Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 20 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 587
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω τι σχήματα μπορείς να βγάλεις μελλοντικά, έτσι; Δεν έχουμε δει πόδια βέβαια αλλά πιστεύω το πάνω σώμα σου έχει καλές προοπτικές. (Παίρνω το θάρρος μιας και σε βρήκα πρόσφατα και στο instagram)
    Καλή συνέχεια εύχομαι!

  2. #32
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Ευχαριστώ για τα καλα σου λογια.... (και στο instagram log προπονήσεων ουσιαστικά το έχω κάνει)....απ' οτι ειδα εχεις κανει παρα παρα πολυ καλή δουλειά....
    Ελπιζω τα σχηματα που ειχα καποτε να ξαναβγουν και οσο για τα ποδια ειναι θλιβερη ιστορια always skipping leg day.... σοβαρα να παιξω ποδια (εννοω να τα βαλω στο προγραμμα) το εκανα προσφατα μετα απο σχεδον μια δεκαετια (ξαναπαιζα αλλα μονο παροδικα)...
    Οποτε θα ανεβασω φωτο πριν και το μετα αν ποτε φτάσω στο μετά...
    Προς το παρον θελω οσο μπορω να καθαρισω και ας πεσω σε κιλα να δουμε τι υπαρχει κατω απο αυτα τα στρωματα λιπους....
    Και παλι ευχαριστω and i'm instagram watching your progress also... good luck!!!

  3. #33
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Χέρια σήμερα και μια πρώτη προσπάθεια να κάνω 60 λεπτά διάδρομο.... στοχος επιτεύχθει για τώρα αλλά θέλει
    πολυ κουράγιο και πολύ αφηρημάδα για να περάσει η μια ώρα εκει πάνω.

    Το πρόγραμμα που κάνω για αυτον τον μήνα

    Τρικ

    1)Τροχαλία ισια Ζεσταμα, 5Χ14,12,10,8,8(DROP το τελευταιο)
    2)Τροχαλία τρίγωνο 4Χ16,12,10,8
    3)Γαλλικές 4Χ12,12,10,8
    4)Σχοινί πανω απο το κεφάλι ανάποδα 3Χ12-15
    5)κικ μπακ αλτήρα 3Χ12-15

    Δικέφαλα

    1)Αλτήρες με περιστροφή όρθιος Ζ,4Χ14,12,10,8(DROP)
    2)στραβομπαρα ορθιος 3Χ8-12
    3)ισια μπαρα ανοικτά 3Χ8-12
    4)Δισετ μηχάνημα larry scott με αλτήρες 3Χ12 και αλτήρες max(με 6-10 κιλα ο καθε αλτηρας γιατι δεν παει και παραπανω)

    Διάδρομος 60'

    Αυριο η μερα εχει μονο πηχεις, κοιλιακους και 60' διαδρομο

    Το πιάσιμο απο τα πόδια έφυγε μολις σήμερα οπότε άντε να ερθει Σαββατο να ξαναπιαστώ πόδια....

  4. #34
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Σήμερα ζυγίστικα νηστικός και πριν ξεκινήσω την αερόβια (μια ωρα πριν ειχα παρει l-tyrosine και caffeine και στην προπόνηση l-carnitine+cq10)
    87 κιλα..
    Απο δω και περα θα ζυγίζομαι μονο καθε Τεταρτη που εχω κοιλιακούς-αερόβια το πρωι νηστικός για να εχω ενα σταθερο μετρο συγκρισης.

    60' διαδρομο βγήκαν .... πολύ ιδρώτας

    κοιλιακοί

    Οριζόντιο 5x15-30
    μηχανημα 4x15-20
    ρωμαϊκη 4x15
    κατακλινή 4xmax

  5. #35
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Σημερα και αυριο μηδενικος υδατανθρακας.... αυξησα κουταλιές λινέλαιο στις έξι και Σαββατο ξανα στις φτωχες ποσότητες των 100 βρωμη και 100 πατάτα (παλι να θυμισω οτι οδηγιες απο εναν φιλο ακολουθω και μεχρι τωρα αυτα που μου εχει πει δουλευουν, και οσον αφορα τα συμπληρωματα, την ενεργεια και την διατροφή....)

    Πλάτη σήμερα

    Κωπηλατική μπάρα 5Χ15,12,10,10,8
    Κωπηλατική μηχανημα ανοικτή λαβή 5Χ14,12,10,10,8(Drop)
    Κωπηλατικη μηχανημα καθετη λαβη 1-1 χερι 5Χ14,12,10,10,8(Drop)
    Κωπηλατική τροχαλια χαμηλα 4Χ14,12,10,8(Drop)
    Τροχαλία μπροστά 3Χ12,10,8
    Τροχαλία κλειστή λαβή 3X12,10,8,8

    Ραχιαίους 4 σετ μαξ

    Κοιλιακούς

    60' διάδρομο
    Last edited by JasonBlack; 15-09-16 at 15:08.

  6. #36
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Σημερα πόδια 2η προπόνηση (μετά απο πολυ πολυ καιρο ξαναμπηκα ποδια την προηγουμενη βδομαδα)...
    Αερόβια όχι (μονο 10 λεπτα στην αρχη)...
    Η προπόνηση βγήκε άνετα και νιώθω ακόμα οτι εχω ενέργεια...
    η τυροσινη καφεϊνη τα απογευματα η αληθεια ειναι οτι με σωζει ειδικα οσαν αφορα την μελετη γραψιμο που κανω καθε μερα (περα των 2 ωρων γυμναστηριου)....
    86 κιλα σημερα...
    μερικες φωτο (παγωμενος θεωρητικα γιατι επαιξα ποδια)
    Attached Images Attached Images

  7. #37
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Σημερα πόδια 2η προπόνηση (μετά απο πολυ πολυ καιρο ξαναμπηκα ποδια την προηγουμενη βδομαδα)...
    Αερόβια όχι (μονο 10 λεπτα στην αρχη)...
    Η προπόνηση βγήκε άνετα και νιώθω ακόμα οτι εχω ενέργεια...
    η τυροσινη καφεϊνη τα απογευματα η αληθεια ειναι οτι με σωζει ειδικα οσαν αφορα την μελετη γραψιμο που κανω καθε μερα (περα των 2 ωρων γυμναστηριου)....
    86 κιλα σημερα...
    μερικες φωτο (παγωμενος θεωρητικα γιατι επαιξα ποδια)
    Οι πήχεις του ποπάι!

    Πόδια τι κάνεις;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #38
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Μέχρι τώρα έκανα τον Κινέζο...
    τωρα επειδη ειναι 2η βδομαδα μετα απο πολυυυυυυ καιρο που δεν εκανα παιζω χαλαρα και επαναληψεις

    10' διαδρομο ζεσταμα
    Εκτασεις 20,15,12,10,10(drop)
    Σκουωτ στο Σμιθ 4Χ15-20
    Χακ Σκουωτ 4Χ10-15
    Μοιριαια Μηχανημα 4Χ12-15
    Μοιριαια 1-1 ποδι 3Χ12-15
    Προσαγωγους απαγωγους απο 5 σετάκια max
    Γαμπες καθιστος 5ΧMAX
    Γαμπες ορθιος 5XMAX

    Μπα φιλαρακι μου δεν εχω πηχεις, συμπαθητικους τους λες αλλα σε σχεση με υπολοιπο χερι ειναι μικροι.... thanks παντως

  9. #39
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    jasonblack_official για οποιον εχει instagram παιδια και αν θελει με προσθετει

    Μερικές φωτο απο σημερα (παιξαμε στηθος) ... σημερινο βαρος 85,9 κιλα
    Attached Images Attached Images

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Βάρος χάνεις γρήγορα πάντως. Εγώ μπορώ να πω κάτι που έχω παρατηρήσει; επειδή βλέπω πως χτυπάς κάτι 60λεπτα και 65λεπτα αερόβια... Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που κάνεις τόσο πολύ; είναι κάπως υπερβολικό. Από τη στιγμή που ήδη είσαι σε θερμιδικό έλειμμα... Έκανες πχ 40-45' και έκρινες ότι δεν σου δουλεύει; (Δεν σου τη λέω, ρωτάω απλά γιατί μου φαίνονται τρελά νούμερα)

  11. #41
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Βάρος χάνεις γρήγορα πάντως. Εγώ μπορώ να πω κάτι που έχω παρατηρήσει; επειδή βλέπω πως χτυπάς κάτι 60λεπτα και 65λεπτα αερόβια... Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που κάνεις τόσο πολύ; είναι κάπως υπερβολικό. Από τη στιγμή που ήδη είσαι σε θερμιδικό έλειμμα... Έκανες πχ 40-45' και έκρινες ότι δεν σου δουλεύει; (Δεν σου τη λέω, ρωτάω απλά γιατί μου φαίνονται τρελά νούμερα)
    Συμφωνώ οτι ειναι υπερβολικό αλλα οπως ειπα το προγραμμα προπονησης, διατροφης και αεροβιας δεν το σχεδιάζω εγω... και με τα 45λεπτα εχανα και χωρις κετωση εχανα αλλα το φιλαρακι που εχει αναλαβει την ολη διαδικασια μου ειπε κανε αεροβια 70αρια (τωρα με εχει βαλει να κανω τρεις μερες γεμισμα με πατατα, βρωμη, κοτοπουλο και τονο)...
    Ειλικρινα δεν περιμενα οτι θα δουλευε ολο αυτο, απλα εβαλα μαζι του ενα προσωπικο στοιχημα και ειπα οκ.... χρηματα δεν μου παιρνει, αποτελεσματα εχει, στα συμπληρωματα που μ εχει πει να παρω (τα αγοραζω εγω οχι αυτος ενδιαμεσος) εχουν κανει ακριβως τα οσα εχουν κανει, μεχρι και οι προβλεψεις του για το βαρους μου ειναι σωστες μεχρι στιγμης...
    Σε άλλες περιόδους και περισσότερο υδατάνθρακα ειχα και αλλη διατροφη και αλλη προπόνηση και εγω αντιστοιχα περίμενα οτι θα κρασαρω με τοσο λιγο υδατανθρακα αλλα δεν κρασαρα...
    περιμενα οτι δεν θα την παλεψω χωρις υδατανθρακα και με ενεργεια απο το λινελαιο και μην σου πω οτι εβγαζα και πιο ανετα προπονηση....
    Εχω δει την μεση να μπαινει μεσα, τα κιλα στην προπονηση να αυξανονται, καλυτερο διαχωρισμο και αυτα σε 5 βδομαδες που την μια βδομαδα ημουν και εκτος....

    Κοιτα και να μου την ελεγες δεν θα το επαιρνα στραβα.... απλα ξεκινησα κατι δοκιμαστικα και ειδα οτι μου δουλευει και το συνεχιζω.... ουτως η αλλως για να καθαρισω πρεπει να πεσω 80 κιλα και κατω , μετα να τα κρατησω λιγο, να σκληρυνω και σταδιακά να κανω ξανα ποιοτικο ογκο, τωρα το πως δεν το εχω σκεφτει ακομα, προς το παρον μενω ομως σε διατροφη και συμπληρωμα.... πολυ συμπλήρωμα αλλα συμπλήρωμα πάραυτα.... το βαρυτερο δηλ που εχω στο προγραμμα ειναι dhea που ισως βαλω οταν μου τελειώσει το Urso σε 9 βδομάδες....

    Σημερα παντως με το γέμισμα (και αυριο και μεθαυριο γεμισμα εχω με σταδιακη μειωση υδατανθρακα) βγηκε και η προπονηση και το 65 λεπτο ....Οποτε απλα βλεπουμε πως θα παει....
    αμα στο τελος απο ολο αυτο βγω χειροτερος απ' οτι αρχισα τοτε τουλάχιστον θα ειναι μια cautionary tale για ολους τους υπολοιπους... το βλεπω θετικα :)

  12. #42
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Καλά ναι, κανένας μας δεν κατέχει την απόλυτη γνώση, πόσο μάλλον εγώ που και εμένα με βοηθάνε και που γενικά μου αρέσει να το ψάχνω και να μαθαίνω. Δοκιμές κάνουμε όλοι μας.

    Γουί γουίλ μπι γουότσινγκ γιου, καλή συνέχεια.

  13. #43
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Thanks!!

  14. #44
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    To πρόγραμμα άλλαξε για αυτήν την βδομάδα και για τις επόμενες

    ΣΤΗΘΟΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    ΠΛΑΤΗ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70΄ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    10'ΔΙΑΔΡΟΜΟ-ΠΟΔΙΑ (Βάρος στα μοιριαία)
    ΩΜΟΥΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ - ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ- 70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    10' ΔΙΑΔΡΟΜΟ- ΠΟΔΙΑ(Βάρος στα τετρακέφαλα)
    Κυριακή off

    To πρόγραμμα ειναι όπως ήταν απλά στις πρώτες ασκήσεις έχω πλέον σετ τεσσάρων επαναλήψεων στο μέγιστο που μπορώ...

    Στα 86 κιλά μετά απο τρεις μέρες γέμισμα με υδατανθρακα και απο σημερα επιστροφή στο κρέας και στο λινέλαιο (πατάτα βρώμη είναι off)...

    Είμαστε πλέον στην 6η βδομάδα η οποία τελειώνει τεχνικά την ερχόμενη Τρίτη... μεχρι τωρα μπορώ να πω οτι ειμαι ευχαριστημένος αλλά έχω πολύ δρομο ακομα μπροστά για να καθαρίσει η μέση
    Attached Images Attached Images

  15. #45
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Απο αυτήν την βδομάδα (6η βδομάδα η οποία ουσιαστικά τελείωσε σήμερα αφού αυριο ειναι rest day) ξεκίνησα ποδια δυο φορες την βδομάδα, μια με βαση στα μοιριαια μια με βαση στα τετρακεφαλα

    Η προπόνηση μου σημερα (συνεχίζω να παιζω χαλαρα γιατι ξεκινησα ελευθερο σκουωτ και θελω να το κανω οσο πιο αυστηρα):

    Διαδρομο 10'
    Extension 1Χ20,1Χ15,1Χ12,1Χ10,1Χ8,1Χ8 + Drop
    Σκουωτ Ελευθερο : Ζεσταμα καθισματα χωρις βαση, 1Χ 20, 1Χ15,1Χ10,2Χ8
    Πρέσσα άνοιγμα 20 εκατοστά μυτες ποδιών κοιτάζουν προς τα εξω: 4Χ12-10
    Προσαγωγούς 5ΧΜΑΧ
    Απαγωγους 5ΧΜΑΧ
    Γάμπες καθιστος 4ΧΜΑΧ
    Γάμπες ορθιος 4ΧΜΑΧ

  16. #46
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Προς το παρόν χρησιμοποιώ ακομα
    L-tyrosine+ caffeine
    Cq10+carnitine (για ενέργεια)
    Πολυβιταμίνη της AST
    Urso-X της AST
    Gaba της AST

    Αν υπάρχει τροπος να κανω edit στο πρώτο ποστ ας ενημερώσει κάποιος για να τα εχω ολα τα reviews μαζεμένα...thanks!
    Last edited by JasonBlack; 24-09-16 at 13:42.

  17. #47
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Η διατροφή που ακολουθώ αυτήν την περίοδο στο άδεισμα από υδατάνθρακα...
    Attached Images Attached Images

  18. #48
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    7η εβδομάδα ξεκινάει απο αυριο τεχνικά (το καταλαβα γιατι το Urso-X ο πρωτος κυκλος μου τελειώνει αυριο καθως ειχα βάλει την ποσότητα (1,5 κουτι) σε ενα κουτι και φτάσαμε στο τέλος).
    Επειδη περιμένω κρασάρισμα ενέργειας απο την διακοπή του Urso-X και επειδή απο συμπλήρωμα yohimbine εχω κάνει ενα κενο σχεδόν ενα μηνα προχωράω στο παρακάτω στακ για τον επόμενο μήνα:

    Yohimbine hcl 2x5-10 mg (ο κανονας ειναι 0,02 mg ανα κιλο σωματικου βαρους)
    Green Tea 2x500mg
    caffeine 2x200 mg
    l-carnitine 2 gr πριν τα βαρη και 2 gr πριν τον διαδρομη
    cq10 100mg με l-carnitine και 100 mg με ενα γευμα
    l-tyrosine (2,2 gr την ημερα, ενα με την δοση πριν προπονηση και ενα το απογευμα με φραπεδακι)

    το stack το βρημα στο bodybuilding.com για οποιον ενδιαφέρεται " stubborn fat stack part II "
    Οταν τελειώσει η L-carnitine θα βαλω ALCAR της primaforce οπως προτεινει και το συγκεκριμενο αρθρο

    Επισης χρησιμοποιώ πρωτεϊνη της ON, πολυβιταμίνη AST και Gaba της AST για πριν τον υπνο...

    Παρά το διάλειμμα μου από την Yohimbine μπορώ να πω σήμερα οτι με την πρωϊνη δόση πραγματικά ξυπνησα, επειδη πρεπει να την παιρνω με αδειο στομαχι η μια δοση
    προτεινεται το πρωι με το ξυπνημα και ειναι το καλυτερο ξυπνητηρι που εχω παρει μεχρι τωρα.

    H 2η δοση 45' πριν την προπόνηση ... ολα με αδειο στομαχι παντα

    Στοχος τα 82-3 κιλα ειναι τωρα (βρίσκομαι στα περίπο 85-85,5)...
    στα καλα νεα η μεση εχει μπει μεσα και η κοιλια μου πλεον θυμιζει κοιλια (κατι αχνοφαινεται στους πανω κοιλιακους στον οριζοντα)
    και αρχισα να βγαζω λιγα σχηματα και λεπτομερειες ....
    ο δρομος ειναι πολυ μεγαλος μπροστα
    Attached Images Attached Images
    Last edited by JasonBlack; 26-09-16 at 08:30.

  19. #49
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Εναρξη λοιπόν 7ης εβδομάδας....
    Στήθος σημερα...φωτογραφίες προόδου (πρησμένος πριν μπω κοιλιακούς και 70' αερόβια)

    Ο συνδυασμός για πρώτη μερα τουλάχιστον δουλεύει εξαιρετικά, ενέργεια στο φουλ, στην αερόβια το πρωτο 20λεπτο ενιωθα δεν θα αντεξω και μετα
    ηταν λες και απόκτησα μια πηγη ενέργειας που κρατούσα κρυμμένη.... έλιωσα κανονικά...
    Όπως εχω ξαναπει προγραμμα δεν εχω αλλαξει απλα πλέον στις βαριές ασκήσεις μετα τα ζεστάματα παιζω τεσσάρες...
    Αυριο σταματάω το Urso-X της AST.... ΤΡΟΜΕΡΟ προϊον θα το ξαναβάλω σιγουρα....
    Attached Images Attached Images

  20. #50
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Σημερα πλάτη - κοιλιακους - 70' διαδρομο
    Ζυγίστηκα πριν την προπόνηση με ενα γευμα πριν τρεις ωρες (πρωτεϊνη σκέτη και τρεις κουταλιες λινέλαιο) 84,2 κιλα....

    Προγραμμα πλάτης
    Κωπηλατική μπάρα 3Χ15,12,10 οσο ανεβαζω στο μαξιμουμ και 4σετ ολα 4αρες
    Κωπηλατικη μηχανημα ισια λαβη 2Χ12,10 και 4Χ4
    Κωπηλατικη μηχανημα 1-1 χερι (αντιστοιχη γωνιας κωπηλατικης αλτηρα 1-1 χερι) 1Χ12,4Χ4 (τελευταιο drop)
    Χαμηλή κωπηλατική 4Χ16,12,10,8(Drop)
    Τροχαλια τριγωνικη κλειστα 4Χ12-10-8-8
    Τροχαλια ανοικτα 4Χ12-10-8

    Φωτο απο πλάτη (κρυος, πριν μπω προπόνηση γιατι αυτες που εβγαλα πρησμενος δεν ειχαν καλο φωτισμο και η τελευταια μετα την πλατη πριν μπω κοιλιακους αεροβια)
    Attached Images Attached Images

  21. #51
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Leg day 1/2 today.... βαρος στα μοιριαία...
    10' αερόβια

    Χακ Σκουωτ 5Χ15,12,10,8,8
    Μοιριαια μηχανημα ξαπλα 4Χ16,12,10,8,8+DROP
    Μοιριαία 1-1 ποδι μηχανημα 4Χ10-12
    Άρσεις ισια ποδια 4Χ10-12
    Προσαγωγοι 4ΧΜΑΧ
    Απαγωγοι 4ΧΜΑΧ
    Γάμπες καθιστος 4ΧΜΑΧ
    Γάμπες ορθιος 4ΧΜΑΧ

    Το καλο ειναι οτι τα ποδια μου εχουν αρχίσει σιγα σιγα να ξυπνάνε από τον 10ετη υπνο τους οποτε μενει να δουμε οταν με το καλο αναπτυχθουν πως θα βγουν....

  22. #52
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    To πρόγραμμα άλλαξε για αυτήν την βδομάδα και για τις επόμενες

    ΣΤΗΘΟΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    ΠΛΑΤΗ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70΄ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    10'ΔΙΑΔΡΟΜΟ-ΠΟΔΙΑ (Βάρος στα μοιριαία)
    ΩΜΟΥΣ-ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ-70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ - ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ- 70' ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    10' ΔΙΑΔΡΟΜΟ- ΠΟΔΙΑ(Βάρος στα τετρακέφαλα)
    Κυριακή off

    To πρόγραμμα ειναι όπως ήταν απλά στις πρώτες ασκήσεις έχω πλέον σετ τεσσάρων επαναλήψεων στο μέγιστο που μπορώ...

    Στα 86 κιλά μετά απο τρεις μέρες γέμισμα με υδατανθρακα και απο σημερα επιστροφή στο κρέας και στο λινέλαιο (πατάτα βρώμη είναι off)...

    Είμαστε πλέον στην 6η βδομάδα η οποία τελειώνει τεχνικά την ερχόμενη Τρίτη... μεχρι τωρα μπορώ να πω οτι ειμαι ευχαριστημένος αλλά έχω πολύ δρομο ακομα μπροστά για να καθαρίσει η μέση
    Φίλε μου JasonBlack οι Φωτό σου είναι Απίστευτες είδα στο Log σου την Φωτό μετά τον Στρατό και έχω πάθει πλάκα!!!
    Εσύ Μεταμόρφωσες το Σώμα σου και τώρα Κομματιάστηκες τελείως θέλω να σου δώσω τα συγχαρητήρια μου και να σου πω να μην σταματήσεις ποτέ!!!

  23. #53
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Σε ευχαριστώ φιλε μου για τα καλα σου λογια αλλα απεχω ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ απο το να ειμαι κομματιασμενος....
    ναι χαρηκα που η μεση μπηκε στο πλύσιμο και σιγα σιγα βλέπω σχηματα και σκληραίνω αλλά κομματιασμένος δεν ειμαι.... δεν ειμαι καν κοντα
    στο κομματιασμένος....προσωπικα πραγματικα κομμματιασμενος - σφαγμενος μαλλον θα ημουν στα 73 κιλα στην καλυτερη....
    τωρα στοχος ειναι τα 80 προς 78 (τελικος στοχος) και να δουλεψω εκει σχηματα πριν μπω αργοτερα για πρωτη φορα μετα απο πολλα πολλα χρονια εναν ποιοτικο ογκο....
    Ευχαριστώ για τα καλα σου λογια αλλα στοχος ειναι να το φτιαξω και μετα να το συντηρησω με νορμαλ προσπαθεια (μια ωρα την ημερα) ... απλα τωρα ετυχε λογω
    της απασχολης σου να ειμαι ολη μερα σε ενα λαπτοπ και να γραφω και να γραφω και να γραφω και μονο διαλειμμα μου ειναι αυτες οι 2-2,5 ωρες στο γυμναστηριο ..
    για να καταλαβεις μεχρι και fb εκλεισα για να μην με αποσπα και απλα ανεβαζω καμια φωτο instagram για να σπαει η μονοτονια των προσομοιώσεων

  24. #54
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Μακάρι να φτάσω και εγώ στο επίπεδο που είσαι τώρα εσύ και πίστεψε με θα είμαι πολύ ευτυχισμένος!!!
    Καλή επιτυχία στους στόχους σου και εύχομαι να τα καταφέρεις!!!

  25. #55
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default A long long time ago...

    Μια ημιτονοειδής πορεία στον χρόνο "a cautionary tale"

    Κεφ.1ο - When everything began

    Ξεκίνησα την ενασχόληση μου με τα γυμναστηρια και το bodybuilding στις αρχές της Β' Λυκείου στα 15,5 μου χρόνια περίπου (εχω κερδίσει χρόνο)...
    Ημουν σε μια καλη φυσικη κατασταση λογω της ενασχολησης μου με πολεμικες τεχνες τα προηγουμενα χρονια αλλα τιποτα ιδιαιτερο..... οτι σωμα φτιαχνει
    η αεροβια και μια κακη διατροφη...
    Everything changed when the fire nation attacked....εεε.... ολα αλλαξαν οταν βρηκα προπονητη και έμαθα να κάνω διατροφή αλλά και τι υπάρχει πέρα απο τα συμπληρώματα...

    Το αποτέλεσμα ηταν στα 19 μου να εχω φτάσει στα 95 κιλα σε ποιότητα της παρακάτω φωτογραφίας (θα κοιτάξω να βρω και αλλες παλιότερες χωρίς φίλτρο αργότερα αλλα πρεπει
    να ψαχνω παλια cd)

    Αγαπημένα συμπληρώματα από τότε ήταν αυτά της CNP που τοτε ειχε και τον Dorian Yates...
    sida cordifolia ΤΟ λιποδιαλυτικο των λιποδιαλυτικών...
    pro male σε αποθεραπεία και η δύναμη μου συνέχιζε να αυξανόταν...
    cnp pro peptide με την γευση του ΑΙΩΝΑ....
    Αλλα τοτε ηταν πριν καν ανακαλυψω τις διαδικτυακες παραγγελιες...εφευγαν πολλα χρηματα σε συμπληρώματα....(300 ευρω τον μηνα σε πρωτεϊνη)
    Attached Images Attached Images

  26. #56
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default Just fuck it...

    Κεφ.2ο

    Τοτε ειπα το πρωτο "δεν γαμιεται" και τα παράτησα.... εντελως ομως...ειχα βαρεθει να ριχνω ολα μου τα χρηματα σε συμπληρώματα, 'συμπληρώματα' και αποθεραπείες...
    ειχα κουραστει με την διατροφή και αποφάσισα να το αφήσω πίσω μου το όλο θέμα....
    Έτσι φτάνουμε το 2005 στα 21 μου πλέον....

    Διακοπές στο σπίτι ενός φίλου που σπουδαζε Καλαματα.... Καλοκαιράκι....
    δεν ειχε μεινει σχεδον τιποτα... δειγμα μονο....
    Ανεμομαζεματα διαβολοσκορπίσματα (η αναποδα, δεν ξερω πως παει η παροιμια)

    Η αλήθεια ειναι αυτή... οταν το αφήνεις σε αφήνει..και σε αφήνει γερά....
    καθόλου διατροφή (μονο σαβούρες) και βράδια αερόβιας με μυρωδιές από καπνούς και τσιγάρα (if you know what i mean)
    Attached Images Attached Images

  27. #57
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default Return of the Sith (cause screw the Jedi)

    Κεφ. 3ο

    2007.... η επιστροφή....

    Το σώμα θυμάται...αυτός είναι ο κανόνας...
    την χρονιά την θυμάμαι γιατί το 2007 γνώρισα την ύπαρξη που υπήρξε το σοκ που με εκανε να επιστρέψω στην πτώση
    (ημουν μικρός και ημουν Μ.Δ. Ok;;; Όλοι έχουμε υπάρχει Μ.Δ. και εγώ εκείνη την περίοδο γνώρισα κάποια που με έκανε πρόεδρο της κίνησης του Μ.Δισμού)...

    Στα καλά τωρα... το κινητό που τράβαγα φωτο πρεπει να ηταν το Nokia w800i (κυκλοφόρηση 2005-6 κάπου εκεί και ήταν ωραιο κινητάκι ρε γαμώτο αλλα άσχετο με το θέμα μας)

    Θεωρώ ότι ηθελα ενα ακομα τριμηνο απο τοτε για να γραμμώσω κανονικά αλλά κάποια γνωριμία με έκανε (επιλογή μου φυσικά) να την διακόψω και να ασχοληθώ με μια σχέση από απόσταση (ffs)
    Attached Images Attached Images

  28. #58
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default To be continued

    Ακολουθεί η πτώση...
    η διατήρηση σε μια μέτρια κατάσταση....
    ΤΟ ΣΟΚ που ονομάζεται Ελληνικός Στρατός
    Η Επιστροφή
    Η επόμενη πτώση
    Και η τωρινή επιστροφή
    (Αμα το ξαναφήσω έχετε το δικαίωμα να μου σκάσετε κουτουλιά άμα με πετύχετε)

  29. #59
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default 2008-2009

    Κεφ 4ο..... σποραδικά γυμναστήριο, ΚΑΘΟΛΟΥ αερόβια, σουβλακοφαγία ΣΥ ΝΕ ΧΕΙΑ... και εννοώ συνέχεια....
    Νομιζω οι φωτογραφίες μιλάνε από μονες τους.....

    Σε αυτην την φάση ειμαι ΑΠΛΑ χοντρός(2008 η 1η και 2009 η 2η).... ναι αμα ντύνεσαι φαίνονται τα χέρια μεγάλα
    και νομίζεις οτι εχεις σωμα αλλα χωρίς μπλούζα είσαι απλά χοντρός...
    Έκανα μεν ζωάρα την συγκεκριμένη περίοδο με εξόδους διακοπές κλπ αλλα ωραια
    αλλα το αντίκτυπο ηταν στο σωμα μου και ηταν βαρυ....
    Όλα επιλογή μου ήταν, όλα λόγω έλλειψης θέλησης να επιμείνω....
    για ακόμα μια φορά έχτισα κάτι και για μια ακόμα φορά το άφησα να διαλυθεί ....
    Attached Images Attached Images

  30. #60
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default Σημείωση μεταξυ 4ου και 5ου Κεφαλαίου

    Και έτσι τα κατάφερα από αυτήν εδω την κατάσταση στα 93-4 κιλά (βρήκα την φωτό χωρίς φίλτρο)
    να φτάσω στο 2010 στην παραπάνω κατάσταση....

    Τι έμαθα από αυτην την πορεία:
    1)Άμα το αφήσεις σε αφήνει....
    2)Μην χαλάς για καμία την προπόνηση σου, μην χάνεις για καμία τον υπνο σου
    3)Το σουβλάκι οπως και να ειναι σαβούρα ειναι....
    4)Το οτι πρίζεται λιγο το σώμα αμα εχει 100 κιλα πατσα απο πανω ΠΑΤΣΑΣ ΕΙΝΑΙ
    5)Ότι κάθε φορά που σταματάς την προσπάθεια σου το μονο που κρατάς είναι την μυική μνήμη...η επιστροφή
    στο γυμναστήριο ειναι αβολη...τα κιλα φαίνονται και νιώθουν unfamiliar....
    6)ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΙΤΑ ειτε με φαρμακο ειτε χωρις ΣΚΑΤΑ θα γινεις....
    Attached Images Attached Images


 
Page 2 of 20 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lipo 6 black hers Vs Black burn της stacker 2
    By Tigergirl in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 30-07-14, 17:05
  2. Intermitent Fasting E-Book
    By badgirl in forum E-Books Για Βάρη Και Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 15-02-10, 01:43
  3. Τα πάντα για την κρεατίνη e-book
    By Musclemar in forum E-Books Για Βάρη Και Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 09-03-09, 06:47
  4. Βοήθεια για ανάγνωση e-book
    By Takis14 in forum E-Books Για Βάρη Και Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 27-09-08, 16:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •