Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Default Πρόγραμμα Με Βάρη Για Αύξηση Μυϊκού Όγκου

    καλησπερα παιδια!

    Εδω και 7 μηνες περιπου κανω προγραμμα ογκου στο γυμναστηριο. Τους πρωτους 4-5 μηνες εβλεπα οτι πρηζομουν. Εδω ομως και κανα 2 μηνες κανω τα παντα και δεν μπορω να παρω αλλο. Δεν παιρνω καποια σκονη πρωτεινης ουτε και θελω. Εχω αλλαξει προγραμμα, τρωω πιο πολυ αλλα τιποτα. Στο γυμναστηριο κανω μια μυικη ομαδα την φορα (παω 5 φορες την εβδομαδα). Στις μεγαλες ομαδες(στηθος,πλατη,ποδια) κανω 7 ασκησεις απο 4 σετ και στις μικρες(χερια,ωμοι) 4 ασκησεις απο 4 σετ. Εχετε να μου προτεινετε κατι για να ξεκολησω και να παρω ακομη λιγο ογκο που θελω?

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλώς όρισες! Θα μπορούσες να μας πείς και λίγα πράγματτα για εσένα? Ύψος ηλικία κιλά!

    Επίσης προγράμματα όγκου και γράμμωσης δεν υπάρχουν. Αυτό γίνεται μέσω φαγητού. Θα ήθελες να μας πείς μια τυπική σου μέρα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλώς όρισες.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  4. #4
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Καλημέρα και καλώς ήρθες.
    Κάνεις πολλές ασκήσεις και πολλά σετ και σίγουρα έχεις κουράσει το σώμα σου. Μείωσε τις ασκήσεις σε τέσσερις για κάθε μυική ομάδα και τα σετ σε τρία.
    Δικέφαλο, τρικεφαλο και ώμους κάνε από τρεις ασκήσεις των τριών σετ.
    Δες πως θα πάει. Δώσε ανάσα στο σώμα σου να ξεκουραστεί και το κυριότερο είναι να το τροφοδοτείς με καλό και ποιοτικό φαΐ.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by tasaraselia View Post
    καλησπερα παιδια!

    Εδω και 7 μηνες περιπου κανω προγραμμα ογκου στο γυμναστηριο. Τους πρωτους 4-5 μηνες εβλεπα οτι πρηζομουν. Εδω ομως και κανα 2 μηνες κανω τα παντα και δεν μπορω να παρω αλλο. Δεν παιρνω καποια σκονη πρωτεινης ουτε και θελω. Εχω αλλαξει προγραμμα, τρωω πιο πολυ αλλα τιποτα. Στο γυμναστηριο κανω μια μυικη ομαδα την φορα (παω 5 φορες την εβδομαδα). Στις μεγαλες ομαδες(στηθος,πλατη,ποδια) κανω 7 ασκησεις απο 4 σετ και στις μικρες(χερια,ωμοι) 4 ασκησεις απο 4 σετ. Εχετε να μου προτεινετε κατι για να ξεκολησω και να παρω ακομη λιγο ογκο που θελω?

    Ευχαριστω!
    Μειωσε τις ασκησεις, δωσε χρονο στο σωμα και ξεκουραση και ΚΥΡΙΩΣ σωστο φαγητο. Δεν παιζει κανενα ρολο η σκονη πρωτεινης που αναφερεις. Για πες μας την διατροφη σου.
    Για να δεις αλλαγη με το ματι στο σωμα χρειαζεται χρονος. Εσυ ζητας μεσα σε 7 μηνες να πετυχεις οτι επιθυμεις φιλε μου;

  6. #6

    Default

    καλησπερα παιδια...

    ειμαι καινουριος και δεν ξερω ακριβως τι να γραψω...sorry...

    ειμαι 32 και 100 κιλα...διατροφη προσπαθω να μην τρωω λιπη αλλα μερικες φορες δεν τα καταφερνω...μια μερα ας πουμε καλη θα εχει:
    πρωινο μουσλι με κουακερ και μια μπανανα
    δεκατιανο ενα γιαουρτι στραγγιστο η κανενα σαντουιτς γαλοπουλα
    μεσημερι πολλα και διαφορα...συνηθως τρωω οτι υπαρχει ...αλλα οχι λιπη και τηγανιτα
    απογευμα πριντο gym καμια ριζογκοφρετα μα ταχινι και μπαρα δημητριακων
    και μετα το gym σιγουρα μια μπανανα και αυγα..η τυρι cottage ...

  7. #7

    Default

    καλησπερα φιλε μου...

    στο gym κανο μια μυικη την φορα...μου λες να συνεχισω την μια μυικη την φορα με λιγοτερα σετ και ασκησεις? η να κανω 2 μυικες την ιδια μερα?

  8. #8
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Αρχικα,εισαι 100 κιλα και θες να παρεις κι αλλο 'ογκο' ? τι υψος εχεις δηλαδη?
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  9. #9

    Default

    καλησπερα φιλε μου...

    ειμαι 1.83 περιπου..ναι θελω να πριστω ακομη λιγο..οσο παει με φυσικο τροπο. δεν θελω να παρω καποια σκονη

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπερα φιλε μου.
    Μια διευκρινηση, γιατι πολλες φορές από αυτά που ακούμε έχουμε παραπληροφορηθει:
    Καμια σκόνη (αν εννοεις συμπληρωμα πρωτεινης ή άλλο) δεν φαίρνει "φούσκωμα" με μη φυσικό τρόπο.
    Το "φουσκωμα" δηλαδή η υπερτροφία έχει να κανει κυριως με το σωστό φαγητό και στις σωστές δυνατές προπονήσεις.
    Αν ήταν έτσι, τότε εγώ δεν θα χωρούσα να περάσω από την πόρτα.
    Αυτό που χρειάζεσαι είναι σωστή οργάνωση στη διατροφή σου. Το "πολλά και διάφορα" που λες οτι τρως το μεσημέρι, είναι πολύ αόριστο.

    Όσο πιο συγκεκριμένος είσαι σε αυτό που κανεις, τοσο πιο συγκεκριμένα αποτελέσματα θα έχεις.
    Last edited by Kardoula; 18-04-16 at 10:56.

  11. #11
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by tasaraselia View Post
    καλησπερα φιλε μου...

    ειμαι 1.83 περιπου..ναι θελω να πριστω ακομη λιγο..οσο παει με φυσικο τροπο. δεν θελω να παρω καποια σκονη
    Η σκονη ειναι συμπληρωμα και ειναι απολυτα φυσικη οσο φυσικο ειναι και το φαγητο..οποτε οχι δεν θα πριστεις με την σκονη παραπανω απο'τι θα ''πριστεις'' με το φαι. Επισης το πρηξιμο ειναι γενικη και αοριστη εκφραση. Επισης εισαι 1.83 υψος και 100 κιλα. Υπο φυσιολογικες συνθηκες εφοσον εισαι αρχαριος και δεν εχεις χτισει μαζες και να εισαι σε αλλο επιπεδο αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι σιγουρα θα εχεις ψιλοξεφυγει σε λιπος.
    Last edited by IronAddict; 18-04-16 at 16:09.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Η σκονη ειναι συμπληρωμα και ειναι απολυτα φυσικη οσο φυσικο ειναι και το φαγητο..οποτε οχι δεν θα πριστεις με την σκονη παραπανω απο'τι θα ''πριστεις'' με το φαι. Επισης το πρηξιμο ειναι γενικη και αοριστη εκφραση. Επισης εισαι 1.83 υψος και 100 κιλα. Υπο φυσιολογικες συνθηκες εφοσον εισαι αρχαριος και δεν εχεις χτισει μαζες και να εισαι σε αλλο επιπεδο αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι σιγουρα θα εχεις ψιλοξεφυγει σε λιπος.
    Απο τις πρωτες μου σκεψεις οταν διαβασα τα stats του παλικαριου.... Εφοσον ειναι αρχαριος προφανως θα
    "κραταει" και λιπος....αλλα αυτο θα μας το διευκρινησει ο ιδιος..
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  13. #13

    Default

    καλησπερα παιδια...

    δεν ειπα οτι ειναι κατι κακο η πρωτεινη σε σκονη..απλα απο οσο εχω ακουσει βοηθα πιο πολυ απο το φαγητο(αυγο ας πουμε) γιατι αποροφαται πολυ πιο γρηγορα απο τον οργανισμο..
    οσο για το φαγητο, οκ δεν κανω διατροφη αυστηρη ουτε και τρωω ομως πολλα λιπη. λιπος εχω κλασσικα στην περιοχη της κοιλιας. το οποιο θελω να φυγει αλλα δεν ειναι καθολου ευκολο. ισως και γω να ζηταω και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο.. θελω να φουσκωσω και αλλο και να πεσει η κοιλια αλλα δεν θελω να χασω κιλα..πρακτικα δεν ξερω αν γινεται και αν γινεται ποσο θα χρειαστει..σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 01-11-14, 21:37
  2. Αύξηση Μυικού Όγκου. Πως??
    By stavros b in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 05-01-14, 12:22
  3. Αυξηση μυικου ογκου
    By Nikonas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-13, 15:47
  4. Αύξηση Μυικού Όγκου
    By SouLSiCk in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 21-09-08, 22:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •