Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    New Member
    Join Date
    06-04-16
    Location
    Heraklion
    Posts
    38

    Unhappy Λιποδιαλύτες!Βοηθάνε τελικά;

    Θα ήθελα τη γνώμη σας ως αθλητές & αν υπάρχει και κάποιος με άλλη ειδίκευση πχ διατροφολόγος, για τους λιποδιαλύτες.Η Καρνιτίνη που ειναι η πιο ''αγαθή'' βοηθάει τελικά γιατί σε πολλά άρθρα βλέπω οτι το σώμα δεν την έχει ανάγκη.Οι θερμογεννετικοί εμπεριέχουν κάποιο κίνδυνο;Και γενικά τι χρησιμοποιείτε εσεις.Thanks!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ποσο σιγουρος εισαι οτι εχεις εξαντλησει την λιποδιαλυση που σου προσφερει το θερμιδικο ελλειμα και η διατροφη σου στο συνολο της σε συνδυασμο με την/τις αεροβιες προπονησεις ενσωματομενες στην προπονηση αντιστασεων?η μια απαντηση καλυπτει και τις δυο ερωτησεις
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #3
    New Member
    Join Date
    06-04-16
    Location
    Heraklion
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Ποσο σιγουρος εισαι οτι εχεις εξαντλησει την λιποδιαλυση που σου προσφερει το θερμιδικο ελλειμα και η διατροφη σου στο συνολο της σε συνδυασμο με την/τις αεροβιες προπονησεις ενσωματομενες στην προπονηση αντιστασεων?η μια απαντηση καλυπτει και τις δυο ερωτησεις

    Ωραίος!!!Νομίζω πλέον έχω φτάσει τα όρια....

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by manoliskr View Post
    Ωραίος!!!Νομίζω πλέον έχω φτάσει τα όρια....
    Δεεεεεν εχεις φτασει τα ορια :)
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  5. #5
    New Member
    Join Date
    06-04-16
    Location
    Heraklion
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Δεεεεεν εχεις φτασει τα ορια :)

  6. #6
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Επειδη οταν καποιος φτανει στα ορια,οπτικα αντικειμενικα φαινεται,μπορεις αν θες να φορτωσεις μερικες φωτογραφιες σου και να σου πουμε ποιο λιποδιαλυτικο ειναι πιο καταλληλο για να δεις περαιτερω αποτελεσματα!πανε απο Go Advanced και φορτωσε μια δυο φωτο!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  7. #7
    New Member
    Join Date
    06-04-16
    Location
    Heraklion
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Επειδη οταν καποιος φτανει στα ορια,οπτικα αντικειμενικα φαινεται,μπορεις αν θες να φορτωσεις μερικες φωτογραφιες σου και να σου πουμε ποιο λιποδιαλυτικο ειναι πιο καταλληλο για να δεις περαιτερω αποτελεσματα!πανε απο Go Advanced και φορτωσε μια δυο φωτο!
    Όρια εννοώ οτι απο διατροφή-αερόβιο κάνω το 95% από αυτό που μπορώ να κάνω,πιστεύω και ξέρω οτι γίνεται.Και νομίζω οτι έχω νερά κάτω από το δέρμα
    Last edited by manoliskr; 06-05-16 at 23:40.

  8. #8
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Οταν λεω ορια εννοω ορια απ αυτα που διατροφη-αεροβιο-βαρη εχουν να σου προσφερουν πριν χρειαστεις κατι αλλο.ανεβασε κανα δυο φωτο να σου πω
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  9. #9
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Τα όρια που λέτε δεν ορίζονται σαν ένα συγκεκριμένο ποσοστό λίπους; Εάν ναι ποιο είναι αυτο το ποσοστό;

  10. #10
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Προσωπικη μου αποψη οχι.Σε αλλο ποσοστο λιπους λιπους θα φτασει καποιος με την διατροφη,αεροβια και βαρη μονο που εχει περισσοτερη μυικη μαζα=περισσοτερες καυσεις+καλυτερος μεταβολισμος+μεγαλυτερο περιθωριο απωλειας μυικης μαζας η που εχει λιγοτερο λιπος να χασει οταν αρχιζει την προσπαθεια αρα εχει κρατηθει πριν αρχισει σε χαμηλα για off season ποσοστα λιπους και δεν εχει κανει γουρουνιες οσο αφορα το σταδιο αποκτησης μαζας η ακομη και στην συντηρηση γιατι συντηρηση με συντηρηση διαφερει και υπαρχουν πολλοι παραγοντες οπως αυτους που ανεφερα οπως ηλικια,προπονητικη ηλικια κτλ που καθιστουν ενα fix ποσοστο λιπους που μπορει να σε φτασουν μονο αυτα που ανεφερα αδυνατο για ολους το ιδιο.Υπαρχουν και ατομα που κατεβαινουν σε αγωνες χωρις να κανουν χρηση καποιου λιποδιαλυτη κι αλλα που κανουν μετα απο καποιο διαστημα.ειναι ολα σχετικα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  11. #11
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Η αποψη μου για τα θερμογενετικα manoliskr ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι να σου κοβου την ορεξη.Ετσι τρως λιγοτερο και επειδη χανεις βαρος ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι το βαρος στο εριξε το συμπληρωμα.Η υποθερμιδικη διατροφη σου ειναι το Α και το Ω.Ξεκινα να ζυγιζεις τα φαγητα σου και να μετρα τις θερμιδες σου και μαθε να μη στηριζεσαι σε θερμιγενετικα και λιποδιαλιτες.Ναι μεν βοηθανε αλλα δεν ειναι απαραιτητα.Ειδικα εαν εισαι αρχαριος πρεπει να μαθεις να ακολουθεις τη διατροφη σου και να μην στυριζεσαι σε οτιδηποτε αλλο

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #12
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Τα όρια που λέτε δεν ορίζονται σαν ένα συγκεκριμένο ποσοστό λίπους; Εάν ναι ποιο είναι αυτο το ποσοστό;
    Τα ορια αλλαζουν απο ατομο σε ατομο απο μεταβολισμο σε μεταβολισμο.Ενδικτικα το ποσοστο αυτο ειναι σιγουρα μονοψυφιο και εξαρταται απο το ατομο.Παντως πιστευω μια ικανοποιητικη γραμμωση του τυπου 9-11% ολοι μπορουμε να την πιασουμε,απο κει και περα τα πραγματα δυσκολευουν οσο προσπαθουμε με φυσικα μεσα να κατεβουμε απο 8% και κατω

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #13
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by blaster98 View Post
    Η αποψη μου για τα θερμογενετικα manoliskr ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι να σου κοβου την ορεξη.Ετσι τρως λιγοτερο και επειδη χανεις βαρος ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι το βαρος στο εριξε το συμπληρωμα.Η υποθερμιδικη διατροφη σου ειναι το Α και το Ω.Ξεκινα να ζυγιζεις τα φαγητα σου και να μετρα τις θερμιδες σου και μαθε να μη στηριζεσαι σε θερμιγενετικα και λιποδιαλιτες.Ναι μεν βοηθανε αλλα δεν ειναι απαραιτητα.Ειδικα εαν εισαι αρχαριος πρεπει να μαθεις να ακολουθεις τη διατροφη σου και να μην στυριζεσαι σε οτιδηποτε αλλο

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ακριβως..η πλειοψηφια αυτων ετσι δρουν..αλλο που νομιζουν αλλοι οτι τους κανουν μαγικες διαδικασιες και τους καινε το λιπος γιατι δεν θελουν να δεχτουν την πραγματικοτητα. Πρωτα κοβουν την ορεξη και επειτα αυξανουν τους παλμους..αυτο απο μονο του, που σου κοβουν την ορεξη τους οριζει και μη υγιεινους για χρηση. Και η καφεινη το κανει αυτο αλλα η καφεινη εχει διαφορα οφελη και κανεις δεν ειπε ποτε οτι ειναι αθωα η οτι την χρειαζομαστε. Ο καλυτερος λιποδιαλυτης ειναι η διατροφη και η αεροβια.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τελικά Τα Κατάφερα!!
    By zoiss in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 22
    Last Post: 03-07-11, 04:07
  2. Απολλωνιοι κοιλιακοι...ποιες ασκήσεις βοηθάνε;
    By Giant in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 25-05-11, 11:11
  3. Σκολίωση-Ασκήσεις που Βοηθάνε;
    By rodobani in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 12-05-10, 20:07
  4. Βιταμινες και διαφορα στοιχεία... που βοηθανε !?!?
    By Dog_Catcher in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-06, 01:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •