Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 10 of 13 FirstFirst ... 678910111213 LastLast
Results 271 to 300 of 371
  1. #271
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post

    Υ/Γ. επισης να αναφερω οτι εχω και 5 μερες εχω κοψει τους καφεδες μετα απο μια δημοσιευση του τουλιατου...Νιωθω λιγο πιο λαιτ αλλα μπορει να ειναι και ψυχολογικο...Απο την αλλη το ειχα ξεφτυλισει με τη δουλεια και ηθελα λιγο να δω αν αντεχω χωρις,αφου αντεχω σε λγιο καιρο θα ξαναμπουν :P
    Τι είπε ο τουλιάτος για τους καφέδες?

  2. #272
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Τι είπε ο τουλιάτος για τους καφέδες?
    Καλησπερα Κωνσταντινα στο παραθετω οπως ακριβως το εγραψε στο facebook

    "I gave up on caffeine and sleep much easier and earlier.
    My eyes look less puffy and not tired as they used to have black circles.
    Am cortisol is enough to wake me up.
    Then fasting cardio will give me adrenaline rush.
    Preworkout formulas messed up my night sleep and gave me heart arrhythmia,ischemia.
    Plus my morning cortisol was increased and then suppressed.
    Sort of adrenal overstimulation."

    http://prntscr.com/j4s1m2
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #273
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    ενδιαφέρον, γιατί καταναλώνω αρκετό καφέ αλλά προσωπικά δεν με εχει επηρεάσει καθόλου στον ύπνο... όσο για τα preworkout που αναφέρει όσα εχω δοκιμάσει (Και είχαν όλα τους καφεινη), με έριχναν μετά τη προπόνηση και όντως δεν μου έφτανε ο ύπνος μετά. Αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο εφταιγε η καφεινη γι αυτο ή τα άλλα διεγερτικά.
    Γράψε πως θα είσαι μετά από μερικές μέρες χωρίς καφέ αν θέλεις, αν και δεν πιστευω να δεις διαφορές στην προπόνηση

  4. #274
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Προσωπικα pre δεν εχω παρει ποτε ουτε προκειτε καθως διαβασα και το βιβλιο του γιατρου και δε λεει και τα καλυτερα, ειμαι και λιγο χεστης :P Βεβαια για κατι χωρις διεγερτικα θα το σκεφτομουν

    Τωρα σχετικα με τον καφε εχω παρατηρησει διαφορα στον υπνο,πιο παλια εφερνα σβουρες την τελευταια εβδομαδα κοιμαμαι σαν πουλακι...Απο θεμα προπονησης Την δευτερα μπηκα λιγο μουδιασμενα αλλα τελικα πιστευω ηταν ψυχολογικο επειδη το σκεφτομουν, τεταρτη και σηεμρα που το ξεχασα τελειως δεν υπηρχε κανενα προβλημα...Μαυροι κυκλοι δεν υπαρχουν
    Τελος οσο αναφορα την κορτισολη δε μπορω να το μετρησω η να το καταλαβω καπως,εκτος και αν υπαρχει καποιος τροπος που δε γνωριζω
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  5. #275
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    14/4/18

    Χερια-Αεροβιο σημερα


    ΔΙΚΕΦΑΛΑ
    1)Καμψεις διεκφαλων ισια μπαρα 4χ12-10-10-8 (10-15-17,5-20)
    2)Καμψεις δικεφαλων ανασκελα σε επικληνη παγκο 3χ10-10-8(10-10-12)
    3)Σφυρια 3χ12-12-10(12-12-14)

    ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
    1)Kick back με αλτηρα 3χ15(6-6-6)
    2)Πιεσεις με αλτηρα πανω απο το κεφαλι 3χ12-10-10(18-20-22,5)
    3)Εκτασεις με ισια μπαρα αναποδη λαβη στην τροχαλια 3χ10(ξεχασα να σημειωσω κιλα,νομιζω 30-36-43)
    4)Σκοινι 2χ15 (14-18)

    2 ασκσης πηχεις + 30 λεπτα αεροβιο

    * Κιλα 82.00 σημερα το πρωι αλλα εχουμε δρομο ακομα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  6. #276
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Φιλε bebeto να σου πω, βιταμινη c που ποση κουμπωνεις μετα τη προπονηση? 1g βγαινουν τα 2 σκουπ?
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  7. #277
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Καλησπερα βγαζει 1g/σκουπ και καλα που το ειπες γιατι ξεχασα να το αναφερω...Συνηθως το εχω 1 το πρωι 1 μετα την προπονηση αλλα πρωχτες ξεχαστηκα τελειως το πρωι γιατι ειχα κατι τρεχαματα και τα εβαλα και τα 2 μετα την προπ
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  8. #278
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Συνεχιζουμε κανονικα οπως στην προηγουμενη βδομαδα, το προγραμμα κοπι πειστ η διατροφη με της καταλληλες πινελιες καθε μερα...
    Τα κιλα σημερα το πρωι 80,8 οποτε νομιζω παμε καλα!!!
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  9. #279
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Tα κιλα πλεον 80,4,ισως επειδη χες λογο ρεπο πηγα πιο ψηλα τα λιπαρα και κατεβασα τον υδατανθρακα...Παρολαυατ την τεευταια εβδομαδα κινομουν απο 80,6-81,2
    Οποτε σημερα απο θεμα διατροφης κατεβασα 10% τον υδατανθρακα και απλα προσθεσα στην προπονηση και ενα drοp στα τελευταια σες των βασικων....
    Απο αεροβικη κλιση αναιβαινει στο 7-8 και συενχιζουμε ετσι για 10-15 μερες να δουμε πως και τι/...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  10. #280
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μια χαρά τσουλάει η μείωση....

    Δεν γνωρίζω αν το εφαρμόζεις , κόβε χρόνο στα διαλείμματα και θα πάρει φωτιά το πελεκούδι
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #281
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Μια χαρά τσουλάει η μείωση....

    Δεν γνωρίζω αν το εφαρμόζεις , κόβε χρόνο στα διαλείμματα και θα πάρει φωτιά το πελεκούδι
    Το εκανα περισυ αλλα μετα απο ενα σημειο πεφτουν πολυ τα κιλα και νιωθω οτι δε κανω δουλεια :P ψυχολογικο ειναι βεβαια

    Σκεφτουν φετος απο την επομενη εβδομαδα να χαμηλωσω λιγο κιλα, και να παω σε λιγο υψηλοτερες επαναληψεις και φυσικα να παιξω και με το διαλλειμα οπως λες αλλιως αν το κρατησω οπως τωρα θα εχει νοημα αν ας πουμε παω για πιεσεις παγκου και τελευταιο σετ κοψω διαλλειμα αλλα μου βγουν 6 η 7 επαναληχεις αντι για 8?

    Ευχαριστω και για την αναγνωση τσουρεκα, καθε συμβουλη-παρατηρηση δεκτη,μη τα ξαναλεω
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  12. #282
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Εύλογες οι απορίες σου...

    Τry and Error...

    Όμως μη ξεχνάς ότι προτεραιότητα αυτή την περίοδο έχει η μείωση λίπους !
    Ότι κάναμε για μυική ανάπτυξη φέτος σταματά από την στιγμή που μπαίνουμε σε φάση γράμμωσης....
    Οι θερμίδες ελαττώνονται αυτή τη περίοδο και μοιραία πέφτει η δύναμη ,
    γιαυτό αλλάζει και το μοτίβο σκέψης και προπόνησης για να καλύψει το "κενό" των πιο lihgt προπό !
    Εγώ μπορώ να πω ότι αυτή την περίοδο βγαίνουν πιο ποιοτηκές , από την άποψη ότι τα λιγότερα κιλά
    εκτελούν άψογα τις ασκήσεις με αργό αρνητικό τέμπο σου δίνει την δυνατότητα να χτυπήσεις σε διαφορετικές μοίρες - ίνες το μυ
    σε συνδιασμό με την ¨αερόβια" μορφή που προσδίδουν τα μικρά διαλλείματα ...Souper !!!

    Φινίρισμα sezon....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #283
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    εχεις δικαιο θα το μονταω απο την ερχομενη εβδομαδα, το σκεφτομουν κα ιεγω ετσι κι αλλιως γιατι δε μου αρεσου ντα βαρια...
    Απλα φοβαμαι μην πεσω στην παγιδα και δεν ειναι ιδιας εντασης η πορπονηση γιατι αυτο το λαθος γινεται συχνα, κατεβαουν ολοι κιλα φορτωνουν επαναληψεις αλλα λογω ελλειψης εμπειριας ειναι τετοια η μειωση που ουσιαστικα εχει αντικτυπο στη ενταση....Πως θα ειμαι σιγουρος οτι ειμαι στο σωστο δρομο>?
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  14. #284
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    εχεις δικαιο θα το μονταω απο την ερχομενη εβδομαδα, το σκεφτομουν κα ιεγω ετσι κι αλλιως γιατι δε μου αρεσου ντα βαρια...
    Απλα φοβαμαι μην πεσω στην παγιδα και δεν ειναι ιδιας εντασης η πορπονηση γιατι αυτο το λαθος γινεται συχνα, κατεβαουν ολοι κιλα φορτωνουν επαναληψεις αλλα λογω ελλειψης εμπειριας ειναι τετοια η μειωση που ουσιαστικα εχει αντικτυπο στη ενταση....Πως θα ειμαι σιγουρος οτι ειμαι στο σωστο δρομο>?
    Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν...
    Εγκεφαλικό.... ή λόγο πείνας αλλού τρως σύμφωνα και αλλού προσθέτεις !

    Ωραία λοιπόν ας το πάρουμε αλλιώς....
    Δοκίμασε να ελαττώσεις τα διαλλείματα κρατώντας τα κιλά ίδια ! ...Επειδή είσαι ζόρικο αγόρι δλδ(ς) και θέλεις ένταση....
    Το σκεπτικό είναι να κρατάμε τους καρδιακούς παλμούς ψηλά , δλδ να μην επέρχεται η σχετική ηρεμία από σετ σε σετ αποκτώντας μια πιο "αεροβικου" στυλ η προπόνηση !

    Τον δρόμο δεν τον χάνεις όσο το λίπος μειώνεται , αυτό είναι το ζητούμενο αυτή την περίοδο !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #285
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    καλα τα κιλα θα κατεβουν λιγο δε το συζητω,ηδη νιωθω πονο στους ομους γιαυτο και δε πολυγουσταρω τα βαρια,τα φοβαμαι...Το ειχα ηδη κατα νου τωρα που το λες και εσυ σιγουρα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  16. #286
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    εκπεμπω SOS

    Εχω απο πρωχτες ελατωσει το αλατι προσπαθοντας να ξερω περιπου ποσο βαζω,για να το "μεταρω"ας πουμε βαζω στην πρωινη ομελετα και στις σαλατες οσο πιανω με τα 3 δακτυλα...Μηπως εκανα βλακεια? μηπως θελει παραπανω η να βαω σε ολα τα γευματα? Και αυτ οτ ολεω γιατι απο οταν ξεκινησε αυτο εχω παρατηρησει μια μικρη ανοδο στα κιλα με αποκορυφομα σημερα το 80,7 απο 80,2....Και σκεφτομαι μηπως ειναι κατακρατηση απο την αποτομη αλαγη γιατι απ οδιατροφη ισα ισα μεγαλωσα λιγο το ελλειμα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  17. #287
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,648

    Default

    Εγώ θα σου έλεγα να φας όσο έτρωγες αν δεν ήταν υπερβολικό που φαντάζομαι ότι δεν ήταν.
    Θεωρώ ότι είναι λεπτομέρεια της λεπτομερειας.
    Ναι να προσέξεις το αλάτι δηλαδή να μην είναι αλμυρά τα φαγητά σου. Δεν νομίζω ότι σε ένα Α επίπεδο του μέσου αθλούμενου θα έχει διαφορά το να ξέρεις επακριβώς πόσο αλάτι τρως.

    Κάθε πότε ζυγιζεσαι? Αν και για μισό κιλό παραπάνω αν ζυγιζεσαι ανά μία βδομάδα δε θα ανησυχούσα. Έχω κ εγώ αρκετές φορές κάτι σκαμπανεβάσματα κι ας τρώω υποθερμιδικα.

  18. #288
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Εβαζα τελειως εμπειρικα θανο,σε σαλατες ομελετα και στο μπασματι στο βρασιμο...Δε ξερω αν ηταν υπερβολικο απλα με το αλατι ειναι μεγαλο μπερδεμα η φαση

    Ζυγιζομαι καθε πρωι που ξυπναω,σιγουρα δε πιστευω οτι ειναι λιπος κατακρατηση ειναι αλλα το θεμα ειναι απο που? Και πλαι δε με τρελενει γιατι ξερω οτι θα φυγει απλα ψυχολογηκα εχεις κα ιστο πισω μερος του μυαλου σου, μπας και κανω αρλουμπες?
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  19. #289
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αν μια περίοδο το σώμα μας χρειάζεται το Νάτριο αυτή είναι το καλοκαίρι....
    Σε περίπτωση που η διατροφή σου είναι αυστηρή και δεν περιλαμβάνει επεξεργασμένα προιόντα που "κρυβουν" αλάτι
    τότε ναι , μετρημένες ποσότητες είναι απαραίτητες λόγο αυξημένης εφίδρωσης !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  20. #290
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Σε αυτο κολαω ομως, το μετραω σωστα η θελει παραπανω? η μηπως λιγοτερο?Η διατροφη ειναι αυστηροτατη δεν υπαρχει επεξεργασμενη τροφη μεσα, ειναι οπως την ειχα αναφερει πιο πανω...

    Σημερα παλι 80,2 αλλα χτες ειχα υψηλα λιπαρα και χαμηλοτερο υδατανθρακα....
    Μηπως ειναι στιγμη να ανεβασω λιγο διαρκεια η ενταση σε αεροβικη? η βιαζομαι?
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  21. #291
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Σε αυτο κολαω ομως, το μετραω σωστα η θελει παραπανω? η μηπως λιγοτερο?Η διατροφη ειναι αυστηροτατη δεν υπαρχει επεξεργασμενη τροφη μεσα, ειναι οπως την ειχα αναφερει πιο πανω...

    Σημερα παλι 80,2 αλλα χτες ειχα υψηλα λιπαρα και χαμηλοτερο υδατανθρακα....
    Μηπως ειναι στιγμη να ανεβασω λιγο διαρκεια η ενταση σε αεροβικη? η βιαζομαι?
    Ρε συ μη κολλάς σε ημερήσια σκαμπανεβάσματα γραμμαρίων....
    Τα πράγματα είναι απλά , σε πόσο καιρό θες να χάσεις πόσα κιλά !?!?!?!
    Βλέπεις πόσες εβδομαδες έχεις μπροστά σου και διαιρείς τα κιλά που θες να χάσεις ανά βδομάδα έτσι ώστε να έχεις την απαιτούμενη απώλεια γραμμαρίων + - .....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  22. #292
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Δεν εχω στοχο συγκεκριμενα κιλα σε καποιο χρονο, απλα θελω μεχρι σεπτεμβρη να καθαρισω οσο πιο πολυ και σωστοτερα γινεται γιατι για μετα σκεφτομαι διαφορα, θα τα αποκαλυψω τοτε...

    Προς το παρων αλλαξα την προπονηση οπως ειπαμε,αυστηρα τα διαλλειματα στο 1 λεπτο με χρονομετρο και αφισα μια βασικη πυραμιδα σε καποιες μυικες ομαδες οπου κανω 2 λεπτα

    Σημερα στηθος-δικεφαλα-αεροβιο

    Στηθος
    1)πιεσεις με μπαρα σε ισιο παγκο 5χ12-10-10-8-8(60-65-70-75-80)+ds με 2 κατεβασματα
    2)Πιεσεις με μπαρα σε επικληνη παγκο 3χ10(40-45-50)
    3)ανοιγματα με αλητρες 3χ12(12) *εδω ισως να με επερνε για παραπανω βαρος
    4)πιεσεις με τους αλτηρες παραληλα και ενωμενους 3χ12(12) *Αυτη την εβαλα σποντα να τη δοκιμασω και στο περιμενε να αδειασει το cross over
    5)cross over χιαστη 3χ15(14)

    Δικεφαλα
    1)καμψεις στο μαξηλαρι με ισια μπαρα 3χ12(17,5)*κιλα χωρις μπαρα
    2)καμψεις στην κοπιλατικη καθηστος με λαβη V

    30' Περπατημα ταχυτητα 6 κλιση 7-9
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  23. #293
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Σημερα κλασικα ποδια κοιλιακοι-αεροβιο

    1)Σκουοτ 4χ20(40)
    2)leg press 3x20 (80-90-90)
    3)leg extension 3x18(6-7-8 πλακες)
    4)σκυψιματα μπροστα με αλτηρες 3χ15(14)
    5)leg curl 3x12(6-7-7 πλακες)
    6)προσαγωγοι SS απαγωγοι μηχανιμα 3X20(6-7-7 πλακες)
    7)γαμπες στην πρεσα 4χκαψιμο 70kg

    3 ασκησεις κοιλιακοι +αεροβιο οπως χτες

    *Σημερα ειχαμε μικρη μειωση με τη ζυγαρια να γραφει 80,00
    *τα διαλλειματα σημερα ολα στο 1 λεπτο,δεν υπηρχε πυραμιδα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  24. #294
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Πρωινο ζυγη : 79,9 κατι γινεται καλα μαλλον :P

    Πλατη
    1)κοπιλατικη dorsal 1-1 χερι 3χ15(50-55-60)
    2)Εμπροσθιες στο μονοζυγο 4χκαψιμο
    3)t-bar 3x15(30-30-35)
    4)κοπιλατκη αλτηρα 3χ10(18-20-22,5)
    5)κοπιλατιη τριγωνο 3χ10(7-7-8 πλακες)
    6)face pull 3x12(6-7-7 πλακες)

    2 ασκησεις ραχαιοι

    Τρικεφαλα
    Πιεσεις στην τροχαλια με Λ 3Χ15(36-43-50) squezze
    Σκοινι στη ντροχαλια 3χ12 (14-18-18) squezze

    30 αεροβιο

    *Στην πλατη δεν επεσαν τα κιλα εκτος τους τ-bar που θα μου χαλαγε τη ντεχνικη...Στα υπολοιπα το ειχα,το κρατησα και βλεπουμε
    Last edited by bebeto; 02-05-18 at 22:11.
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  25. #295
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Βγαζω την πεμτπη ζγισμα 79,8 και σημερα 80,8...Αφισα την μανα μου να ψησει το ψαρι και το μπροκολο χτες γιατι δεν υπηρχε χρονος και τα γεμισε αλλατι δεν κοιμηθηκα και καλα οποτε ευελπιστω απο αυριο να επανελθω...

    Σημερα

    ΟΜΟΙ
    1)Οπισθιες στο σμιθ 5χ12-10-10-8-8 (35-37,5-40-42,5-45) *Το κρατησα σαν πυραμιδα οποτε τα διαλλειμα ηταν κοντα στα 2, δεν ειχα και βοηθο οποτε δυσκολεψαν τα πραγματα
    2)Προτασεις στην τροχαλια 3χ12(23)
    3)Πλαγιες εκτασεις 4χ15(6)
    4)Πλαγιες εκτασεις σκυφτος 3χ12(3-4-4)

    Τραπς
    Ανυψωσεις ομων στο σμιθ 3χ10(40-45-50)

    3 ασκησεις κοιλιακοι +30' ελλειπτικο
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  26. #296
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Γιατί σε έχει απασχολήσει τόσο πολύ το αλάτι ?

    Πιστεύω ότι όσο είσαι ακόμη στην αρχή της γράμμωσης, είναι καλύτερα να ασχολείσαι με τα πολύ βασικά, να πίνεις πολύ νερό, να κοιμάσαι, να μην αγχώνεσαι.
    Το άγχος από μόνο του μπορεί να σε χαλάει και να κρατάς νερά.
    Αφού ζυγίζεις το κάθε γεύμα σου δεν υπάρχει λόγος να ζυγίζεις και τον εαυτό σου κάθε πρωί... ανέβα στη ζυγαριά κάθε εβδομάδα πχ.
    Τέλος, αν πιστεύεις ότι κρατας πολύ νερό, φυσικά διουρητικά δοκίμασες? Τσαγάκι μαύρο? σπαράγγια ?

  27. #297
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Δεν εχω κολλησει ρε σ,απλα παρατηρησεις κανω :P
    Η αληθεια ειναι οτι ανχος παιζει πολυ τελευααια και δε ξερω το λογο,παλι σημερα υπνος 4 ωρες ειναι και η ζεστη δε με παιρνει με τιποτα....Μαλλον θα ξανακοψω τους καφεδες

    τσαγακι μαυρο ειναι διουριτικο? δε το ηξερα και εχω 2 κουτια μεσα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  28. #298
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    εγω θα σου ελεγα να αφησεις τελειως στην ακρη την ζυγαρια για καμποσο καιρο... ειναι απλα ενας αριθμος εχε τον καθρεφτη για να βλεπεις τις διαφορες πανω σου η αν θες να ζυγιζεσαι να τ κανεις 1 φορα την εβδομαδα το πολυ... οσο για το αλατι εγω ας πουμε βαζω με το ματι αλλα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα ισως να κραταει λιγα υγρα ακομα και στους αγωνες εγω εβαζα κανονικα αλατι

  29. #299
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Δεν εχω κολλησει ρε σ,απλα παρατηρησεις κανω :P
    Η αληθεια ειναι οτι ανχος παιζει πολυ τελευααια και δε ξερω το λογο,παλι σημερα υπνος 4 ωρες ειναι και η ζεστη δε με παιρνει με τιποτα....Μαλλον θα ξανακοψω τους καφεδες

    τσαγακι μαυρο ειναι διουριτικο? δε το ηξερα και εχω 2 κουτια μεσα
    Αν είσαι φουλ αγχωμένος και άυπνος λογικό να σε πάει πίσω ( όχι μόνο να κρατάς νερά αλλά και λίπος δεν πρόκειται να χάσεις έτσι).
    Το τσαι και διουρητικό και κόβει και την πείνα λίγο...
    Και φαντάζομαι θα πέσει πολλή πείνα ως το καλοκαίρι...

  30. #300
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    εγω θα σου ελεγα να αφησεις τελειως στην ακρη την ζυγαρια για καμποσο καιρο... ειναι απλα ενας αριθμος εχε τον καθρεφτη για να βλεπεις τις διαφορες πανω σου η αν θες να ζυγιζεσαι να τ κανεις 1 φορα την εβδομαδα το πολυ... οσο για το αλατι εγω ας πουμε βαζω με το ματι αλλα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα ισως να κραταει λιγα υγρα ακομα και στους αγωνες εγω εβαζα κανονικα αλατι
    Aλεξ διαφορα στον καφρεφτη μεχρι τωρα βλεπω αλλα η ζυγιαρια με εχει βοηθησει στο παρελθον να καταλαβω οτι εχω κολλησει,τουλαχιστον ετσι πσιτευω δεν εχω και μεγαλη εμπειρια ακομα



    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Αν είσαι φουλ αγχωμένος και άυπνος λογικό να σε πάει πίσω ( όχι μόνο να κρατάς νερά αλλά και λίπος δεν πρόκειται να χάσεις έτσι).
    Το τσαι και διουρητικό και κόβει και την πείνα λίγο...
    Και φαντάζομαι θα πέσει πολλή πείνα ως το καλοκαίρι...
    Ελπιζω γιατι προς το παρον παντως δε πειναω καθολου:P

    Aπο δευτερα λεω να κοψω αλλα 10%
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ


 
Page 10 of 13 FirstFirst ... 678910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Είναι Απλά Συμπληρώματα..
    By Youngbuilder in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 29-05-15, 09:22
  2. Τελικά ποιό είναι το όριο που ένας μύς μπορεί να φτάσει;
    By Optimus Prime in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-13, 20:41
  3. Replies: 1
    Last Post: 06-04-11, 22:29
  4. Replies: 9
    Last Post: 04-12-08, 22:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •