Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Arrow Push-Ups Με Διαφορετική Εκτέλεση

    Κανω γυμναστήριο δυο χρόνια εντατικά.πριν κανα εξάμηνο πιστεύω οτι έμεινα στασιμος.ειχα τρομερή αλλαγή στο σώμα μ τους τρεις πρώτους μήνες και μετα ειχα αργή ανάπτυξη.ξεχασα να αναφέρω οτι είμουν πολυ αδύνατος και ειχα στόχο αύξηση όγκου και βάρους.επειτα θεωρω οτι κόλλησα.πρινκανα δήμινο μετακόμισα σε νησί για λόγους εργασίας.επειδη δεν υπήρχε χρονος για γυμναστήριο αποφάσισα να κανω γυμναστική στο σπίτι.αγορασα λαβές για πους απς και βρηκα δυο εξακιλα βαράκια.ξεκινησα στο σπίτι κάνοντας καθε μέρα διαφορετική μυική ομάδα,δέκα σετ των δέκα επαναλήψεων,δυο ασκήσεις ανα ομάδα.
    παραδειγμα
    Δευτερα:στηθος(πους απς ανοιχτά,ανοίγματα σε παγκο)κοιλιακούς
    Τριτη:δικεφαλο(πιέσεις,σφυρια)
    Τεταρτη:πλάτη (πους απς κλειστά,κωπηλατικη με βαράκια)κοιλιακούς
    Πεμπτη:τρικεφαλο(kick back,βυθίσεις σε καρέκλα)πλάγιους κοιλιακούς
    Παρασκευη:ώμους (όρθια Κωπηλατική,ανοίγματα για ώμους)
    Σαββατο:ποδια(squad,προβολές 90 η 45)κοιλιακούς
    Κυριακη:στήθος
    τωρα εχω παρει και εχω βάλει και μονόζυγο για εμπλουτισμό ασκήσεων.θα αλλάζω ασκησεις καθε ενα μισή μήνα.
    ειδα τρομερή ανάπτυξη τον τελευταίο μήνα στο στήθος (θεωρω λόγω των πους απς)και αρκετή στους δικεφάλους.επειδη η διατροφή μ δεν ήταν η καλύτερη πήρα ενα συμπλήρωμα το οποίο ομως το έπαιρνα μονο μετα την προπόνηση.
    σκεφτηκα τωρα ομως να κανω πους απς και ανάποδα.δηλαδη με το κεφάλι προς τα κατω.θεωρω οτι θα πιάσει πλάτη αυτη η άσκηση.η μήπως δεν πιάνει τιποτα ετσι;.εσεις τι λέτε;και πως να ξεκινήσω;απο θέμα ισορροπίας πέφτω.τα κανονικα πους απς τα βγάζω στην ξεφτίλα διακόσια ανα μέρα.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    καλησπερα! Η αναπτυξη ερχεται οταν ξεκουραζομαστε,το να κανεις καθε μερα το βρισκω υπερβολη.Μπορεις να βρεις εδω μεσα αρθρα για προπονηση και διατροφη.
    Τι συμπληρωμα εχεις παρει; Λογικα πρωτεινη.οτι και να ειναι ομως δεν σου χρειαζεται.Απλο φαγητο χρειαζεσαι.
    Αν καταλαβα καλα την ασκηση που λες,δεν πιανει πλατη αλλα ωμους! Μπορεις να δοκιμασεις στην αρχη με λυγισμενα ποδια καπου να ακουμπανε πχ σε εναν τοιχο.Οταν δυναμωσει ο κορμος σου μπορεις να δοκιμασεις με τεντομενα ποδια!
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Paulos123 View Post
    καλησπερα! Η αναπτυξη ερχεται οταν ξεκουραζομαστε,το να κανεις καθε μερα το βρισκω υπερβολη.Μπορεις να βρεις εδω μεσα αρθρα για προπονηση και διατροφη.
    Τι συμπληρωμα εχεις παρει; Λογικα πρωτεινη.οτι και να ειναι ομως δεν σου χρειαζεται.Απλο φαγητο χρειαζεσαι.
    Αν καταλαβα καλα την ασκηση που λες,δεν πιανει πλατη αλλα ωμους! Μπορεις να δοκιμασεις στην αρχη με λυγισμενα ποδια καπου να ακουμπανε πχ σε εναν τοιχο.Οταν δυναμωσει ο κορμος σου μπορεις να δοκιμασεις με τεντομενα ποδια!
    Το ξέρω αυτό που λες.εγώ το κάνω έτσι με την λογική οτι όταν κάνω πόδια ξεκουράζεται το πάνω σώμα.όταν κάνω μικρές μυθκες ομάδες ξεκουράζονται οι μεγάλες.όταν κάνω στήθος ξεκουράζονται οι δικέφαλοι και ούτι καθεξής.δεν ήθελα να πω πια πρωτεΐνη παίρνω για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση.παιρνω την carnivor που έχει βάση το μοσχάρι.μου έχουν πει ότι δυο είναι οι καλες αυτη που παίρνω και η jumbo professional .γενικά μου είπαν ότι όταν παίρνω προτεινη να βλέπω να μην έχει υπολυματα σόγιας.άμα έχεις να μου προσθέσεις κάτι για να μάθω ευχαρίστως.ες δηλαδή αυτή την άσκηση να την βάλω στους ώμους

  4. #4
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by kvemperor View Post
    Το ξέρω αυτό που λες.εγώ το κάνω έτσι με την λογική οτι όταν κάνω πόδια ξεκουράζεται το πάνω σώμα.όταν κάνω μικρές μυθκες ομάδες ξεκουράζονται οι μεγάλες.όταν κάνω στήθος ξεκουράζονται οι δικέφαλοι και ούτι καθεξής.δεν ήθελα να πω πια πρωτεΐνη παίρνω για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση.παιρνω την carnivor που έχει βάση το μοσχάρι.μου έχουν πει ότι δυο είναι οι καλες αυτη που παίρνω και η jumbo professional .γενικά μου είπαν ότι όταν παίρνω προτεινη να βλέπω να μην έχει υπολυματα σόγιας.άμα έχεις να μου προσθέσεις κάτι για να μάθω ευχαρίστως.ες δηλαδή αυτή την άσκηση να την βάλω στους ώμους
    Με αυτο το προγραμμα εχεις υπερβολικα μικρη αναρρωση ομως γενικοτερα. Καλυτερα βαλε στηθος/δικεφαλα, πλατη τρικεφαλα, ομους, ποδια..σε ενα τετραημερο σπλιτ δευτερα, τριτη, πεμπτη, παρασκευη..και αμα παει πισω το στηθος σου και θες και δευτερη προπονηση βαλε και μια εξτρα το σαββατο στηθους. Η ποδια, στηθος/δικεφ, πλατη/τρικεφ, ομους, στηθος. Επισης η ασκηση που ειπες με τα πους απς πιανει ομους οποτε βαλτην στους ομους. Ασκησεις αλλαζε λιγο πιο αραια δηλαδη θα ελεγα καθε 2 με 2,5 μηνες και απλα παιζε με διαφορες παραλλαγες στα σετ και επαναληψεις κλπ.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Push ups
    By Fit2000 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 01-12-18, 18:29
  2. Διαφορετική Μυική Αίσθηση Τετρακεφάλου
    By nikos12345678 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 69
    Last Post: 13-01-14, 20:21
  3. Αργή Εκτέλεση Επαναλήψεων vs. Παραδοσιακή Εκτέλεση
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 04-11-12, 11:11
  4. Διαφορετικη Γεύση Ανάμεσα Σε Ίδιες Πρωτεΐνες
    By Mikekan in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 21-10-12, 11:15
  5. BodyBuilding "Μια Διαφορετική Προσέγγιση"
    By paoki-4- in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 14-09-11, 05:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •