Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-04-16
    Posts
    2

    Default Platinum Mass Hight Quality Weight Gainer

    Παιδιά μια ερώτηση είμαι 17 χρονών και χρησιμοποιώ την πρωτεΐνη Platinum Mass Hight Quality Weight Gainer διότι θέλω να βάλω κυλά σε μυηκη μάζα σαν πρωτεΐνη είναι καλή πια είναι η γνώμη σας ??
    Last edited by AlexS3; 13-04-16 at 23:13. Reason: A mistake

  2. #2
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by AlexS3 View Post
    Παιδιά μια ερώτηση είμαι 17 χρονών και χρησιμοποιώ την πρωτεΐνη Platinum Mass Hight Quality Weight Gainer διότι θέλω να βάλω κυλά σε μυηκη μάζα σαν πρωτεΐνη είναι καλή πια είναι η γνώμη σας??
    Καλησπερα, καταρχην πες μας τα στατς σου, ποσο καιρο γυμναζεσαι, υψος, βαρος, προγραμμα γυμναστικης σου, διατροφης κλπ. Τα κιλα θα μπουν με την διατροφη και οχι με το συμπληρωμα. Επισης οι πρωτεινες ογκου ειναι ενα περιττο να το πω ηπια, συμπληρωμα..παρα μονο εαν εισουν σε τετοιο βαθμο που ετρωγες υπερθερμιδικα και λοιπα και δεν επαιρνες, πραγμα σπανιο..που και παλι τοτε μπορεις να φτιαξεις μονος σου σπιτικη πρωτεινη ογκου. Αλλα πρεπει να αρχισεις πρωτα απο τα θεμελια, απο την διατροφη και την προπονηση ξεκινανε ολα.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-04-16
    Posts
    2

    Default

    Τρώω Κανονικα το θέμα είναι είμαι 1.70 και είμαι 60 κιλά και με είπαν καλό θα ηταν να πάρω μια πρωτεΐνη πάω γυμνάστιριο περίπου 4 μήνες και κάνω πρόγραμμα για όγκο

  4. #4
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Δεν υπάρχει πρόγραμα στο τζιμ για όγκο ή για γράμμωση. Τη διαφορά τη κάνει η διατροφή. Λές τρως κανονικά αλλά δεν μας λες τι ακριβώς. Επίσης η πρωτεινη εινια συμπλήρωμα διατροφής, αυτή που έχεις είναι και με ζάχαρη νομίζω.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by AlexS3 View Post
    Τρώω Κανονικα το θέμα είναι είμαι 1.70 και είμαι 60 κιλά και με είπαν καλό θα ηταν να πάρω μια πρωτεΐνη πάω γυμνάστιριο περίπου 4 μήνες και κάνω πρόγραμμα για όγκο
    To ''τρωω κανονικα'' ειναι αδιαφορο. Σημασια εχει να γραψεις ακριβως τι τρως..Και κατι μου λεει πως μονο μετρημενα και σωστα δεν τρως για να εισαι 10 κιλα κατω απο το υψος σου και να λες τρωω κανονικα. Επισης οπως ειπε και η Αννα δεν υπαρχει προγραμμα γυμναστηριου για ογκο και γραμμωση, δεν υπαρχει κανω τοσες επαναληψεις για ογκο και τοσες για γραμμωση κλπ..αυτα μην τα ακους ποτε απο κανεναν. Ο ογκος ή η γραμμωση ερχονται απο την διατροφη..π.χ. παιρνεις παραπανω θερμιδες απο τις συντηρησης σου, ανεβαινεις κιλα(λεγεται υπερθερμιδικη διατροφη), παιρνεις λιγοτερες θερμιδες απο τις συντηρησης σου πεφτεις σε κιλα, γραμμωνεις(υποθερμιδικη διατροφη). Αν δεν οργανωσεις τα γευματα σου και τις θερμιδες σου στη διατροφη δεν θα παρεις κιλα. Το συμπληρωμα δεν σου χρειαζεται δεδομενου οτι δεν εχεις αρχισει με ενα προγραμμα διατροφικο σωστο. Η πρωτεινες ''ογκου'' ειναι τιγκα στα σακχαρα και δεν σου δινουν ποιοτικη βοηθεια στην αυξηση των κιλων.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Top Secret Nutrition Weight Gainer 1400 βοήθεια στο σκουπ
    By Mikesk96 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 17-10-14, 20:58
  2. Homemade Weight Gainer
    By BigBaby in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 04-10-13, 01:22
  3. Weight Gainer της Multipower
    By tottigoal in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 1
    Last Post: 10-03-11, 12:54
  4. Atlas Super Weight Gainer
    By toubanos21 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 5
    Last Post: 06-11-08, 10:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •