Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast
Results 241 to 270 of 371
  1. #241
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Γενικα δε δουλευοω καθολου βαρυα και πες πες το εχω στο μυαλο μου οτι κουραστικα μπορει να ειναι και απλα στο μυαλο αλλα νιωθω οτι θελω λιγο οφφ για να επανερθω με φουλ ορεξη...
    Τωρα θα μπω σε κλασικο bb προγραμμα, "ογκο" αν μπορουμε να χρησημοποιουμε τετοιους ορους η μη αγωνιστικοι ειμαι απο 1η Σεπτεμβρη (κοντα 3 μηνες)
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  2. #242
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Οπτικά πώς το είδες επάνω σου, βελτιώθηκες;! Υπάρχουν αλλαγές;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #243
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Σημερα ηρθαν ξαδερφια που ειχαν να με δουν απο το καλοκαιρι, πρωτη κουβεντα οτι εχω γινει θηριακι,αλλα και στη δουλεια και στο τζυμ μου λενε οτι εχω ανεβει αρκετα...Προσωπικα βλεπω μεγαλη αυξηση σε δυναμη και γεματους μυεις...Θα χρησιμοποιουσα και τον ορο μπαλαρισμενοι αλλα δε νομιζω να ταιριαζει στην παρουσα φαση...Σιγουρα παντως το γεμισμα και τη δυναμη δε τα διαπραγματευομαι...

    Αν εξαιρεσω ομους και λιγο χερια στο 50% οι υπολοιπες υικες ομαδες δεν υπηρχε προπονηση που την αλλη μερα να μην ημουν καταπιασμενος...Αλλα το εχω αποδεχτει πλεον ομοι χερια δεν ειναι το φορτε μου...Μια παρατηρηση που εχω ειναι ιως να ηθελα λιγο παραπνω αεροβιο αλλα δε με ανχωνει προσωρινα...

    Σε γεννικες γραμμες λοιπον εγω εμεινα ευχαριστημενος,λογικο κιολας καθως δεν ειχα ποτε στο παρελθον δουλεψει με βαρια κιλα οποτε σιγουρα θα εβλεπα διαφορες...

    Οποτε Σταυρο ευχαριστω για ολες τις συμβουλες και σιγουρα θα το ξανατρεξω...
    Last edited by bebeto; 21-11-17 at 00:17.
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  4. #244
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ ευχαριστώ που προτίμησες ένα πρόγραμμά μου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #245
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Μια εβδομαδα οφφ ηταν παρα πολυ τελικα, ναι μεν γιναν οι αεροβιες που θελα αλλα το ειχα καπως χαλαρα στο μυαλο μου με αποτελεσμα να χαλαρωσω και στη διατροφη αρκετα...Εχω ταντιστει παρα πολυ και ισως τελικα μου βγει και σε καλο γιατι με εχει ηδη πεισμωσει να συνεχισω ακομα πιο δυνατα...

    Απο αυριο και για αυτη την εβδοαμδα θα γραψω πως σκεφτομαι να κινηθω στις επομενες 9-10 εβδομαδες...Θα ακολουθησω ενα σπλιτ σα το περσινο...
    Διατροφικα θα μειωσω λιγο λιπος και θα ανεβασω λιγο πρωτεινη και κυριως υδατανθρακα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  6. #246
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Δευτερα 27/11/17

    Νεο προγραμμα απο σημερα και εχουμε και λεμε, δεκτη καθε παρατηρηση και διορθωση

    ΣΤΗΘΟΣ-ΑΕΡΟΒΙΟ

    1)Πιεσεις ισιου παγκου 5χ12-10-8-6-4(60-70-75-77,5-80) *πυραμιδα
    2)Πιεσεις επικληνη στο σμιθ 4χ12 (30-30-32,5-32,5) *με τεμπο 1-0-4
    3)Ανοιγματα σε επικληνη 3χ12(10kg) *με παυση
    4)πεκ ντεκ 3χ15 (33kg)
    5)cross over χιαστη 2χ20 (9kg) *μισα κανονικα μισα με παυση

    25 λεπτα περπατημα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  7. #247
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Τριτη 28/11/17

    Ποδια+ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ

    1)Σκουοτ 5χ15-12-10-8-6 (60-65-70-75-80)
    2)πρεσα (ειχε χαλασει)
    3)leg extension 3χ16 (6-7-7 πλακες) *8 με παυση+κινηση σε 2 χρονους- 8 κανονικες
    4)leg cur ξαπλα 3χ16 (6-6-6 πλακες) *8 με παυση+κινηση σε 2 χρονους- 8 κανονικες
    5)προσαγωγοι 3χ16 (10 πλακες) *8 με παυση 8 κανονικες
    6)απαγωγοι 3χ16 (6πλακες) *8 με παυση 8 κανονικες
    7)γαμπες 3χ15 (6 πλακες) *κινηση σε 2 χρονους+παυση

    3 ασκηεις κοιλιακοι
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  8. #248
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Τεταρτη 29/11/17

    Πλατη-ραχαιοι-περπατημα

    1)κοπηλατικη dorsal 1-1 χερι 3χ15 (30 kg) πιο πολυ για ζεσταμα και για αιματωση
    2)μονοζυγο 3χ12
    3)T-BAR κλειστο 3χ12(20-20-25)
    4)κοπιλατικη με αλτηρα 3χ12 (17,5)
    5)Κοπιλατικη με τριγωνο 3χ12(5-6-6 πλακες)
    6)οπισθιες στην τροχαλια 3χ12(24-33-42)
    7)T-BAR ανοιχτο 2χ12 20kg

    Ραχιαιοι
    2χ15 υπερεκτασεις
    2χ15 μηχανιμα

    20 λπετα περπατημα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  9. #249
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Παρασκευη 1/12/17

    ΧΕΡΙΑ

    ΔΙΚΕΦΑΛΑ
    1)Καμψεις με ισια μπαρα 4χ12-10-8-6 (10-12,5-15-17,5)
    2)καμψεις με αλτηρες ορθιος 3χ12 (8)
    3)καμψεις με αλτηρες στο μαψιλαρι 1-1 χερι 3χ12 (8-10-10)
    4)αυτοσυγκεντρωσης 3χ12-10-10(6)

    TΡΙΚΕΦΑΛΑ
    1)Πιεσεις με ισια μπαρα 4χ12-10-8-8(60-65-65,5-70)
    2)Στην τροχαλια ισια λαβη 3χ12(23)
    3)στην τροχαλια σκοινη 3χ12 (23)
    4)kick back 2x15 (6-5) *8 με παλαμι παραλληλα στο σωμα-7 με παλαμι προς τα κατω

    ΠΗΧΕΙΣ

    1)στριψιματα με μπαρα πανω στον παγκο 3χκαψιμο (15)
    2)αναποδα στιρψιαμτα με αλτηρα 3χκαψιμο (3kg)

    Σχεδον μια ωρα και ας φενεται μεγαλη προπονηση
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  10. #250
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    ΣΑΒΒΑΤΟ 2/12/17

    ΟΜΟΙ-ΤΡΑΠΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ+ΑΕΡΟΒΙΟ

    ΟΜΟΙ
    1)Οπισθιες πιεσεις στο σμιθ 4χ12-10-8-6 (30-35-37,5-40)
    2)arnold press 3x12(10)
    3)προτασεις με αλτηρες 3χ12(6-6-7,5)
    4)πλαγιες εκτασεις 1-1 χερι 3χ12(6)
    5)face pull 3x15(23)

    Tραπς
    1)αμυψωσεις ομων απο πισω στο σμιθ 3χκαψιμο
    2)ανυψωσεις ομων με ισια μπαρα 3χ12(15)

    Κοιλιακοι + 25 λεπτα αεροβιο

    ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
    1)Ναι η σημερινη προπονηση βγαινει λιγο μεγαλη αλλα λογω ελλειψης χρονου και πιεσμενων ωραριων μεσα στην εβδομαδα το προτιμω ετσι που σαββατο ειμαι και ξεκουραστος και με πολυ χρονο στη διαθεση μου.Σωστο η λαθςο θαδειξει.
    2)Σε ολες τις μυικες ομαδες προσπαθω να ξεκιναω με μια βασικη που την κανω πυραμιδα για να μπορω να μετραω και τη δυναμη μου ηπροοδο η οπως θελετε πειτε το...Θα ηθελα και τη συμβουλη καποιων πιο εμπειρων σχετικα με το αν αξιζει η οχι.
    3)Τα κιλα ναι ειναι λιγα,γυναικεια θα ελεγα,αλλα οπως και στο κθουλου θελω να ανεβω αργα αργα και φυσικα επειδη τα δουελυω πολυ τεχνικα νιωθω πονο και ας ειναι λιγα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  11. #251
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Καλά κάνεις και κάνεις την πρώτη πυραμίδα. Και ο Δύτης έκανε κάτι αντίστοιχο με την πρώτη βασική άσκηση με λιγότερες επαναλήψεις (5x5) πέρσι. Εγώ θα έλεγα προσοχή μη χτυπήσεις με τις οπισθολαίμιες και την πυραμίδα. Δε νομίζω ότι είναι ιδανική άσκηση για να τη φορτώσεις κιλά.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #252
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    @Ποιος ειναι ο Δυτης?
    Οπισθολαιμιες παντα με βοηθεια αδερφε μου, να με σταθεροποιει απο τους αγκωνες σε γωνια 90ο παρακατω δε κατεβαινει με τιποτα...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  13. #253
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    O DIVER, στάνταρ τον ξέρεις. Έχει log (αν κι έχει να γράψει απο το Μάρτη). Όλη τη χρονιά πέρσι τουλάχιστον έκανε κάτι παρόμοιο. Πρώτη άσκηση με βαριά κιλά και τις άλλες 10-12 reps.

    Kαλά κάνεις κι έχεις spotter... Ανεξαρτήτα ωστόσο προσωπικά την έχω για άσκηση που δεν πρέπει να φορτώνεται πολύ. Ίσως αν θες να τεστάρεις τη δύναμη στους ώμους να πιάσεις αλτήρες για πιέσεις ή εμπροσθολαίμιες σε μπάρα/σμιθ; Απλά λέω μια γνώμη γιατί έχω δει πολύ κόσμο να παραπονιέται για τους στροφείς(;) (rotator cuff) λόγω των οπισθολαίμιων.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #254
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    αααα diver=δυτης? αχαχα δε το σκεφτηκα καθολου...Ναι τον ξερω φυσικα

    Οι εμπροσθιες δε νιωθω να δουλευουν τοσο καλα, στις οπισθιες νιωθω ολη την πισω μοιρα και την πλαγια να κεγεται...Ειδικα περισυ που την αφηνα για τελευταια ασκηση δε φανταζεσαι καψιμο...
    Δοξα το θεο δεν εχω τραυματισμους ουτε ενοχλησεις, και αυτο ειναι που προεχει,καθε μερα λεω να ειμαστε καλα και ολα θα γινουν...Εξαλου οπως προειπα για εμενα προεχει η σωστη εκτελεση της ασκησς, 40 κιλα δεν νομιζω οι ειναι υπεβολη,τωρα αλλους που βλεπω να φορτωνουν 80+ και να μην κανουν ουτε μιση τη νκινηση απλα γελαω
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  15. #255
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Καλησπερα σε ολα τα παλιοπαιδα...
    Διαβαζω βιβλια σε ακηση διατροφη παρακολουθω βιντεο συζηταω και φυσικα δε χανω τα βιντεο του αγαπημενου Βαλαντη Ντοκου...Λεει λοιπον προσφατα ο Βαλαντης σε ενα βιντεο "ποτε δεν κανω τα ιδια με την προηγουμενη προπονηση"
    Θα ηθελα λοιπον να κανουμε μια κουβεντα και οι γνωστες το υαντικειμενου αν δωσουν τα φωτα τους...

    Το ερωτημαλοιπον που μου προκαλειται ειναι το εξης

    1)Μηπως εμεις που κανουμε σπλιτ χανουμε απλα την ωρα μας και θα ηταν καλυτερα να διαμορφωνουμε την προπονηση διαφοτερικα καθε εβδομαδα για να μη κολλαει το σωμα? Ειτε αλλαζοντας συνδιασμους μυικων ομαδων ειτε αλαζοντας κιλα μοτιβο κτλ

    Παω για ομους κοιλιακους +αεροβικη και περιμενω πως και πως να διαβασω τις αποψεις σας
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  16. #256
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Τι πιστεύω εγώ πως εννοεί : κάνει π.χ. στήθος πιέσεις -εκτάσεις επικλινή και πιέσεις- εκτάσεις ίσιο την μια προπόνηση. Την άλλη μπορεί να κάνει πιέσεις μηχάνημα,δίζυγο,cross over κτλ. Ότι δηλαδή "παίζει" σπλιτ και αλλάζει τις ασκήσεις ή τον τρόπο (πιέσεις πάγκου-πιέσεις αλτήρων) κι όχι τον διαχωρισμό δηλαδή μία στήθος, μία fullbody κ.ο.κ. Ή μπορεί να αφορά κι έναν αρχάριο που του γράψανε πιέσεις στον επικλινή πάγκο και επειδή είναι όλοι οι πάγκοι πιασμένοι να κάθεται και να περιμένει και να μην κάνει με αλτήρες.

    Δε με λες και γνώστη,αλλά έτσι το αντιλαμβάνομαι
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  17. #257
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ πιστεύω πολύ στον σχεδιασμό: χωρισμός των προπονήσεων σε περιόδους, μικροπεριόδους και μακροπεριδόδους, όπου οι στόχοι είναι ανάλογοι και όλα περιστρέφονται από τον στόχο της μακροπεριόδου.

    Για 4 - 6 ή και 8 εβδομάδες, αυτό το split, αυτά τα set, οι επαναλήψεις, η αεροβική, η διατροφή, η συμπλήρωση. Έπειτα κάποια αλλαγή, μικρή ή μεγάλη, ανάλογα πάντα με την περίοδο που διανύω.

    Αυτό που λέει όμως ο Βαλάντης, μήπως εννοεί στις ασκήσεις;! Γιατί και εγώ, όπως και πολλοί άλλοι άνθρωποι, έχω ξαφινκές αλλαγές και περιορισμούς στα προγράμματά μου, οπότε αναγκάζομαι να κάνω αλλαγές και στο split, και στο στυλ προπόνησης, αλλά και στις ασκήσεις.

    Στο γυμναστήριο ειδικά, επειδή κάνω προπόνηση πριν την δουλειά, αν κάποιος θα με καθυστερήση σε μια άσκηση (πχ. στην πρέσα ποδιών, ή στην τροχαλία της πλάτης), αλλάζω και κάνω κάτι διαφορετικό, δεν περιμένω, γιατί με πιέζει ο χρόνος πολύ. Αν ειδικά δεν προλαβαίνω με τίποτα, super set, triest και δυσέτ έχουν την τιμητική τους!!!

    Κλείνοντας πιστεύω πολύ στον προγραμματισμό και στον σχεδασμό των προπονήσεων, αλλά με προσαρμοσμένες αλλαγές όταν και μόνο είναι απαραίτητο, και για να μην χαθεί η προπόνηση, αλλά και για να γίνει σωστή δουλειά.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #258
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Εγώ πιστεύω πολύ στον σχεδιασμό: χωρισμός των προπονήσεων σε περιόδους, μικροπεριόδους και μακροπεριδόδους, όπου οι στόχοι είναι ανάλογοι και όλα περιστρέφονται από τον στόχο της μακροπεριόδου.

    Για 4 - 6 ή και 8 εβδομάδες, αυτό το split, αυτά τα set, οι επαναλήψεις, η αεροβική, η διατροφή, η συμπλήρωση. Έπειτα κάποια αλλαγή, μικρή ή μεγάλη, ανάλογα πάντα με την περίοδο που διανύω.
    Συμφωνω 100%. Αυτή ακριβώς είναι και η διαφορά της προπόνησης απο την απλή άσκηση.

    H ιδέα της συνεχούς αλλαγής σε ασκήσεις & στιλ προπόνησης, αν και δημοφιλής λόγω crossfit, είναι εξαιρετικά αναποτελεσματική. Το σώμα δεν χρειάζεται να το "μπερδεύουμε" για να μη κολλάει. Χρειάζεται να του δίνουμε σωστές δώσεις "σοκ" το οποίο σταδιακά αυξάνεται και μετά σωστή ανάρρωση μέχρι το επόμενο ώστε να γίνει η προσαρμογή.

    Εκτός αν κάποιος παίρνει αναβολικά, όπου πολλά προπονητικά λάθη συγχωρούνται.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  19. #259
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Ο Βαλαντης κανει αρκετα λαι βστο ινστα απο τις προπονησεις του, αυτο που εκανε να ρωτησω ειναι η φραση που ειπα παραπανω αλλα οτι παρατηρησα πως τριτη 23/1/18 εκανε ποδια την αλλη τριτη ομως 30/1/18 εκανε στηθος...Οποτε λεω μηπως πρεπει να αλλαζουν ολες οι παραμετροι πιο τακτικα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  20. #260
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    30/3/18

    Τελος πρακτικης, συνεχιουμε με κατι μικρο υποχρεωσεις αλλα με ποιο πολυ ελευθερο χρονο πλεον...(Εκτος αν βρεθει συντομα κατι αλλο)
    Απο προπονηση+διατροφη παμε αρκετα καλα,τα κιλα ισως ξεφυγαν λιγο φτανοντας στα 84 αλλα απο 1 Μαρτη μπηκα ισοθερμιδικα,οχι τρελες αλλαγες,κατεβασα λιγο καποια λιπαρα ενα 5% στον υδατανθρακα και εβαλα συστιματικα 3 αεροβικες που απο αυτη την εβδοαμδα γιναν 4...Αυτη τη στιγμη ειμαι στα 82,3 και μετα τη μεγαλη εβδομαδα ξεκιναει και επισημως καθαρισμα, καθοτι φετος θελω να βγαλω το καλυτερο μου ευαυτο, δε θελω να βιαστω και θελω ολη η δουλεια να γινει μεθοδικα και συστηματικα....

    Απο πορπονηση ακολουθω ενα κλασικο σπλιτ οπου ανα 2 εβδομαδες κανω καποιες μικροαλλαγες σε καποιες ασκησεις η στη σειρα και προσπαθω 2 εβδοαμδες να περναω τα χερια 2 φορες στην εβδοαμδα και μετα για 2 εβδομαδες αντιστοιχα τους ομους οπου και υστερω...

    Αυτα τα ολιγα καλες γιορτες να εχουμε
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  21. #261
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    30/3/18

    ...

    καθοτι φετος θελω να βγαλω το καλυτερο μου ευαυτο.
    Φέτος το καλοκαίρι φαντάζομαι εννοείς ε; ;)

    Χέρια-ώμους η 2η φορά είναι ίδια με την πρώτη;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  22. #262
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Φέτος το καλοκαίρι φαντάζομαι εννοείς ε; ;)
    αχαχαχ ναι τυχαινει να συμπιπτει,οπως οι περισοτεροι εξαλου, απο την αλλη μπηκαν και αρκτετα κιλα και δεδομενου οτι περισυ ημουν πολυ περιορισμενος και δε μπορεσα να δουλεψω οπως ηθελα...Εξαλου θα ακολουθησουν 2 χρονια για μαζες με μικρα μινικατ (Να ειμαστε καλα πρωτα απ ολα)

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Χέρια-ώμους η 2η φορά είναι ίδια με την πρώτη;
    Οχι αλλαζω ασκησεις και συνηθως δουλευω λιγο πιο βαρυα, μη φανταστεις 2 ασκησεις θα κανω απο 3 σετακια
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  23. #263
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΟΣ

    Μετα τις ατασθαλιες των ημερων(δε θα το κρυψω,ηταν πολλες) μπαινουμε και επισημως σε καθαρισμα...Καθισα αυτες τις μερες ακι ξεσκονησα καποια ηεμρολογια αλλων παιδιων για το τι και πως θα κινηθω και πραγματικα εχω αντηλσει παρα πολλες πληροφοριες,δε θα πω ομως ονοματα γιατι μπορει να μη θελουν...

    Διατροφικα θα κινηθω οπως τοσο καιρο με ενα μικρο ελλειμα 5% καθως προανεφερα απλα θα μπει στο τελος καθε προπονησης αεροβικη 30 λεπτα περπατημα (ισως οχι στον ποδιων) και μια HIIT ισως αργοτερα τις Πεμπτες που τις ειχα για ξεκουραση εως τωρα...

    Την προπονηση δε θα τη νγραψω ολη με τη μια αλλα μερα μερα και προσπαθω να δουλεψω τοσα κιλα ωστε στις τελευταιες επαναληψεις τουλαχιστον του τελευταιου σετ να χρειαζεται βοηθος +κατι αλλες τεχνικες

    Σημερα λοιπον πρωτη προπονηση μετα απο 1 εβδομαδα διακοπης

    ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ-ΑΕΡΟΒΙΚΗ

    1)Πιεσεις στον ισιο παγκο με μπαρα 5χ12-10-10-8-8 (60-65-70-75-80)
    2)Πιεσεις στον επικληνη στο σμιθ 3χ10(50-55-60)
    3)Ανοιγματα σε επικληνη 3χ10(12-14-15)
    4)cross over χιαστη 3χ12(14-14-14) squeeze

    1)Καμψεις δικεφαλων με ισια μπαρα(μαξιλαρι) 3χ12-10-8(15-20-20)
    2)Καμψεις διεκφαλων με αλτηρες ορθιος 3χ10(10-10-12)

    30 λεπτα περπατημα στο 6 με κλιση 5

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    Πρωινο:1 κροκος 200gασπραδι στο αντικολιτικο +80g βρωμης σε νερο 1καψουλα D+ 1 b complex
    Μεσημεριανο: 250g μπασματι+120gγαλοπουλα +μαρουλι σαλατα με 10g λαδι και 1 λεμονι
    Pre work :πιτακι βρωμης 50g βρωμη 1 κροκος-λιγο ασπραδει να νερωσει και 1 σκουπ πρωτεινης
    After : 1σκουπ πρωτεινη +γλυκοζη+2σκουπ μικρα vitamin c
    Βραδυνο: 150g μπασματι +100g γαλοπουλα + μαρουλι σαλατα με 10g λαδι+ 1 λεμονι
    Πριν τον υπνο : 1 γιαουρτι 2% 1g κακαο + 15 αμυγδαλα

    Καπως ετσι θα κινηθω αρχικα δυσκολο αν την γραφψ καθε μερα,σε πρωτη φαση μονο οι πρωτεινες θα ειναι διαφορετικες καθε μερα ο υδατανθρακας θα ειναι ειτε μπασματι-βρωμη-καστανο και αργοτερα η πατατα θα εχει την τιμητικη της
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  24. #264
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Μετα τις ατασθαλιες των ημερων(δε θα το κρυψω,ηταν πολλες) μπαινουμε και επισημως σε καθαρισμα...
    Πάντα να βρίσκεις την θετική πλευρά σε αυτές τις παρασπονδίες....
    Για παράδειγμα είσαι Τέζα σε γλυκογόνα και ενέργεια και ενώ θα κάνεις κράτει στις θερμίδες οι προπονήσεις θα βγάζουν φωτιά !!!
    Άσε που και ψυχολογικά μπαίνεις με περισσότερο πείσμα λόγο "τύψεων"...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  25. #265
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    αυτο που λες ισχυει αλλα να σου πω την αληθεια καλως η κακως δε μου πεερασε καν απο το μυαλο...Θυμαμε πριν 2 χρονια οταν ειχα ξεκινησει να μετραω θερμιδες και να φτιαχνω τι διατροφη μου πανω που ειχα βρει ρυθμο ηρθε μεγαλη εβδομαδα και ηθελα να νηστεψω απο τη μια απο την αλλη στεναχωριομυν που θα εβγαινα εκτος προγραμματος...Μου λεει λοιπον τοτε η καρδουλα πως ειναι κατι που το κανω γιατι το θελω και το τελευταιο που θα πρεπει να με απασχολει ειναι αν θα θολωσω λιγο....Οποτε φετος απλα το εκανα χωρις τυψεις απλα σκεφτομενος οτι απο Δευτερα τα κεφαλια μεσα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  26. #266
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Ποδια-Κοιλιακοι-αεροβιο

    1)σκουοτ 4χ15-12-10-10 (60-70-80-90)
    2)leg press 3x12 (80-100-120)
    3)leg extesnion 3x15(6-7-8) πλακες
    4)σκιψιματα εμπρος με αλτηρες 3χ12(12-14-15)
    5)leg cur 3χ15(6-7-7)πλακες
    6)προσαωγοι ss απαγωγοι 3χ15
    7)γαμπες στη πρεσσα 4χ20 70kg κινηση σε 2 χρονους

    3 ασκησεις κοιλιακοι +30 λεπτα περπατημα στο 6 με κλιση 6

    Υ/Γ. επισης να αναφερω οτι εχω και 5 μερες εχω κοψει τους καφεδες μετα απο μια δημοσιευση του τουλιατου...Νιωθω λιγο πιο λαιτ αλλα μπορει να ειναι και ψυχολογικο...Απο την αλλη το ειχα ξεφτυλισει με τη δουλεια και ηθελα λιγο να δω αν αντεχω χωρις,αφου αντεχω σε λγιο καιρο θα ξαναμπουν :P
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  27. #267
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Καλή αρχη με το νέο στόχο σου

  28. #268
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Καλή αρχη με το νέο στόχο σου

    ευχαριστω πολυ Θανο και εσυ ευχομαι τα καλυτερα, να σε δεις οπως επιθυμεις
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  29. #269
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    ΠΛΑΤΗ-ΑΕΡΟΒΙΑ

    1)Κοπιλατικη dorsal 1-1 χερι 3χ12-10-10(50-60-60)
    2)εμπροσθιολαιμιες στο μονοζυγο 3χmax
    3)Τ-BAR Κλειστη λαβη 3χ10(30-50-45)
    4)κοπιλατικη αλτηρες 3χ10(18-20-22,5)
    5)κοπιλατικη τριγωνο 3χ12-10-10(8-9-10 πλακες)

    Ραχαιοι στο μηχανημα 4χ20 με 9 πλακες
    30 λεπτα περπατημα κλιση 5 ταχυτατα 5,5-6

    Παρατηρησεις
    1)απο Κιλα ειμαστε στα 82,8 ζυγιστικα σημερα πρωτη φορα γιατι μετα τις γιοτες φοβομουν
    2)Πιασιμο στα ποδια αλλο επιπεδο, σε σημειο να μη μπορω να βγω απο τη μπανιερα...
    3)το παισιμο στο στηθος εχει υποχωρησει αισθηπα πισευω το πρωι θα ειμαι εντελως καλα, μαι και θελω να δω ποσο περιπου χρονο χρειαομαι για αναρωση
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  30. #270
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Σημερα παιχτικε πρωινη προπονηση λογο καποιων απογευματικνων υποχρεωσεων αλλα και για αλλαγη...

    ΟΜΟΙ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-ΑΕΡΟΒΙΟ

    ΟΜΟΙ
    1)οπισθιες πιεσεις σμιθ 4χ12-10-10-8 (35-40-42,5-45) *τα κιλα χωρις τη μπαρα,δυστηχως δεν υπηρχε βοηθος να ανεβουμε λιγο ακομα
    2)προτασεις στις τοχαλια με ιισα λαβη 3χ12-10-10(27-33-33)*δεν εμεινα ευχαριστημενος,ηθελε ειδιακα στο τελευταιο λιγο μρικτοετρο φορτιο καθως χαλασε η τεχνικη
    3)πλαγιες εκτασεις με αλτηρες 4χ15-12-10-10 (6-6-7,5-7,5)*επισης στις 10αρες δεν ενιωθα αυτο το καψιμο που λεμε,οποτε ισως να μεινω αυστηρα σις 12-15
    4)πλαγιες εκτασεις σκυφτος 3χ12(4-4-4)
    5)Ανυψωσεις ομων στην τροχαλια ss ανυψωσεις ομων με αλτηρες 3χ12(30ss20)

    4 ασκησεις κοιλιακοι +30 λεπτα αεροβιο

    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
    1)Τα ποδια ακομα πονανε,λες και γυρναω απο καλοκαιρινες διακοπες και κανω πρωτη προπονηση :P
    2)Πλατη πιασμενη φουλ εχτες σημερα υποχωρει οποτε εικαζω πως και εδω θα θελω γυρω στις 30 ρωρες
    3)Τα κιλα ολος πειρεργος επεσαν στα 82,2
    Last edited by bebeto; 13-04-18 at 14:19.
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ


 
Page 9 of 13 FirstFirst ... 5678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Είναι Απλά Συμπληρώματα..
    By Youngbuilder in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 29-05-15, 09:22
  2. Τελικά ποιό είναι το όριο που ένας μύς μπορεί να φτάσει;
    By Optimus Prime in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-13, 20:41
  3. Replies: 1
    Last Post: 06-04-11, 22:29
  4. Replies: 9
    Last Post: 04-12-08, 22:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •