Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 91 to 120 of 163
  1. #91
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φαγητό θες Μινα μου. Έχει μαλλιασει η γλώσσα μου να το λέω βρε κοριτσάκι μου. Πας Κάθε πρωί και κάνεις νηστικη αερόβια και προπόνηση . Τι θες να κάνει το ερμο το σώμα σου;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #92
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Πιστευεις οτι ειναι εντονη η προπονηση ε?cross training ειναι στην ουσια.Φανταζομαι ομως οτι και απογευμα να εκανα προπο το προγραμμα αυτο παλι θα με κουραζε αρκετα

  3. #93
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Βρε κουκλα μου, το στομαχι σου ειναι αδειο για ωρες. Φαε ενα ελαφρυ πρωινο, στο τελος θα σερνεσαι. Για καλο σου το λεω.
    Εγω δεν ξαναμιλαω, τα ειπα χιλιες φορες, στο τελος θα γινω γραφικη.

  4. #94
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Οκ!!σε ευχαριστω!!Ειρηνη κατι τελευταιο αν θελεις απαντας..εχεις δοκιμασει ποτε τετοιου ειδους προπονηση.Εγω παλια εκανα βαρη με διαχωρισμους ομαδων κτλ μετα το γυρισα σε full body και τωρα σε crosstraining το οποιο μου φαινεται πολυ πιο challenging.

  5. #95
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    mina το να πας θεονήστικη να πλακωθείς στην Αερόβια και ενώ έχουν μεσολαβήσει τόσες ώρες από το τελευταίο σου γεύμα (πριν τον ύπνο) δεν έχει κανένα νόημα για εσένα.
    Το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να έχεις πολύ πεσμένη απόδοση και γενικά να είσαι χάλια όλη την ημέρα.
    Να πάω εγώ για πρωινή Αερόβια με άδειο στομάχι που χονδρικά θέλω να χάσω άλλα 10 κιλά έχει μια λογική (αλλά και πάλι δεν θα το κάνω)
    Πιστεύω πως με το Πρωινό σου πιο πολύ είναι θέμα συνήθειας και όχι χρόνου, π.χ μια Ομελέτα σε στυλ Πιτάκι με βρώμη δεν θέλεις πάνω από 10 λεπτά για να την φτιάξεις και επειδή ξυπνάς πολύ νωρίς εαν δεν έχεις την δυνατότητα να την φτιάξεις το πρωί μπορείς να την φτιάξεις το βράδυ.

  6. #96
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Οχι ποτε Μινα μου. Κλασικο bbing διαχωρισμο κανω παντα. Και ποτε νηστική βεβαιως βεβαιως
    Φαε εσυ πρωτα και μετα κανε οτι θες και αγαπας. Αλλα ΦΑΕ

  7. #97
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Αχ ειρηνη σε ευχαριστω παρα πολυ!????ειλικρινα με βοηθας παρα πολυ!!!να σαι παντα καλα!!!!

  8. #98
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να σαι καλα ρε κοριτσάρα! Καλή συνέχεια.

  9. #99
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Zyzz η αεροβια μου βγαινει μια χαρα συνηθως.Το προγραμμα των ασκησεων με κανει να τα φτυνω αλλα παντα τα καταφερνω ευτυχως.Δεν ξερω αν εχεις δοκιμασει ποτε.Επισης εχω θεμα με το φαγητο πριν τη γυμναστικη αν φαω κατι εστω και ενα μικρο σνακ δε μπορω να κανω καθολου γυμναστικη γι αυτο και η προπονητρια μου δε μου το συστυνει.Α δεν εχω δοκιμασει ποτε πιτακι βρωμης.Καλη ιδεα για το προγευμα παντως????

  10. #100
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Mina crosstraining crossfit κλπ δεν έχω κάνει και δεν νομίζω να κάνω ποτέ. Πιστεύω πως η προπόνηση με βάρη είναι πολύ πιο αποτελεσματική, αλλά ο κόσμος βαριέται εύκολα και για να κρατηθεί ζωντανό το ενδιαφέρον βγάζουν διαρκώς διάφορα προγράμματα.
    Πριν πολλά χρόνια είχα κάνει Tae- Bo νόμιζα ότι ανακάλυψα την τέλεια προπόνηση, έχω κάνει και άλλες διάφορες.

    Δεν είμαι πολύ υπέρ για το crosstraining και πιστεύω πως και δεν είναι για όλους.

    Αυτό με το πρωινό που δεν μπορείς να κάνεις προπόνηση μετά, θα πρέπει να το δεις και να βρεις λύση στην χειρότερη περίπτωση εφόσον δε μπορείς να φας τίποτα να παίρνεις πρωτείνη αλλά η ομελέτα πιστεύω είναι καλύτερη λύση.

    Το πιτάκι προσωπικά είναι το πιο αγαπημένο μου Πρωινό.

  11. #101
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Το crosstraining οντως δεν ειναι για ολους.Εξαρταται βεβαια και απο τους στοχους καποιου.Εγω δε ζηταω κατι περισσοτερο απο μυες στο σωμα μου ετσι κι αλλιως ειμαι μεσ τη φλεβα και διακρινω κοιλιακους μυς στα ποδια κτλ.Αυτο που ζηταω εγω απο τη προπονηση μου ειναι να κανω προπονησεις πραγματικα αλλου επιπεδου μεχρι να φτανω στα ορια μου και συνεχως να βελτιωνομαι.Ειλικρινα πιστευω οτι ειναι πολυ ωραιο προγραμμα και δουλευει απιστευτα σε μενα.Με εχει βοηθησει πολυ και στην αντοχη και στη δυναμη

  12. #102
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλησπερα παιδια!Θα ηθελα τη γνωμη σας για το παξιμαδι.Σημερα ειχα λαχανοντολμαδες με κιμα απο φιλετο κοτοπουλο και επειδη εβαλα λιγο ρυζι εφαγα κι ενα παξιμαδι το μαννα ζυμωμενο με ελαιολαδο λεει 479 θερμιδες τα 100 γρ. Το ενα γυρω στα 25 γρ.Τι λετε θα μπορουσα να το εχω στη διατροφη μου

  13. #103
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φάε βρε κούκλα μου, ένα παξιμαδάκι μια στο τόσο λες να σου κάνει κατι;

  14. #104
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Mε τόση αερόβια και circuits οι 120 θερμίδες υδατάνθρακα δεν θα κάνουν τη διαφορά, ωραία τροφή είναι το μαξιμάδι.

    Παρεπιπόντως, αφου δεν μπορείς να φας πριν την προπόνηση, μια ιδέα είναι κανένα energy gel πριν + ηλεκτρολύτες κατά τη διάρκεια και μετά την προπόνηση το πρωινό κανονικά.

    Αυτό που δεν μπορείς να σηκωθείς απο το κρεβάτι μετά πιθανότατα να είναι καμπανάκι οτι ή δεν τρως σωστά ή υπεπροπονήσαι ή και τα δυο. Δεν είναι φυσιολογικό το σώμα να μην μπορεί να ανταποκριθεί στο στρες που το επιβάλουμε. Αυτή είναι και η σπουδαιότητα της προπόνησης, η προσαρμογή μετά το στρες.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  15. #105
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πες τα φίλε μου! Το σώμα φωνάζει.

  16. #106
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Achilliz και kardoula σας ευχαριστω παρα πολυ!για το παξιμαδι ρωτησα γιατι ειναι πολυ επεξεργασμενο και δεν ξερω αν θεωρειται και τοσο καλη τροφη!καλη ιδεα το energy gel θα το δοκιμασω μπορει να βοηθησει.Ναι δυστυχως τη κοποση τη νιωθω σχεδον καθε βδομαδα μετα τη τριτη μερα.Τη δευτερα που ειμαι απο 2 μερες ξεκουρασης ειμαι πιο δυνατη και στα curcuits και στην αεροβια.Θα δοκιμασω τη προταση σου achilizz και παλι χιλια ευχαριστω!!!

  17. #107
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    για το παξιμαδι ρωτησα γιατι ειναι πολυ επεξεργασμενο και δεν ξερω αν θεωρειται και τοσο καλη τροφη
    Αλεύρι, λάδι και μαγιά έχει, δεν είναι ιδιαίτερα επεξεργασμένη τροφή. Μπορείς να βρεις σπιτικά παξιμάδια απο συνεταιρισμούς ή και κανένα συνοικιακό φούρνο.

    Την κόπωση πρόσεξέ την, ίσως είναι σημάδι ότι κάτι πρέπει να αλλάξεις. Το είχαμε συζητήσει λίγο και σε άλλο thread, γνώμη μου είναι ότι πιθανό να κάνεις overconditioning + να τρως λιγότερο απ'όσο χρειάζεσαι. Είναι κρίμα να είσαι τόσο συνεπής και να αφήνεις και τα κόκκαλά σου στην προπόνηση αλλά να μην προλαβαίνει το σώμα να επουλώσει τις "πληγές" του και να βελτιωθεί (να γίνει το supercompensation που λένε στο χωριό μου).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #108
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Τι εννοεις overconditioning

  19. #109
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Κοιτα δεν ξερω αν πρεπει να το αναφερω εδω αλλα θα ηθελα.Το προγραμμα που κανω ειναι παρομοιο με αυτα του bodyrock και του jamcore training στο youtube αν μπεις μπορεις να τα δεις

  20. #110
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Τι εννοεις overconditioning
    Εννοώ ουσιαστικά πολλή έμφαση στο cardio: αερόβια + αναερόβια γαλακτική με στόχο συνήθως την αύξηση της μεγιστης προσληψης οξυγόνου - VO2 max ενώ παράλληλα η μέγιστη δύναμη παραμένει σχετικά σταθερή.

    Δεν είχα υπόψη μου τα bodyrock & jamcore, μόλις τα googlαρα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  21. #111
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Στο youtube θα τα βρεις πιο ευκολα.Τοjamcore training the new me system ειναι πολυ καλο αλλα εχει σχετικα ευκολες ασκησεις.Το bodyrock εχει ωραιες ασκησεις αλλα λιγοτερες σε καθε botcamp απο αυτες που κανω εγω και συνηθως εχει μια ασκηση δυναμης για 50 δευτερα και 10 δευτερα ξεκουρση εναλασσομενα με μια αεροβια ασκηση πχ burpees σε διαφορες παραλλαγες παλι για 50 δευτερα και 10 ξεκουραση.Δεν ξερω γιατι αλλα ολες τις αδκησεις που βρισκω ακομη και σε advanced προγραμματα τις βγαζω με ευκολια

  22. #112
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλησπερα ημερολογιο μου!εχω καμποσες μερες να ενημερωσω αλλα ειχα πολυ τρεξιμο αυτη τη βδομαδα.Τελος παντων η προπονηση και η διατροφη συνεχιζονται κανονικα και ειδικα αυτη τη βδομαδα νιωθω να πεταω.Παιρνω και χαπακι σιδηρου το τελευταιο καιρο οποτε μπορει να βοηθαει κι αυτο.Λοιπον εχουμε και λεμε σημερινη προπονηση:

    α)60 λεπτα ελλειπτικο(γυρω στους 160 παλμους τη περισσοτερη ωρα)

    β)3 γυροι σε 19.35 και μετα ενας ακομη γυρος και οπως παντα γλουτοι ραχιαιοι.Ασκησιολογιο:
    1)triple squat jump burpee?10
    2)side jumps on a box with medicine ball?15
    3)side to side push ups?12each side
    4)ball pike?25
    5)jump squat to split jumps with dumbell?10
    6)dumbell low row burpee?12
    7)curtsey lunge curl press one leg?10each side
    8)exreme mountain climbers?25
    9)spiderman triceps push ups?15 (φοβερη ασκηση πιανει ολο το σωμα)

    Αυτα για σημερα...οι προπονησεις των προηγουμενων ημερων ηταν παρομοιες με εναλλαγη ασκησεων.Ειμαι πολυ ξεκουραστη τις τελευταιες μερες παροτι αδιαθετη!!! Μακαρι να συνεχιστεξ!!!

  23. #113
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλημερα!σημερινο προγραμμα:

    α)60 λεπτα τρεξιμο
    β)3 κυκλοι σε 18:50 και μετα ο τελευταιος κυκλος και ραχιαιοι γλουτοι.

    1)forward backward jump squat with medicine ball?15
    2)plank jumps?10
    3)plank push ups one leg elevated?10each side
    4)split jumps with med.ball?12
    5)ab crunch with leg raises?40
    6)dumbell curl and press burpee?12
    7)knee tuck push ups ?15
    8)180 jump squat burpee?10
    9)renegades row?15

  24. #114
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλησπερα!αργησα λιγο αλλα ας γραψω τη σημερινη προπονηση τωρα.Λοιπον
    α)60 λεπτα ελλειπτικο(παλμοι 160-165 και 170 για λιγο)
    β)3 γυροι σε 19.22 και κλασικα ενας τελευταιος και ραχιαιοι γλουτοι.Ασκησεις:
    1)triceps push ups spiderman(φοβερη ασκηση πιανει τρικεφαλους κοιλιακους και απαιτει τελεια ισορροπια μου αρεσε πολυ)?15
    2)ball pike?25
    3)jump squat to split jumps burpee?10
    4)reverse lunge curl press one leg?10each side
    5)extreme mountain climbers?25
    6)dumbell low row burpee?12
    7)side jumps on a box with med.ball?15
    8)one leg elevated on a box push ups with one hand on a med.ball?12-15 each side(επισης πολυ καλη ασκηση για ολο το σωμα)
    9)180degree jump squat with med.ball?12 each side

  25. #115
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Τωρα σβ/κο ξεκουραση και υπνος επιτελους!!!μολις εφαγα τωρα το μεσημεριανο μου κοτοπουλο φιλετο κοκκινιστο με μπαχαρικα και πλιγουρι και σαλατα λαχανο καροτο και κοκκινη πιπερια.Ολα εγω τα εφτιαξα και φαγαμε ολοι!ηταν πολυ νοστιμο!!και μαγειρεμενο χωρις καθολου λαδι απλα βρασμενο με φρεσκια ντοματα.Οταν βρω λιγο χρονο θα ποσταρω και αυτη και αλλες συνταγες που φτιαχνω ολες ελαφριες και πεντανοστιμες..Παω να ξεκουραστω γιατι εκανα πολλες δουλιτσες σημερα!!

  26. #116
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλησπερα και καλη εβδομαδα!σημερινη προπονηση

    α)60 λεπτα ελλειπτικο(εως 170 παλμους)
    β)3 κυκλοι σε 20.29 και ο 4ος κυκλος και γλουτοι ραχιαιοι.Αυτη τη φορα για γλουτους εκανα curtsey step ups σε παγκο μιας και εχω καιρο να τη βαλω στο προγραμμα..ασκησιολογιο:

    1)split jumps with med.ball?12
    2)dumbell curl and press burpee?12
    3)three triceps push ups to a jump(πολυ δυσκολη ασκηση και καρδιαγγειακα και σε δυναμη με πολυ ζορι βγαιναν οι επαναληψεις)?10
    4)plank jumps?10
    5)jump squat with a dumbell?25
    6)renegades row?15 each side
    7)180 jump squat burpee?10
    8)side planks legs elevated on a box?20each side
    9)open closed push ups?12(επισης τελεια ασκηση πολυ δυσκολη

    Αυτα για σημερα με πολυ ιδρωτα οπως παντα λιωσαμε!!!καλο υπολοιπο σε ολους!!

  27. #117
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλημερα!προπονηση τριτης:

    α)60 λεπτα τρεξιμο(ταχ.10.3-11.5 κλιση 2.5-3.0)
    β)3 κυκλοι σε 18.21 και μετα ενας ακομη κυκλος και γλουτοι ραχιαιοι.Ασκησεις:

    1)extreme mountain climbers?25each side
    2)curtsey lunge curl press one leg ?10each side
    3)jump squat to split jumps with dumbell?10
    4)elevated spiderman push ups?15each side
    5)triple squat jump burpee?10
    6)one leg elevated triceps push ups?10each side
    7)plank box jumps?15(εξαντλητικη ασκηση για ολο το σωμα ειδικα για κορμο.Σε θεση σανιδας κανω αλματα αριστερα δεξια εχοντας ενα παγκο μικρο στη μεση.Μπορει να γινει και χωρις παγκο αλλα με κατι αναμεσα ειναι πολυ πιο δυσκολο..)
    8)dumbell low row burpee?12
    9)forward backward jump squats with med.ball?15




    Σημερα ειχε το προγραμμα:
    α)60 λεπτα ελλειπτικο(παλμοι 160-170 spm150-180 level 9-8)
    β)3 γυροι σε 21.24 και 4ος κυκλος και ραχιαιοι γλουτοι.Ασκησιολογιο:
    1)side to side jump burpee?10each side(απιστευτο καψιμο θα την ενσωματωσω απο δω και περα πιο συχνα)
    2)spiderman triceps push ups?15each side
    3)split jumps with medicine ball?12
    4)toe touch push ups?15each side
    5)180 jump squat burpee?10
    6)renegades row?15each side
    7)plank jumps?10
    8)reverse lunge curl press one leg?10each side
    9)pike with fitball?25

  28. #118
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Παιδια να ρωτησω κατι ο σολωμος η το μοσχαρι η το κοτοπουλο βοηθαει περισσοτερο στην αναρωση.Η αληθεια ειναι οτι εγω προτιμω τη γαλοπουλα το σολωμο περισσοτερο το μοσχαρι με ζορι το τρωω μια φορα τη βδομαδα.Απλα ακουσα οτι αν κανεις εντονεσ προπονησεις χρειαζονται και μοσχαρι

  29. #119

    Default

    To μοσχάρι βοηθάει περισσότερο στην ανάρρωση, έχει και περισσότερο σίδηρο που ως γυναίκα έχεις ανάγκη. Μετράει πολύ ο τρόπος μαγειρέματος στο πόσο νόστιμο θα είναι.
    Θα τρέξεις στον κλασικό μαραθώνιο Αθηνών ή στα 10 χλμ ;

  30. #120
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Mina γενικά τι αυτή τη περιοδο? Δηλ μπορείς να μας γράψεις λίγο το πλάνο σου ολη την ημέρα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!


 
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο προπόνησης και διατροφής
    By kely in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 577
    Last Post: 28-01-15, 15:03
  2. Ημερολόγιο εβδομαδιαίας προπόνησης και διατροφής bodybuilding
    By Pavlos18 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 69
    Last Post: 21-04-11, 17:09
  3. Ημερολόγιο διατροφής και προπόνησης
    By antrakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 87
    Last Post: 08-12-10, 13:24
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 07:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •