Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-07-16
    Posts
    4

    Default Απορίες Μιας Άσχετής!

    Καλημέρα και απο εμένα! Είμαι φρέσκια εδώ και θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα. Είμαι 27, 1,65cm και 116 κιλά! Έχω τώρα ξεκινήσει αποφασιστικά διατροφή εδώ και 2 εβδομάδες για απώλεια βάρους αλλά δεν ξέρω τι ασκήσεις να κάνω για να έχω αποτέλεσμα
    . Να περιμένω να φύγουν πρώτα κάποια κιλά από πάνω μου και μετά να αρχίσω την άσκηση? (Εκτός από το περπάτημα που έχω αυξήσει δεν κάνω τίποτε αλλο)

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Μιμή καλημερα(ελπιζω να το πετυχα).Αρχικα μπραβο σου που το πηρες αποφαση να αλλαξεις το σωμα σου.Εδω στο φορουμ θα βρεις αμετρητες πληροφοριες για να το πετυχεις αυτο, και μεις θα σε βοηθησουμε να τα βαλεις ολα σε μια ταξη.

    Η γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει ταυτοχρονα να κανεις ασκηση με αντιστασεις(βαρη), αλλα και αεροβικη ασκηση για να εχεις αποτελεσματα σωστα, μετρησιμα και ολοκληρωμενα.Η γυναικεια ενοτητα ειναι γεματη απο αρθρα για ασκηση και διατροφη, καθως και ημερολογια των κοριτσιων μας εδω που αποτελουν παραδειγμα για ολους.

    Μπορεις να ξεκινησεις να διαβαζεις και να κρατας τις σημειωσεις σου, και οταν με το καλο φτιαξεις τα πλανα σου μπορεις να τα ανεβασεις εδω, να τα δουμε και να σε βοηθησουμε οπου χρειαζεται να τα βελτιωσεις!

    Καλη αρχη και παλι και καλως ορισες.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συνδιασε προπονηση με βαρη, αεροβια και σωστη διατροφη για να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα. Ετσι θα κρατας τον μεταβολισμο σου ψηλα και θα βοηθας στη χαλαρωση του δερματος οσο θα χανεις βαρος.
    Μην κανεις ακροτητες στη διατροφη. Αργα και σταθερα.
    Στην ενοτητα αυτη που ανοιξες το τοπικ θα βρεις προγραμματα για αρχαριες οπου μπορεις να ακολουθησεις.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-07-16
    Posts
    4

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ! Θα επανέλθω με νεότερα !!!

  5. #5
    New Member marilia97's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    20

    Default

    Μετά από έναν μήνα σχεδόν, έχει αλλάξει καθόλου το σώμα σου; Πως πάει η γυμναστική σου;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οι Ιστορίες Μιας Αρχάριας
    By EiriniT in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 203
    Last Post: 03-05-17, 20:59
  2. Απορίες Μιας Αρχάριας
    By asterakii in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 25-07-16, 18:09
  3. Καλώς Σας Βρήκα - Οι Απορίες Μιας Αρχάριας!
    By EiriniT in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 15
    Last Post: 07-04-16, 19:13
  4. Πρόγραμμα μίας ώρας
    By vrellos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 17-07-06, 15:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •