Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 91 to 120 of 239
  1. #91
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Καλημέρα !
    Καλά κάνεις που ρωτάς και θέλεις να μαθαίνεις !
    Αλλά στην ηλικία που είσαι είναι δυνατόν να σε απασχολεί η κατακράτηση ?!
    Χαλάρωσε λίγο !
    Βάλε στο γιαούρτι σου λίγο μέλι !
    Και αν φας κάποια στιγμή και κανένα γλυκό δεν έγινε και τίποτα !
    Κοίτα να απολαμβάνεις τη γυμναστική σου τρώγε σωστά και αρκετά και άσε τους προβληματισμούς με το αν σου έκανε η ζάχαρη κατακράτηση για πολύ πολύ αργότερα !

  2. #92
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλημερα!!! πραγματικα σε ευχαριστω πολυ λιζα που απαντησες ολα αυτα μου τα εχετε ξανα πει. απλα το θεμα ειναι πολλες φορες χαλαρωνω και ξεφευγω απο το μετρο και καποια πραγματα τοτε αρχιζουν να με απασχολουν, οπως αυτον τον μηνα ειχα ξεφυγει αρκετα καποιες εβδομαδες και ειχα φαει πολλα γλυκα γιαυτον τον λογω ειμαι λιγο down αυτες τις μερες και απογοητευμενος γιαυτο ρωταω για την ζαχαρη .να σε καλα και καλη επιτυχια στους στοχους σου

  3. #93
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλησπερα παιδια μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να φαω την βρωμη εκτος απο το πιτακι επειδη δεν μπορω να τρωω και πρωι και βραδυ αυγα, και εκτος σκετη με γαλα γτ ειναι αηδια.γτ υπαρχουν γευαμτα που δεν εχω μακαρονια,πατατες,ρυζι, για υδατανθρακες, και γιαυτο θα ηθελα να την ενταξω σε αυτα τα γευματα ευχαριστω σε οσους απαντησουν.

  4. #94
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Μπορεις να τη βαλεις μεσα σε γιαουρτι (προσωπικα τη μισω, μονο σε πιτακι μ αρεσει)
    Αλλο τροπο δεν ξερω εγω εκτος απο πιτακι και σε μπολ με γαλα

  5. #95
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    ρε φιλε να ξερες ποσο ταιριαζουμε και εμενα μονο σε πιτακι μ αρεσει, γινεται σαν μπισκοτο. παντως αν την βαλω σε γιαουρτι παλι χαλια θα ειναι γτ ειναι πολυ ξινο το γιαουρτι, προσωπικα αν φαω γιαουρτι θα βαλω μεσα κατι γλυκο για γευση οπως κανα φρουτο , δημητριακα και λιγο γλυκαντικο, η θα βαλω μελι

  6. #96
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Γιαουρτι με κανελα μονο

  7. #97
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    δεν το εχω δοκιμασει αλλα ειναι μια λυση θα το εχω υποψειν μου. επισης μπορεις να το κανεις και σαν πρωινο και να βαλεις γιαουρτι με μια κουταλια μελι και βρωμη μεσα αν και με την βρωμη θα γινει σαν χυλος . η μελι και κανελα παλι ωραιο ακουγεται.
    Last edited by bodybuilderx; 17-08-16 at 23:40.

  8. #98
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλησπερα παιδια, σημερα η προπονηση ποδιων βγηκε μια χαρα και με καλα πρηξιματα μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. στοχος μου απο εδω και περα ειναι να φτασω τα 60 κιλα , ενω αυτην την στιγμη ειμαι στα 55 και συνεχιζω με 4 γευματα την ημερα και με αυξηση 1 κιλο τον μηνα. τα κιλα βεβαια αυτα δεν θα ειναι ολα μυικα γτ σαν παιδι εχω και τις ατασθαλειες μου. εδω θα χρειαστω την βοηθεια σας, τι πρεπει να κανω? να συνεχισω να ανεβαινω κιλα απο την στιγμη μου δεν βλεπω το σωμα μου να χειροτερευει καθως το υψος μου ειναι 1, 68 και τα κιλα μου απεχουν πολυ ή να φτασω μεχρι τα 65 καπου να ειμαι και κοντα στο υψος μου και απο εκει και περα αναλογα το αποτελεσμα βλεπουμε? παντως προς το παρον μεχρι τα 60 πιστευω ειναι μια χαρα καθως εχω παρει και λιγο και λεω να μεινω εκει και να τα δουλεψω αυτα τα κιλα που θα παρω. εδω θα μου πειτε εσεις γτ δεν ξερω τι να κανω. βεβαια παντα για μενα οδηγος μου ειναι ο καθρεφτης οπως στους περισσοτερους πιστευω.

  9. #99
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Τα στανταρ βηματα ειναι:
    Φτανω τα νορμαλ κιλα μου για το υψος μου σε βαθος χρονου
    Βλεπω πως δειχνω και αναλογα βαζω κι αλλα ή χανω λιπος

    Στην ηλικια σου θα σου λεγα να πας στα κανονικα σου κιλα και βλεπεις μετα. Αν σε παιρνει να πας βεβαια.
    Μην πας σε κεινα τα κιλα με πολυ λιπος, δεν αξιζει.
    Ο καθρεφτης θα ειναι το μετρο συγκρισης σου.

    Μην παραμελεις τις αεροβιες ετσι;!

  10. #100
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    σωστος ! οταν λες τα κανονικα κιλα εννοεις για το υψος μου σωστα? τις αεροβιες δεν τις παραμελω αν το παμε στο οτι παιζω μπαλα καθε μερα με τα παδια κανα διωρο και τρρεχουμε πανω - κατω δεν βγαινω να κανω 30λεπτα και τετεια κανω που και που, πιστευω οτι μετραει το ποδοσφαιρο αφου ειναι και σχεδον καθημερινο ειναι σαν να κανω 3 30λεπτα με στην εβδομαδα σωστα? κατι αλλο αυτο για το λιπος μου λεγαμε μου φενεται οτι ειμαι μια χαρα τωρα εχω λιγο λιπος στα ποδια και στη κοιλια πιστευω φυσιολογικο ειναι ισως ανεβασω και φωτο να δειξω σε ποια σημεια και τι εννοω αλλα γενικα τους κοιλιακους μου τους βλεπω και δεν με χαλαει το αποτελεσμα . αν συγκρινεις οτι πριν ενα χρονο δλδ πριν αρχισω να γυμναζομαι ημουν 40 κιλα, φανταζεσαι τωρα ειμαι πολυ καλυτερα.
    πανω στην κουβεντα μεταπροπονητικο γευμα πιτακι βρωμης με μελι απο πανω και δυο φετες τυρακι και δυο φετες ζαμπον αυτο ειναι εχτρα επειδη το πεθυμισα.

  11. #101
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Φιλε μην αγχωνεσαι φαε εκει εισαι μικρος ακομα!!
    Να σκεφτεσαι το τι κ πως θα φας κατι ασε το για μετα τα 17-18
    Α καλα κ εγω τωρα εδω μη φανταστεις, αεροβιες κανω παιζοντας μπασκετ-μπαλα τιποτα βολτες και τετοια
    Last edited by iLikeBB; 18-08-16 at 00:56.

  12. #102
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    χαχα αφου σου ειπα πριν οτι ταιριαζουμε ρε.που να δεις τωρα τον χειμωνα θα αρχισουν οι αγωνες στιβου και ποδοσφαιρου εκει δεν θα χρειαζομαι αεροβια, στιβο κανω προπονηση μια ωρα και οι αγωνες ειναι 90λεπτα πανω κατω μιλαμε οτι ειμαι λιωμα μετα αναρωτιεμαι πως θα παιρνω κιλα χαχα. το μπασκετ μαρεσει πολυ αν και δεν ειμαι πολυ καλος μαρεσει να παιζω, να κανω σουτ ειναι το καλυτερο σαν αθλημα μου φενεται για αεροβια. εγω οταν πηγαινω θαλασσα για μπανιο κανω και λιγο κολυμβηση.
    Last edited by bodybuilderx; 18-08-16 at 01:05.

  13. #103
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλησπερα, σημερα χαλια σωματικα αλλα και ψυχολογικα καθως προπονηση δεν εγινε λογω διαφορων οικογενειακων τσακωμων και γιαυτο ειμαι χαλια ψυχολογικα.Η προπονηση που εχασα ηταν ωμων ενω την ιδια προπονηση ειχα χασει και την προηγουμενη εβδομαδα για διαφορους λογους παλι, με το καλο θα προσπαθησω να την κανω αυριο . Τωρα θα μου πειτε γιατι σας τα λεω ολα αυτα? αλλα το φορυμ ειναι ο μονος τροπος για να τα βγαλω απο μεσα μου και να ξελαφρωσω λιγο, καλο βραδυ απο μενα και ναστε ολοι καλα!!!

  14. #104
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by bodybuilderx View Post
    καλησπερα, σημερα χαλια σωματικα αλλα και ψυχολογικα καθως προπονηση δεν εγινε λογω διαφορων οικογενειακων τσακωμων και γιαυτο ειμαι χαλια ψυχολογικα.Η προπονηση που εχασα ηταν ωμων ενω την ιδια προπονηση ειχα χασει και την προηγουμενη εβδομαδα για διαφορους λογους παλι, με το καλο θα προσπαθησω να την κανω αυριο . Τωρα θα μου πειτε γιατι σας τα λεω ολα αυτα? αλλα το φορυμ ειναι ο μονος τροπος για να τα βγαλω απο μεσα μου και να ξελαφρωσω λιγο, καλο βραδυ απο μενα και ναστε ολοι καλα!!!
    Το δικο σου log ειναι αλλωστε....οτι σε εμποδίζει στους στοχους σου σχετικό είναι....
    Καλη προπόνηση!!

  15. #105
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    να σε καλα επισης!!

  16. #106
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    φωτο μετα απο μπανακι, 14045337_915071328639228_801776100_o.jpgαν και δεν φενονται πολλα πραγματα τα ρεστα σας !!!
    Last edited by bodybuilderx; 20-08-16 at 23:35.

  17. #107
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλησπερα παιδια, σημερα αρχισε ευχαριστα η εβδομαδα και με προοδους καθως η σημερινη προπονηση βγηκε μια χαρα και εκτος αυτου βελτιωθηκα και κατα πολυ στις βυθισεις. σημερα την εκανα στο τελος την ασκηση και μπορω να πω οτι δεν με εποιασε ο πονος που με ποιανει στον θωρακα μετα απο αυτην την ασκηση και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος , μπορει να ειναι και οτι την εκανα στο τελος και ημουν καλα προθερμανσμενος . παντως με ενα βιντεο που κοιταξα ακολουθησα καταγραμμα τις συμβουλες και πως πρεπει να γινεται η ασκηση (αν και το εχω δει 100 φορες αυτο το βιντεο ολο δεν ειχα τελεια συγκεντρωση)και βγηκε μια χαρα αλλωστε βεβαια αυτος ειναι και ο στοχος να φτιαξω αψογη τεχνικη. αυτην την στιγμη νιωθω λες και βελτιωθηκα σωματικα γτ το ενα ετσι κι αλλιως φερνει το αλλο, πολλα ατομα απο εδω μεσα ξερετε πως ειναι να βελτιωνεις την τεχνικη σου που προσπαθουσες καιρο αλλα δεν σου εβγαινε με τπτ.

  18. #108
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν αντι για 4 γευματα που κανω πχ να το αυξησω σε 6
    πρωινο
    μετα απο 2 ωρες κανα σνακ αν αργει το μεσημεριανο γτ συνηθως πειναω
    μεσημεριανο
    βραδυνο εδω αν το βραδυνο ειναι πολυ νωρις πχ στις 6 κανω και αλλο ενα μικρο γευμα που ειναι το προπονητικο μου αν ειναι πχ καπου 8 με 8.30 δεν κανω προπονητικο γτ με καλυπτει
    και μεταπροπονητικο.
    διοτι με τα τεσσερα γευματα συνηθως πειναω και καταληγω να τρωω συνεχεια γλυκα πραγμα που δεν μαρεσει και νιωθω πως με χαλαει συναισθηματικα.
    οποτε αυτο μου με ενδιαφερει ειναι αν θα μου κανει καλο η θα γινω σαν μπαλκονι διοτι δεν εχω καποιο προγραμμα τρωω μεχρι να χορτασω σχεδον η να με καλυψει λιγο.
    τα γλυκα θελω και προσπαθω να τα εχω στην διατροφη μου αντε μια φορα την ημερα κανα γλυκακι αμα λαχει η 2 φορες την εβδομαδα, μ'αρεσουν πολυ τα γλυκα οποτε οταν τρωω εστω και λιγο με εθιζει και θελω κι αλλο. δωστε μου την συμβουλη σας επισης σαν σνακ σκεφτομαι κορν φλακες με γαλα που τα τρωω ευκολα και δεν εχω κανενα προβλημα η τοστακι με 1 φετα τυρι και μια ζαμπον, σε ενα παλιο μου ποστ μου ειπατε καλυτερα να αποφευγω τα αλαντικα αλλα δεν πιστευω να με πειραξει 1 με 2 φετες ζαμπον γαλοπουλα την ημερα στο σχολειο μου η και στο σπιτι τωρα το καλοκαιρι. γιαουρτι δεν τρωω γτ δεν μαρεσει πολυ και δεν ξερω με τι να το συνδυασω αν τυχει και παρω μπανανες βαζω μεσα, καμια αλλη ιδεα για σνακ?

  19. #109
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Μπαγκετα ολικης με λιγο φιλετοκοτοπουλο η γαλοπουλας(σου προτινω κανονικο κρεας καλυτερα οχι αλλαντικο τιγκα στο αλατι ειναι)βαζεις και λιγο μαγιονεζα λαιτ η μουσταρδα οτι προτιμας λιγο μαρουλακι και ντοματα κι ετοιμος!!!αντι ατου μπορεις να χρησιμοποιησεις αραβικη πιτα ολικης η τορτιγια ολικης οτι σου αρεσει κιαντι για κοτοπουλο θα ηταν καλη ιδεα να εχεις που και που τονο η σολωμο????

  20. #110
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    ok φιλε αυτο σκεφτηκα και εγω στην αρχη αφου το μαγειρευω και μονος μου το κτοπουλο δεν εχω προβλημα απλα ειναι ακριβο το ατιμο.

  21. #111
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Μαγειρευε σε ποσοτητες και βαζε καταψυξη ψυγειο....κοπελα ειμαι....χαχα

  22. #112
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    οχ συγνωμη, δλδ αν το βαλω μαγειρεμενο στο ψηγειο μετ ατο ξεπαγωνω και το τρωω αμεσως?

  23. #113
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Ναι ετσι ακριβως ειδικα αν εχεις φουρνο μικροκυματων ξεπαγωνει μεσα σε λιγα λεπτα.Αν μαγειρευεις και μονος σου θα σε βολεψει απιστευτα ειδικα τωρα με το σχολειο θα μπορειςνα μαγειρευεις μια φορα σε αρκετη ποσοτητα και μετα καταψυξη.Εξικονομεις πολυ χρονο

  24. #114
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    thanks!!!

  25. #115
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    γεια σας παδια, σημερα βρηκα ενα βιντεακι στο youtube και θα ηθελα να το μοιραστω με τα μελη του φορυμ για να δουνε και τα καινουργια μελη αλλα και τα πιο εμπειρα οτι στην καλισθενικη γυμναστικη υπαρχουν παρομοιες ασκησεις με τα βαρη Gym vs Calisthenics - Alternative Exercises και υπαρχουν κι αλλες τοσες ακομα πιο δυσκολες που μπορουν να δυσκολεψουν το προγραμμα. γιαυτο δεν καταλαβαινω γτ ολοι λενε οτι τα βαρη ειναι καλυτερα απο την καλισθενικη γνωμη μου ειναι οτι ουτε το ενα ειναι καλυτερο ουτε και το αλλο απλα η μονη διαφορα ειναι οτι στα βαρη οταν δεν ξερεις καποια ασκηση μπορεις να την μαθεις πχ χωρις καθολου κιλα για μεγαλυτερη ευκολια και μετα να αυξησεις σιγα σιγα οταν μαθεις την τεχνικη, ενω στην καλισθενικη για να μαθεις μια ασκηση στο μονοζυγο οπως muscle ups (πολυ γνωστη ασκηση) ειναι πολυ δυσκολο πρεπει να μαθεις τελεια τεχνικη πραγμα που θα σου παρει πολυ καιρο διοτι μπορεις ευκολα να τραυματιστεις, να εχεις την απαραιτητη δυναμη και υπομονη. απλα στα βαρη ισως ειναι πιο γρηγορα η προοδος λογω του οτι μπορεις να ανεβασεις κιλα αν και στην καλισθενικη επισης αν ανεβασεις επαναληψεις οσες μπορεις και φτασεις το μεγιστο σου δινει τα ιδια πρηξιματα.


    edit:σκοπος αυτου του ποστ δεν ειναι για να θιξω την γυμναστικη με βαρη προς θεου εκανα και εγω βαρη και ξερω πως ειναι, απλα προσπαθω να ενημερωνω αυτους που δεν ξερουν τι σημαινει καλισθενικη και επισης αυτους που την ακολουθουν.

  26. #116
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Σημερα προπονηση ποδιων και εχω να πω οτι ηταν πολυ κουραστικη καθως διερκησε 2 ωρες λογω του οτι κολλησα σε ορισμενες ασκησεις και εμεινα λιγο παραπανω.παρακατω θα σας θεσω τις εξης αποριες μου.
    Αποριες
    1) αυτον τον καιρο επερνα 1 κιλο τον μηνα και εχω φτασει τα 56 αλλα εχω παρατηρησει οτι εχω βαλει αρκετο λιπος αν και εχω ανεβει και αρκετα σε δυναμη, τι πρεπει να κανω? να διατηρησω τα κιλα που εχω και να τα δουλεψω? αν και ακομα ειμαι πολυ χαμηλα απο τα κανονικα μου κιλα 10 κατω περιπου, αλλα μου το λενε και η αδερφη μου και η μανα μου οτι παχινα.Τα σημεια οπου εχω παρει το περισσοτερα κιλα ειναι τα μπουτια , ας που στα ποδια, στην κοιλια και στην μεση και πιστευω πως με χαλαει λιγο αυτο.
    2)πως περνει μυικα κιλα καποιος? τα μυικα κιλα δλδ ερχονται απο την πρωτεινη που δινουμε στους μυοις μας να αναπτυχθουν η γενικα τα κιλα που παιρνουμε τα δουλευουμε με την γυμναστικη και σιγα σιγα γινονται μυικα( καλα ισως την πεταξα τωρα αλλα τεσπα).
    ευχαριστω πολυ οποιον μου απαντησει εστω και σε ενα ερωτημα απο τα παραπανω.

  27. #117
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Μυικα κιλα = καθαρη διατροφη + αεροβιες + βαρη

    Βαρη δεν κανεις,απο καλισθενικη δεν εχω ιδεα πως βαζεις μυικα κιλα (μπαινουν και πολυ αργα επισης)
    Αεροβιες δεν ξερω ποσο και τι κανεις.
    Διατροφη οπως ειπες τρως απ' ολα.

    Εγω πιστευω οτι το θεμα ειναι στη διατροφη σου και στην προπονηση σου.

    Κακα τα ψεματα δεν ειναι ολα τα σωματα για καλισθενικη. Ή τουλαχιστον πρεπει να χεις πολυ υπομονη για αν πετυχεις κατι.
    Οπως θα καταλαβαινεις το σωμα σου δεν αντεχει τη σαβουρα οπως και το δικο μου. Κι εγω ετσι ξεκινησα και εφτασα στα 70 κιλα με πολυ λιπος (γενικα ημουν ενα αδουλευτο σωμα με μπολικο λιπος τοτε και το περισσοτερο στην κοιλια και στα ποδια) γιατι δεν προσεχα το φαγητο μου.
    Αν δεις εχω τοπικ με το πως ξεκινησα γιατι πιστευα οτι δε γινεται να βαλω πολυ λιπος λογω του οτι ημουν 50 κιλα πριν αρχισω. Μετα εκανα αρκετους μηνες καθαρισμα για να διωξω οτι λιπος εβαλα και να κανω σωστο ογκο.

    Στη θεση σου εγω θα κοιταζα το φαγητο μου και κυριοτερο να αρχισω βαρη.

    Για μενα τα βαρη ειναι μονοδρομος,δεν μειωνω την καλισθενικη προπονηση αφου δεν την εχω δοκιμασει αλλά στο μυαλο μου ειναι μυς = βαρη. Απλα η καλισθενικη δε με ελκύει

    Βαρη(υψηλες επαναληψεις λογω ηλικιας),καθαρο φαγητο και αεροβιες (ναι ακομα και στην ηλικια σου αν ξεκιναγα δε θα χαλαρωνα πολυ τη διατροφη [ θα ειχα 2-3 σαβουρες μεσα στη βδομαδα αλλά μεχρι εκει],κοστιζει μεν αλλά οσο κοπο δωσεις τοσο θα σε ανταμειψει το σωμα σου)
    Last edited by iLikeBB; 31-08-16 at 01:12.

  28. #118
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Αν βλέπεις ότι βάζεις λίπος μπορείς για αρχή να αυξήσεις λίγο την αερόβια .. Γενικά κάνεις ? Και πόσο ?
    Και να φροντίσεις τα περισσότερα από τα γεύματα που κάνεις να είναι καθαρά ..
    Οκ θα φας και τα γλυκά σου που σου αρέσουν αλλά με μέτρο !

  29. #119
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    σας ευχαριστω παιδια και εγω πιστευω οτι ειναι στην διατροφη μου το θεμα καθως εχω πολλα γλυκα και συχνα, θα προσπαθησω να τα μειωσω και θα δουμε. αεροβιες δεν κανω 30 λεπτα μονο καμια φορα αν τυχει αλλα παιζω καθε μερα ποδοσφαιρακι με τους φιλους μου 2 ωρες,+ οτι κανω προπονησεις και με την ομαδα + το οτι κανω προπονησεις και στον στιβο οποτε αποκλειεται να ειναι εκει το προβλημα, μαλλον πιο πολυ στην σαβουρα. και εγω φιλε θανο πριν λιγο καιρο νομιζα οτι αντεχει το σωμα μου στην σαβουρα και οτι δεν βαζω ευκολα λιπος αλλα τελικα οταν τρωμε πολυ ολοι μπορουμε να βαλουμε. σχετικα με την καλισθενικη μαρεσει πολυ διοτ εχει και ενα ειδος ακροβατικα τουλαχιστον ετσι το σκεφτομαι εγω πχ ελευθερος κατακορυφο και διαφορες τεχνικες μπορει να μην ειναι ακροβατικα αλλα μαρεσουν πολυ , επισης τα πρηξιματα που εχω ειναι εξισου καλα. και το αριστερο χερι πριν λιγο καιρο ηταν αρκετα πισω απο το δεξι στα δικεφαλα αλλα πιστευω τωρα οπως δειχνει και ο καθρεπτης το κοντραρει οποτε πιστευω εχω βελτιωθει. οσο για τα βαρη το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αρχισω απο του χρονου , φετος θα συνεχισω στιβο και βλεπουμε.πλα σχετικα με την διατροφη πιστευετε οτι για αρχη ειναι καλο να μειωσω τα γλυκα ? η μπορει να με πειραξουν και μουσταρδες μαγιονεζες κτλπ?
    Last edited by bodybuilderx; 31-08-16 at 01:58.

  30. #120
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Λίγη μουστάρδα και λίγη μαγιονέζα ( λίγη όμως , όχι ένα βάζο στην καθισιά ) δεν θα σε πειράξουν ..
    Από τη στιγμή που τρως πολλά γλυκά , απλά περιόρισε τα σε 2-3 την εβδομάδα για αρχή και βλέπεις ..


 
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Calisthenics
    By renboms in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 45
    Last Post: 01-08-19, 14:39
  2. 1 Year Body Transformation - 16 Χρονών
    By Youngbuilder in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 14
    Last Post: 21-05-16, 20:32
  3. Πρόγραμμα SW/Calisthenics
    By Mhtsou in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 09-02-16, 20:18
  4. Calisthenics Log - Venum
    By Venum in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 23
    Last Post: 12-06-13, 19:48
  5. Body Transformation
    By Christoss in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 06-07-11, 11:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •