Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Οργάνωση Συμπληρωμάτων

    Καλησπέρα σε όλο το Forum.
    Ξεκίνησα 114 κιλά και τώρα είμαι 104 κιλά Ύψος 1.85
    Τα Συμπληρώματα που Παίρνω αυτή την στιγμή είναι:

    Μια Πρωτεΐνη Diet Whey και λιποδιαλυτες Thermopure
    Με τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος.

    Όταν φτάσω στα 95 κιλά Περίπου Σκέφτομαι να αλλάξω τα Συμπληρώματα μου.

    Θα κρατήσω τον Λιποδιαλύτη και θέλω να πάρω τα εξής Συμπληρώματα:

    1) Πρωτεΐνη Impact Whey
    2) BCAA Αμινοξέα
    3) Κρεατίνη

    Πιστεύω πως μετά από μια απώλεια τόσον κιλών θα με βοηθήσουν πάρα πολύ Μυικά.

    Υ.Γ Έχω ανέβει πάρα πολύ Προπονητικά και στο θέμα αντοχής και στο θέμα δύναμης.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Κρεατίνη μπορείς να ξεκινήσεις πάντως. Και μη φοβάσαι για θέμα βάρους. Λίγο νερό ενδοκυτταρικά στους μυς κρατάει.
    Και θα σου αυξήσει τη δύναμη κάτι που πιθανόν θα σε βοηθήσει στην προπόνησή σου. Και πιο καλή προπόνηση οδηγεί στην καύση λίπους και στην αύξηση μυικής μάζας. Και ότι νερό (τρίχες, μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο) σου κρατήσει στους μυς, με τη διακοπή που θα κάνεις θα φύγει σε λίγες μέρες.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Αχρειαστα τα BCAA με βαση τα τωρινα δεδομενα. (για τα λεφτα σου τα λεω κυριως)

  4. #4
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Κρεατινη παρε αν θες μιας και θα σε βοηθησει προπονητικα να δωσεις ενταση..αν και δεν τη θεωρω αναγκαια οπως δεν θεωρω κανενα απο αυτα τα συμπληρωματα αναγκαια αλλα αν σε γεμιζει να παρεις οπωςδηποτε πρωτεινη παρε. Αμινοξεα δεν χρειαζονται αν παιρνεις πρωτεινη γιατι περιεχει η πρωτεινη. Εγω θα σου ελεγα κρατα μονο τον λιποδιαλυτη(οχι γιατι αυτος ειναι το συμπληρωμα που θα δουλεψει και τα αλλα οχι, ισα ισα που οι λιποδιαλυτες δεν κανουν αυτο που φανταζομαστε αλλα η αεροβια και η διατροφη το κανει). Αλλα αν δινεις το μεγιστο σε διατροφη και αεροβια θα σε βοηθησει λιγο και μονο και μονο το ψυχολογικο μπουστ που μπορει ισως να σου δωσει(το λεω γιατι σε αυτα τα υψηλα επιπεδα λιπους πιο πολυ σαν placebo λειτουργουν) θα σε βοηθησει. Αν μπορεις να φας μονο φαι, φαε μονο φαι και ασε πρωτεινη, αμινοξεα, κρεατινη κλπ. Η αν θες τοσο πολυ παρε μονο την κρεατινη. Αν παρεις οπως σου ειπα ομως πρωτεινη μην παρεις και αμινοξεα, δεν υπαρχει λογος.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Κρεατίνη μπορείς να ξεκινήσεις πάντως. Και μη φοβάσαι για θέμα βάρους. Λίγο νερό ενδοκυτταρικά στους μυς κρατάει.
    Και θα σου αυξήσει τη δύναμη κάτι που πιθανόν θα σε βοηθήσει στην προπόνησή σου. Και πιο καλή προπόνηση οδηγεί στην καύση λίπους και στην αύξηση μυικής μάζας. Και ότι νερό (τρίχες, μη φανταστείς τίποτα το ιδιαίτερο) σου κρατήσει στους μυς, με τη διακοπή που θα κάνεις θα φύγει σε λίγες μέρες.
    Secret of Stel Σε ευχαριστώ για την απάντηση εαν και σκεφτόμουν για αργότερα για την Κρεατίνη, θα την ξεκινήσω. Μετην Πρώτη μου Παραγγελία μόλις μου τελειώσει η Πρωτείνη μου θα πάρω και Κρεατίνη, τα χάπια γενικά δεν μου αρέσουν και ουιδήποτε σχετικά από συμπλήρωμα βγαίνει και σε σκόνη πρωτιμό την σκόνη, οπότε θα πάρω Κρεατίνη σε Σκόνη.
    Για την Κρεατίνη προτείνετε με τά από 8 εβδομάδες συνεχείς χρήσης 1 εβδομάδα Off.
    Εγώ θα παίρνω 4 εβδομάδες και θα βγαίνω 1 εβδομάδα Off.

    Προπονητικά αυτή την στιγμή για να σου δώσω να καταλάβεις κάθε μέρα κάνω 1 ώρα+ FoulBody με βάρη
    και 1.5 ώρα Αερόβιο Επειδή δεν έχω πολύ καλή αντοχή ακόμα στο τρέξιμο κάνω μισή ώρα αερόβιο στον διάδρομο Πρόγραμμα με ανηφόρα
    Και μια ώρα Step (Ο Καλύτερος λιποδιαλύτης που έχω δοκιμάσει Ever) :-)
    Last edited by Zyzz the king; 05-06-16 at 17:19.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Αχρειαστα τα BCAA με βαση τα τωρινα δεδομενα. (για τα λεφτα σου τα λεω κυριως)
    Καλησπέρα φίλε μου Kruphix και τα χρήματα είναι συμαντικά για όλους μας και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παίρνει κάποιος Συμπληρώματα που δεν χρειάζετε και δεν δουλεύουν για αυτόν.
    Σκεφτόμουν στα 95 -94 κιλά να ξεκινίσω να παίρνω Αμινοξέα όχι τώρα (104 κιλά)
    Εσύ σε τι επίπεδο θα μου πρότεινες να ξεκινίσω να παίρνω? (εαν θέλεις γράψε μου και γιατί δεν θα δουλέψουν τώρα)
    185 ύψος έχω.

  7. #7
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Καλησπέρα φίλε μου Kruphix και τα χρήματα είναι συμαντικά για όλους μας και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παίρνει κάποιος Συμπληρώματα που δεν χρειάζετε και δεν δουλεύουν για αυτόν.
    Σκεφτόμουν στα 95 -94 κιλά να ξεκινίσω να παίρνω Αμινοξέα όχι τώρα (104 κιλά)
    Εσύ σε τι επίπεδο θα μου πρότεινες να ξεκινίσω να παίρνω? (εαν θέλεις γράψε μου και γιατί δεν θα δουλέψουν τώρα)
    185 ύψος έχω.
    Oταν θα επεφτες σε κιλα. Στη φαση που εισαι δεν τα θεωρω απαραιτητα.
    Επισης ισως, επειδη θελεις να χασεις βαρος, να μη σε βοηθησουν.
    Συνηθως τα παιρνουν οταν θελουν να πεσουν χαμηλα σε λιπος ετσι ωστε να προστατεψουν τη μυικη μαζα και για εξτρα ενεργεια μεσα στη προπονηση. Ειναι ακινδυνο συμπληρωμα, απλα θεωρω οτι δεν ειναι το σωστο timing να τα παρεις.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Κρεατινη παρε αν θες μιας και θα σε βοηθησει προπονητικα να δωσεις ενταση..αν και δεν τη θεωρω αναγκαια οπως δεν θεωρω κανενα απο αυτα τα συμπληρωματα αναγκαια αλλα αν σε γεμιζει να παρεις οπωςδηποτε πρωτεινη παρε. Αμινοξεα δεν χρειαζονται αν παιρνεις πρωτεινη γιατι περιεχει η πρωτεινη. Εγω θα σου ελεγα κρατα μονο τον λιποδιαλυτη(οχι γιατι αυτος ειναι το συμπληρωμα που θα δουλεψει και τα αλλα οχι, ισα ισα που οι λιποδιαλυτες δεν κανουν αυτο που φανταζομαστε αλλα η αεροβια και η διατροφη το κανει). Αλλα αν δινεις το μεγιστο σε διατροφη και αεροβια θα σε βοηθησει λιγο και μονο και μονο το ψυχολογικο μπουστ που μπορει ισως να σου δωσει(το λεω γιατι σε αυτα τα υψηλα επιπεδα λιπους πιο πολυ σαν placebo λειτουργουν) θα σε βοηθησει. Αν μπορεις να φας μονο φαι, φαε μονο φαι και ασε πρωτεινη, αμινοξεα, κρεατινη κλπ. Η αν θες τοσο πολυ παρε μονο την κρεατινη. Αν παρεις οπως σου ειπα ομως πρωτεινη μην παρεις και αμινοξεα, δεν υπαρχει λογος.
    Καλησπέρα IronAddict Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πρωτείνη παίρνω μόνο μετά την Προπόνηση
    Γενικά παίρνω Whey 80+ Αυτή την στιγμή παίρνω Impact Diet Whey όταν χάσω και άλλα κιλά και συνέλθω θα σταματίσω τηην Diet και θα ξαναπάρω Whey (Προσωπικά πιστεύω πως μόνο καλό μου κάνει) εκτός ότι παίρνω αμέσως μετά την προπόνηση Πρωτείνη με κρατάει και νιώθω μια πληρώτητα μέχρι να ξαναφάω (τρώω 45 λεπτά μετά το τέλος της Προπόνησης)

    Την Κρεατίνη σκεφτόμουνα να την ξεκινήσω λίγο αργότερα . αλλά θα την ξεκινήσω μόλις ξαναβάλω παραγγελία.
    Για τα Αμινοξέα δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα για να μου το λες και εσύ και ο φίλος ο Kruphix κάτι παραπάνω θα ξέρετε σίγουρα.
    Θέλω να σε ρωτήσω σχετικά με τα Αμινοξέα δεν θα μου κάνουν δουλειά τώρα σε αυτά τα κιλά που είμαι? Η πιστεύεις πως δεν χρειάζονται καθόλου? Σε οποιαδήποτε σωματική κατάσταση και να είσαι?

    Για τους Λιποδιαλύτες συμφωνώ 100% Πρωσοπικά παίρνω τα Thermopure και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος ούτε κανέναν τρελό ιδρώτα έχω δει ούτε καμία τρελή απώλεια (είμαι σίγουρος πως κανένας λιποδιαλύτης δεν το κάνει)
    αλλά μου δίνει πολύ ενέργεια στην Προπόνηση μου πιο πολύ ψυχολογικά με ανεβάζει.
    Ο Καλύτερος λιποδιαλύτης είναι η διατροφή και το αερόβιο.

  9. #9
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Zyzz τα αμινοξεα δεν θα βοηθησουν σε τιποτα. Αν δεις σε τι βοηθανε θα καταλαβεις. Δεν εχουμ καμια χρηση στο επιπεδο που εισαι/ειμαι.
    Συνηθως χρησιμοποιουνται οταν καποιος θελει να πεσει πολυ χαμηλα σε λιπος για αν χασει οσο το δυνατον λιγοτερη μυικη μαζα. Αλλά αυτο προυποθετει μεγαλο ποσοστο μυικης μαζας...Οπότε καταλαβαινεις οτι ειναι σπαταλη χρηματων. Και για το λιποδιαλυτη το ιδιο θα λεγα αλλά αφου πιστευεις οτι σε βοηθησε (placebo,τιποτα δεν εκανε,οτι πετυχες το πετυχες απο την δικη σου προσπαθεια και μονο) (Οκ τα ειπες και μονος σου για το λιποδιαλυτη)

    Προσωπικα απο ολα αυτα μονο Πρωτεινη και Κρεατινη θα κρατουσα

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Oταν θα επεφτες σε κιλα. Στη φαση που εισαι δεν τα θεωρω απαραιτητα.
    Επισης ισως, επειδη θελεις να χασεις βαρος, να μη σε βοηθησουν.
    Συνηθως τα παιρνουν οταν θελουν να πεσουν χαμηλα σε λιπος ετσι ωστε να προστατεψουν τη μυικη μαζα και για εξτρα ενεργεια μεσα στη προπονηση. Ειναι ακινδυνο συμπληρωμα, απλα θεωρω οτι δεν ειναι το σωστο timing να τα παρεις.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ιδανικό βάρος για εμένα είναι τα 85 κιλά χονδρικά θέλω άλλα 20 κιλά, όσο πολύ και ν το θέλω δεν βιάζωμαι θέλω να χάσω τα κιλά σταδιακά και σωστά, σύμφωνα και με το Προφίλ σου η δική σου αλαγή είναι εκπληκτική και είμαι σίγουρος πως δεν έγινε ούτε σε μια μέρα ούτε σε 1 μήνα...
    Έτσι θέλω και εγώ να χάσω τα κιλά, να επανέλθω στο φυσιολογικό μου βάρος αλλά παράλληλα να μην πέσω μυικά πολύ και προσπαθώ να μην χάσω και σε δύναμη.
    Μέχρι στιγμής τα πάω μια χαρά και σε κιλά σηκώνω όσα κιλά σήκωνα όταν ήμουνα 10 κιλά Plus αλλά έχω αναίβει φοβερά σε επίπεδο αντοχής.

    Για τα Αμινοξέα δηλαδή από ότι κατάλαβα όταν με το καλό θα φτάσω στα 85 κιλά :-)

  11. #11
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ιδανικό βάρος για εμένα είναι τα 85 κιλά χονδρικά θέλω άλλα 20 κιλά, όσο πολύ και ν το θέλω δεν βιάζωμαι θέλω να χάσω τα κιλά σταδιακά και σωστά, σύμφωνα και με το Προφίλ σου η δική σου αλαγή είναι εκπληκτική και είμαι σίγουρος πως δεν έγινε ούτε σε μια μέρα ούτε σε 1 μήνα...
    Έτσι θέλω και εγώ να χάσω τα κιλά, να επανέλθω στο φυσιολογικό μου βάρος αλλά παράλληλα να μην πέσω μυικά πολύ και προσπαθώ να μην χάσω και σε δύναμη.
    Μέχρι στιγμής τα πάω μια χαρά και σε κιλά σηκώνω όσα κιλά σήκωνα όταν ήμουνα 10 κιλά Plus αλλά έχω αναίβει φοβερά σε επίπεδο αντοχής.

    Για τα Αμινοξέα δηλαδή από ότι κατάλαβα όταν με το καλό θα φτάσω στα 85 κιλά :-)
    προσωπικα ειμαι newbie ακομη καθως ασχολουμαι 9 μηνες. Απλα με εχει κερδισει το ΒΒ οχι μονο οσων αφορα τη σωματικη αλλαγη αλλα κ απο επιστημονικη προσεγγιση.

    Δεν προκειται να πεσεις μυικα, πιστεψε με. Μονο θα ανεβεις. Οσο χανεις κιλα τοσο θα ανεβαινει η αντοχη σου γιατι βελτιωνεται το καρδιοαναπνευστικο

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    προσωπικα ειμαι newbie ακομη καθως ασχολουμαι 9 μηνες. Απλα με εχει κερδισει το ΒΒ οχι μονο οσων αφορα τη σωματικη αλλαγη αλλα κ απο επιστημονικη προσεγγιση.

    Δεν προκειται να πεσεις μυικα, πιστεψε με. Μονο θα ανεβεις. Οσο χανεις κιλα τοσο θα ανεβαινει η αντοχη σου γιατι βελτιωνεται το καρδιοαναπνευστικο
    Είσαι Σούπερ οι 9 μήνες είναι πολύ λίγο αλλά με αυτούς τους ρυθμούς που πας μπορείς να πετύχεις τα πάντα. Το Bodybuilding είναι φοβερό είναι τρόπος ζωής και προσφαίρει στον κάθε έναν απίστευτα πράγματα.

    Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Προτιμώ τα Σώματα των Fitness Model και το Καλύτερο Σώμα που έχω δει με βάση τα δικά μου Κριτήρια είναι του Zyzz.

    Πιστεύω πως στα 95 κιλά θα είμαι σε πολύ καλό επίπεδο και θα έχω ανίβει πάρα πολύ Προπονητικά και από άποψη αντοχής έτσι ώστε να τα δώσω όλλα για να φτάσω στα 85 που είναι ο κύριως μου στόχος.

  13. #13
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Secret of Stel Σε ευχαριστώ για την απάντηση εαν και σκεφτόμουν για αργότερα για την Κρεατίνη, θα την ξεκινήσω. Μετην Πρώτη μου Παραγγελία μόλις μου τελειώσει η Πρωτείνη μου θα πάρω και Κρεατίνη, τα χάπια γενικά δεν μου αρέσουν και ουιδήποτε σχετικά από συμπλήρωμα βγαίνει και σε σκόνη πρωτιμό την σκόνη, οπότε θα πάρω Κρεατίνη σε Σκόνη.
    Για την Κρεατίνη προτείνετε με τά από 8 εβδομάδες συνεχείς χρήσης 1 εβδομάδα Off.
    Εγώ θα παίρνω 4 εβδομάδες και θα βγαίνω 1 εβδομάδα Off.

    Προπονητικά αυτή την στιγμή για να σου δώσω να καταλάβεις κάθε μέρα κάνω 1 ώρα+ FoulBody με βάρη
    και 1.5 ώρα Αερόβιο Επειδή δεν έχω πολύ καλή αντοχή ακόμα στο τρέξιμο κάνω μισή ώρα αερόβιο στον διάδρομο Πρόγραμμα με ανηφόρα
    Και μια ώρα Step (Ο Καλύτερος λιποδιαλύτης που έχω δοκιμάσει Ever) :-)
    8 εβδομάδες να πάρεις κρεατίνη. Και να μην κάνεις φόρτωση, 5 γραμμάρια τη μέρα είναι μια χαρά.
    Στις 4 βδομάδες δε θα προλάβεις ουσιαστικά να δεις τα θετικά της.

    Όσο για την αερόβια, αφού τρως τόση ώρα, εγώ στη θέση σου θα την έσπαγα στα 2 (ουσιαστικά στα 3).
    10 με 20 λεπτά ΠΡΙΝ τα βάρη.
    30 λεπτά μετά τα βάρη
    Και 40 λεπτά περπάτημα (ή στεπ) κάποια άλλη ώρα. Αν δεν μπορείς να πας για 2 φορές στο γυμναστήριο,
    κάντο έξω, στο δρόμο. Βρες μια διαδρομή και περπάτα αέρα. Έτσι δε θα εξαντλείς τις δυνάμεις σου σε αερόβιο
    στο γυμναστήριο την ίδια ώρα που έχεις βάρη και θα προλαβαίνουν να ξεκουραστούν και τα πόδια σου.

  14. #14
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Αμινοξέα τώρα, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις. Η λογική τους είναι ότι είναι τα λεγόμενα building blocks για την παραγωγή μυών.
    Και ότι όταν τα παίρνεις και λιώνεις στην προπόνηση, προστατεύουν το σώμα σου από το να κάψει τους μυς σου.
    Λες να είναι τόσο εύκολο στη φάση που είσαι? Ο Cutler και ο κάθε bodybuilder τέτοιου επιπέδου, προσπαθούν να μη χάσουν μυς, αυτοί
    και λίγο να καθυστερήσουν ένα γεύμα, επειδή έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο μυών έχουν και τεράστιες καύσεις. Αυτοί όμως χρειάζονται και γρήγορους υδατάνθρακες ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ της προπόνησης, για να ταΐσουν το σώμα τους. Λες να είμαστε σε τέτοιο επίπεδο και να μην το έχουμε πάρει είδηση? Όπως δεν χρειαζόμαστε (εγώ κι εσύ εννοώ) τέτοια intraworkout συμπληρώματα, έτσι και δεν πολυχρειαζόμαστε και τα BCAA ακόμα. Εκτός αν σκέφτεσαι να αντικαταστήσεις τη whey με BCAA (που και πάλι θα θέλει και EAA μαζί), για να μειώσεις θερμίδες και να πάρεις και τα αμινοξέα που θα έπαιρνες από τη whey.

    Γνώμη μου είναι πως σε αυτή τη φάση ουσιαστικά πρώτα από όλα σαν εργαλείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κρεατίνη (για δυνατές προπονήσεις).
    Δευτερευόντως, τη whey (μια χαρά είναι η Diet) στο πρωινό σου. Και μεταπροπονητικά αν αργείς να κάνεις γεύμα, πάλι μια χαρά είναι η diet whey.
    Σε επόμενη φάση ΙΣΩΣ τη βήτα αλανίνη, για να σε βοηθήσει σε δυνάμεις. Αλλά σε επόμενη φάση.

    Τώρα δώσε πόνο, βάλε πέισμα και ένταση και προχώρα όπως πας. Θα φύγουν τα κιλά και αφού γυμνάζεσαι θα φύγει λίπος φουλ.

  15. #15
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    8 εβδομάδες να πάρεις κρεατίνη. Και να μην κάνεις φόρτωση, 5 γραμμάρια τη μέρα είναι μια χαρά.
    Στις 4 βδομάδες δε θα προλάβεις ουσιαστικά να δεις τα θετικά της.

    Όσο για την αερόβια, αφού τρως τόση ώρα, εγώ στη θέση σου θα την έσπαγα στα 2 (ουσιαστικά στα 3).
    10 με 20 λεπτά ΠΡΙΝ τα βάρη.
    30 λεπτά μετά τα βάρη
    Και 40 λεπτά περπάτημα (ή στεπ) κάποια άλλη ώρα. Αν δεν μπορείς να πας για 2 φορές στο γυμναστήριο,
    κάντο έξω, στο δρόμο. Βρες μια διαδρομή και περπάτα αέρα. Έτσι δε θα εξαντλείς τις δυνάμεις σου σε αερόβιο
    στο γυμναστήριο την ίδια ώρα που έχεις βάρη και θα προλαβαίνουν να ξεκουραστούν και τα πόδια σου.
    Οκ οπότε μόλις ξεκινήσω θα πάρω για 8 εβδομάδες και θα κάνω 1 off

    Στο αερόβιο δεν μου αρέσει το Πριν τα βάρη καθόλου ούτε να κάνω ένα μικρό ζέσταμα.

    1.5 Ώρα αερόβιο είναι πολύ καλά με τον ρυθμό που προπονούμε ούτε που καταλαβαίνω πως περνάει η ώρα.
    Κάνω ένα Πρόγραμμα 24 Λεπτών στον Διάδρομο με ανηφόρες το οποίο μου αρέσει πολύ και δεν με κουράζει ιδιαίτερα (πιο πολύ για ζέσταμα Αφού μετά τα 20 λεπτά καίμε λίπος)
    Το ποιό κουραστικό από όλα τα μηχανήματα είναι το Step μιλάμε για το απόλυτο λιώσιμο πιστεύω χρειάζετε πολύ δύναμη στα πόδια και τέτοιο πρόβλημα δεν έχω οπότε 1 ώρα που κάνω είναι τέλεια για εμένα.
    Πιο πολύ δεν θέλω να κάνω γιατί μπορεί να πιαστώ και θέλω να είμαι έτοιμος για προπόνηση την επόμενη ημέρα.
    Last edited by Zyzz the king; 05-06-16 at 23:32.

  16. #16
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Αμινοξέα τώρα, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις. Η λογική τους είναι ότι είναι τα λεγόμενα building blocks για την παραγωγή μυών.
    Και ότι όταν τα παίρνεις και λιώνεις στην προπόνηση, προστατεύουν το σώμα σου από το να κάψει τους μυς σου.
    Λες να είναι τόσο εύκολο στη φάση που είσαι? Ο Cutler και ο κάθε bodybuilder τέτοιου επιπέδου, προσπαθούν να μη χάσουν μυς, αυτοί
    και λίγο να καθυστερήσουν ένα γεύμα, επειδή έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο μυών έχουν και τεράστιες καύσεις. Αυτοί όμως χρειάζονται και γρήγορους υδατάνθρακες ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ της προπόνησης, για να ταΐσουν το σώμα τους. Λες να είμαστε σε τέτοιο επίπεδο και να μην το έχουμε πάρει είδηση? Όπως δεν χρειαζόμαστε (εγώ κι εσύ εννοώ) τέτοια intraworkout συμπληρώματα, έτσι και δεν πολυχρειαζόμαστε και τα BCAA ακόμα. Εκτός αν σκέφτεσαι να αντικαταστήσεις τη whey με BCAA (που και πάλι θα θέλει και EAA μαζί), για να μειώσεις θερμίδες και να πάρεις και τα αμινοξέα που θα έπαιρνες από τη whey.

    Γνώμη μου είναι πως σε αυτή τη φάση ουσιαστικά πρώτα από όλα σαν εργαλείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κρεατίνη (για δυνατές προπονήσεις).
    Δευτερευόντως, τη whey (μια χαρά είναι η Diet) στο πρωινό σου. Και μεταπροπονητικά αν αργείς να κάνεις γεύμα, πάλι μια χαρά είναι η diet whey.
    Σε επόμενη φάση ΙΣΩΣ τη βήτα αλανίνη, για να σε βοηθήσει σε δυνάμεις. Αλλά σε επόμενη φάση.

    Τώρα δώσε πόνο, βάλε πέισμα και ένταση και προχώρα όπως πας. Θα φύγουν τα κιλά και αφού γυμνάζεσαι θα φύγει λίπος φουλ.
    Cutler, Coleman , Κεφαλιανός είναι τεράστιοι και επαγγελματίες Bodybuilders και φυσικά δεν έχουν καμία σχέση με εμάς.

    Το πιο βασικό μου Συμπλήρωμα είναι η Πρωτείνη Whey ή h Diet Whey Δεν το αλάζω αυτό.
    Τον λιποδιαλύτη που παίρνω πιο πολύ ψυχολογικά με ανεβάζει πρακτικά μου δίνει πολύ ενέργεια.

    Θερμιδικά δεν έχω πρόβλημα με την πρωτείνη γιατί πάιρνω μόνο μετάτην προπόνηση μου.

    Η Σκέψη μου ήταν να πάρω Αμινοξέα και Κρεατίνη (χωρίς να βγάλω την Πρωτείνη)
    Αλλά φυσικά κατάλαβα πως τα Αμινοξέα δεν θα μου κάνουν απολύτως τίποτα, οπότε θα πάρω μόνο την Κρεατίνη και θα είμαι Κομπλέ.

    Ενωείτε πως θα δώσω πόνο στο Φουλ


    Last edited by Zyzz the king; 05-06-16 at 23:33.

  17. #17
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Δεν ξερω τι λετε για τα BCAA αλλα εγω (που περνω το xtend στο νερο κατα την διαρκεια που ειμαι στο γυμναστηριο) με βοηθανε να μην εχω το πιασημο την επομενη μερα. Το εχω δοκιμασει αρκετες φορες για να καταλαβω εαν οντως ειναι δικη τους δουλεια η ειναι ιδεα μου και καθε φορα που θα παρω την επομενη δεν ειμαι πιασμενος ενω εαν δεν παρω οι μυικες ομαδες που εκανα την προηγουμενη εχουν πιασιμο, τραβηγματα. Δεν ξερω πως να το περιγραψω αλλιως. Αρχαριος ειμαι δεν εχω ιδιαιτερους μυς να φοβαμαι μην καψω.
    Παναγιωτης

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Δεν ξερω τι λετε για τα BCAA αλλα εγω (που περνω το xtend στο νερο κατα την διαρκεια που ειμαι στο γυμναστηριο) με βοηθανε να μην εχω το πιασημο την επομενη μερα. Το εχω δοκιμασει αρκετες φορες για να καταλαβω εαν οντως ειναι δικη τους δουλεια η ειναι ιδεα μου και καθε φορα που θα παρω την επομενη δεν ειμαι πιασμενος ενω εαν δεν παρω οι μυικες ομαδες που εκανα την προηγουμενη εχουν πιασιμο, τραβηγματα. Δεν ξερω πως να το περιγραψω αλλιως. Αρχαριος ειμαι δεν εχω ιδιαιτερους μυς να φοβαμαι μην καψω, κανω υπερθερμιδικη και η μια δοση εχει 66λεπτα.
    Απλά λένε ότι δεν του είναι απαραίτητα. Κατά τα άλλα όντως τα BCAA είναι πολύ καλά για αποκατάσταση.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οργάνωση Γευμάτων
    By Tsiripas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 04-04-14, 22:44
  2. Οργάνωση Διατροφής & Συμπληρωμάτων
    By Lifegym in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-13, 11:42
  3. Βοήθεια Με Οργάνωση Συμπληρωμάτων
    By ttilits in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 03-09-13, 13:59
  4. Βοήθεια Με Την Οργάνωση Της Διατροφής Μου
    By fitnesslife1991 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 41
    Last Post: 07-08-13, 22:19
  5. Οργάνωση Διατροφης.
    By εκλειψη in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-12, 19:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •