Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default Ενέργεια Μηδέν

    Καλησπερα σας παιδια! Αλεξ 18χρονον 85 κιλα 1.72 υψος..σμρ με τοση ζεστη αναψαμε το κλιματιστικο στο σπιτι..
    Κοιμηθηκα περιπου στο 10ορο γτ ειχε αρκετη δροσια και ξυπνησα το μεσημερι..με χιλια ζορια σικοθηκα..ηπια ενα σκουπ πρωτεινη και ενα κουλουρι ολικης αλεσεος και μετα απο κανα 2ο πηγα για βαρυ κατω στο μικρο μου γυμναστηριο..δεν εβγαλα ουτε το ζεσταμα..τα 2κιλα τα βαρακια δεν μπορουσα να σικοσω οταν σηκονω 10+..παιδια τι φταει?δεν ξερω σμρ καπως στραβα σικοθηκα ολη μερα ξαπλα ειμαι..εφαγα φασολακια και ηπια εναν καφε δυνατο μπας και κανω το απογευμα βαρυ γτ αυριο φευγω ενα 2ημερο και δεν θα κανω ασκησεις..
    Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Junior Bodybuilder dimitris1994's Avatar
    Join Date
    08-06-14
    Posts
    182

    Default

    παντως η πρωτεινη και το κουλουρι δν ειναι και πληρες πρωινο να σ πω την αληθεια....η διατροφη σου γενικα πως ειναι??? τρως αρκετα???

  3. #3
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου Δημητρη!!
    Συνηθως ενα κουλουρι η 2τοστ η δημητριακα με 1σκουπ 600 μλ γαλα πρωτεινη..
    Διατροφη κουτουρου ειμαι πρωσπαθω να τροω ελαφρα και να μην τροω 4 ωρες πριν κοιμηθω
    Εχω μεγαλο κομπλεξ με το σωμα μου..λογο αγυμνασιας κρεμετε η κοιλια και το στηθος μου και με περνει απο κατο..παραλια δεν εχω παει ουτε μια φωρα..
    Ευχαριστω

  4. #4
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Ελα χαλαρα, 18 ετων εισαι, πλακωσου ενα δυο χρονια σοβαρα, διαβασε για την διατροφη, τηρησε τα ολα αυτα και θα δεις θαυματα.
    Ολοι εδω μεσα θα σου πουν οτι για να δεις τα καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να εχεις καλη διατροφη, ενταση στην προπονηση, σταθερες και αρκετες ωρες ξεκουρασης, η οποια ειναι πολυ σημαντικη.
    Τι ειδος γλωσσα ειναι αυτα τα σμρ, γτ, δν; Δν κτλβν τπτ ρ γμτ μ, γρσ πλ
    Παναγιωτης

  5. #5
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    Δυστηχως οι περισσοτεροι μικροι στις μερες μας ετσι μιλανε με "σμρ,γτ κτλ" συγνωμη για αυτο!
    Εγω θελω μεχρι του χρονου το καλοκαιρι να εχω ενα καλο σομα..φετος θα ξανα δοσω πανελλινιες για εκει κολαω στο οτι δεν θα εχω πολυ χρονο
    Πηρα και μια whey isolate 90 πρωτεινη..το πρωι για να περνω ενεργεια τι προτινετε?

  6. #6
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Δεν νομιζω οτι θα περνεις ενεργεια απο πρωτεινη. Απο την σωστη διατροφη με συμπληρωματικα την πρωτεινη που πηρες θα περνεις ενεργεια.
    Παναγιωτης

  7. #7
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    καπνιζεις?

  8. #8
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    Ηπια ενα καφε και πλακοθηκα στο σκινακι και στα βαρυ
    10 επαναληψεις 5σετ αλτηρες 8 κιλα περιπου
    Πολυ σκινακι γυρω στο 700+
    Ποδια πλατες και πολυ χερια
    ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΙ ΛΕΣ καπνιζω..εγω πιστευω το καπνιζω ειναι 7-8 τσιγαρα την μερα..εγω θα κανω το πολυ 3 οταν θα βγω βραδυ σε ενα μαγαζι..πριν 3 εβδομαδες βγηκα εκανα τσιγαρο..απο τοτε δεν εχω ξανα κανει..γενικα δεν εχω εθιστει ποτε στο τσιγαρο γτ ψιλο φοβαμαι γενικα

  9. #9
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Καλημέρα !
    Πρώτα απ όλα φρόντισε να οργανώσεις την διατροφή σου , διάβασε στο φόρουμ , θα πάρεις πολλές ιδέες .
    Επίσης , νερό πίνεις ?
    Κοιμάσαι αρκετά ?
    Πόσες φορές πας γυμναστήριο και πόση ώρα διαρκεί η προπόνησή σου ?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    Καλησπερα λιζα :)
    Γενικα τροω ελαφρια..εδω και ενα μηνα δεν εχω φουσκοσει απο φαγητο..πρωι πρωτεινη και κουλουρι η τοστ η φρουτο..μεσημερι οτι εχει μαγειρεψει η μανα μου (την λεω να μαγειρευει χωρις λαδι γενικα οτι βαζει να το βαζει με μετρο) και σαλατα
    Απογευμα φρουτο με ενα σκουπ πρωτεινη και βραδυ τιποτα!
    Προπονηση κανω συνηθως μεσημερι πολυ σκοινακι και κυριως βαρυ..τωρα δεν μπορω να κανω κοιλιακους γτ ποναει η κοιλια μου εκανα πολλους την προηγουμενη φορα..συνηθως 1 ωρα κανω προπονηση γινομαι λουτσα..και μετα βγενω με τα ποδια και περπαταω οταν ειναι να παω καπου..
    Ο υπνος ειναι ενα θεμα..με την ζεστη τωρα δεν μπορω να κοιμαμε καλα δυστηχως..το νερο εγινε συνηθεια..700 ml σεικερ παντα μαζι μου με τερμα νερο..εχει τυχει να πιω και 10 λιτρα νερο την ημερα!
    Ευχαριστω πολυ :)

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Τρως πολύ λίγο , μόνο 3 γεύματα και από αυτά τα 2 πρωτείνη ?
    Λογικό είναι να μην έχεις ενέργεια ..
    Επίσης , πρώτα να κάνεις βάρη και μετά αερόβια .
    Και 10 λίτρα νερό την ημέρα ? Υπερβολή είναι ..

    Ξεκίνα να μετράς θερμίδες και οργάνωσε λίγο την διατροφή σου ! Θα βρεις στο φόρουμ πάρα πολλές ιδέες !

  12. #12
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    Ευχαριστω για τις συμβουλες σου λιζα!!
    Εχω κομπλεξ μεγαλο με το σωμα μου για αυτο δεν πολυ τροω..θελω οσο πιο γρηγορα να χαθει γτ δεν την παλευω αλλο!

  13. #13
    Pumping Iron Algebar's Avatar
    Join Date
    23-05-16
    Posts
    312

    Default

    Με τη βιασύνη και το ελάχιστο φαγητό θα χαλάσεις το μεταβολισμό σου και θα χάσεις μυική μάζα. Υπολόγισε τις θερμίδες συντήρησης και φτιάξε πρόγραμμα διατροφής με θερμιδικό έλλειμα το πολύ έως -30%

  14. #14
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Quote Originally Posted by Alex sar View Post
    Ευχαριστω για τις συμβουλες σου λιζα!!
    Εχω κομπλεξ μεγαλο με το σωμα μου για αυτο δεν πολυ τροω..θελω οσο πιο γρηγορα να χαθει γτ δεν την παλευω αλλο!
    Φτιάξε την διατροφή σου πρώτα απ όλα , με το να μην τρως δεν θα κερδίσεις τίποτα !
    Κάνε δυνατές προπονήσεις και αερόβιες και θα δεις τα αποτελέσματα να έρχονται ..
    Οργάνωση , συνέπεια και υπομονή για να είναι μόνιμα τα αποτελέσματα !

  15. #15
    New Member
    Join Date
    16-07-16
    Posts
    25

    Default

    καλημεσα σας παιδια! σμρ καλυτερα ειμαι! εκανα χθες το βραδυ πολυ βαρυ και σκινακι και σμρ κοιμηθηκα απο τις 2 μεχρι τις 1 το πρωι γυρω στο 10ορο! εφαγα 2 τοστ και πρωτεινη με γαλα! τελικα μου ελειπε υπνος και σωστη διατροφη!! ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Υπό Το Μηδέν
    By olins901 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 21-02-14, 21:05
  2. Πιάσιμο Στήθους = Μηδέν!
    By silk in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:35
  3. Εδώ και πάλι...ξεκινώντας από το μηδέν :)
    By pikaia in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 30-04-09, 04:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •