Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    18-05-12
    Posts
    19

    Exclamation Τραυματισμός Θωρακικού - Εύρεση Γιατρού Στα Χανιά

    Μια μερα που ειχα χερια λογω κακης προθερμανσης οπως εκανα καμψεις δικεφαλων ενιωσα ενα <<παφ>> στο στηθος μ.Δεν εδωσα πολυ σημασια και οταν τελειωσε η προπονηση πηγα σπιτι μ.Την επομενη μια εβδομαδα ενιωθα το στηθος μ καταπιασμενο λες και του εκανα δυο ωρες προπονηση την προηγουμενη μερα.Σκεφτηκα οτι ισως προκειται για καμια θλαση και δεν του εδωσα πολυ σημασια και ετσι το αφησα να ξεκουραστει 2 μηνες.Μετα απο δυο μηνες πηγα σε ενα φυσικοθεραπευτη ο οποις με μηχανηματα κυριως μπορω να πω οτι μουθ το εκανε καλυτερα.Δεν πονουσα και ετσι μετα απο τρεις μηνες μετα το γεγονος αποφασισα να δω δοκιμαστικα που βρισκομαι με το στηθος.Εκανα πιεσεις με αλτηρες με τεσσερα κιλα και ανιωσα στρεσαρισμενο το στηθος,και την επομενη μερα σαν να ειχε τραβηχτι να το πω ετσι κατα καπιο τροπο και γενικα ειχα ενοχλησεις αλλα δεν ειναι λογω πιασιματος το νιωθω τραυματισμενο και παλι.Εχω κλεισει μαγνητικη 15 ιουνιου για να δω τι συμβαινει αλλα μετα απο πολυ αναζητηση στο νετ εχω καταλαβει οτι εχω μερικη ρηξη θωρακιαιου αλλα δεν ειχα παρατηρησει κανα μελανιασμα οταν το ειχα παθει για να με βαλει και σε υποψιες για κατι τετοιο μονο ενιωσα ατο το παφ σαν κατι να εσπασε-κοπηκε μεσα μ.Πραγματικα εχω απελπιστει δηλαδη μετα απο 3 μηνες νομιζα οτι τουλαχιστον θα εχει φτιαξει αλλα οχι να μην μπορω να κανω και με τετρακιλα.
    Επιπλεον επειδη μενω χανια προς το παρον και εδω περα οι γιατροι ειναι γτπ τελειως ομως θα ηθελα να μου προτεινει καποιος αμα ξερει κανα καλο αθλιατρο ,καπου να με παραπεμψει για να βρει ακριβως τι εχω παθει.

  2. #2
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Καλησπερα, το θεμα ειναι σοβαρο και χρειαζεσαι εναν πολυ καλο ορθοπεδικο χειρουργο..δεν πρεπει να το αφησεις γιατι τετοιες περιπτωσεις φτανουν μεχρι και χειρουργειο..ειμαι κι εγω απο χανια και συμφωνω πως ειμαστε για τα μπαζα στον τομεα αλλα παρε μια γνωμη απο τον Δημητριαδη που βρισκεται διπλα στα Ζαρα..ειναι πολυ καλος. Αλλα εσυ κρινεις.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ξέρεις που είναι η παλιά Τράπεζα Κύπρου, στην γωνία στην αρχή της Τζανακάκη;! Τωρινή Τράπεζα Πειραιώς;!

    Ε, εκεί έχει ένα στενό που οδηγεί στην αρχή της Σφακίων. Το στενό αυτό έχει δεξιά την Τράπεζα και αριστερά ένα κομμωτήριο. Στην πολυκατοικία μέσα στο στενό στο αριστερό σου χέρι, δεύτερος όροφος ο Παλήκαρης (Παληκαράκης). Εγγύηση.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    18-05-12
    Posts
    19

    Default

    Ευχαριστω παιδια θα τους τσεκαρω και τους δυο


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απόψεις γιατρού
    By chris_r in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 57
    Last Post: 16-07-09, 11:03
  2. Mε συνταγή γιατρού!
    By @troulsta@ in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 17-07-08, 03:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •