Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default Λαμία - Φοιτητική Ζωή - Γυμναστήριο

    Καλησπερα σε ολους. Βγηκαν οι βασεις πριν λιγο καιρο και οπως περιμενα περασα στην δευτερη επιλογη μου Πληροφορικη στο Πανεπιστημιο Θεσσαλιας (Λαμια).Εγραψα 13051 μορια.

    Λοιπον,πρωτα απ'ολα ειμαι τυχερος γιατι το σπιτι μου ειναι 20 μετρα απο το 2ο καλυτερο γυμναστηριο στην πολη (Με τα λεγομενα ενος ντοπιου).

    Ηθελα να ρωτησω αμα κανεις ειναι απο εκει για να εχω επαφη με καποιον απο της πρωτες μερες που θα παω εκει (για καμια προπονηση και ετσι).
    Θα κατεβω 15-20 σεπτεμβριου.
    Επισης αμα ξερει κανεις πως παει η πολη απο φοιτητικη ζωη,οχι απαραιτητα clubbing κτλ γενικα απο κοσμο. Ετσι και αλλιως ειμαι περισσοτερο του αραγματος με παρεα και ετσι.
    Επιπλεον,αμα καποιος απο εδω εχει καμια ακρη να με βαλει σε καμια δουλεια για κανα χαρτζιλικη 2-3 μερες την εβδομαδα θα ηταν καλα,μιας και τα οικονομικα μου δεν ειναι και στα καλυτερα τους.

    Τελικα και χωρις διαβασμα μπορεις να πετυχεις ;) Ολοι ελεγαν διαβαζε διαβαζε δεν θα περασεις πουθενα κτλ. Και εγω με 10 λεπτα την ημερα διαβασμα περασα εκει που ηθελα
    Ευχαριστω
    Last edited by MikeSar; 30-08-16 at 16:34.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  2. #2
    Advanced Bodybuilder bodybuilderx's Avatar
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    693

    Default

    μπραβο ρε αλανι για τα αλλα που λες δεν σκαμπαζω, συγχαρητηρια !!!

  3. #3
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by bodybuilderx View Post
    μπραβο ρε αλανι για τα αλλα που λες δεν σκαμπαζω, συγχαρητηρια !!!
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  4. #4
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,666

    Default

    Μην νομιζεις, κι εμενα πιο πολυ με εβλεπε το παρκο παρα τα βιβλια

    Καλη φοιτητικη ζωη

  5. #5
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Μην νομιζεις, κι εμενα πιο πολυ με εβλεπε το παρκο παρα τα βιβλια

    Καλη φοιτητικη ζωη
    Χαχαχα, ευχαριστω παλικαρε
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Μπράβο παλικάρι μου. Απλά θα γίνω λίγο "σπαστικός". Αν σου αρέσει το αντικείμενο της Σχολής που πέρασες,
    κοίτα να διαβάζεις τώρα. Δε θα το κάνεις για κανέναν άλλον. Για σένα, για να πάρεις ό,τι περισσότερο μπορείς από τη Σχολή σου.
    Και μην σε επηρεάσει το επίπεδο των καθηγητών και της διδασκαλίας. Γιατί από την εμπειρία μου στο Πανεπιστήμιο, θα συναντήσεις
    καθηγητές άξιους με μεταδοδικότητα αλλά και καθηγητές @#@$@#%# (βάλε ό,τι βρισιά θέλεις εδώ) για τους οποίους θα απορείς
    πώς στο καλό πήραν τη θέση. Εσύ κοίτα να διαβάζεις όχι μόνο για να περνάς τα μαθήματα αλλά για να μάθεις ό,τι μπορείς παραπάνω
    για το αντικείμενο των σπουδών σου. Είσαι τυχερός που πέρασες στη Σχολή που πραγματικά ήθελες. Οι περισσότεροι άλλο θέλουν άλλο σπουδάζουν. Αν στο τέλος καταφέρεις και η δουλειά σου να είναι στο ίδιο αντικείμενο (γιατί δεν είναι δεδομένο κι αυτό) με τις σπουδές σου
    και οι γνώσεις σου είναι εξελιγμένες, η ικανοποίηση θα είναι διπλή. Καλή σταδιοδρομία

  7. #7
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Μπράβο παλικάρι μου. Απλά θα γίνω λίγο "σπαστικός". Αν σου αρέσει το αντικείμενο της Σχολής που πέρασες,
    κοίτα να διαβάζεις τώρα. Δε θα το κάνεις για κανέναν άλλον. Για σένα, για να πάρεις ό,τι περισσότερο μπορείς από τη Σχολή σου.
    Και μην σε επηρεάσει το επίπεδο των καθηγητών και της διδασκαλίας. Γιατί από την εμπειρία μου στο Πανεπιστήμιο, θα συναντήσεις
    καθηγητές άξιους με μεταδοδικότητα αλλά και καθηγητές @#@$@#%# (βάλε ό,τι βρισιά θέλεις εδώ) για τους οποίους θα απορείς
    πώς στο καλό πήραν τη θέση. Εσύ κοίτα να διαβάζεις όχι μόνο για να περνάς τα μαθήματα αλλά για να μάθεις ό,τι μπορείς παραπάνω
    για το αντικείμενο των σπουδών σου. Είσαι τυχερός που πέρασες στη Σχολή που πραγματικά ήθελες. Οι περισσότεροι άλλο θέλουν άλλο σπουδάζουν. Αν στο τέλος καταφέρεις και η δουλειά σου να είναι στο ίδιο αντικείμενο (γιατί δεν είναι δεδομένο κι αυτό) με τις σπουδές σου
    και οι γνώσεις σου είναι εξελιγμένες, η ικανοποίηση θα είναι διπλή. Καλή σταδιοδρομία
    Φυσικα και θα δωσω μεγαλη βαση στα μαθηματα,μιας και το αντικειμενο ηθελα να το σπουδασω απο πολυ μικρη ηλικία.
    Ευχαριστω πολυ!
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    648

    Default

    καλησπέρα

    Εγώ είμαι από λαμια, ότι μπορώ πες μου και αν μπορώ θα βοηθήσω.

    Ποιο γυμναστήριο έννοεις;

    Απο ζωή κτλ η πόλη είναι πεσμένη αλλά δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες μιας και λόγω ηλικίας αλλα και υποχρεώσεων δεν πολυβγαινω.

    Την τελευταία σου παράγραφο σε παρακαλώ να την ξανασκεφτείς και να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο σε διάβασμα τουλάχιστον από δω και πέρα.

    Φιλικά

  9. #9
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by dtsilogi View Post
    καλησπέρα

    Εγώ είμαι από λαμια, ότι μπορώ πες μου και αν μπορώ θα βοηθήσω.

    Ποιο γυμναστήριο έννοεις;

    Απο ζωή κτλ η πόλη είναι πεσμένη αλλά δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες μιας και λόγω ηλικίας αλλα και υποχρεώσεων δεν πολυβγαινω.

    Την τελευταία σου παράγραφο σε παρακαλώ να την ξανασκεφτείς και να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο σε διάβασμα τουλάχιστον από δω και πέρα.

    Φιλικά
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  10. #10
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dtsilogi View Post
    καλησπέρα

    Εγώ είμαι από λαμια, ότι μπορώ πες μου και αν μπορώ θα βοηθήσω.

    Ποιο γυμναστήριο έννοεις;

    Απο ζωή κτλ η πόλη είναι πεσμένη αλλά δε γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες μιας και λόγω ηλικίας αλλα και υποχρεώσεων δεν πολυβγαινω.

    Την τελευταία σου παράγραφο σε παρακαλώ να την ξανασκεφτείς και να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο σε διάβασμα τουλάχιστον από δω και πέρα.

    Φιλικά
    Μαλλον εννοει το Home. Δεν ξερω τι φαση ειναι αυτο το γυμναστηριο.
    Για την ζωη,μαλλον θα ειναι σαν την καβαλα.
    Οσο για την τελευταια παραγραφο,εννοουσα στο λυκειο οτι δεν χρειαζοταν διαβασμα ;)
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Kαι ξανα....
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #12
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    24-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Kαι ξανα....
    Μιλουσα για την ζαλουρα που ετρωγα στο λυκειο. Αυτο ειναι κατι που θελω να ασχοληθω και με ενδιαφερει. Εδω ασχολουμε τωρα που δεν χρειαζετε ;)
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  13. #13
    Pumping Iron
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    648

    Default

    Ή αλυσίδα home εχει δυο γυμναστήρια. Ένα μέσα στην πόλη το οποίο είναι στριμωγμένο με πάρα πολύ κόσμο και ένα εκτός. Το δεύτερο είναι πολύ ωραίο σαν χώρος αλλά δυστυχώς απευθύνεται στο μέσο γυμναζομενο (fitness) και δεν είναι αυτό που λέμε σιδεραδικο. Σε αυτό γυμναζομαι και εγώ μιας και είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.

    Ή καβάλα όπως τα θυμάμαι το καλοκαίρι έχει ζωαρα.

    Πάλι φιλικά αν δε διαβάσες στο λύκειο δεν θα έχεις βάσεις για τη συνέχεια. Θα μου πεις από την άλλη δεν φταις εσύ αν ή ελληνική παιδεία καταρρέει. Επίσης η επιτυχία εξαρτάται (όπως και όλα σ αυτή τη ζωή) από τους στόχους που έχεις. Προσωπικά δηλωσα μονο Πολυτεχνείο το μακρινό 1993 που έδωσα πανελλήνιες. Μπορεί ας πούμε εγώ να είμαι σούπερ ευχαριστημένος αν κάνω πάγκο 60 κιλα με σωματικό βάρος 94 και εσύ να έχεις στόχο τα 120.

    Επαναλαμβανω φιλικά πάντα (και ίσως και λίγο πατρικά μιας και είσαι 17 και γω 41)

    ΥΓ μόλις τσεκαρα τη σχολή. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και λείπει σαν ειδικότητα στην επαρχία.
    Last edited by guest01238; 30-08-16 at 18:46.

  14. #14
    Junior Bodybuilder fwlioths's Avatar
    Join Date
    06-01-13
    Posts
    156

    Default

    Η ζωη στην Καβαλα φιλε (Καβαλιωτης ειμαι και δεν το λεω για αυτο) ειναι πολυ καλυτερη απο την Λαμια γενικα δεν εχει και πολυ 'ζωη' εγω σε 2-3 μερες την ειχα βαρεθει αλλα αν βρεις καλη παρεα πηγαινεις και στο γυμναστηριο σου θα περασεις καλα!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αγώνας Bodybuilding & Fitness Στη Λαμία - 29 Ιουνίου 2013
    By kolorizos in forum Νέα Bodybuilding Aπό Ελλάδα
    Replies: 1
    Last Post: 31-05-13, 21:39
  2. Απλή Φοιτητική Διατροφή
    By JamesKapranos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 06-01-12, 17:54
  3. Φοιτητική Διατροφή
    By dim1900 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 51
    Last Post: 09-02-10, 00:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •