Καλησπέρα φιλοι μου ...
Ειπα να κρατησω και εγω εδω ενα ημερολογιο προπονησης/διατροφης/διαθεσης και σκέψεων σε μια προσπάθεια να δω ξανα τους κοιλιακούς μου μετά απο χρόνια, έτσι για να τους πω ενα γεια, να δω τι κανουν και ολα αυτα χωρις την διαδικασια υπερηχογραφήματος για να τους έχω σε φωτο.

Ειμαι 32 χρονων/ετων και πουλαω αυτα εδω τα χαρτομαντιλα....εεεε.....
και 94 κιλα.
Γυμνάζομαι απο τα 15, έχω πιάσει κάποιες φορές πολύ καλη φορμα και άλλες τα παράταγα τελείως και το σωμα μου γινοταν σαν τον Μαμρα τον Παντοτινο πριν την μεταμόρφωση.
Θα κοιτάξω να βρω φωτογραφίες να βάλω απο τα πριν και μετα και ξανα μετα μετα και ξανα μαύρα χάλια και ο κύκλος της ζωης....
Δεν εχω τα κουράγια που ειχα παλαιότερα και απλα θελω να φτάσω σε ενα καλο επίπεδο κιλών τα οποια θα ειναι ποιοτικά και σκληρά, θέλει κόπο θέλει χρόνο και ισως αυτη εδω η καταγραφή με βοηθήσει.

Το αιώνιο πρόβλημα μου ηταν οτι δεν μπορούσα να κρατήσω το πρόγραμμα διατροφής, συνέχεια το έσπαγα με στάδια..... δηλαδή τα στάδια σκέψης ηταν τα εξής:
1)χμμ... βαριέμαι να ψησω κοτόπουλο... να πάρω μερικά καλαμάκια κοτοπουλο;;;
2)χμμ...αντι για καλαμακια κοτοπουλο να παρω και μερικές πιτούλες και κανενα μπιφτεκάκι κοτόπουλο;;
3)χμμ...να μην πάρω και καμία σως μαζί έτσι για την γευση;;
4)χμμ...το ξέσκισα που το ξέσκισα να παραγγείλω τυλιχτά να μου βγει και πιο φτηνα....

Αυτο θα προσπαθήσω να μην το κάνω τώρα οπότε καλή μου τυχη....