζει εσενα να γυρνας απ το γυμναστηριο και να βαζεις παγο στο γονατο καθε φορα εμενα τι να με πειραξει!μονο σου τα λες.Ποσο ειναι η συντηρηση σου?γιατι 2.000 δεν ειναι
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #47
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Η συντηρηση μου βγαινει στις 2500 θερμιδες αλλα γενικα δεν κινουμαι πολυ μεσα στη μερα περα του γυμναστηριου.Με δυσκολευει πολυ να ανεβω στις θερμιδες.Με πρωτεινη κοιταω να ειμαι το λιγοτερο στα 170γρ και 190 max λιπαρα γυρω στα 50γρ τωρα πρεπει να φτασω τα 300γρ+!!!Σεκψου ετρωγα μονο 200γρ πατατα και 50 γρ ρυζι μεσα στη μερα.Τωρα ειμαι στα 100γρ ρυζι.Θελω να ανεβασω αλλα δεν ξερω τι ποσοτητα να βαζω ανα 1 εβδοαμδα,ανα 2 ?Ηδη ψιλομπουχτιζω απο το φαγητο γι αυτο φοβομουν να ανεβασω κ αλλο.Αν και η ζυγαρια πεφτει και το σωμα εχει παρει ωραια γεμισματα σε λιγο χρονικο διαστημα.Ασε που αμα παιξω με 40/40/20 στις 2500 η πρωτεινη παει 257γρ!!!Γι αυτο ημουν σε διλημμα.

  18. #48
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    To δεν κινουμε πολυ μεσα στην μερα μεχρι το εχω ελλειμα 500 θερμιδες δεν συνδεονται.Αυτη την βδομαδα δοκιμασε 250 υδατανθρακα/200 πρωτεινη/50 λιπος και δες πως θα παει.Να εισαι σε στενη επαφη με γιατρο για το γονατο γιατι κατι κανεις λαθος στην προπονηση,η στην μερα σου και φυσικα στην διατροφη.Μπορουμε μονο να βοηθησουμε το θεμα σου περιφερειακα με την διατροφη και την ασκηση.αν ειναι κατι σοβαρο ο γιατρος ειναι αυτος που θα σε βοηθησει και η διατροφη και ασκηση θα ναι συμμαχος.με τα μακρος αυτα θα εισαι περιπου 2.250.απ τα 2 που κινεισαι ειναι καλη αυξηση και σιγα σιγα θα παμε συντηρηση κια πανω αν θες
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #49
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Θα δοκιμασω αυτα τα μακρος αν και 200γρ πρωτεινη μου φαινονται πολλα. Στο γονατο βαζω παγο μρτα υην προπόνηση προληπτικα. Αυτο που το επηρεαζει πολυ ειναι οι συνεχεις διακυμανσεις του καιρου αν και με τος αλλαγες που εκανα στη διατροφη εχω δει διαφορα και σε αυτο το θεμα. Να αυξήσω τον υδ/κα κατευθειαν στο 250 η ειναι μεγαλη αλλαγη?

  20. #50
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Επειδη δεν μπορω να βρυσω θα πω μονο μη με κανεις να επαναλαμβανομαι..Αντε γιατι με τις φοβιες περι υδατανθρακα και μαλιστα σε περιπτωσεις που κινησε ηδη υποθερμιδικα και μετα την αλλαγη ακομη θα εισαι υποθερμιδικα ειναι για πολυ βρισίδι.Δοκιμασε το για 2 βδομαδες και μετα ελα να μου πεις Δεσμωτη @#@$@ μου πες κι εκανα.στην τελικη θα εχεις χασει 2 βδομαδες.Εχεις 6 γευματα αν θες καντα 5.Αν σε βολευουν τα 6,βαλε περισσοτερη πρωτεινη στο μεταπροπονητικο και τον επιπλεον υδατανθρακα επισης στα γευματα μετα την προπονηση αν το πρωινο σου δινει αρκετα ενεργεια.Δεν βλεπω fish oil και καλο ειναι να παρεις και βαλε λιγο ακομη ξηροκαρπιο αν αυτο σ αρεσει απο λιπαρα στο βραδινο.και επαναλαμβανω θα εισαι παλι υποθερμιδικα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #51
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Το αξιζω το ξυλο το παραδεχομαι.Λεω τοσο καιρο θα ανεβασω και κ@@@βαραω.Το εφαρμμοσα ηδη απο σημερα πηγα την πατατα στα 250γρ εβρασα και λιγα παντζαρια και θα φτασω τα 250γρ υδατ/κα.Τωρα για τα λιπαρα ελεγα να τρωω αλλο ενα κροκο στο πρωινο ή να αυξησω τους ξηρους καρπους.Λογικα θα παει αναλογα την ορεξη.Εχεις τα credits παντως εχω να το λεω με βοηθησες πολυ απλα οταν ησουν υπερβαρος τρεμεις μην δεις την ζυγαρια να ανεβαινει και ειδκια τωρα που δεν μπορω να κανω αεροβιο.Το fish oil απο που μπορω να το προμηθευτω και πως μπορω να το ενταξω λες?

  22. #52
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Aπο μαγαζι με συμπληρωματα απο Online παραγγελια.Για μενα value for money ειναι τα Musclepharm και αυτα χρησιμοποιω.Ημουν κι εγω υπερβαρος και ξερω.Επισης αεροβιο δεν ειναι μονο τα μηχανηματα αεροβιας.Μπορεις να ψαχτεις με σχοινι η kettlebells η κυκλικη προπονηση.τροποι υπαρχουν.θελεις δευτερο κροκο?βαλε δευτερο κροκο.θελεις ξηροκαρπιο?βαλε ξηροκαρπιο.θελεις ελαιολαδο?βαλε ελαιολαδο.macroz ειναι καντα οτι γουσταρεις!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #53
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Θα ψαχτω για fish oil και οσο αναφορα τα λιπαρα θα ενναλασομαι αναλογως τα κεφια.Σε ευχαριστω για τις συμβουλες και κυριως για την υπομονη που δειχνεις και δεν ριχνεις μπουνια μεσα απο την οθονη

  24. #54
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Δεν συγχυζομαι ποτε γιατι ανεβαινει η κορτιζολη μου!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  25. #55
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Χαχαχαχα.Ετσι!!!Don;t let the hate guide you my dear boy.Αυτο το fish oil που προτεινες καλη τιμη μου φανηκε.Εγω που κανω προπονηση το μεσημερι ποτε θα ηταν καλο να το παιρνω και σε τι δοσολογια προτεινεις?

  26. #56
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Μπορεις να παρεις οσο θελεις με την ενοια οτι εινια λιπος οποτε το αντιμετωπιζεις ως μακροστοιχειο.θα προτεινα απο 3 καψουλες και πανω.απο κει και περα βαλε μια το πρωι και απο μια σε επομενα γευματα και αν βαλεις παραπανω βαλτα οποτε γουσταρεις.οπως σου πα ειναι λιπος
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #57
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    οκ εγινε να'σαι καλα

  28. #58
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Και μην αφηνεις το ποδι στην μοιρα μου.καλο εινια να το τσεκαρεις με γιατρο συχνα πυκνα και να τον ρωτησεις αν καποια μορφη χαμηλης εντασης αεροβια επιτρεπεται.και αν δεν επιτρεπεται λυσεις υπαρχουν.και δεν στο λεω απο θεμα λιποδιαλυσης.Αυτο ειναι προπονητικος στοχος.Στο λεω απο θεμα υγειας γιατι για μενα η αεροβια ειναι κομματι καθε προπονητικου στοχου.Ειδικα σε ατομα που δυσκολευονται να παρουν κιλα,σε αντιθεση με οσα προτεινονται στα γυμναστηρια,εγω προτεινω κατευθειαν αεροβια
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #59
    Junior Bodybuilder Akouvalitos's Avatar
    Join Date
    01-02-16
    Posts
    187

    Default

    Θελω να ενταξω καποιες κυκλικες προπονησεις Η kettlebell αλλα δεν ξερω ποιες μερες να τις βαλω και ποτε,πριν η μετα τα βαρη.Καθημερινα το πρωι κανω ισομετρικες για το γονατο και μετα παγοθεραπεια.Μου προτειναι κυριως το περπατημα και ασκησεις ενδυναμωσεις καθως και δραστηριοτητες που δεν το επιβαρυνουν.Θα πρεπει να ενταξω το κολυμπι τωρα που καλυτερεψε ο καιρος.

  30. #60
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    To κολυμπι ειναι μια πολυ καλη ασκηση και αφου σου επιτρεπει το περπατημα εισαι καλα ακομη και σε συντηρηση αν εισαι.για το kettlebells καλο ειναι να σου δειξει καποιος γιατι εχει τεχνικες λεπτομερειες ειδαλως θα επιβαρυνεις πολυ τα γονατα και την οσφυικη σου μοιρα.μπορεις να κανεις την αεροβια και σε ωρα διαφορετικη απ τ βαρη η ακομη και σε μερα.το kettlebells θα το προτεινα σε διαφορετικη μερα ειδαλως σε διαφορετικη ωρα καλυτερα μερας που δεν εχεις ανω μερος
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MHP Isofast-50 - MHP Probolic 12 Hours και MHP Dark Matter
    By vliss in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 4
    Last Post: 14-09-12, 19:40
  2. Pete joins the dark side of powerlifting...
    By PetexHLS in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 11
    Last Post: 23-08-10, 15:22
  3. Replies: 40
    Last Post: 10-08-07, 21:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •