Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 27 of 27
  1. #1

    Default Serious Mass 5.4Kg (Οptimum) + Creatine Powder 317gr (Οptimum)

    Screenshot_1.jpg

    Παίδες τι λέτε γι αυτήν την προσφορά;

  2. #2
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Serious mass????
    Σκουπιδι,ουτε για να την πεταξεις στην τουαλετα δε κανει...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #3
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Θα ηθελες να εξηγησεις αυτη την αποψη;

  4. #4
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Don'tQuit View Post
    Screenshot_1.jpg

    Παίδες τι λέτε γι αυτήν την προσφορά;
    οτι εχει να κανει με mass(εκτος και αν εισαι σε τοσο τραγικη κατασταση) περιττο..επισης χιλια δυο σιτε με καλες προσφορες, μαρκες που αποδιδουν και οχι μονο αυτες που αποφερουν στις 1,2 μεγαλες αλυσιδες στην Ελλαδα μπορεις να βρεις..μην πετας τα λεφτα σου.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Θα ηθελες να εξηγησεις αυτη την αποψη;
    Εμενα ρε συ η ιδεα οτι μπορω να φτιαξω ενα μιλκσεικ με γαλα μπανανα φυστικοβουτυρο whey και μελι, και να φτασω 1000 θερμιδες, οπως φτανει η δοση αυτης της "mass gainer" μου φαινεται πιο καλη...Ποιος ξερει ποση ζαχαρη βαζουνε μεσα σε αυτα.Δεν υπαρχει ωραιοτερο απο το φαγητο.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  6. #6
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    ειδικα αυτο το "mass" με πεθαινει σε πρωτεινες ογκου,ο χημικος θεουλης να την κανει.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  7. #7
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Με καλυψαν πληρως τα παιδια!!!
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  8. #8
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Δεχομαι οτι δεν ειναι και ιδιατερα χρησιμο σαν προιον (γενικα ολες οι gainer), αλλα οχι οτι ειναι σκουπιδι. Ειναι θεμα οπτικης μαλλον. Δεν εχω παρει και δεν σκοπευω να παρω. Προφανος για να υπαρχει στα ραφια τοσα χρονια καλυπτει καποιους ανθρωπους.


    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Εμενα ρε συ η ιδεα οτι μπορω να φτιαξω ενα μιλκσεικ με γαλα μπανανα φυστικοβουτυρο whey και μελι, και να φτασω 1000 θερμιδες, οπως φτανει η δοση αυτης της "mass gainer" μου φαινεται πιο καλη...Ποιος ξερει ποση ζαχαρη βαζουνε μεσα σε αυτα.Δεν υπαρχει ωραιοτερο απο το φαγητο.
    Θα το δοκιμασω αυτο που λες, δειχνει ωραιο.

  9. #9

    Default

    Σε τι ποσότητες θα φτάσεις 1000 θερμίδες φιλαράκι ;

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    οτι εχει να κανει με mass(εκτος και αν εισαι σε τοσο τραγικη κατασταση) περιττο..επισης χιλια δυο σιτε με καλες προσφορες, μαρκες που αποδιδουν και οχι μονο αυτες που αποφερουν στις 1,2 μεγαλες αλυσιδες στην Ελλαδα μπορεις να βρεις..μην πετας τα λεφτα σου.
    Είμαι περίπου 65 κιλά και δεν ανεβαίνει με τίποτα ο αριθμός , έχεις κάποιες προτάσεις κατά νου για τις προσφορές;

  11. #11
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Don'tQuit View Post
    Είμαι περίπου 65 κιλά και δεν ανεβαίνει με τίποτα ο αριθμός , έχεις κάποιες προτάσεις κατά νου για τις προσφορές;
    Υπαρχουν μαγαζια online ειτε ελλαδα ειτε ευρωπη κλπ που εχουν πολυ καλυτερες τιμες και βρισκεις τα παντα απο μαρκες αρα και ολα τα καλα προιοντα και οχι μονο αυτα που σου πλασαρουν επειδη αποτελουν χορηγια τους. Τωρα πρεπει να ψαξεις μονος σου, δεν μπορω να κατσω να ψαξω για εσενα προσφορες..αλλα υπαρχει και το myprotein που το φορουμ μας εχει κουπονια εκπτωσης παντα κλπ.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  12. #12
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Quote Originally Posted by Don'tQuit View Post
    Είμαι περίπου 65 κιλά και δεν ανεβαίνει με τίποτα ο αριθμός , έχεις κάποιες προτάσεις κατά νου για τις προσφορές;
    Ειχα και εγω προβλημα να παρω κιλα, δηλαδη νομιζα οτι ειχα. Απλα προσθεσα καποια γευματα και αυξησα λιγο τις ποσοτητες και περνω κιλα, δεν μετραω και δεν υπολογιζω τιποτα, ολα γινονται με την επιστημονικη μεθοδος "με το ματι". Η ζυγαρια δειχνει οτι περνω.

    Πρακτικα τωρα αυτο που κοιτας εαν δεις τα συστατικα του στο ταμπελακι να εχει με την σειρα που τα αναφερει:
    μαλτοδεξτρινη, πρωτεινη απο διαφορες πηγες κλπ
    Αυτο σημαινει οτι αγοραζεις στην ουσια περισσοτερη μαλτοδεξτρινη παρα πρωτεινη. Η μαλτοδεξτρινη ειναι ενας υδατανθρακας. Ειναι πολυ φτηνο προιον. Απο το myprotein μπορεις να αγορασεις την σακουλα των 5 κιλων καθαρης μαλτοδεξτρινης με λιγοτερο απο 17ευρω. Μετα μπορεις να βαλεις μια καλη πρωτεινη ορου γαλατος (whey) οπως η On 100% gold standard και φυσικα μπανανα, φυστικοβουτηρο, μελι.

    Το δοκιμασα το μιγμα, καλο ειναι αλλα θελει μπλεντερ ραβδος που δεν εχω.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Ειχα και εγω προβλημα να παρω κιλα, δηλαδη νομιζα οτι ειχα. Απλα προσθεσα καποια γευματα και αυξησα λιγο τις ποσοτητες και περνω κιλα, δεν μετραω και δεν υπολογιζω τιποτα, ολα γινονται με την επιστημονικη μεθοδος "με το ματι". Η ζυγαρια δειχνει οτι περνω.

    Πρακτικα τωρα αυτο που κοιτας εαν δεις τα συστατικα του στο ταμπελακι να εχει με την σειρα που τα αναφερει:
    μαλτοδεξτρινη, πρωτεινη απο διαφορες πηγες κλπ
    Αυτο σημαινει οτι αγοραζεις στην ουσια περισσοτερη μαλτοδεξτρινη παρα πρωτεινη. Η μαλτοδεξτρινη ειναι ενας υδατανθρακας. Ειναι πολυ φτηνο προιον. Απο το myprotein μπορεις να αγορασεις την σακουλα των 5 κιλων καθαρης μαλτοδεξτρινης με λιγοτερο απο 17ευρω. Μετα μπορεις να βαλεις μια καλη πρωτεινη ορου γαλατος (whey) οπως η On 100% gold standard και φυσικα μπανανα, φυστικοβουτηρο, μελι.

    Το δοκιμασα το μιγμα, καλο ειναι αλλα θελει μπλεντερ ραβδος που δεν εχω.
    Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα φίλε! θα το τσεκάρω...όσον αναφορά το myprotein δεν διαθέτω κάποια κάρτα τραπέζης για να κάνω αγορές και μου φαίνεται περίεργο που έχει τόσες χαμηλές τιμές διότι ως γνωστόν "ό,τι πληρώνεις παίρνεις". :)

  14. #14
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Οχι ακριβως φιλε μου.Πρεπει πρωτα να λαβεις υποψη την διαφορα που εχουν στα μεταφορικα οι εταιριες για να ερθουν εδω περα και επισης με την myprotein παραγγελνεις απ το εργοστασιο σε αντιθεση με αυτο που linkαρες το οποιο μιας και πουλιεται απο καταστημα θα βαλει επιπλεον κοστος για να βγαλει κερδος αν οχι και υπερκερδος.Απο κει και περα η myprotein οπως και αλλες εταιριες κοβουν απ το κοστος παρασκευης οπως την συσκευασια και ετσι εχεις χαμηλοτερο κοστος.Τωρα αν θελεις να παρεις μια πρωτεινη για να βγαλεις φωτο και να κανεις μοστρα στην παρεα η αν νομιζεις το οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει γενικα τοτε υπαρχουν και πρωτεινες με 80-90+ ευρω και αν δεις διαφορετικα αποτελεσματα απο την myprotein που τα μελη την χρησιμοποιουν εδω και καιρο η απ το κοτοπουλακι που το βρισκεις και με 5-7 ευρο το κιλο,ε ποσταρε το αποτελεσμα τι να πω!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #15

    Default

    Θιγμένος μου δείχνεις και δεν είχα πρόθεση να δείξω κανέναν...είναι λογικό μεν αλλά από την άλλη είναι η αλήθεια. :) Τώρα για να σου πω τη γνώμη μου σε αυτό , κανείς δεν γνωρίζει τι είδους γάλατα βάζουν στα εργοστάσια για να παραχθεί αυτό που καταναλώνουμε εμείς επομένως δεν μπορώ να ξέρω εγώ ο ίδιος τι πίνω...ο οργανισμός του κάθενος ξέρει τι κατεβάζει φιλαράκι.Συμφωνώ γι αυτό που λες για τις υπόλοιπες στα χρήματα αυτά αν και δεν περιμένει κανείς να δει αποτελέσματα απλά από μια πρωτεϊνη.

  16. #16
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Θιγμενος θα ημουν αν ημουν μετοχος αλλα μπαααα!Για κανενα τροφιμο δεν μπορουμε να μαστε σιγουροι αλλα αφου εχεις τοσα παραδειγματα εδω μεσα που δοκιμασανε και ειναι μια χαρα,αρα εισαι καλυμενος και απ αυτη και απο αλλες εταιριες που τα παιδια εχουν γραψει reviews
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  17. #17

    Default

    Κατάλαβες πως το εννοώ φιλικά πάντα...γενικά πάντως ναι έχεις δίκιο σε αυτό !

  18. #18
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Nαι βρε.πολλα μου χουνε παρει,το χιουμορ ομως οχι ακομη!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #19

    Default

    Χαχαχα

  20. #20
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Φιλε dont't quit σιγουρα δε μπορεις να γνωριζεις προελευσεις πρωτων υλων των συμπληρωματων,οπως αντιστοιχα και των τροφων μας.Παραδειγμα ακομα και τα κοτοπουλα που πωλουνται ως ελληνικα μεγαλων εταιριων(βλ.Νιτσιακος,Πινδος κτλ) μονο ελληνικα δεν ειναι.Ο ιδιος ο υπευθυνος κρεατων στο Μακρο σε συζητηση μας μου ειχε πει οτι η εταιρια τα εισαγει απο Βουλγαρια και στην Ελλαδα γινεται μονο η σφαγη.Και αν αναλογιστεις οτι κατι τετοιο γινεται σε εταιριες που στα σουπερ μαρκετ πωλουνται 10 και 11 ευρω το κιλο σκεψου τι γινεται στο χυμα κοτοπουλο του κρεπωλειου.

    Οσον αφορα τα συμπληρωματα δε μπορεις να γνωριζεις,εκτος εαν σου λεει η ιδια εταιρια.Για παραδειγμα η Optimum και η BSN ανηκουν στον ομιλο γαλακτοκομικων της Glanbia,των οποιων ο ορος γαλακτος προερχεται απο Ευρωπη και πληρει καποιες προδιαγραφες(εαν μπεις στο site της μπορεις να διαβασεις).Κατι αντιστοιχο συμβαινει και με την αμερικανικη dymatize,η οποια εχει δικο της εργοστασιο ορου γαλακτος.Βεβαια ειναι λιγο δυσκολο να βρεις την αμερικανικη εκδοση της στην Ευρωπη.Το myprotein τωρα ισχυριζεται οτι ο ορος γαλακτος που χρησιμοποιουν ειναι απο ευρωπαιους παραγωγους που πληρουν προδιαγραφες ποιοτητας.Πιο συγκεκριμενοι βεβαια δεν εχουν γινει,πραγμα με το οποιο εγω προσωπικα κραταω μια επιφυλαξη αν και γενικοτερα ειμαι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα των συμπληρωματων τους.Οποτε αυτο που προσπαθεις να κανεις στα συμπληρωματα ειναι να κρατησεις μια ισορροπια αναμεσα στην τιμη και στην ποιοτητα.

  21. #21
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Don'tQuit View Post
    Screenshot_1.jpg

    Παίδες τι λέτε γι αυτήν την προσφορά;
    μπροστά στον ογκολιθο του φαγητού και της τροφής αυτά είναι υπερ λεπτομέρειες..καμια σκόνη δεν βοηθάει για όγκο ουτε και για γραμμωση..να επικεντρωθείς διατροφικά και αν ο μεταβολισμός είναι τέτοιος και παιρνει δύσκολα βαρος..μαζί με το διατροφικό σου πλάνο βαζε και καμια σαβουρα οποτε τύχη..
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  22. #22
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    μπροστά στον ογκολιθο του φαγητού και της τροφής αυτά είναι υπερ λεπτομέρειες..καμια σκόνη δεν βοηθάει για όγκο ουτε και για γραμμωση..να επικεντρωθείς διατροφικά και αν ο μεταβολισμός είναι τέτοιος και παιρνει δύσκολα βαρος..μαζί με το διατροφικό σου πλάνο βαζε και καμια σαβουρα οποτε τύχη..
    Πεστα βρε χρηστο για ποσα χρονια χρησιμοποιουσα τετοιες σαβουρες πρωτεινες και αποτελεσμα τιποτα μονο καθαρο φαγητο και καθαρες θερμιδες κανουν δουλεια

  23. #23
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Κωστα μπορεις να το εξηγησεις αυτο λιγο καλυτερα; Εαν εχω καταλαβει καλα αυτες οι πρωτεινες αυξησης βαρους ειναι για να παρει βαρος ο αθλουμενος χωρις να τον ενδιαφερει για ποσοστο λιπους. Εαν καποιος θελει να παρει μονο μυικα κιλα λογικα δεν θα παρει να πιει 1250θερμιδες κυριως απο μαλτοδεξτρινη.
    Πολυ παλιοτερα ειχα παρει κατι τετοιο (θυμαμαι ομως λογικες ποσοτητες στο σκουπ, οχι 340γρ σκονης οπως λεει αυτο εδω), δεν ειχα κανει τοτε ομως καμια αλλη αλλαγη στην διατροφη, λογικο ειναι να μην δω καμια διαφορα. Δεν ηταν η σκονη τζουφια, εγω ειμουν... ανενημερωτος, τοτε δεν υπηρχε καν το ιντερνετ, μονο κατι περιοδικα της κακιας ωρας μεταφρασμενα απο την Αμερικη που στην ουσια διαφημιζαν συμπληρωματα.

  24. #24
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Κωστα μπορεις να το εξηγησεις αυτο λιγο καλυτερα; Εαν εχω καταλαβει καλα αυτες οι πρωτεινες αυξησης βαρους ειναι για να παρει βαρος ο αθλουμενος χωρις να τον ενδιαφερει για ποσοστο λιπους. Εαν καποιος θελει να παρει μονο μυικα κιλα λογικα δεν θα παρει να πιει 1250θερμιδες κυριως απο μαλτοδεξτρινη.
    Πολυ παλιοτερα ειχα παρει κατι τετοιο (θυμαμαι ομως λογικες ποσοτητες στο σκουπ, οχι 340γρ σκονης οπως λεει αυτο εδω), δεν ειχα κανει τοτε ομως καμια αλλη αλλαγη στην διατροφη, λογικο ειναι να μην δω καμια διαφορα. Δεν ηταν η σκονη τζουφια, εγω ειμουν... ανενημερωτος, τοτε δεν υπηρχε καν το ιντερνετ, μονο κατι περιοδικα της κακιας ωρας μεταφρασμενα απο την Αμερικη που στην ουσια διαφημιζαν συμπληρωματα.
    Aυτα τα weight gainers εχουν απλα πολλες θερμιδες ναι για να αυξησεις το βαρος σου. Το ποσοστο λιπους, το ποια θα ειναι η ποιοτητα του βαρους αυτου που θα βαλεις κλπ εχει να κανει με την ποιοτητα των θερμιδων σου που απο το συμπληρωμα δεν ειναι τοσο καλες και απο την διατροφη εξαρταται πως τρεφεσαι, απο το ρυθμο που βαζεις τα κιλα σου και απο τον ρυθμο αυξησης των θερμιδων σου, απο το πως γυμναζεσαι και απο το αεροβιο σου. Η μαλτοδεξτρινη επισης ειναι αχρηστο συμπληρωμα οπως γενικως και τα weight gainers εκτος αν εχεις φτασει πια σε τετοιο σημειο που τρως του σκασμου και δεν παιρνεις αλλα και παλι αδυνατον,,αν δεν βαζεις κιλα απλα δεν τρως οσο χρειαζεται. Επισης τα μυικα κιλα δεν ειναι αυτο που ολοι νομιζουν..δεν θα βαλεις μυικα κιλα ετσι για πλακα σε μια περιοδο ποιοτικου ογκου κλπ. Τα μυικα κιλα μπαινουν αρκετα αργα και με την παροδο αρκετου χρονου..το οτι καποιος στον ογκο εχει βαλει 5 κιλα και δειχνει λιγο παραπανω θολωμενος αλλα ακομη αρκετα γραμμωμενος δεν σημαινει πως εβαλε π.χ. 2-3-4 μυικα κιλα..αλλιως θα εδειχνε τελειως αλλιως. Γραμμαρια να ειναι μυς και αντε..τα υπολοιπα, νερα, λιπος κλπ.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  25. #25
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    μπροστά στον ογκολιθο του φαγητού και της τροφής αυτά είναι υπερ λεπτομέρειες..καμια σκόνη δεν βοηθάει για όγκο ουτε και για γραμμωση..να επικεντρωθείς διατροφικά και αν ο μεταβολισμός είναι τέτοιος και παιρνει δύσκολα βαρος..μαζί με το διατροφικό σου πλάνο βαζε και καμια σαβουρα οποτε τύχη..
    Aτιμη ζωη,γιατι δεν μ εκαμες hardgainer να τρωω ρυζογαλο με την κουταλα!!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  26. #26
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Aτιμη ζωη,γιατι δεν μ εκαμες hardgainer να τρωω ρυζογαλο με την κουταλα!!!
    Κάτσε κι εσύ, γιατί τί έχει το ρυζόγαλο????
    Εγώ φτιάχνω που και που με γάλα 2% και καστανό ρύζι χωρίς να βάζω καθόλου ζάχαρη ή γλυκαντικά, μόνο κάργα κανέλα.
    Θερμιδικά δεν είναι υψηλό.

  27. #27
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εχασες το σημειο με την κουταλα!Δεν ειναι οτι ειναι κατι κακο,ειναι οτι θα το τρωγα με τις ποσοτητες!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οptimum Nutrition Platinum Pre- Προεξασκητικό
    By No Fear in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 03-05-15, 07:27
  2. Creatine Powder Micronized by ON!
    By aggelos92 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 24
    Last Post: 10-06-14, 04:50
  3. Optimum creatine powder Vs Dymatize monohydrate creatine
    By efthimis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-13, 15:05
  4. Vassive-NO της Οptimum Νutrition
    By LLEONIDAS in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 1
    Last Post: 19-09-08, 00:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •