Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Λιποδιαλυτής

    Καλησπέρα,θα ήθελα να μου προτείνεται έναν καλο λιποδιαλυτή.Έχω δει τον Shred-X Rippedcore τις Sci-MX και τον Black Burn τις STACKER,αλλα θέλω k άλλες γνώμες.Σκοπεύω να το πάρω με 6 μέρες γυμναστικής και σωστή κατά γράμμα διατροφή.Μέχρι τώρα από τον φεβρουάριο κάνω cut,αλλα θέλω να "boostarw" λίγο τα αποτελέσματα μέσα στο καλοκαίρι.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Δεδομενου οτι απο Φεβρουαριο κανεις "cut", μηπως θα μπορουσες να μας πεις αυτο το διαστημα πως κυμαινεσαι διατροφικα, και ποσο λιγος εχεις χασει, καθως και τα στατιστικα σου (κιλα υψος).Μπορει να υπαρχει ακομη χωρις για διατροφικες αλλαγες και να μη χρειαστει να ξοδεψεις τα χρηματα σου ασκοπα!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #3

    Default

    μια τυπική μέρα:
    πρώτο Γεύμα: 1 Scoop Whey
    50g Βρώμη
    1 Μπανάνα
    δεύτερο Γεύμα: 100g Κοτόπουλο
    200g Σπανάκι(Ωμο)
    15 Αμύγδαλα
    τρίτο Γεύμα: 100g Κοτόπουλο
    100g Ρύζι(Βρασμένο)
    200g Ανάμικτα Λαχανικά
    τέταρτο Γεύμα(Μετά την Προπόνηση):
    2 Scoop Whey
    1 Μπανάνα
    4 Ruzogkofretes
    10 Αμύγδαλα
    πέμπτο Γεύμα: η καμια ομελέτα με 6 ασπράδια και 1 κρόκο και από διπλα σπανάκι η σπαράγγια.Η Κοτόπουλο με τα παραπάνω συνοδευτικά
    Ξεκίνησα τον φεβρουάριο στα 98 Κιλά(Ouch) δεν ξέρω % λίπος όμως δεν έχω κάνει μετρήσεις...τώρα είμαι στα 90.
    Θέλω να χάσω ακόμα τουλάχιστον 5 κιλά.Είμαι 1,81
    Last edited by Sokras789; 15-05-16 at 11:57.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Εγώ νομίζω πως έχεις περιθώρια να χάσεις λίπος χωρίς λιποδιαλύτη ..
    Και με βελτίωση της διατροφής σου και με αερόβια ..

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Οπως βλεπω τη διατροφη σου, που σε γενικες γραμμες ειναι οκ απο επιλογες τροφων, πιστευω οτι εχεις παρα πολυ δρομο ακομη μεχρι να πεις οτι χρειαζεται θερμογενετικο για να "boostαρεις" το οτιδηποτε.Εισαι ακομη 90 κιλα.Η αεροβια σου μεσα στη βδομαδα πως ειναι;Δηλαδη ποσες φορες κανεις, και απο ποση ωρα;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  6. #6

    Default

    Να σημειώσω πως αερόβιο κάνω 3 φορες την εβδομάδα κάνοντας Kick-Boxing,krataei 1:30 wra kai einai arketa eksantlitiki proponisi.Μπορεί να το αυξήσω από ιούνιο,ανάλογα

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Δοκιμασε να βαλεις αλλες 2 φορες μεσα στην ημερα καποια ακομη μορφη αεροβιας.Πχ αν εχεις ποδηλατο βγες για ενα μισαωρο και βολταρε, ή χρησιμοποιησε διαδρομο στο γυμναστηριο(πας; ) και κανε γρηγορο περπατημα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Γνώμη μου είναι πως αν θέλεις να χάσεις λίπος αυξάνεις την αερόβια , κάνεις αλλαγές στη διατροφή , ξανακάνεις αλλαγές στη διατροφή κτλ ..
    και όταν πραγματικά κολλήσεις κάπου και με την προυπόθεση οτι έχεις πέσει αρκετά σε λίπος χρησιμοποιείς λιποδιαλύτη ..
    Δεν είναι απαραίτητο στη φάση που είσαι ,ούτε θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα ..

  9. #9

    Default

    Ok ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.Καλή συνεχεια :)

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ανεβασε υδατανθρακα και αεροβιες. Τρως ηδη πολυ λιγο και ατην πορεια θα κολλησεις και δεν θα ξερεις απο που να κοψεις. Τοσους μηνες εισαι low carb.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λιποδιαλύτης
    By TRD1mos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 24-07-14, 00:08
  2. Λιποδιαλύτης
    By banikos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-14, 11:18
  3. Καφεϊνη & Λιποδιαλύτης
    By maviator in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 02-10-12, 15:02
  4. Λιποδιαλύτης της Reflex
    By MAYRO GERAKI in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 17-05-12, 00:37
  5. Λιποδιαλυτης
    By Milou in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 23-03-12, 17:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •