Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 31
  1. #1

    Default Πρόγραμμα Προπόνησης

    Καλησπέρα σας
    Με λένε Χρηστο είμαι 20 ετών και ασχολούμαι με τα βάρη από τα 14.Βεβαιως λογω κακής προπόνησης και διατροφής δεν έχω δει τα επιθυμητά αποτελέσματα παρολου που το σώμα μου έχει αλλάξει αρκετά. Είμαι 1.75 και 68 κιλά πολύ αδύνατος από ότι καταλαβαινετε όμως έξακολουθω να έχω ανεπιθύμητο λίπος στην κοιλιά.Πλεον ακολουθώ μία υπερθερμιδικη διατροφή και το πρόγραμμα προπόνησης μου έχει ως εξής:Δεύτερα πλάτη -ποδια , Τρίτη στήθος δικεφαλα ,Τέταρτη ωμοι-τρικεφαλα και Πέμπτη,Παρασκευη , Σαββατο ξανά από την αρχή.Οπως βλέπετε γυμναζω κάθε μυϊκή ομάδα 2 φορές τη βδομάδα την πρώτη φορά με πολλά κιλά και εύρος επαναλήψεων 6-10 και την δεύτερη φορά χρησιμοποιόντας διάφορες τεχνικές όπως supersets, dropsets ,run the rack και άλλα ενώ οι επαναλήψεις φτάνουν τη δεύτερη φορά μέχρι και 15 για να ενεργοποίησουν και την αλλη ομάδα μυϊκών ινών .Και τις 2 φορές οι ασκήσεις για κάθε ομάδα είναι 3 και τα σετ 3 επίσης ενώ πάντα όλα τα σετ βγαίνουν μέχρι failure.
    Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις συμβουλές σας και ζητώ συγνώμη αν σας κουρασα
    Last edited by Xristos1996; 17-06-16 at 12:37.

  2. #2

    Default

    Γνωμη μου ειναι οτι ειναι λαθος οτι γυμναζεις 2 φορες τη βδομαδα ολο το σωμα ιδιαιτερα αν εχεις και χρονια στην πλατη που θεωρητικα σημαινει μεγαλυτερα φορτια-μεγαλυτερη καταπονηση ασχετως αν δεν πηγαινεις βαρια και τις 2 φορες..2 φορες θα μπορουσες να γυμνασεις μονο μυικες ομαδες που αντεχουν περισσοτερο οπως κοιλιακους ραχαιους γαμπες πηχεις τραπεζοειδης...επισης τελειως λαθος ειναι ο διαχωρισμος που εχεις κανει δεν γινεται να εχεις μαζι πλατη με ποδια δηλαδη πανω απο το μισο σωμα σε μια μερα...στη θεση σου θα εβαζα πλατη και ποδια μονα τους στηθος δικεφαλα και ωμους τρικεφαλα και ισως μια 5η μερα οπου θα γυμναζεις μια μυικη ομαδα 2 φορες και την επομενη βδομαδα μια αλλη ομαδα απο 2 φορες
    Life is to short to be small

  3. #3

    Default

    Δηλαδή θεωρεις ότι υπερπροπονουμαι? Χωρίς να θέλω να διαφωνήσω δν νομίζω ότι υπερπροπονουμαι διότι οι προπονήσεις μου είναι πολύ σύντομες μαχιμουμ 50 λεπτά και κοιμάμαι παντα 7-8 ώρες τα βράδια.Επισης έρευνες έχουν δείξει πως είναι οκ να προπονεις κάθε μυϊκή ομάδα 2 φορές διότι έτσι δίνεις στον μυ περισσότερες ευκαιρίες για αναπτυξη

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κι όμως Χρήστο, έχει δίκιο το παλλικάρι από πάνω.

    Η ποσότητα δεν φέρνει ντε και καλά την ποιότητα.

    Προτείνω:

    1. Άλλος διαχωρισμός προπονήσεων (πχ. 1 μυική ομάδα την ημέρα μόνο).
    2. Επιλεκτική εφαρμογή συστημάτων (drospet πχ.) σε ορισμένες ασκήσεις μόνο.
    3. Έξυπνη αεροβική (για να βελτιώσεις τον τύπο των καύσεων που κάνεις και όχι για να αδυνατίσεις αναγκαστικά).
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5

    Default

    Πιστεύεις δηλαδή πως είναι λάθος ή προπόνηση μιας μυϊκής ομάδας 2 φορές τη βδομάδα? Μπορείς να μου το αναλύσεις αυτό σε παρακαλώ?
    Επίσης τι εννοεί έξυπνη αεροβική?

  6. #6
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όχι δεν πιστεύω ότι είναι λάθος. Αν εσένα σου δουλεύει, ΟΚ, ποιός είμαι εγώ να σου το αλλάξω. Αλλά αν σου δουλεύει, γιατί μας ρωτάς;! Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει...

    Για να γράφεις όμως εδώ, μάλλον κάτι δεν σου πάει καλά... ένα το κρατούμενο. Δεύτερον, δεν θεωρώ λάθος την προπόνηση κάποια μυικής ομάδας δυο φορές την εβδομάδα, κι εγώ το κάνω, αλλά σε μικρές μυικές ομάδες.

    Θεωρώ μακράν λειτουργικότερο ένα 5ήμερο διαχωρισμό με μια μυική ομάδα την φορά, ιδιαιτερα όταν το πρόγραμμα περιλαμβάνει περίπλοκα συστήματα.

    Έξυπνη αεροβική εννοώ, τόση, όση χρειάζεσαι.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #7

    Default

    Εδώ και 3 χρόνια δουλευα μία μυϊκή ομάδα τη βδομάδα επειδή πίστευα πως με 2 φορές υπερπροπονουμαι.Ομως εφόσον έβλεπα πως με μία φορά μένω στάσιμος σκέφτηκα να αυξησω τη συχνότητα.Εχει 2 βδομάδες που το κάνω αυτο

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Βιάστικες τότε να ρωτήσεις και να μας παρουσιάσεις το πρόγραμμα που ακολουθείς. Η λύση βρίσκεται κατά πάσα πιθανότητα στην διατροφή.

    Άλλαξε όμως οπωσδηποτς την ημέρα πλάτη - πόδια.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9

    Default

    Τη διατροφή πρέπει να τη γράψω σε άλλη ενότητα ή μπορώ και εδώ? Επίσης γτ να αλλάξω το πλάτη -ποδια ? 3 ασκήσεις για την κάθε ομάδα κάνω και ή προπόνηση κρατά από 45 έως 50 λεπτα

  10. #10

    Default

    Αν νιωθεις οτι δεν υπερπροπονεισαι υπαρχει πιθανοτητα να μην γυμναζεσαι και σωστα να μη ζοριζεσαι,να νην γυμναζεσαι εξυπνα αν οχι μαγκια σου...
    αν παρολαυτα επιθυμεις να συνεχισεις να γυμναζεις την καθε ομαδα 2 φορες θα μπορουσες να τα χωρισεις ως εξης...
    1 στηθος-μπροστινους πλαγιους ωμους-δικεφαλα
    2 πλατη τραπεζοειδης πισω ωμοι τρικεφαλα
    3 ποδια κοιλιακοι
    Θετικο το οτι κινεισαι υπερθερμιδικα..πρεπει να βαλεις 5-6 κιλα
    Life is to short to be small

  11. #11

    Join Date
    15-06-16
    Posts
    54

    Default

    Συμφωνώ με τα παιδιά mazda και theoour

    theoour δεν θα ήταν καλύτερα να βάλει τα τρικεφαλα με στήθος και τα δικεφαλα με πλάτη? Για το κλασσικό push-pull-legs? Εκτός αν θες να πεις κάτι άλλο και κατάλαβα λάθος εγώ

  12. #12

    Default

    Και βέβαια ζοριζομαι όλα τα σετς είναι μέχρι εξάντλησης δίνω πάντα το 100%

  13. #13

    Default

    Το στηθος-ωμοι-δικεφαλο τη μία μέρα και το πλάτη -πισω ώμοι τρικεφαλο που μου προτείνει το χω σκεφτεί και γω όμως τα δικεφαλα έχουν ήδη προπονηθεί και δν θα ήθελα να τα κουρασω τν επόμενη μέρα στην πλατη

  14. #14

    Join Date
    15-06-16
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Xristos1996 View Post
    Το στηθος-ωμοι-δικεφαλο τη μία μέρα και το πλάτη -πισω ώμοι τρικεφαλο που μου προτείνει το χω σκεφτεί και γω όμως τα δικεφαλα έχουν ήδη προπονηθεί και δν θα ήθελα να τα κουρασω τν επόμενη μέρα στην πλατη
    Οπως λες τα τρικεφαλα "μπαινουν" ισομετρικα στο στηθος και τα δικεφαλα στην πλάτη πολυ η λιγο εξερταται αν απομονώνεις καλά, οπότε για να προλαβαίνεις να Αναρρώνεις επειδη θα το κανεις x2...κάνε Στηθος-μπροστα/πλάγια ώμοι-τρικεφαλα, πλάτη-τραπεζια-πίσω ωμοι-δικεφαλα και πόδια μόνα τους το κλασσικό Push-pull-legs δηλαδή
    Last edited by O'Neill; 17-06-16 at 19:37.

  15. #15

    Join Date
    19-02-15
    Posts
    29

    Default

    Συγνωμη παιδες αλλα αυτα που διαβαζω εδωμεσα ειναι τρελα.
    Δυο φορες τη βδομαδα υπερπροπονηση? Εγω δηλαδη που κανω full body καθε μερα μηπως ειμαι με το ενα ποδι στον ταφο και δεν το γνωριζω?
    Κατανοειστε ενα απλο πραγμα, οταν αυξανεις τη συχνοτητα ταυτοχρονα μειωνεις τον ογκο προπονησης. Μεχρι και 3 φορες τη βδομαδα αναρρωνεις ανετοτατα. Και μην ακουσω για ΚΝΣ, στις 5+ επαναληψεις που πατε οι περισσοτεροι εδωμεσα το ΚΝΣ σας παραμενει αθικτο.
    Πισω στο θεμα, κατ' εμε φιλε Χρηστο full body 3 φορες τη βδομαδα ειναι ο καλυτερος τροπος για να πας. Δε θελω να το αναλυσω, κανε την ερευνα σου online (και εκτος φορουμ), δοκιμασε το και στην πραξη και αποφασισε μονος σου.
    Αμα δεν μπορεις να το κανεις λογω ψυχολογικου παραγοντα (δεν απολαμβανεις την προπονηση πχ.) ριχτο σε 2 φορες τη βδομαδα, ειτε upper/lower, push/pull ή p/p/l ,, Με μια φορα παντως θα αργησεις πολυ να ανεβεις , κατ' εμε παντα!

  16. #16

    Default

    Καλό πρόγραμμα O'Neil όμως θα μπορούσες εσύ ή κάποιος άλλος παρακαλώ να μου χωρίσει το πρόγραμμα σε 4 μέρες όπου πάλι θα προπονω 2 φορές καθε μυϊκή ομάδα γτ με 6 φορές τη βδομάδα υπάρχει κίνδυνος να χαθεί καποια προπονηση

  17. #17

    Default

    Drew21 full body έννοεις μία άσκηση για κάθε μυϊκή ομάδα από 3-4 σετ? Και κάθε φορά να αλλάζει το εύρος των reps? Πχ τη μία φορά με εύρος 5-6 ρεπς με έμφαση στη δύναμη ,την δεύτερη 8-12 για υπερτροφία και την τρίτη με κάποια τεχνική όπως σουπερσετ ή ντροπή σετ για σοκαρισμα στο μυ?

  18. #18

    Join Date
    15-06-16
    Posts
    54

    Default

    Με 4 μέρες και 2 φορες κάθε ομάδα κάνε upper/lower εφόσον θέλεις κάπως έτσι

    Όπου upper απτήν μέση και πάνω (πλάτη-στηθος-ωμοι-χέρια)
    Όπου lower απτήν μέση και κάτω (πόδια μπρος-πίσω γαμπες)

    Upper 1
    Lower
    Rest
    Upper 2
    Lower
    Rest
    Rest

    Απο ασκησεις/σετ για κάθε ομάδα δεν μπορώ να σου πω στανταρ γιατί δεν ξέρω σε τι επίπεδο βρίσκεσαι
    Last edited by O'Neill; 17-06-16 at 20:12.

  19. #19

    Default

    O'Neill πόσες ασκήσεις για κάθε ομάδα και πόσα σετ? Δν νομίζω ότι είμαι αρχάριος 6 χρόνια κάνω βαρη. Το επίπεδο μου θα έλεγα είναι κάπου στη μεση
    Last edited by Xristos1996; 17-06-16 at 20:16.

  20. #20

    Join Date
    15-06-16
    Posts
    54

    Default

    Τι να σου πω ξεκίνησε με

    2 ασκησεις στήθος 3σετ
    2 ασκησεις πλάτη 3 σετ
    2 ασκησεις ώμους 3 σετ
    1 ασκηση τρικεφαλα 3 σετ
    1 ασκηση δικεφαλα 3 σετ

    Στα πόδια πιστεύω με 5 ασκησεις + γαμπες είσαι καλυμμένος

    Στο upper1 και upper2 βάλε διαφορετικές ασκησεις πχ στο upper1 βάλε πιέσεις ίσιο πάγκο και στο upper2 βάλε πιέσεις επικλινη πάγκο κλπ κλπ για ποικιλία

    Κάνε μια δοκιμή και αυξομειωνεις όπως εσύ θέλεις, μπορεί εμένα να μου φαίνονται λίγα πχ και εσένα πολλά

  21. #21

    Join Date
    19-02-15
    Posts
    29

    Default

    Χρηστο, οπως το περιεγραψες περιπου αλλα δεν ειναι αναγκη να το περιπλεκεις με τις επαναληψεις.. πηγαινε πιο χαμηλα στις βασικες σου και πιο ψηλα σε βοηθητικες αμα θες να εχεις και απ' τα 2, ή και οπως το ειπες χωρις την 3η μερα. Να εναλλασεις 1η και 2η δηλαδη.
    Ντροπ και σουπερ σετ δε χρειαζεσαι.
    Αμα θες να παρεις μια εικονα τσεκαρε και το icf 5x5.

  22. #22
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    drew21 τι να κάνουμε, εμείς εδώ είμαστε τρελοί.

    Εσύ που είσαι λογικός δώσε μας τα φώτα σου να μας βάλεις στον ίσιο δρόμο ρε μάστορα!!!

    Αυτά να τα βλέπετε τα υπόλοιπα μέλη για να δείτε πώς μιλάνε μερικοί, ποιοί νομίζουν ότι έχουν το ιερό δισκοπότηρο της γνώσης και πώς λειτουργούν όταν λάβουν απαντήσεις με το ίδιο στυλ.

    Μέτρο, τάξη, κλιτότητα. Κανείς δεν γράφει έτσι κι όποια προσπάθεια κανει να βοηθήσει ένα μέλος, μένει κενή.

    Χρήστο, σου μιλήσαμε δυο άτομα που έχουμε στο Random Members Pics, φωτογραφίες μας και τουλάχιστον μπορείς να δεις πώς είμαστε και να καταλάβεις πως, ε, τουλαχιστον στον τομέα της εκγύμνασης κάτι ξέρουμε.

    Γκαζόζα για την χώνεψη οι υπόλοιποι.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  23. #23

    Default

    Συγνώμη ρε παιδιά αλλά έχω μπερδευτεί λίγο κάποιοι υποστηρίζεται πως είναι οκ 2 φορές τη βδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα άλλοι λέτε πως με μία φορά είμαι οκ και δν ξέρω ποιόν να πιστέψω.Σεβομαι την άποψη όλων σας αλλά δν ξερω έχω μπερδευτεί.Παντως με μία φορά που δούλευα κάθε μυϊκή ομάδα τη βδομάδα δν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα και πάντα είμαι συνεπής στις προπονήσεις μου δίνω το 100% και έχω πάντα το muscle-mind connection ως προταιρεοτητα στις ασκήσεις.Οσο για διατροφή ποτέ δν μετρησα θερμίδες και τέτοια όμως πάντα ετρωγα 5-6 ποιοτικά γεύματα μέσα στη μέρα.Οποτε χωρίς να θέλω να αμφισβήτηση κάποιον ίσως να φταίει ή συχνότητα προπονησης
    ΥΓ : Mazda έχεις τρομερή σωματοδομη αν είσαι φυσικός χιλια μπράβο!!!
    Last edited by Xristos1996; 17-06-16 at 22:36.

  24. #24

    Join Date
    19-02-15
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    drew21 τι να κάνουμε, εμείς εδώ είμαστε τρελοί.

    Εσύ που είσαι λογικός δώσε μας τα φώτα σου να μας βάλεις στον ίσιο δρόμο ρε μάστορα!!!

    Αυτά να τα βλέπετε τα υπόλοιπα μέλη για να δείτε πώς μιλάνε μερικοί, ποιοί νομίζουν ότι έχουν το ιερό δισκοπότηρο της γνώσης και πώς λειτουργούν όταν λάβουν απαντήσεις με το ίδιο στυλ.

    Μέτρο, τάξη, κλιτότητα. Κανείς δεν γράφει έτσι κι όποια προσπάθεια κανει να βοηθήσει ένα μέλος, μένει κενή.

    Χρήστο, σου μιλήσαμε δυο άτομα που έχουμε στο Random Members Pics, φωτογραφίες μας και τουλάχιστον μπορείς να δεις πώς είμαστε και να καταλάβεις πως, ε, τουλαχιστον στον τομέα της εκγύμνασης κάτι ξέρουμε.

    Γκαζόζα για την χώνεψη οι υπόλοιποι.
    Για να το ξεκαθαρισουμε.
    Δε σας ειπα τρελους λογω του προγραμματος που προτεινετε. Αλλα αμα υποστηριζετε οτι πανω απο μια φορα τη βδομαδα εκγυμναση οδηγει σε υπερπροπονηση, τοτε σορρυ φιλε αλλα οντως προκειται περι τρελας.
    Εγω ειπα την αποψη μου στο παιδι, του ειπα να το ψαξει και να το δοκιμασει και μονος του,.. αλλα απο την αλλη, αμα εσυ εχεις αρκετα πειστικες φωτο γιατι να μπει στον κοπο να δοκιμασει κατι αλλο, ε?

  25. #25

    Join Date
    19-02-15
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by Xristos1996 View Post
    Συγνώμη ρε παιδιά αλλά έχω μπερδευτεί λίγο κάποιοι υποστηρίζεται πως είναι οκ 2 φορές τη βδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα άλλοι λέτε πως με μία φορά είμαι οκ και δν ξέρω ποιόν να πιστέψω.Σεβομαι την άποψη όλων σας αλλά δν ξερω έχω μπερδευτεί.Παντως με μία φορά που δούλευα κάθε μυϊκή ομάδα τη βδομάδα δν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα και πάντα είμαι συνεπής στις προπονήσεις μου δίνω το 100% και έχω πάντα το muscle-mind connection ως προταιρεοτητα στις ασκήσεις.Οσο για διατροφή ποτέ δν μετρησα θερμίδες και τέτοια όμως πάντα ετρωγα 5-6 ποιοτικά γεύματα μέσα στη μέρα.Οποτε χωρίς να θέλω να αμφισβήτηση κάποιον ίσως να φταίει ή συχνότητα προπονησης
    ΥΓ : Mazda έχεις τρομερή σωματοδομη αν είσαι φυσικός χιλια μπράβο!!!
    Φιλε απλα δοκιμασε τα και τα 2, δεν εχεις να χασεις κατι. Καλυτερα να δεις απο μονος σου τι οντως λειτουργει καλυτερα για σενα στην πραξη, παρα να βασιζεσαι στη γνωμη τη δικη μου ή καποιου αλλου, χωρις να εχεις ο ιδιος την εμπειρια.

  26. #26

    Default

    drew21 τι στατς εχεις?κιλα στις βασικες ασκησεις?παιζει καμια φωτο?να δουμε δηλαδη τι χανουμε τοσα χρονια που ακολουθουμε την τρελα μας
    Life is to short to be small

  27. #27

    Default

    Drew 21 το φουλ μποντυ το έχεις δοκιμάσει? Ο γυμναστής στο gym μου είπε πως είναι κυρίως πρόγραμμα για φάση συντήρησης διότι μόνο μία άσκηση για κάθε μυϊκή ομάδα είναι πολύ λίγο για να προκαλέσει ερεθισμα στο μυ .Βέβαια ξέρω πως είναι ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσαν παλιά οι μποντυμπιλντερ όμως αυτοί κάνανε και χρήση αναβολικων

  28. #28

    Default

    Χρηστο μπορεις να γυμναζεις ολο το σωμα σου και 2 και 3 ακομα και 7 φορες την εβδομαδα απλα την μια θα παθεις ζημια στις αρθρωσεις και θα μεινεις κανα 2μηνο εξω την αλλη τενοντιτιδα καμια 20 μερες εξω την αλλη θα αρωστησεις γιατι το κνσ σου θα εχει γινει ρεταλια αλλες 10 μερες εξω...βεβαια μπορεις να τα αποτρεψεις ολα αυτα αν κινεισαι στο 90% στις προπονησεις σου δυστυχως ομως το τελευταιο 10% μετραει πολυ περισσοτερο απο το προηγουμενο 90
    Life is to short to be small

  29. #29

    Default

    Theourgios δηλαδή είσαι κατά του φουλ μποντυ απ ότι κατάλαβα

  30. #30

    Default

    το φουλ μποντυ σημαινει γυμναζω ολο το σωμα..καθε μυικη ινα...κατι το οποιο δεν ειναι εφικτο με επιτυχια σε μια μερα ..τα φουλ μποντυ προγραμματα που κυκλοφορουνε στο διαδυκτιο ειναι απλα παιρνω την μια μερα για πλατη τα φτερα την αλλη μερα την μεσα πλατη την αλλη τους ραχαιους δηλαδη σε καθε προπονηση παιρνεις εναν μυ μιας μυικης ομαδας..ουσιαστικα δεν γυμναζεις δηλαδη ολο το σωμα απλα συμπληρωνεις το παζλ
    Last edited by THEOOURGIOS; 18-06-16 at 00:14.
    Life is to short to be small


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Αλεξης123 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-14, 15:57
  2. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By MichaelKara in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-12, 10:56
  3. Πρόγραμμα προπόνησης
    By g.karigiannis in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 30-07-09, 03:42
  4. Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Takis14 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 19
    Last Post: 29-06-08, 01:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •