Καλησπέρα.
Πήγα να πάρω απο φαρμακείο σήμερα καρνιτίνη σε υγρή μορφή γιατί αυτό το καιρό κάνω γράμμωση και με μπέρδεψε λίγο η φαρμακοποιός....
της λέω
-θέλω Λ καρνιτίνη..
με ρωτάει
-για αθλητισμό?
-ναι
και μου βγάζει ένα μπουκάλι 300 γραμμάριων και μ λέει οριστε αυτο είναι για κάυση λίπους να το πέρνεις μισή ώρα πρίν το γυμναστήριο...35 ευρό περίπου
εγώ όμος έχω ξανα πάρει απο ένα φίλο ποδοσφαιριστή που μου είχε δώσει 3 αμπούλες των 2 γραμμαρίων για να δωκιμάσω και ηξερα οτι κάνουν 7-8 ευρό της εξηγώ τι έχω ξαναπάρει και μου λέει ναι υπάρχει και αυτό αλλα αυτες οι αμπούλες είναι για φαρμακευτική χρήση και όχι για λυποδιάληση..
παρόλα αυτα μου είπε οτι ναι όντος και τα 2 αυτα παρασκευάσματα είναι ακριβός το ίδιο πράγμα αλλα το 1 προορίζετε για αθλητές και το άλο για φαρμακευτικές χρήσεις..
εγώ ψιλοκόμπλαρα και πήρα της αμπουλες αλλα σκευτομαι τώρα μήπος έκανα πατάτα..ο φίλος μου πάντος (ποδοσφαιρηστής) έπερνε της αμπούλες αυτες που πήρα και εγώ..
τι παίζει ρε παιδια.. το μπουκαλι να είταν κάτι ποιο εξειδικευμένο για άθληση η το κάνουν για λογους εμπορίου? η ουσία ίδια δεν είναι στο κάτω κάτω?
Αν μπορώ να ποστάρω κάποιο λινκ η κάποια φωτο πείτε μου για να δείτε τι ακριβός ενωώ.