Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 38
  1. #1

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default Χάσιμο Κιλών Και Αύξηση Μυϊκής Μάζας

    hello παιδια ειμαι νεο μελος στο forum και θα ηθελα τις γνωσεις σας πανω στο θεμα
    ας αρχισουμε θελω να χασω καποια κιλα και εχω αρχισει και πηγαινω στο γηπεδο για τρεξιμο και κανω περιπου 150 μετρα καπου εκει και κουραζομαι παιζει καθολου ρολο που εχω καποιο φυσιμα στην καρδια το ειχα κοιταξει πριν χρονια και δεν ξερω αμα ειναι ιδιο η φευγει
    και εγω αυτο που θελω απο εσας ειναι να μου πειτε τη να κανω για να αυξησω τις αντοχες μου στο τρεξιμο
    εχω περιορισει καπου το φαγητο ετσι νομιζω εγω και θελω να αυξησω την μυικη μου μαζα δηλαδη να δυναμωσω χερια,πλατες

    ελπιζω να μην σας κουρασα και περιμενω τις απαντησεις σας
    Last edited by jimis16; 07-06-16 at 21:30.

  2. #2

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    παιδια δεν γνωριζει καποιος να μου πει
    ενδιαφερομαι να αυξησω και τις καμψεις μου γιατι θελω να παω ειδικες δυναμεις και εκει θελει 20 καμψεις σε 2 λεπτα

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Απ ότι καταλαβαίνω θέλεις να δυναμώσεις για να πας ειδικές δυνάμεις ..
    Μπορείς να προσπαθείς καθημερινά να αυξήσεις τις κάμψεις που κάνεις ..
    Βάρη κάνεις ?

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Οι Ειδικές Δυνάμεις, δεν θέλουν 20 κάμψεις σε 2 λεπτά.

    Η επιλογή γίνεται στο κέντρο νεοσυλλέκτων που θας βρεθείς με τρέξιμο, κάμψεις και μονόζυγο. Τι νομίζεις;! Πώς είναι δύσκολο να βγουν;!

    Ακόμη και στο Μεγάλο Πεύκο να παρουσιαστείς, έννοια σου και θα σε κάνουν αυτοί και θα βγάλεις και το μίλι και τις κάμψεις και όλα.

    Αν δεν σε βγάλουν Ι1 (Ικανότητα 1) στο Κέντρο Νεοσυλλέκτων, λόγω του φυσήματος (πρέπει να το αναφέρεις βέβαια, αν και δεν είναι πρόβλημα), μάλλον δεν μπορείς να πας Ειδικές.

    Τέλος πάντων, η απάντηση σε αυτό που θες να κάνεις είναι crossfit. Το crossfit δεν είναι bodybuilding, αλλά θα σου δώσει παρόμοιο αποτέλεσμα που θα βοηθήσει το να πας και να είσαι άνετος στην εκπαίδευση των Καταδρομών.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    κανω 3 καμψεις με τα χιλια ζορια
    βαρακια δεν κανω
    εχω χρονια να το κοιταξω δεν δεν ξερω σε ποια κατασταση βρισκεται
    λες να μην με παρουν λογω φυσιματος?
    επειρεαζει το τρεξιμο που δεν μπορω να αντεξω πολυ 150 μετρα και κουραζομαι και θα κανω 1000 που θελουν
    θα πρεπει να τους πω εγω η θα το δουν απο τις εξετασεις?

    πλατες,δικεφαλα.τρικεφαλα και γενικα τα χερια τα φτιαχνεις με καμψεις?

  6. #6

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Οι Ειδικές Δυνάμεις, δεν θέλουν 20 κάμψεις σε 2 λεπτά.

    Η επιλογή γίνεται στο κέντρο νεοσυλλέκτων που θας βρεθείς με τρέξιμο, κάμψεις και μονόζυγο. Τι νομίζεις;! Πώς είναι δύσκολο να βγουν;!

    Ακόμη και στο Μεγάλο Πεύκο να παρουσιαστείς, έννοια σου και θα σε κάνουν αυτοί και θα βγάλεις και το μίλι και τις κάμψεις και όλα.

    Αν δεν σε βγάλουν Ι1 (Ικανότητα 1) στο Κέντρο Νεοσυλλέκτων, λόγω του φυσήματος (πρέπει να το αναφέρεις βέβαια, αν και δεν είναι πρόβλημα), μάλλον δεν μπορείς να πας Ειδικές.

    Τέλος πάντων, η απάντηση σε αυτό που θες να κάνεις είναι crossfit. Το crossfit δεν είναι bodybuilding, αλλά θα σου δώσει παρόμοιο αποτέλεσμα που θα βοηθήσει το να πας και να είσαι άνετος στην εκπαίδευση των Καταδρομών.
    Και πως θα με κανουν αυτοι να τρεξω?
    Για μενα τα αθληματα ειναι παλουκι
    Και ποσες καμψεις θελουν?

  7. #7
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Θα πρότεινα να πας σε ένα καρδιολόγο να κοιτάξει το φύσημα που έχεις και εάν θα μπορείς να γυμναστεις με ασφάλεια, αυτό θεωρώ ότι είναι το σημαντικότερο.

    Μετά ξεχνά ότι σαχλαμαρα σου έχουν πει για τις ειδικές δυνάμεις. Τα περισσότερα είναι ψέματα. Ειμουν ψοφιμι και πήγα μία χαρα στις ειδικές δυνάμεις. Ειδικά οι στρατιωτικές κάμψεις ειναι για γελια, έχουν μία χαζή νοοτροπία ότι η άσκηση εναι τιμωρία. Προφανώς και οι περισσότεροι τις κάνουν με κλέψιμο. Κωλαρακι πάνω, κωλαρακι κάτω, θα καταλάβεις καλύτερα μόλις πας.
    Με λίγη εξάσκηση θα τα πας μία χαρά.
    Μην ξεχνάς ότι ειδικές δυνάμεις δεν είναι ο Ραμπο, αυτός ειναι κινηματογραφικός υπερήρωας.
    Παναγιωτης

  8. #8

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Ποσες καμψεις επρεπε να κανετε?εκοψαν κανεναν στα αθληματα αλλα και μεσα στο στρατο?
    Εγω δεν ενδιαφερομαι για αλεξιπτωτηστης που ειναι αλλα τα αθληματα και ποιο απαιτητικα
    Ποσες καμψεις εκανες πριν πας στρατο με το χιλιαρι και τις ελξεις τη εκανες?
    Σε κανα στρατοπεδο εχουν γυμναστηριο?
    Αν παω ειδικες θα χασω κανα κιλο?

  9. #9
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω αυτο που εχουν κανει πολλοι φιλοι μου αλλα και εσυ "παω στρατο για να γυμναστω ή να χασω κιλα".. Γιατι απλα δεν το κανεις μονος;

  10. #10

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Και άμα πας ειδικες δυναμεις που έχουν πολλές ασκήσεις θα χάσεις και κάποια κιλά
    2 σε ένα και θητεία και χάσιμο κιλών
    Ναι εγώ θέλω να χάσω και κιλά αλλά να αυξήσω την μυϊκή μου μαζα

  11. #11
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Εχουν γυμναστηριο αλλα τουλαχιστον οταν ειμουν εγω ηταν αρκετα παραμελημενο. Συμφωνω με τον kruphix οτι δεν αξιζει να πας εαν το βλεπεις σαν γυμναστηριο για να δυναμωσεις, πολυ δυσκολο να γινει αυτο, να πας ομως εαν το θες σαν εμπειρια (που αλλου θα μπορεσεις να κανεις αλματα στατικου ιμαντα; και να σε πληρωνουν κιολας;).
    Οι δοκιμασιες στην αρχη ειναι τετοιες που να κοβουν μονο καποιον με σοβαρα προβληματα που ετσι και αλλιως δεν θα αντεχε την μετεπειτα εκπαιδευση.
    Γιατι εχεις περιορισει το φαγητο; Ποτε πας στρατο;
    Παναγιωτης

  12. #12

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Μου αρέσει ο στρατός και θελω να μάθω πράγματα μέσα από αυτό αλλά γιατί να μην το εκμεταλλευτώ και κάνω και την γυμναστική
    Το χαρτί από στρατο δεν μου ήρθε ακόμα
    Εδώ 100 μέτρα τρεξιματακι χαλαρω κάνω και κουραζομαι και θα βγάλω 1000 μέτρα και τα άλλα αθλήματατα
    Το περιορισμό που αναφέρω είναι αποφεύγω τα τηγανητά, τρώω 2 φέτες ψωμί, τα τυριά, και τα γλυκά όσο μπορώ τα αποφεύγω αλλά μόνο μαύρη σοκολάτα αλλά έχει και κομματάκια από λεμόνι είναι Παυλίδης

  13. #13
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Μου αρέσει ο στρατός και θελω να μάθω πράγματα μέσα από αυτό αλλά γιατί να μην το εκμεταλλευτώ και κάνω και την γυμναστική
    Το χαρτί από στρατο δεν μου ήρθε ακόμα
    Εδώ 100 μέτρα τρεξιματακι χαλαρω κάνω και κουραζομαι και θα βγάλω 1000 μέτρα και τα άλλα αθλήματατα
    Το περιορισμό που αναφέρω είναι αποφεύγω τα τηγανητά, τρώω 2 φέτες ψωμί, τα τυριά, και τα γλυκά όσο μπορώ τα αποφεύγω αλλά μόνο μαύρη σοκολάτα αλλά έχει και κομματάκια από λεμόνι είναι Παυλίδης
    Έτσι και μάθεις πράγματα μέσα στο στρατό να τα γράψεις και σε μένα να δω τι έμαθες. Την σοκολάτα Παυλίδης την αφήνω ασχολίαστη.
    PAIN AND GAIN

  14. #14

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Γιατί δεν πρέπει να τρώω μαύρη σοκολάτα?
    Βάλτε μου ένα πρόγραμμα τη να τρώω
    Γιατί δεν μαθαίνεις τίποτα από το στρατό?

  15. #15
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Δεν συμφωνω με αυτη την νοοτροπια..Δηλαδη γενικως γιατι να εισαι αγυμναστος και να περιμενεις τον στρατο να σε γυμνασει; ναι μεσα σε αυτους τους μηνες μπορει να αλλαξει η φυσικη σου κατασταση, αλλα ενα ειναι το σιγουρο και πρεπει να το σκεφτεις, εφοσον γενικως δεν εισαι μεσα στη γυμναστικη με το που φυγεις απο το στρατο αν συνεχισεις την ιδια ζωη με τωρα θα γινεις οτι ακριβως εισουν.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  16. #16

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Προσέχω τη τρώω τώρα
    Δεν είπα να με γυμνασει και να γίνει ο στρατός γυμναστήριο
    Αλλά κάποια κιλά θα τα χάσω άμα πάω
    Δεν θέλω να σταματήσω το θέμα που άνοιξα ας μιλήσουμε ήρεμα
    Τη γλύκα μπορώ να τρώω?
    Τώρα το καλοκαίρι να τρώω παγωτά?
    Με τις καμψεις θα έχω ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα στα μπράτσα μου?
    Στο ένα μπράτσο έχει διαφορετικό όγκο στο δεξί περισσότερο και στο αριστερό καθόλου μπορώ να το φέρω στα ίσια το αριστερό?

  17. #17
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά νομίζω ότι οι κάμψεις γυμναζουν κυρίως στήθος όχι δικεφαλους.
    Παναγιωτης

  18. #18
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Προσέχω τη τρώω τώρα
    Δεν είπα να με γυμνασει και να γίνει ο στρατός γυμναστήριο
    Αλλά κάποια κιλά θα τα χάσω άμα πάω
    Δεν θέλω να σταματήσω το θέμα που άνοιξα ας μιλήσουμε ήρεμα
    Τη γλύκα μπορώ να τρώω?
    Τώρα το καλοκαίρι να τρώω παγωτά?
    Με τις καμψεις θα έχω ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα στα μπράτσα μου?
    Στο ένα μπράτσο έχει διαφορετικό όγκο στο δεξί περισσότερο και στο αριστερό καθόλου μπορώ να το φέρω στα ίσια το αριστερό?
    Βρε φιλε μου ακομη δεν ξεκινησες τιποτα και σκεφτεσαι τα γλυκα; Θες να τρως; φαε. Αλλα θα σε απομακρυνουν απο τον στοχο σου.
    Θες να εισαι πειθαρχημενος; θα πλησιαζεις τον στοχο σου. Τοσο απλα τα πραγματα.

  19. #19
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Προσέχω τη τρώω τώρα
    Δεν είπα να με γυμνασει και να γίνει ο στρατός γυμναστήριο
    Αλλά κάποια κιλά θα τα χάσω άμα πάω
    Δεν θέλω να σταματήσω το θέμα που άνοιξα ας μιλήσουμε ήρεμα
    Τη γλύκα μπορώ να τρώω?
    Τώρα το καλοκαίρι να τρώω παγωτά?
    Με τις καμψεις θα έχω ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα στα μπράτσα μου?
    Στο ένα μπράτσο έχει διαφορετικό όγκο στο δεξί περισσότερο και στο αριστερό καθόλου μπορώ να το φέρω στα ίσια το αριστερό?
    Συγνωμη κιολας αλλα θεωρεις οτι μπορει να γινει σοβαρη συζητηση οταν αμεσως μετα ρωτας τι γλυκα μπορεις να τρως, αν μπορεις να τρως παγωτα και αν θα εχεις στα μπρατσα αποτελεσμα? Εδω δεν γυμναζεσαι καν κανονικα γιατι σε νοιαζει η διαφορα στα χερια σου; δεν γυμναζεσαι καν. Επισης οχι δεν θα εχεις καμια απολυτως διαφορα στα χερια απο τις καμψεις. Οι καμψεις γυμναζουν κυριως το στηθος και τρικεφαλα λιγο βεβαια αλλα οχι τοσο να σου χτισουν χερια και καθολου τα δικεφαλα. Δεν εχω καταλαβει ακομα τι θες, γιατι θες να πας ειδικες δυναμεις; λες οτι βγαζεις 3 καμψεις, οτι θες να τρως παγωτα, οτι ,με το ζορι να τρεξεις 150 μετρα. Θλεις να φτιαξεις το σωμα σου μεσω του στρατου; μετα απο το στρατο θα συνεχισεις τα ιδια που κανεις τωρα και θα εισαι ο ιδιος. Σκοπος ειναι να το κανεις απο μονος σου οχι να περιμενεις κατι να στο κανει.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  20. #20

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Δεν είπα ότι θέλω να κάνω γυμναστική στο στρατο άμα είναι πάω στο γυμναστήριο αλλά δεν διαθέτω τα λεφτά να πάω

    Και πως θα έχω τα αποτελέσματα που θέλω χωρίς γυμναστήριο?
    Και ειδικες δυναμεις πάω για εμπειρία

  21. #21
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Δεν είπα ότι θέλω να κάνω γυμναστική στο στρατο άμα είναι πάω στο γυμναστήριο αλλά δεν διαθέτω τα λεφτά να πάω

    Και πως θα έχω τα αποτελέσματα που θέλω χωρίς γυμναστήριο?
    Και ειδικες δυναμεις πάω για εμπειρία
    Προσωπικα, εχω χασει τον μπουσουλα στο thread. Ξεκινας να αναφερεις για χασιμο κιλων, αυξηση μυικοτητας, αντοχες, γλυκα κλπ.
    Μπορεις να μας γραψεις σε μια σειρα, τι στοχο εχεις; τι θες να κανεις με το σωμα σου;

  22. #22

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Θέλω να χάσω κάποια κιλά είμαι 80 κιλά και θέλω να πάω 75 η και ακόμα 70 κιλά
    Και να δυναμώσω πλάτες, χέρια, πόδια

  23. #23
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Θέλω να χάσω κάποια κιλά είμαι 80 κιλά και θέλω να πάω 75 η και ακόμα 70 κιλά
    Και να δυναμώσω πλάτες, χέρια, πόδια
    διατροφη και γυμναστικη. Ουτε με παγωτα, ουτε με push ups.

  24. #24
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Να προτεινω κατι αλλο;
    Εχεις κοιταξει τις συνδρομες στα γυμναστηρια; Πηρα ετησια με 69ευρω ολο τον χρονο τελικη τιμη με φπα και αποδειξη.
    Δεν βλεπω κατι κακο που ρωτας για γλυκα, καλο ειναι απο την αρχη να ξερεις τι αλλαγες πρεπει να κανεις στην διατροφη σου για να πετυχεις τον στοχο σου. Οποιος και να ειναι ο στοχος σου.
    Παναγιωτης

  25. #25

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Διατροφή κάνω αρχίσει και κάνω
    Ένα γυμναστήριο έχει η περιοχή μου και είναι ακριβω και δεν ξέρω άμα έχει ανεβάσει ακόμα τις τιμές

    Να αγοράσω βαρακια για τα μπράτσα?

  26. #26
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Διατροφή κάνω αρχίσει και κάνω
    Ένα γυμναστήριο έχει η περιοχή μου και είναι ακριβω και δεν ξέρω άμα έχει ανεβάσει ακόμα τις τιμές

    Να αγοράσω βαρακια για τα μπράτσα?
    Κοιταξε φιλε μου πως εχουν τα πραγματα: οπως ειπε και ο οrck υπαρχουν γυμναστηρια σε αλλες περιοχες πολυ φθηνα. Επισης υπαρχει η αλλη λυση, μαζευεις καποια χρηματα και παιρνεις καποιους αλτηρες, κιλα, καμια μπαρα και μια χαρα μπορεις να κανεις γυμναστικη. Απο αποψη καψιμο λιπους μπορεις να κανεις αεροβια που δεν χρειαζεται ουτε εξοπλισμος ουτε τιποτα.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  27. #27

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    ποσα κιλα να παρω βαρακια?να μου προτεινεις κανενα σετακι?
    το λιπος που κρεμεται κατω απο το μπραστο πως να το χασω?

  28. #28
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Το λίπος οπουδήποτε είναι αυτό θα το χάσεις με σωστή διατροφή και με αερόβια. Στάδιο υπάρχει εκεί που μένεις; Συνήθως έχουν ένα γυμναστήριο μέσα για τους πολίτες.
    PAIN AND GAIN

  29. #29

    Join Date
    07-06-16
    Posts
    24

    Default

    Ναι υπάρχει γήπεδο που πάω εκεί
    Αυτό το λαχανιασμα θέλω να σταματήσω που δεν μπορώ να τρέξω πολύ και κουραζομαι εύκολα

    Για αερόβια τη μου προτείνεις και από διατροφή?

  30. #30
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by jimis16 View Post
    Ναι υπάρχει γήπεδο που πάω εκεί
    Αυτό το λαχανιασμα θέλω να σταματήσω που δεν μπορώ να τρέξω πολύ και κουραζομαι εύκολα

    Για αερόβια τη μου προτείνεις και από διατροφή?
    To λιπος δεν χανεται τοπικα, χανοντας σε ολο το σωμα θα φευγει και απο το μπρατσο π.χ. Επισης υπαρχουν πολλα ειδη και μορφες αεροβιας. Εγω θα σου ελεγα να κανεις μονο HIIT μακραν πιο αποτελεσματικη, απαιτει λιγοτερο χρονο, βελτιωνει τη φυσικη κατασταση, πιο γρηγορα αποτελεσματα, βοηθαει τη μυικη μαζα παραπανω κλπ. Ψαξε στο φορουμ να δεις τι ειναι το HIIT. Eπισης μπορεις να κανεις τρεξιμο, ποδηλατο, κολυμπι και πολλα αλλα. Το θεμα ειναι τι βολευει εσενα. Το λαχανιασμα, η γρηγορη κουραση και ολα αυτα ειναι θεμα της φυσικης σου καταστασης. Οσο κανεις με τον καιρο θα βελτιωνεται και το σωμα και η φυσικη σου κατασταση. Αλλα μιας και εισαι αρχαριος και δεν εχεις ακομα τη φυσικη κατασταση θα σου ειναι λιγο δυσκολο να κανεις hiit οποτε κανε κανονικη αεροβια.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χάσιμο Λίπους ή Αύξηση Μυικής Μάζας;
    By plaka799 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 34
    Last Post: 30-04-16, 00:51
  2. Αύξηση μυικής μάζας ή Μείωση κιλών ?
    By Katss in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 4
    Last Post: 13-06-15, 20:15
  3. αυξηση μυικης μαζας και χασιμο λιπους
    By orestis93 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-09, 21:53
  4. ΧΑΣΙΜΟ ΛΙΠΟΥΣ ΑΥΞΗΣΗ ΜΥΙΚΗΣ ΜΑΖΑΣ
    By GIANNHS in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-07, 06:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •