Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13

Thread: Kill it

  1. #1

    Default Kill it

    Καλησπερα.. Σμρα αγορασα ενα pre workout που μου προτεινε ο γυμναστης μου...kill it 5% λεγεται... Πρωτη προπονηση μαζι μαυτο δν ειδα μεγαλη διαφορα μονο κιγες επαναληψεις παραπανω στον παγκο... Γενικοτερα ειχα παρα πολυ ενταση και ηθελα να γυμναστω πολυ... Μιας και το θεμα μου ειναι αυτο δεν εχω διαθεςη και δν μπορω να συγκεντρωθω για να γυμναστω... Αν και θεωρουμε αρχαριος και ο γυμναστης μου μου ειπε οτι ειναι για προχωρημενους τ πηρα.... Ηθελα να ρωτησω αν τ εχει χρησιμοποιησει κανενας αλλος γιατι με τις λιγες αναζητησεις που εκανα στο internet δεν βρηκα πολλα η αν εχει ακουσει καποιος για καποια παρενεργεια....

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Καλησπέρα !

    Λες ότι είσαι αρχάριος , το pre workout τι το θέλεις ?
    Το ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς στην προπόνηση και το ότι δεν έχεις όρεξη / διάθεση , μπορεί να οφείλεται και στη διατροφή σου ..
    Τι διατροφή κάνεις ?

  3. #3

    Default

    Η διατροφη μ ειναι κουaκερ σουμα κτλπ πρωινο πρωτεινη (σκουπ) φρουτο δεκατιανο, πρωτεινη υδατανθρακας φυτικη ινη μεσημερη, σκουπ πρωτεινη φρουτο απογευματινο, και βραδινο γιαουρτι με αμυγδαλα....

  4. #4
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλημέρα και καλώς όρισες! Αρχάριος θεωρήσει αφού από ότι καταλαβα τώρα ξεκίνησες! όπως λέει και η Λίζα το πρε για τι το πήρες?
    Επίσης με το τρόπο που μας γράφεις τη διατροφή σου δεν μπορούμε να σου πούμε τίποτα.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ειτε μας λες τα μακροστοιχεια της διατροφης σου,ειτε η διατροφη σου ειναι τιγκα στην σκονη και στο συμπληρωμα...Οποτε αν ισχυει το δευτερο σου προτεινω να το γυρισεις στο ΦΑΓΗΤΟ.απο κει και περα,η αποψη μου για την διαθεση στην προπονηση επιρεαζετε απο 2 πραματα:τον λογο που προπονουμε και το προγραμμα.Αν βλεπω την προπονηση σαν αναγκαιο κακο δεν προκειτε ουτε τα pre ολου του κοσμου να μου αλλαξουν την διαθεση.Επισης,αν κανω ενα προγραμμα που δεν μου αρεσει ειναι δυσκολο να χω διαθεση στην προπονηση.Εγω προσωπικα γυμναζομαι γιατι ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου απο επιλογη,για την υγεια μου και γιατι το γουσταρω.Το προγραμμα μου επισης το γουσταρω και γι αυτο δεν εχω ουτε θα παρω ποτε pre.Παω προπονηση και λεω τωρα θα γινει χαμος.Οχι με την ενοια θα κανω 30 σετ θα σηκωσω ολες τις μπαρες του γυμναστηριου με οτι κιλα υπαρχουν αλλα οτι θα γυμναστω εξυπνα και ικανοποιητικα.Το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στον ελαχιστα δυνατο χρονο γιατι μπορει και η χρονοβορα προπονηση να επιρεασει την διαθεση σου.Αυτα τα λιγα απο μενα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #6

    Default

    Υδατανθρακας=μακαρονι ρυζι η πατατα
    Φυτικη ινη=σαλατα
    Πρωτεινη=κρεας
    προφανως και μου αρεσει η γυμναστικη αλλα πως να στο πω εκει π εχω ας πουμε 3 15αρια σετ κανω 10αρια και μετα δν θελω να συνεχισω τ μυαλο μ πως να στο πω.... Επισης εχμ μεινει πολυ στασιμος και τα κιλα που κανω ειναι πολυ λιγα... Τελος σ καθε προπονηση νιωθω εξουθενομενος δν βρισκω δυναμη... Ενω τρεφομαι και ξεκουραζομαι κανονικα

  7. #7
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,662

    Default

    Μονο 1 γευμα σου ειναι σωστο τα αλλα εχουν πρωτεινη συμπληρωμα ή γιαουρτι.
    Τρως πολυ λιγο, δεν καταλαβαίνω γιατι σου φαινεται περιεργο που δν βγαζεις προπονηση σωστα...
    Και ο προπονητης σου προτείνει pre-workout και το πηρες χωρις να γνωριζεις οτι τα συμπληρωματα τετοιου τυπου δεν ειναι τοσο αθωα οσο η πρωτεινη κλπ. Οχι οτι ειναι φαρμακα και θα παθεις κατι αλλα θελουν εμπειρία να μπορεις να τα διαχειρειστεις σωστα...

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Χρηστο καλημερα.

    Παντα να εχεις στο μυαλο σου οτι η τροφη, η αναπαυση και η σωστη προπονηση (και οχι κατ'αναγκη η πολλη προπονηση), θα επιφερουν σταθερη αναπτυξη στο σωμα σου.

    Αρα θα ξεκινησεις απο αυτα πρωτα.

    Α)Εισαι σιγουρος οτι τρεφεσαι σωστα για τις αναγκες που εχει το σωμα σου; Μπορει εσυ να λες ναι, αλλα το σωμα σου να λεει οχι.Γι'αυτο, μπορεις σε παρακαλω να μας γραψεις μεσα σε μια μερα τι φαγητο και ποσο φαγητο τρως;

    Β)Κοιμασαι αρκετα;Μπορει εσυ να σεφτεσαι πως ναι, αλλα το σωμα σου να εχει διαφορετικη αποψη.

    Γ)Μηπως σε απασχολουν πραγματα τελευταια και αγχωνεσαι;Το αγχος ειναι καταλυτικος παραγοντας για την αναπτυξη μας, γιατι απο εκεινο εξαρταται πολλες φορες και η ορεξη και η ξεκουραση!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  9. #9
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Kαι αν δεν γουσταρεις το προγραμμα σου και το γεγονος οτι φευγεις εξουθενωμενος ειναι ευθυνη του γυμναστη σου και αφου το ξερεις πλεον ειναι και δικια σου ευθυνη αν συνεχισεις να το ακολουθεις.Την διατροφη σου δεν την λες λεπτομερειακα οποτε δεν μπορω να σ πω κατι γι αυτην αλλα για την προπονηση,αλλαξε το προγραμμα σου και βρες ενα που να γουσταρεις.δοξα τον θεο εχεις πολυ υλικο εδω μεσα για ολα τα επιπεδα και στοχους για να κανεις το δικο σου προγραμμα.και επειδη μαντευω ο γυμναστης σου ειναι ο γυμναστης του γυμναστηριου,μπορεις ακομη και καλυτερο να συνθεσεις με τις πληροφοριες που θα βρεις εδω
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #10

    Default

    Καλημερα δεσμωτη... Τ προγραμμα ειναι παρα πολυ ηπιο δν φευγω εξουθενωμενος.... Πηγαινω εξουθενωμενος κατλαβες; Αυτη ειναι η διαφορα... Ευτυχως ο γυμναστης δεν ειναι γυμναςτης γυμναστηριου.... Και γπυσταρω τ προγραμμα αλλα δν εχω τν δυναμη ναταπεξελθω γτ ειναι μονιμως κουρασμενος... Ελπιζω με τ μπουσταρισμα του pre μετα απο μια βδομαδα να δω διαφορα

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Το ότι πηγαίνεις εξουθενωμένος πρέπει να σε προβληματίσει για να βρεις την αιτία , μπορεί να είναι η διατροφή , μπορεί να είναι η ξεκούραση κτλ..
    Το pre δεν λύνει το πρόβλημα , απλά το καλύπτει για όσο καιρό το παίρνεις , αλλά δεν μπορείς να το παίρνεις για πάντα ..

  12. #12

    Default

    Κτλβα... Σας ευχαριστω πολυ

  13. #13
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Και αν το προβλημα δεν ειναι στην διατροφη,τοτε ισως ειναι κατι πιο σοβαρο.οποτε θα αφηνα τα pre και τα post και θα το κοιτουσα το θεμα.καλο γευμα πριν και οχι πολυ ωρα απ την προπονηση,καλη ενυδατωση,πολυ σημαντικο το θεμα του υπνου που ανεφερε πιο πανω ο Πανος και γενικα το θεμα αναρρωση που ισως χρειαζεται να κανεις ενα διαλειμμα ενεργητικης αποκαταστασης και επισης σε τι φαση εισαι.γραμμωση,υπερθερμιδικη διαιτα κτλ.οποτε καλυτερα να παραθεσεις την διατροφη σου και το προγραμμα σου και ποσο καιρο το κανεις πιο αναλυτικα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •