Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 239
  1. #1
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default Body Transformation-Calisthenics

    γεια σας ονομάζομαι Αλέξανδρος, είμαι 14 χρονών ύψος 1.65 κιλά 52. είπα να ανοίξω και εγώ ένα log όπως οι υπόλοιποι, στόχος μου είναι αύξηση μυικής μάζας όπως ανέφερα και στον τίτλο κάνω καλισθενική γυμναστική, τώρα σε αυτό το λογκ σκοπεύω να σημειώνω τις προπονήσεις μου και τις ασκήσεις που κάνω επίσης θα ανεβάζω και φωτογραφίες σχετικά με την πρόοδο μου. και αν και δεν κάνω κάποια διατροφή επειδή είμαι μικρός ακόμα δεν πειράζει παρόλα αυτά όταν μπορώ θα γράφω και τι τρώω περίπου μέρες που κάνω προπόνηση. ελπίζω να το απολαύσετε το λογκ μου και πιο πολύ τα παίδια που δεν έχουν την δυνατότητα να πάνε σε κάποιο γυμναστήριο είτε για λόγους οικονομικούς είτε για λόγους απόστασης και γυμνάζονται σπίτι, επίσης θα θέτω και κάποιες απορίες πού έχω για να μου τις λύνουν οι πιο έμποιροι,
    θα ανεβάζω και βίντεο με ασκήσεις για αρχάριους και πιο προχωρημένους σχετικά με το bodyweight.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλησπερα Αλεξανδρε καλη επιτυχια στους στοχους σου! Σε τετοια ηλικια,μπορεις να δεις απιστευτα αποτελεσματα χωρις ιδιαιτερη διατροφη.Οποτε δωσε πονο στην προπονηση!
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  3. #3
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    σε ευχαριστω φιλε μου να σε καλα

  4. #4

    Default

    Bar brothers..all day every day :)

    Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    ετσιιι bar brothers βασικα τους παρακολουθω αρκετα

  6. #6
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    να αναφέρω επισης και το προγραμμα μου οτι διωρθωσεις η πρατηρησεις ειναι δεκτες
    1η μερα στηθος
    2η μερα ποδια
    3η μερα πλατη
    4η μερα ωμοι
    5η μερα δικεφαλα-τρικεφαλα
    η απορια μου ειναι αν πρεπει στις μονες μέρες δηλαδη εκει που κανω μια μυικη ομαδα να προσθεσω και αλλη ωστε να προπονω καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα απλα το εκανα ετσι επειδη ανεβασα τα σετς ωστε να δινω περισσοτερη εμφαση σε καθε μυικη ομαδα και να συγκεντρωνομαι καλυτερα σε αυτη γτ αν κανω 2 μυικες ομαδες καθε φορα δεν εχω πολύ χρονο για να κανω παραπανω σετς θελω την γνωμη σας επισης ΣΚ οφφ

    ασκησεις στηθους απο αυριο!!!!
    Last edited by bodybuilderx; 22-05-16 at 19:51.

  7. #7

    Default

    Κοιτα εγω εκανα 1 χρονο bodyweight .προτιμώ να κανεις δευτερα στηθος τριτη πλατη τεταρτη ποδια πεμπτη χερια( ώμους δικεφαλα τρικεφαλα ) και παρασκευή fullbody ..εγω ετσι το εκανα..σαββατοκυριακο αμα θες τρεξιμο

    Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλο αυτο που μου ειπες αν και επειδη παω στιβο δεν το χρειαζομαι το τρεξιμο το σαβαβτοκυριακο κανω μεσα στην εβδομαδα απλα ειχα βαλει ετσι το προγραμμα γτ κανω 3 με 5 ασκησεις στην καθε μυικη ομαδα και ανεβασα σετς αν κανω πεμπτη οπως λεσ χερια δεν θα μου βγαινει ευχαριστω παντως θα αλαλξη την πλατη με τα ποδια σημερα θα βαλω και τις ασκσηεις στηθους μου αν θες πεσμου και εσυ τι κανεις? επισης εχεισ φβ να μιλαμε και απο εκει αν θες?

  9. #9
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολόγιο Αλέξανδρου 23/5/16

    λοιπόν έχουμε και λέμε:
    σήμερα είναι μέρα στήθους
    ζέσταμα:arm circles/lunges with rotation/jumping jacks/normal push ups
    chest
    1)plyo push ups reps10 sets 4
    2)staggered push ups reps 10 sets 4
    3)archer push ups reps 16 sets 4
    4) decline push ups reps 15 sets 4
    30 λεπτα αεροβια
    σημερινη διατροφη:
    πρωινο: γιαουρτι με μελι και βρωμη
    μεσημεριανο: πατατες και αρνακι στο φουρνο
    βραδινο:ιδιο με το μεσημερι
    μετα προπονητικο:γιαουρτι με μελι και βρωμη και κανα φρουτο
    η διατροφη δεν ειναι παντα ιδια, λογω της ηλικια μου δεν κανω κατι ιδιαιτερο απλα σας λεω τι εφαγα βεβαια εφαγα και κανα γλυκο απλα δεν το αναφερω :D
    ολες οι παρατηρησεις οι διωρθωσεις σωστες.
    Last edited by bodybuilderx; 23-05-16 at 19:51.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    οριστε καποιες ασκησεις στηθους για προχωρημενους και αρχαριους
    Last edited by bodybuilderx; 23-05-16 at 20:10.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    παιδες το οτι με πονάει ο αγκωνας μετα τις ακησεις ξερετε γτ? μηπως μπορει να οφειλετε στο οτι καποιες φορες ξεχνειεμαι οταν τελειωνω την ασκηση και περνανε 2 με 3 λεπτα μεχρι να παω στην αλλη και παγωνουν οι αρθρωσεις μηπως τοτε πρεπει να ξανα κανω ζεσταμα για να ειναι ζεστοι οι μυες μου και οι αρθρωσεις πειτε μου τη γνωμη σας ευχαριστω.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολογιο αλεξανδρου 24/5/16

    λοιπον βασικα σημερα ξυπνησα χαλια εγραφα και δυο διαγωνισματα αλλα ευτυχως τα πηγα καλα παμε και στο προγραμματακι τωρα
    πλατη:
    ζεσταμα:arm circles/lunges with rotation/jumping jacks/normal pulls ups
    1)pronated pulls ups 4 sets 7 reps
    2)diagonial pull ups 4 sets 4-6reps
    3) sternum pull ups 4 sets 10 reps
    σημερα δεν εχει αεροβικη απο αυριο
    διατροφη

    πρωινο: γιαουρτι με μελι και ενα σαντουιτς με φυστικοβουτυρο
    μεσημεριανo: οτι εχει δεν ξερω
    βραδινο:οτι εχει παλι:D
    μετα προπονητικο λιγο γιαουρτακι παλι η κανα αυγο
    αυτα λοιπον
    Calisthenics Biceps & Back Workout Routine ενα βιντεακι για λιγο πιο πρωχωρημενους εχει και ασκησεις για αρχαριους ομως δεν χρειαζεται να κανετε ολες τις ακησεις που δειχνει 3 με 4 για καθε μυικη ομαδα οσες μπορειτε να εφαρμοσετε ακομα και αν δεν μπορειτε τρεις καντε το πρωτο και το δευτερο για πλατη που δειχνει που ειναι οι βασικες και ευκολες τωρα αυτες για δικεφαλα ειναι λιγο δυσκολες γιαυτο ειπα ειναι για λιγο προχωρημενους οσοι μπορειτε καντε τις. συντομα θα βαλω και αλλα βιντεο ελπιζω να σας αρεσει η προπονηση, καλη σας μερα
    φωτογραφια απο την σημερινη προπονηση13282757_863536893792672_2011640277_o.jpg
    Last edited by bodybuilderx; 24-05-16 at 23:02.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    συγνωμη παιδια για την καθυστερηση στο να ανανεωσω το προγραμμα μου διοτι αυτες τις μερες λογο ιοσης ειμαι οφφ οποτε οπως καταλαβαινεται ξεκουραζομαι, σε λιγες μερες θα αρχισω παλι

  14. #14
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλησπερα! αποτι βλεπω στην φωτογραφια εχεις πολυ καλη βαση για την ηλικια σου,συνεχισε ετσι!
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  15. #15
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    σε ευχαριστω !!!

  16. #16
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολόγιo αλέξανδρου 31/5/16
    γεια σας μετα απο μια ιοση που εχω περασει σημερα νιωθω καλυτερα και εκανα την πρωτη μου προπονηση της εβδομαδα
    ξυπνημα καλο ηταν αν και αυριο γραφο εξετασεις εχω λιγο αγχος
    λοιπον στηθος
    ζεσταμα/arm circles/lunges with rotation/jumping jacks/normal push ups
    1η plyo push ups 4 x 7
    2η staggered push ups 4 x 12
    3η archer push ups 3 x 16 απο 8 καθε μερια
    4η decline push ups 4 x12
    αεροβια 30 λεπτα γρηγορο περπατημα
    πρωινο -1 ποτηρι γαλα και 1 τοστακι με φυστικοβουτυρο
    μεσημεριανο- μοσχαρακι βραστο με πατατες βραστες
    μετα την αεροβια-το ιδιο με το μεσημεριανο
    μετα την προπονηση μου δεν ειχα πολυ ορεξη και εφαγα ενα τοστακι με φυστικοβουτυρο μιας και ειχα φαει πιο πριν κανονικο φαϊ
    Last edited by bodybuilderx; 31-05-16 at 00:00.

  17. #17
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολόγιο Αλέξανδρου
    σημερα εγραψα εξετασεις στην ηλιαδα και ευτυχως πηγα μια χαρα αν και ξυπνησα αρκετα χαλια και κοιμωμουν μετα ολη την μερα
    πλάτη
    ζεσταμα/arm circles/lunges with rotation /jumping jacks/normal pull ups
    1η pronated pull ups 4 x 7
    2η diagonial pull ups 4 x 6
    3η sternum pull ups 3 x 7
    αεροβια δεν εκανα σημερα ουτε κοιλιακους επιδη εκανα χτες και ραχιαιους
    πρωινο- πιτακι βρωμης με 2 αυγα και 1 φλυτζανι γαλα
    μεσημεριανο- το καλυτερο μπριζόλα με σαλατα
    βραδινο- μπριζόλα με σαλατα
    μεταπροπονητικο- μια μπανανα με γιαουρτι και κερασια
    αυτα για σημερα

  18. #18
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    στο παραπανω προγραμμα μηπως χρειαζεται καποιες φορες να αλλαζω και την σειρα των ασκησεων για να δινω στο σωμα μου τα ερεθισματα που χρειαζεται και τα σετς δηλαδη αντι να κανω 4 καπου να κανω 3 και εκει που εκανα 3 να κανω 4 η μηπως ειναι υπερβολικα τοσα σετς? χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!

  19. #19
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολογιο Αλεξανδρου 1/6/16
    καλησπερα παιδια και καλο μηνα σημερα εκανα ποδια και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα εξαντλητικη προπονηση
    ποδια
    ζεσταμα/διατασεις ποδιων/lunges with rotation/λιγα ανοιγματα πρωτα με ποδια πισω και μετα με τα ποδια μπροστα
    1η jumping squats 3 x 15
    2η one leg squats 3 x4
    3η εδω ειναι μια ασκηση με εναν παγκο λιγο ψηλο και με το ενα ποδι επανω ανεβαινεις το αλλο δεν παταει μονο οταν κατεβαινεις κατω 3 x 15 καθε ποδι
    4η hip thrust με ενα ποδι 3 x 10
    5η one leg calf raises
    και 3 σετς ραχιαιους 20 επαναληψεις
    πραγματικα οποιος κανει καλισθενικη του τις συνηστω καλα πρηξιματα και αποτελεσμα μπορειτε να αρχισετε με λιγοτερα σετς σε δυσκολες ασκησεις και σιγα σιγα να αυξανεται επαναληψεις και σετς
    πρωινο- δημητριακα τα ασπρα βαριομουν να κανω πιτακι βρωμης μια μπανανα και 1 φλιτζανι γαλα
    μεσημεριανο- γεμιστα με σαλατα
    απογευματινο- γεμιστα με σαλατα
    μεταπροπονητικο-μια μπανανα με δημητριακα και ενα φλιτζανι γαλα
    Last edited by bodybuilderx; 01-06-16 at 22:58.

  20. #20
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολογιο Αλεξανδρου 3/6/16
    γεια σας παιδια σήμερα είχα εξετασεις και εγραψα καλα δοξα το θεο αν και δεν ενιωθα πολυ καλα σημερα το παλευω
    το προγραμμα σημερα εχει δικεφαλα με βαρη και τρικεφαλα
    δικεφαλα
    ζεστανα/στην αρχη εβαλα λιγα κιλα και εκανα 1 σετ δικεφαλα για να ζεσταθουν οι μυες μου /διατασεις χεριων /arm circles
    1η καμψεις με αλτηρες 3 x 8 /9 κιλα
    2η σφυρια με αλτηρες 3 x 8 /7 κιλα
    τρικεφαλα
    ζεσταμα/1 σετ με λιγα κιλα στην πρωτη ασκηση.για να ζεσταθουν οι μυεσ μου/διατασεις χεριων/arm circles
    1η triceps extensionς 3 x 10 25 κιλα
    2η πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια 3 x 10 κιλα
    αυτα λοιπον αεροβια εκανα 6 χιλιομετρα με ενταση στο 70% καθε 2 χιλιομετρα εκανα διαλειμμα για κανα 10λεπτο
    Last edited by bodybuilderx; 02-06-16 at 23:26.

  21. #21
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    Ημερολογιο Αλεξανδρου 6/6/17
    καλησπερα παιδια και σημερα , μερα στηθους οπως την ξερετε
    στηθος
    ζεσταμα/arm circles/ lunges with rotation/διατασεις και μερικα normal push ups
    1η plyo push ups 4 x 10
    2η staggered push ups 4 x 15 καθε μερια
    3η archer push ups 4 x 8 καθε μερια
    4η decline push ups 4 x 15
    διατροφη
    πρωινο/ ενα τοστ με φυστικοβουτηρο και ενα φλυτζανι γαλα
    μεσημεριανο/κοτομπουκιες με σαλατα εε εβαλα και λιγο κετσαπ απο επανω αστα κολαση
    βραδινο/ εκει εφαγα τοστ με φυστικοβουτυρο και λιγα βερικοκα
    μεταπροπονητικο/πιτακι βρωμης με μελι και 3 ακτινιδια
    αυτα λοιπον καλο βραδυ να εχετε

  22. #22
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Πιες γαλατάκι ρε παιδι μου,τι 1 φλυτζανι,ουτε να βρεξεις τα χειλια σου δε φτάνει
    Οχι ενταξει αν βλεπεις σταθερη προοδο στη ζυγαρια μην το πειραξεις αλλά αν κολλησεις ανεβαζε τετοιες πηγες,ευκολες θερμιδες και νοστιμες
    Ετσι κι αλλιως στην ηλικια σου και πετρες να φας,μυς θα βαλεις χαχααχα

  23. #23
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    χαχα σωστος δεν εχω κανει καποια μετρηση τωρα τελευταια σκοπευω να κανω αλλα ειμαι σιγουρος εχω παρει λιγο

  24. #24
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    συγνωμη παιδια που δεν ανανεωνω το λογκ μου αλλα τωρα με τις εξεταστικες ο χρονος μου ειναι πολυ λιγος, ελπιζω να καταφερω να το ανανεωσω ξανα τωρα που τελειωνω τισ εξετασεις με το καλο το καλοκαιρακι θα εχω περισσοτερο χρονο να ασχοληθω. επισης απο του χρονου η μεσα στην χρονια αυτη λεω να παρω καποιους αλτηρες για να κανω καποιες ασκησεις δικεφαλων, στηθος, πλατης κτλ.διοτι επειδη δεν εχω μονοζυγο κανονικο κανω σε ενα τετραγωνικο σχεδον ξυλο μεσα στο σπιτι που ειναι ενωμενο στην πορτα, απλα βαζω μια πετσετα γυρω για να μην με κοβει. αλλα οπως καταλαβαινεται ειναι λιγο δυσκολο διοτι γλυστραω και ειδικα οταν κανω ασκησεις οπωσ head bangers, μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε περιπου ποσο εχουν οι αλτηρες αν γνωριζετε? ισα ισα να κανω την δουλεια μου και με λιγα κιλα μαζι ξερετε, αυτοι που αλλαζουν τα κιλα και εχουν μια βιδα και τα βυδωνεις αναλογα ποσα θες να βαλεις καθε φορα.
    Last edited by bodybuilderx; 11-06-16 at 00:57.

  25. #25
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλημερα! Μπορεις να ψαξεις απο το extreme stores η αλλα καταστηματα εδω στην Ελλαδα για να δεις τιμες στους αλτηρες,μονοζυγα κτλ.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Αλεξανδρε καλημερα.

    Με ενα μονοζυγο πορτας και ενα "trx" Που πουλανε στα jumbo, κανεις πολλη δουλεια και με το παραπανω.

    Με ενα μονοζυγο λοιπον και ασκησεις οπως:

    Ελξεις με αναστροφη λαβη(chin-ups)
    Ελξεις με κλειστη αναστροφη(close grip chin-ups)
    Towel one-arm chin-ups(το ενα σου χερι ειναι στη λαβη του μονοζυγου και το αλλο κραταει την πετσετα που εχεις περασει πανω στο μονοζυγο για να σου δινει μια υποβοηθηση, αναλογα με το ποσο ψηλα ή χαμηλα ειναι στο μονοζυγο.Οσο πιο κατω πιανεις την πετσετα, τοσο πιο δυσκολο κ.ο.κ.

    Με ενα trx εχεις μεγαλη γκαμα ασκησεων για στηθος(καθε ειδος απο pushups, συν το οτι σου δινει τη δυνατοτητα να κατεβεις πιο κατω απο το υψος του στηθους για μεγαλυτερο ευρος κινησης.)


    Οι δικεφαλοι επισης μεγαλωνουν και με αλλο εναν τροπο.Με τα planches! Αν τα προπονησεις με τεντωμενο χερι, δεν θα εχεις ξανανοιωσει τετοιο φορτιο στο δικεφαλο ποτε σου.

    Θελει ψαξιμο η καλισθενικη, σωστο προγραμματισμο αλλα και πολυ καλη κατανοηση της τεχνικης γιατι μπορεις ευκολα να τραυματιστεις.Αλλα λυσεις υπαρχουν παντα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  27. #27
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    σας ευχαριστω πολυ παιδια που απαντησατε οσο για το μοζυγο δεν ηξερα οτι εχει στα jumbo να σε καλα επισης πηγα μια φορα να δοκιμασς την ασκηση με το ενα χερι αλλα λογο το οτι ειναι τετργωνο το ξυλο παραλιγο να μου κοψει το χερι τις ασκησεις πιο πανω τις ξερω και εχω προχωρισει σε λιγο ποιο προχωρημενο επιπεδο για δικεφαλουσ στο μονοζυγο οπως τα head bangers αν τα ξερεις σκεφτηκα αφου μπορω να βγαλω τις επαναληψεις γτ οχι? τα planche δεν ειναι για ωμους σαν push ups? απλα φερνεις το σωμα σου λιγο ποιο μπροστα για να δουλευουν οι ωμοι αλλα δε τα κανω με τεντωμενα χερια.
    το trx δενξερω ακριβως τι ειναι αλλα σκοπευω να παω να το κοιταξω πολυ χρισιμα πραγματα μου ειπες ευχαριστω

  28. #28
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    καλησπερα παιδια σημερα η προπονηση βγηκε χαλια, δεν εχα σχεδον καθολου ορεξη που λεμε. αφηστε που μου ειχε πεσει και το σακχαρο και η πρωτη ασκηση βγηκε με το στανιο. επισης νιωθω πως δεν εκανα τπτ διοτι δεν ειχα και πολυ καλα πρηξιματα και καποιες ασκησεις τις δουλευω ακομα τελος παντων.


    στηθος
    1)clap push ups 3 sets
    2)staggered push ups 3 sets
    3)archer push ups 3 sets
    4)decline push ups 3 sets
    επαναληψεις δεν εγραψα διοτι δεν εχω συγκεριμενο οριο μεχρι οσο παει δλδ σχεδον failure αλλα οταν λεω failure οχι με την κανονικη σημασια, απλα παω μεχρι να νιωσω τον μυ να κουραζεται και λιγο πριν φτασω στην πτωση δεν το τραβαω μεχρι τελειως τερμα διοτι δουλευω και τις ασκησεις και δεν θελω να εχω και κανα τραυματισμο. συνδεση μυαλο μυ δεν υπηρχε σχεδον καθολου σημερα λογω του οτι δεν ενιωθα και πολυ καλα, αλλα οι προπονησεις πρεπει να γινονται ανεξαρτητα την διαθεση οπως λεει και η καρδουλα.

    διατροφη
    πρωινο/ λογω του οτι ξυπνησα αργα εφαγα ενα τοστακι με φυστικοβουτυρο και ενα ποτηρι γαλα
    μεσημεριανο/ντοματα γεμιστη με ρυζι και πατατες
    βραδινο/2- 3 πατατες
    μεταπροπονητικο/3 αυγα και 6 πατατες με λιγο μουσταρα και ενα ποτηρι γαλα
    αυτα απο μενα καλο βραδυ σε ολους.
    Last edited by bodybuilderx; 20-07-16 at 00:11.

  29. #29
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Οι προπονήσεις πρέπει να βγαίνουν ανεξάρτητα από την διάθεση όταν αυτό έχει να κάνει με την ψυχολογία ..
    Και αυτό πάλι σχετικό είναι , στην ηλικία σου μη το βλέπεις έτσι ..

    Όταν όμως τίθεται θέμα υγείας εκεί αλλάζουν τα πράγματα , σου έπεσε το σάκχαρο ,δεν είχες διάθεση ..
    Και στο τέλος δεν βγήκε και η προπόνηση ..

    Πρέπει να μάθεις να ακούς το σώμα σου . Όταν για κάποιο λόγο δεν αισθάνεσαι καλά απλά μην κάνεις προπόνηση εκείνη τη μέρα !
    Δεν θα πάθεις και τίποτα !

  30. #30
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    +1000 στη Λιζα αλλά κι εγω οταν ειμαι κρυωμενος παω κανονικα για προπονηση (αν και δε θα επρεπε)

    A bad workout is better than no workout λένε...τωρα βεβαια εξαρταται απο το ποσο ξεροκεφαλος ειναι ο καθενας.
    Μονο αν εχω ψυξη δεν παω προπονηση

    Γενικα παντως αν ειναι θεμα υγειας (κι οχι ενα απλο κρυωματάκι) καλυτερα να αποφυγεις την προπόνηση!


 
Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Calisthenics
    By renboms in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 45
    Last Post: 01-08-19, 14:39
  2. 1 Year Body Transformation - 16 Χρονών
    By Youngbuilder in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 14
    Last Post: 21-05-16, 20:32
  3. Πρόγραμμα SW/Calisthenics
    By Mhtsou in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 09-02-16, 20:18
  4. Calisthenics Log - Venum
    By Venum in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 23
    Last Post: 12-06-13, 19:48
  5. Body Transformation
    By Christoss in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 06-07-11, 11:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •