Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default γραμμωση και διατροφη

    Γεια σας ειμαι 42 χρονων 1.60 και 52 κιλα.Γυμναζομαι κανοντας χρονια γιογκα.Φετος εβαλα δειλα τα βαρη στη ζωη μου για λιγο καιρο και θελω να τα ενταξω συστηματικα.Θελω να αποκτησω γραμμωση και να με βοηθησετε με ενα προγραμμα διατροφης.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω γλουτους ενω οι μυες μου ειναι σφιχτοι και θελω να τουςτονωσω .Θα ηθελα και ενα προγραμμα με βαρη να μου συστησετε επισης.Ευχαριστω.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες Νικολέτα στο φόρουμ!
    Εγώ θα σε συμβούλευα να εστιάσεις στο να κάνεις ποιοτικότερες προπονήσεις και να βελτιωσεις την απόδοσή σου ενώ παράλληλα θα έχεις ένα σωστό διαιτολόγιο.Αυτό, συνδιαστικά με αερόβια θα σε βοηθήσει να αποκτήσεις σταδιακά ανασύσταση. Για το ύψος σου τα κιλά ειναι μια χαρά. Αυτό που θες στην ουσία ειναι να βάλεις μυς!!
    Αν δεις στη γυναικεία ενότητα θα βρεις ενδεικτικούς οδηγούς προπόνησης. Επίσης μπορείς να μας γράψεις τι ακριβώς πρόγραμμα κάνεις καθώς και τη διατροφή σου.

    Καλή διαμονή και καλή επιτυχία στο στόχο σου.

  3. #3

    Default

    καλη σας μερα! το προγραμμα μου ειναι δυο φορες την εβδομαδα βαρη για τα ποδια Δευτερα και τεταρτη {σκουοτ,αρσης θανατου προβολες και στο μηχανημα απαγωγων προσαγωγων, μηχανημα δικεφαλων και τετρακεφαλων ]Και δυο φορες την εβδομαδα διαδρομος μετριας εντασης joking.H διατροφη μου ειναι η εξης¨πρωι κρεπα με αυγο μπανανα και κουακερ,ενδιαμεσα φρουτο η αμυγδαλα,μεσημερι πρωτεινη με υδατανθρακα και βραδυ πρωτεινη η φρουτο.Παρακαλω πειτε μου αν εκτελω ενα σωστο προγραμμα διατροφης και γυμναστικης.Σας ευχαριστω πολυ.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Απο γυμναστικη , μονο ποδια κανεις?
    Τωρα για τη διατροφη ετσι οπως το γραφεις εγω δεν μπορω να εχω αποψη..
    Κατ αρχην ποσοτητες μετρας ?
    Ξερεις ποσες θερμιδες πρεπει να παιρνεις και ποσες σου δινει η διατροφη σου ?
    Γραψ την αν θελεις λιγο πιο αναλυτικα ..
    Πχ τι πηγες πρωτεινης , τι υδατανθρακα και σε τι ποσοτητες ..
    Για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ..

  5. #5

    Default

    Ναι μονο ποδια κανω και κοιλια τα χερια τα γυμναζω με την γιογκα.Ποσοτητες δεν μετραω γιατι δεν ξερω ουτε ποσες θερμιδες πρεπει να περνω ουτε σε τι ποσοτητα υδατανθρακα η πρωτεινη,αυτα πως θα τα μαθω?

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    01-03-16
    Posts
    844

    Default

    Διαβασε στο φορουμ τα στικυ στην ενοτητα της διατροφης , για να εχεις καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να μετρας και θερμιδες και μακροθρεπτικα και ποσοτητες ..
    Δεν αρκουν μονο οι σωστες επιλογες τροφων ..

  7. #7
    Pumping Iron minotaurwarrior's Avatar
    Join Date
    02-09-16
    Location
    Athens
    Posts
    279

    Default

    Στην ενοτητα διατροφη εχει πολλα να μαθεις.
    Ζουμε Για Να Παλευουμε Και Παλευουμε Για Να Ζουμε.

    Pumping Iron
    Listening To Metal

  8. #8

    Default

    Ευχαριστω πολυ παιδια!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Γράμμωση
    By stefanula in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 27-06-14, 17:15
  2. Η διατροφή μου για γράμμωση
    By jimakos0 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 04-07-12, 19:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •