Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 151 to 163 of 163
  1. #151
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Γεια σου Ελενα!συμφωνω απολυτα η διατροφη παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην αναρωση!δοξα το Θεο τωρα ειμαι πολυ καλα αυξησα τον υδατανθρακα παιρνω και σιδηρο που και που ολα τελεια.Για τις 5 μερες ναι εχεις δικιο απλα δε νομιζω να καταβολιζω γιατι ασχολουμαι περισσοτερο με αντοχη και advanced hiit για ενδυναμωση και τονωση και αντοχη μαζι.Εννοω οτι δε σηκωνω πολυ βαρια κιλα

  2. #152
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλησπερα!περασε καιρος να ενημερωσω αλλα ετρεχα απο δω εκει ολη τη προηγουμενη εβδομαδα...οι προπονησεις οπως παντα βεβαια κανονικα!!!θα γραψω το σημερινο προγραμμα προπονησης:
    α)60 λεπτα ελλειπτικο(160-166 παλμους πανω κατω)
    β)ασκησιολογιο:
    1)jump squat with punch with medicine ball?25
    2)narrow to wide plyo push up?13,14,15
    3)competition burpees?12(εδω ακουμπας τελειως κατω ολο το σωμα.Χρησιμοποιει διαφορετικους μυες απο τα κανονικα burpees και ιδιαιτερα ενεργοποιει τους κοιλιακους)
    4)curtseu lunge on a box to dumbell curl and press?10each side
    5)plank jumps?10
    6)in out jump squat burpee?10
    7)renegades row?15each side
    8)jump squat to split jumps burpee?10
    9)elevated triceps push ups-knee to elbow

    3κυκλοι σε 18.43 και μετα ενας κυκλος και γλουτοι ραχιαιοι.

    Εχουμε ανεβασει αρκετα το επιπεδο των ασκησεων.Δε μπορω να πω υπαρχουν μερες που ζοριζομαι αρκετα αλλα εκεινη ακριβως τη στιγμη ειναι που πρεπει να ξεπερασεις τον εαυτο σου να λες μεσα σου ναι μπορω μπορει να καιω ολοκληρη να σταζω κατω ιδρωτα να μην συγκρατω την ανασα μου αλλα συνεχιζω.Ολα ειναι στο μυαλο παιδια.Με τη δυναμη του μπορουμε να ξεπερασουμε τα παντα.
    Επισης τη προηγουμενη εβδομαδα αλλαξαμε λογο και το ρυθμο στο τρεξιμο και στο ελλειπτικο.Αντι δηλαδη να τη κανω διαλειμματικου τυπου πχ 1 λεπτο στο 11 ενα στο 10 κανω συνεχομενο γρηγορο τεμπο για ολη την ωρα με πολυ λιγες αλλαγες.Για παραδειγμα τρεχω συνεχομενα στο 10.3-10.5 και κλιση 6.Το ιδιο και στο ελλειπτικο τρεχω στο 9 επιπεδο συνεχομενα και ταχυτητα 160.
    Ωφειλω να πω οτι μου φαινεται πιο δυσκολο ισως επειδη δε το χω συνηθισει.Μου αρεσρι πολυ παντως η προπονηση τεμπο θα την ακολουθησω για καποιο διαστημα.Αυτα τα ολιγα!!!!!αυριο παλι πρωτα ο Θεος!!!

  3. #153
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Καλημερα σε ολους!σημερα βρηκα χρονο καθως πεφτει πολυ τρεξιμο τις τελευταιες μερες...Ασ γραψω λοιπον τη σημερινη προπονηση.
    α)60 λεπτα τρεξιμο.Εφεραν απο χτες καινουριους διαδρομους της precor.Πολυ καλοι και μετρανε σε μιλια πχ στο 6.5 που ετρεχα ηταν σα να τρεχω στο 10.5 εβαλα και 2-2.5%κλιση και το κατευχαριστηθηκα αν και κουραστηκα αρκετα μπορω να πω.
    β)3 γυροι σε 20.40 και μετα ενας ακομη γυρος και ραχιαιοι γλουτοι.Ασκησεις
    1)side steps to a deep squat with dumbell?12 each side
    2)competition burpees to a tuck jump?12
    3)renegades row?15each side
    4)extreme mountain climbers?25
    5)curtsey lunge on a box to curl and press one leg?10each side
    6)jump squat to split jumps burpee?10
    7)plank push ups legs elevated on a box?10each side(ειναι πολυ πιο δυσκολη με τα ποδια ανεβασμενα στο κουτι και ενεργοποιει πολυ και τους κοιλιακους)
    8)frog jumps burpee?10
    9)side to side push ups?12each side

  4. #154
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Αγαπητο μου ημερολογιο καλησπερα!!
    Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω αλλα κατι το διαβασμα κατι οι υποχρεωσεις της ημερας και οι απαραιτητες ωρες για ξεκουραση δε μου αφησαν χρονο να γραψω.Οι προπονησεις παντως συνεχιζονται κανονικα και ολο και γινονται πιο απαιτητικες.Πλεον οι 3 κυκλοι παιρνουν περισσοτερο απο 20 λεπτα καθως εχω αυξησει τις επαναληψεις και εχω βαλει ακομη πιο προχωρημενες ασκησεις.Ο ιδρωτας καθε φορα ποταμι.
    Οσον αφορα τις 60λεπτες αεροβιες εφαρμοζω σταθερο τεμπο με μικρες μονο αυξησεις εντασης και μετα επανερχομαι.Νομιζω οτι ετσι ανεβαζω πιο πολλους παλμους και τους διατηρω καλυτερα οποτε οτι δουλευει δεν το αλλαζουμε.
    Το σβ/κο ξεκουραστηκα αρκετα γεμισα μπαταριες κι ειμαι ετοιμη για ακομα μια hardcore εβδομαδα..
    Θα επανερθω με νεοτερα!Καλο βραδυ σε ολους!!

  5. #155
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Παιδια καλησπερα!να κανω μια γενικη ερωτηση.Οταν η υπολοιπη οικογενεια σας παραγγειλει σουβλακια πιτσα κτλ τι κανετε?τρωτε το δικο σας φαγητο τους λετε να μην παραγγειλουν για να μη σαμποταρουν τη προσπαθεια σας η απλα τρωτε λιγο κι εσεις?εγω προσωπικα δεν αφηνω να παραγγελνουν η αν δεν τα καταφερω σιγουρα θα φαω κι εγω.Θα ηθελα να ακουσω παντως νομιζω ολους μας απασχολει αυτο το θεμα

  6. #156
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Παιδια καλησπερα!να κανω μια γενικη ερωτηση.Οταν η υπολοιπη οικογενεια σας παραγγειλει σουβλακια πιτσα κτλ τι κανετε?τρωτε το δικο σας φαγητο τους λετε να μην παραγγειλουν για να μη σαμποταρουν τη προσπαθεια σας η απλα τρωτε λιγο κι εσεις?εγω προσωπικα δεν αφηνω να παραγγελνουν η αν δεν τα καταφερω σιγουρα θα φαω κι εγω.Θα ηθελα να ακουσω παντως νομιζω ολους μας απασχολει αυτο το θεμα

    Καλησπέρα Mina φυσικά και η υπόλοιπη οικογένεια έχει το δικαίωμα να φάει ότι θέλει.
    Προσωπικά θα επιλέξω 2 Σουβλάκια Κοτόπουλο και θα τα συνοδεύσω μαζί με μια Σαλάτα που θα ετοιμάσω εγώ.
    Εναλλακτικά θα Φάω 1 Γύρο Κοτόπουλο με πίτα αλάδωτη χωρίς Πατάτες. Πάλι με Σαλάτα

    Σε περίπτωση που θα παραγγείλουν Πίτσα θα φάω 2 Κομμάτια Πάλι με Σαλάτα.

    Αυτά θα τα φάω το πολύ 2 φορές τον Μήνα.
    Πιστεύω πως έτσι ξεφεύγει και το μυαλό μας και δεν υπάρχει η στέρηση.
    Προσωπικά σε εμένα δουλεύει πολύ όσο αφορά τον ψυχολογικό τομέα.

  7. #157
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Γεια σου Ζyzz!ναι οντως εχεις δικιο δε μπορεις να επιβαλεις τη γνωμη σου αλλα αν δε θες να φας επειδη εχεις φαει τι γινεται

  8. #158
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by mina@ View Post
    Παιδια καλησπερα!να κανω μια γενικη ερωτηση.Οταν η υπολοιπη οικογενεια σας παραγγειλει σουβλακια πιτσα κτλ τι κανετε?τρωτε το δικο σας φαγητο τους λετε να μην παραγγειλουν για να μη σαμποταρουν τη προσπαθεια σας η απλα τρωτε λιγο κι εσεις?εγω προσωπικα δεν αφηνω να παραγγελνουν η αν δεν τα καταφερω σιγουρα θα φαω κι εγω.Θα ηθελα να ακουσω παντως νομιζω ολους μας απασχολει αυτο το θεμα
    Γεια σου Μίνα.

    Η υπόλοιπη οικογένεια αν θέλει να παραγγείλει, θα παραγγείλει. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

    Στο κάτω κάτω, εμείς επιλέξαμε να τρώμε υγιεινά και να γυμναζόμαστε, δεν μας το επέβαλαν.

    Προσωπικά τρώω τα γεύματα μου και δεν επηρεάζομαι. Αν επηρεαζόμουν θα σήμαινε ότι δεν τρώω όσο πρέπει.

    Βέβαια, είμαι της άποψης ότι αν θέλω να φάω παγωτό, πίτσα, σουβλάκι, κλπ, θα το φάω με μέτρο μέσα στα μάκρος και τις θερμίδες μου. Η καταπίεση δεν βοηθά, αντίθετα γυρίζει μπούμερανγκ.
    Last edited by Vasiliki16; 03-12-16 at 17:07.

  9. #159
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    15267765_1463629130329119_5676447255473981406_n.jpg

    Φίλη μου Mina δες μια σημερινή Φωτό στην πράξη :-)
    Είμαι στο χωριό η οικογένεια είχε: Κοντοσούβλι, Κοτόπουλο,Πέτο και Λουκάνικα
    Επίσης πατάτες τηγανιτές,τυροσαλάτα και Coca - Cola.

    Εγώ επέλεξα να φάω Κοτόπουλο τυρί φέτα Κουνουπίδι και να πιω Νερό.
    Έχω μάθει να αγαπάω το φαγητό, όχι να το μισώ.
    Και εφόσον εγώ είμαι ικανοποιημένος με το φαγητό μου φυσικά και δεν έχω κανένα Πρόβλημα με το τι υπάρχει επάνω στο τραπέζι.
    Last edited by Zyzz the king; 04-12-16 at 17:11.

  10. #160
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Ειλικρινα Ζyzz κι εγω αμα ειχα αυτα μπροστα μου εννοειται οτι θα επελεγα μονο το κοτοπουλο τις πατατες και το λουκανικο!!!γενικως εμεις δεν ειμαστε καθολου της ψησταριας ετσι κι αλλιως σχεδον ολο ψητα τρωμε.Οταν ομως παραγγειλουμε κινεζικο δε μπορω να αντισταθω ακομη κι αν εχω φαει θα δοκιμασω οτι και να γινει!!!!

  11. #161
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-10-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    133

    Default

    Εγώ θεωρώ ότι δεν έχω το δικαίωμα να υποχρεώσω τους άλλους να φάνε ή να μη φάνε κάτι επειδή εγώ κάνω διατροφή, ειδικά αν σκεφτείς ότι τόσο η σύζυγός μου όσο και ο γιος μου είναι στα κιλά τους, σε αντίθεση με μένα. Έχει τύχει να πάμε επίσκεψη και οι άλλοι να τρώνε πίτσες κι εγώ σαλάτα. Άλλες φορές δοκιμάζω λίγο ή αν είμαι σε φάση αδυναμίας θα φάω κι εγώ.

  12. #162
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Το πιο συμαντικό είναι να αγαπάμε το φαγητο κα να μην το φοβόμαστε.
    Ο Στόχος πολλές φορές συγκρούετε με την αδυναμία εκεί είναι η μεγάλη διαφορά και εκεί θα φανεί ο Νικιτής από τον χαμένο.

    Εμένα μου αρέσει πολύ το Κρέας πιο πολύ το ψητό, η μεγαλύτερη αδυναμία ήταν η ποσότητα στο φαγητό μου πολύ παλιά ξεφευγα πολύ.
    Τώρα ακολουθώ το διατροφικό μου πλάνο.
    Στο χωριό πολλές Κυριακές θα ψήσουμε, πάντα θα προσαρμόσω το πιάτο μου σωστά ακολουθόντας το πλάνο μου.

    Το κυριότερο είναι να χρησιμοποιείς το φαγητό σου ως καύσιμο αλλά παράλληλα να το απολανβάνεις.

    Mina Κινέζικο έχω φάει 2-3 φορές δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.
    Στην Καρδίτσα φημιζόμαστε για τα Κρέατα μας και εαν υπάρχει στο σπίτι δυνατός ψήστης τότε το φαγητό απογειώνετε!!!

  13. #163
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Παιδια οντως εχετε δικιο.Στο κατω κατω εφοσον οι υπολοιποι σεβονται τη δικη μας επιλογη ετσι κι εμεις πρεπει να σεβομαστε αυτους.Ευχαριστω παντως ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας.

    Ας περασω τωρα στα της προπονησης μιας κι εχω καιρο να γραψω αλλα ολα εξελισσονται κανονικα και προοδευτικα!σημερινο προγραμμα:

    α)60 λεπτα ελλειπτικο
    β)3 κυκλοι σε 23.35 λεπτα και μετα ενας τελευταιος κυκλος με τις εξης ασκησεις:

    1)plank jumps?13,12,15,15
    2)competition burpees-tuck jump?12
    3)push up-1/2 burpee-row?12,13,14,15
    4)jump squat and press(goblet)?25,30,30,30
    5)one leg elevated triceps push ups?15 each side
    6)180 burpees?10 each side
    7)curtsey lunge on a box to curl and press?10each side
    8)burpee jump squat to split jumps?12
    9)side to side push ups?12,13,14,15


 
Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ημερολόγιο προπόνησης και διατροφής
    By kely in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 577
    Last Post: 28-01-15, 15:03
  2. Ημερολόγιο εβδομαδιαίας προπόνησης και διατροφής bodybuilding
    By Pavlos18 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 69
    Last Post: 21-04-11, 17:09
  3. Ημερολόγιο διατροφής και προπόνησης
    By antrakos in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 87
    Last Post: 08-12-10, 13:24
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 07:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •