Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default MyThermo Extreme Λιποδιαλύτες Της MyProtein

    Καλησπέρα ξέρετε ποιοί είναι οι καλύτεροι λιποδιαλύτες από το Myprotein?

    Προσωπικά παίρνω τους Thermopure. Έχω δει πως έχει αυξηθεί πάρα πολύ η αντοχή μου και μπορώ να βγάλω άνετα 2 ώρες προπόνηση στο Γυμναστήριο
    σε αυτό του βάζω 10/10 Έχω καταλάβει πολύ μεγάλη διαφορά
    Σε ότι αφορά όμως το να ιδρώνω πιο πολύ δεν έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά.

    Η Myprotein Πρόσφατα έβγαλε μια νέα σειρά από Λιποδυαλήτες το MYTHERMO και το MYTHERMO EXTREME από τα Συστατικά τους μου Κέντρισε το ενδιαφέρον το MYTHERMO EXTREME το οποίο περιέχει Γκουαράνα (έπερνα πιο παλιά από Φαρμακείο Γκουαράνα το οποίο με βοηθούσε στην Αντοχή) .

    Έχει δοκιμάσει κανείς το MYTHERMO ή το MYTHERMO EXTREME ?
    Περιμένω τις εντυπώσεις σας.

    (MyProtein - Αξιολογήσεις και Εκπτώσεις Για Τα Μέλη Μας)

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Για τα νεα θερμογεννετικα δεν εχω αποψη, αλλα για το thermopure, εχω ακουσει πολυ καλες κριτικές απο ατομο που το εχει χρησιμοποιησει. Λογικα και τα αλλα θα ειναι καλα, μπορεις να κανεις μια συγκριση στα συστατικα τους.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    To Thernopure είναι θερμογεννετικό αν δεν κάνω λάθος. Το είχε το Diet bundle που είχα πάρει πριν από μήνες,
    το είχα δοκιμάσει μια φορά, σε μένα δεν έκανε απολύτως τίποτα (έχω φυσική αντοχή στην καφεΐνη όμως).
    Επίσης έτσι κι αλλιώς εγώ στον καφέ μου βάζω και πιπέρι καγιέν. Σαν να είχα πιει ένα καφεδάκι πριν πάω το ένοιωσα.
    Ουσιαστικά το Thermopure είναι σε βοήθημα για γράμμωση/λιώσιμο λίπους (που και πάλι σαν την αερόβια δεν υπάρχει αν θες τη
    γνώμη μου, 20 λεπτά διάδρομο πριν τα βάρη και 30 λεπτά μετά τα βάρη έκανα, γινόμουν κουρέλι αλλά θυμάσαι πόσο έχασα).

    Αν ψάχνεις κάτι που να σου δώσει έξτρα αντοχή και μετά την προπόνηση να μην αισθάνεσαι κουρέλι ίσως πρέπει να δοκιμάσεις
    κάτι που να έχει beta alanine μέσα. Δεν ξέρω αν τα Mythermo και Mythermo extreme έχουν μέσα, δεν έχω ασχοληθεί.

  4. #4

    Default

    Η βητα αλανινη ναι διωχνει το καψιμο ως ανταγωνιστης του γαλακτικου οξεως! Ως δρομεας το δοκιμαζω τωρα και ειδα διαφορα .

    Στάλθηκε από το I1_W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default MyThermo / MyThermo Extreme Λιποδιαλύτες

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα χρησιμοποιώ τον λιποδιαλύτη Thermopure
    Η Myprotein έχει βγάλει 2 καινούργιους λιποδιαλύτες τους
    1) MyThermo
    2) MyThermo Extreme

    Επειδή ενδιαφέρομαι και για τους δύο θέλω να ρωτήσω εαν τους έχει πάρει κάποιο μέλος από το Forum
    και να γράψει και την Κριτική του για τους λιποδιαλύτες.

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Η διαφορά τους είναι προφανως στα συστατικά.
    Επίσης κάτι σημαντικό, ΔΕΝ ειναι λιποδιαλύτες, αλλά θερμογεννετικά. Αλλο το ένα, άλλο το άλλο.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλησπέρα Ειρήνη, δεν νομίζω να έχει η Myprotein κάτι άλλο εκτός από Θερμογεννετικά όπωςείναι και τα τρια προιόντα που ανέφερα.
    Εαν έχεις κάποιον καλό λιποδιαλύτη που έχεις δοκιμάσει και σου δούλεψε να μου προτείνεις θα ήθελα να ακούσω την πρόταση σου.
    Είμαι 1.85 93 κιλά.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν σου χρειάζονται λιποδιαλύτες κατα την ταπεινή μου άποψη. Πιες κανα καφεδάκι αν θες ενέργεια, η καφεινη θα σε βοηθήσει. Όσο λιγότερα διεγερτικά, τοσο καλύτερα.
    Αυτό που θες ειναι συνέπεια σε ένα σωστό πλάνο χωρις υπερβολές.

  9. #9
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Η άποψη σου δεν είναι καθόλου ταπεινή, αλλά μετράει πάρα πολύ για εμένα
    Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή.

  10. #10
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Εγω απο την άλλη θεωρώ οτι χρειάζεσαι θερμογεννετικό στην γράμμωση.... προσωπικά πάντα χρησιμοποιώ με διαλείμματα οπωσδηποτε για να εξακολουθησουν να ειναι αποτελεσματικα

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Εγω απο την άλλη θεωρώ οτι χρειάζεσαι θερμογεννετικό στην γράμμωση.... προσωπικά πάντα χρησιμοποιώ με διαλείμματα οπωσδηποτε για να εξακολουθησουν να ειναι αποτελεσματικα

    Εδω δεν μιλαμε για γραμμωση, μιλάμε για χασιμο λίπους για εναν μεσο αθλούμενο που μπορει ανετα μεσω διατροφης και αεροβιας να το πετυχει.
    Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Καλησπέρα JasonBlack εγώ παίρνω τον Thermopure 7 μήνες σερί είναι αρκετά ήπιος περιέχει Καφείνη, Πράσινο Τσάι, Τυροσίνη και Βιταμίνη 6 και Βιταμίνη 12.
    Θέλω να πάρω κάτι πιο δυνατό, αλλά τα Συμπληρώματα που παίρνω είναι από την MyProtein (δεν αλλάζω εταιρεία) και παίζουν οι άλλοι 2 που έγραψα πιο πάνω.

    Πιστεύεις πως εαν παίρνεις για πολύ καιρό έναν Θερμογεννετικό το συνηθ'ιζει ο οργανισμός σου και δεν δουλεύει?
    Και όταν κάνεις ένα δειάλειμα πόσο διάστημα παίρνεις? και πόσο διάστημα κάνεις off?

  13. #13
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εδω δεν μιλαμε για γραμμωση, μιλάμε για χασιμο λίπους για εναν μεσο αθλούμενο που μπορει ανετα μεσω διατροφης και αεροβιας να το πετυχει.
    Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.
    Σεβαστη η αποψη σου αλλα οποτε βλέπω κάποιον να ποστάρει κάτι για κάποιο συμπλήρωμα ακολουθεί η απάντηση "δεν το χρειάζεσαι", "μπορείς και έτσι" κλπ....
    Ναι μπορεί και έτσι αλλά εφόσον τηρεί την διατροφή του, κάνει την προπόνηση και την αερόβια του γιατί να μην βάλει και κάτι για να τον βοηθήσει;;
    Να ηταν κανενας με προβλήματα υγείας και καρδιά να καταλαβω το "αστο δεν το χρειάζεσαι" ... εμενα απο την προσωπική μου εμπειρία με βοήθησαν και ας ημουν 1 χρονο αγύμναστος και 105-110 κιλά τιγκα στο λιπος μετά το στρατιωτικό μου....

  14. #14
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Καλησπέρα JasonBlack εγώ παίρνω τον Thermopure 7 μήνες σερί είναι αρκετά ήπιος περιέχει Καφείνη, Πράσινο Τσάι, Τυροσίνη και Βιταμίνη 6 και Βιταμίνη 12.
    Θέλω να πάρω κάτι πιο δυνατό, αλλά τα Συμπληρώματα που παίρνω είναι από την MyProtein (δεν αλλάζω εταιρεία) και παίζουν οι άλλοι 2 που έγραψα πιο πάνω.

    Πιστεύεις πως εαν παίρνεις για πολύ καιρό έναν Θερμογεννετικό το συνηθ'ιζει ο οργανισμός σου και δεν δουλεύει?
    Και όταν κάνεις ένα δειάλειμα πόσο διάστημα παίρνεις? και πόσο διάστημα κάνεις off?
    Τα διεγερτικά δεν τα κρατάς πάνω απο μηνα.... σε μενα τουλάχιστον θελει μετά 1 μηνα διάλειμμα και ειναι κατι το οποιο το καταλαβαίνεις απο το πως λειτουργεί πάνω σου.... οσο ανεβάζεις δόση και βλέπεις οτι πλέον δεν απλά θέλεις διάλειμμα....

    7 ΜΗΝΕΣ ΣΕΡΙ;;; Ναι... εσυ ειδικά μην χρησιμοποιήσεις άλλο για κανένα δίμηνο.... και οσο για myprotein και οι αλλοι δυο που ειδα δεν εχουν και τιποτα παραπανω στα συστατικα (δεν ειδα τι ποσοτητα βγαζει η δοση).... οποτε εκει δεν εχω αποψη, προτεινω μονο αν το εχω δοκιμάσει ο ιδιος το προϊον και απο myprotein προτεινω μονο την iso που εχω παρει και εχει μια χαρα γευση

  15. #15
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Κοίταξε, δεν έχεις άδικο αλλά από προσωπική εμπειρία με τους πελάτες που έχω δουλέψει (παρόμοιου επιπέδου του Σάκη), μπορώ να πω πως αυτά τα χρήματα που θα δώσει για ένα συμπλήρωμα μπορεί να τα δώσει για κάτι άλλο. Γιατί να φορτώνεται με κάτι που μπορεί να καταφέρει και χωρίς αυτό;!
    Και που ξέρεις αν αυτό που θα του προτείνεις του βγάλει κάτι στην πορεία; Αν δεν ξέρω καλά το ιστορικό κάποιου, δύσκολα θα προτεινω καποιο θερμογεννετικό ή λιποδιαλυτικό. Δεν μιλάμε για πρωτείνες.. Ακόμα και τα πιο "αθώα" θέλουν ψάξιμο.

    Το να λέμε "δεν χρειαζεσαι" το ταδε συμπληρωμα, δεν ειναι αρνητικό. Το αντίθετο θα ήταν.
    Και δεν ειναι ολα τα συμπληρώματα το ίδιο. Δεν ξερω τι πηρες εσυ και σε βοηθησε, αλλα καλο ειναι να ειμαστε φειδωλοί οταν εχουμε να κανουμε με τέτοια σκευάσματα.

  16. #16
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Στο γιατι να φορτώνεσαι κατι ενω μπορεις να κανεις και χωρις αυτο η απάντηση ειναι απλή... για να το κάνεις πιο γρήγορα, αφου λιώνεις που λιώνεις στο γυμναστήριο κάθε μέρα θέλεις να λάβεις το 100 % αυτών που μπορείς....
    Αλλα εσυ μιλάς απο επαγγελματική σκοπιά και εγω απλά το βλέπω ως ενα χομπυ οποτε σε αυτο το θεμα δεν μπορώ να σου πω κατι....προσωπικα δεν ειμαι καθολου "φειδωλος" οσον αφορά την χρήση συμπληρωμάτων διατροφής και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα υγείας αλλα αυτο ειναι δικη μου επιλογη και παιζω με το δικο μου το κεφάλι στην τελική και όχι έχοντας την ευθύνη κάποιου αλλου....

    Χάρηκα για τον διάλογο...

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το θέμα δεν είναι να το κάνεις γρήγορα.. Αλλά να το κάνεις σωστά!
    Δεν είμαι κατά των συμπληρωμάτων, μη ξεχνάς πως είμαι σε αγωνιστική προετοιμασία και χρησιμοποιώ αρκετά! Αλλά καθε επιπεδο και κάθε ατομο ειναι διαφορετικό και πρέπει να λαμβάνουμε ολα υπ οψιν.

    Να σαι καλα φιλε.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Ναι περίπου 7 μήνες τους παίρνω. Οπότε θα κάνω off μέχρι το τέλος του χρόνου και θα ξαναπάρω Στις αρχές του Νέου έτους.
    Οπότε εαν κατάλαβα καλά έναν μήνα να παίρνω έναν μήνα off.
    Τα Χριστούγεννα θα βάλω παραγγελία και είμαι ανάμεσα στους δύο.

  19. #19
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Ναι περίπου 7 μήνες τους παίρνω. Οπότε θα κάνω off μέχρι το τέλος του χρόνου και θα ξαναπάρω Στις αρχές του Νέου έτους.
    Οπότε εαν κατάλαβα καλά έναν μήνα να παίρνω έναν μήνα off.
    Τα Χριστούγεννα θα βάλω παραγγελία και είμαι ανάμεσα στους δύο.
    Σου ειπα τι κάνω εγω... εσυ μπορει να χρειάζεσαι 2 μηνες off η μπορει να χρειάζεσαι 3ις βδομάδες...
    αυτο θα το καταλαβεις εσυ ... εαν μετά το διάλειμμα σε πιάνουν τα κρατάς ενα μηνα.... αλλιώς αν "δεν" χρειάζεσαι μεγαλύτερο διάλειμμα

  20. #20
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    7 μήνες σερί και δεν έχεις καεί ακόμα; Εννοώ ακόμα σε πιάνει η καφεΐνη; Γιατί είδα 150mg καφεινη σε δόση και δεν το λες και λίγο.

    Στο λέω εγώ που έχω καεί από λιποδιαλυτές/θερμογεννητικα όταν ήμουν μικρός και αμαθος. Υπάρχουν πολύ δυνατά και πολλά σχήματα με συμπληρώματα αλλά πραγματικά πρεπει να κολλήσεις στα κιλά να δοκιμάσεις τα άλλα Low carb , carb cycle κτλ και άμα δεν ξεκολλας ναι τότε μπορείς να πάρεις.

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MyProtein Γεύσεις!
    By Nutella in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 26
    Last Post: 26-03-19, 20:27
  2. Hurricane XS Της MyProtein - Απόψεις!
    By maka02049 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 17
    Last Post: 20-05-17, 18:30
  3. MyProtein- Bulk protein
    By enasgavrostis7 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 26-03-13, 16:16
  4. MyProtein Order 25% Discount
    By jk_79 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-12-12, 09:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •