Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default Κρεατίνη Μέσα Στη Σκόνη Πρωτεϊνης;

    Καλησπέρα.
    πριν κάνα 6μηνο ξεκίνησα να παίρνω συμπλήρωμα πρωτεΐνης γενικά γυμναζόμουν αλλά σκόρπια..έκανα 1 8μηνο σταματούσα για κάνα χρόνο..μετά κανα 6 μήνο και πάυση ξανα.. μετά κάνα 3 μηνο μετά πάλι κάνα 6 μηνο και τώρα έχω σερί 7-8 μήνες και δίνω πόνο και τα οικονομικά μου είναι καλύτερα απο παλιά οπότε δέν θα σταματήσω αυτή τη φορά. ποτέ πρίν δέν έπαιρνα πρωτεΐνη ως συμπλήρωμα, έτρωγα αυγά πολλά και γενικά έτρωγα πολύ.
    Θέλω να καταλήξω στο οτι απο τότε που πέρνω πρωτείνη λές και το σώμα μου ξύπνησε έχω δεί μεγάλες διαφορές με κοιτάω ώρες ώρες στον καθρέπτη και σκαλώνω..
    οι φίλοι μου όλοι επιμένουν οτι παίρνω κρεατίνη και γενικά χάπια..εγώ πίνω μόνο πρωτείνη impact way της my proteine 2 σκουπ..1 πρίν και 1 μετά. και τρώω σωστά όλη την υπόλοιπη μέρα.
    ποτέ ξανά δέν ήμουν έτσι οχι οτι είμαι ''τερας'' αλλά σε σχέση με πρίν οσο γυμναζόμουν ποτέ δέν ήμουν τόσο γυμνασμένος...
    υπάρχει περίπτωση η πρωτείνη που ανέφερα να έχει μέσα κρεατίνη και μην το αναφέρει? η έχει και το αναφέρει και δέν το έχω δεί εγώ?
    σίγουρα παίζει ρόλο και η γνώσεις που αποκτώ με το καιρό και γυμνάζομαι ποιο σωστά αλλά έχω δεί μεγάλη διαφορά απο τότε που ξεκίνησα την συγκεκριμένη πρωτεΐνη και στο σώμα μου κάι στης αντοχές μου στο gym.
    η πρωτείνη είναι η impact way της my proteine..
    μπορώ να βάλω ling εδώ?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ειναι θεμα συνέπειας και σωστης προπονησης συνδυαστικά με διατροφή.
    Συνεχισε αυτό που κάνεις και θα εχεις το αποτέλεσμα που θες.
    Η πρωτεΐνη που εχεις δεν εχει κρεατινη και φυσικα δεν ειναι ο μαγικός ζωμός :-)

  3. #3

    Default

    ευχαριστώ για την απάντηση με καθησυχάζει αυτό γιατί βλέπω οτι ''κάνω δουλεια'' βλέπω κάθε μέρα άτομα στο γυμναστήριο εδώ και καιρό..απο πρίν 2 χρόνια που ήμουν στο ιδιο γυμναστήριο για λίγο καιρό και τώρα έχω ένα 9 μηνο που ξανα κάνω και βλέπω τους ίδιους ακόμα εκεί..κάθε μέρα με της ώρες..και να ειναι ίδιοι..καμία αλλαγή..θα μου πείς μπορεί να έχουν άλους στόχους αντοχές κτλ αλλά αν τους βλέπω να βάζουν μπάρα 100 κιλά 4-5 επαναλήψεις τότε φαντάζομαι οι στόχοι τους είναι ογκος, ογκο πάντος δέν έχουν κάνει οι περιπτώσεις ειναι πολλές..
    στον εαυτό μου έχω δεί και βλέπω τρελή διαφορά.. ο αδερφός μου είχε να με δεί ολο το χειμώνα και οταν με είδε τρελάθηκε..
    Ολα αυτα μου δίνουν περισσότερο πίσμα και συνεχίζω.. έχω ποροθεί πολύ άσχημα..φαντάζομαι με ''νιώθετε'' αυτό το συναίσθημα οταν με βλέπω στο καθρέπτη στα αποδυτήρια λέω τι στο πτσο.. τι έχει μέσα αυτη πρωτεΐνη που πέρνω..
    οπότε κομπλέ θα συνεχίσω αυτο που κάνω και θα πέρνω αυτήν τη πρωτείνη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σκόνη Πρωτεϊνης Για Γράμμωση;
    By Nikibefit in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 07-04-16, 13:33
  2. Σκόνη Πρωτεϊνης Από Μοσχάρι
    By apostolis94 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 02-02-15, 22:19
  3. Ψήσιμο Πρωτείνης Σε Σκόνη
    By nightmaire1107 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 07-12-13, 19:39
  4. Σκόνη η Μπάρα πρωτεΐνης?
    By darksun in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 10-11-11, 21:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •