Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Pumping Iron zal's Avatar
    Join Date
    31-12-13
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    348

    Default Γυμναστήριο στην Καλλιθέα Αττικής και συμβουλές για νέο δυναμικό ξεκίνημα !

    Καλησπέρα παιδιά,

    Ονομάζομαι Μανόλης και είμαι παλιό μέλος. Τα παιδιά του φόρουμ με είχαν βοηθήσει να φτιάξω ένα πολύ καλό πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής και κυρίως να κατανοήσω πολλά γύρω από αυτά ! Ακολούθησα για 1 χρόνο αυτά τα προγράμματα με οικιακό εξοπλισμό (δεν πήγαινα γυμναστήριο αλλά είχα αλτήρες,μπάρες,πάγκους,μονοζυγα,διζυγα,λαστιχα,ποδηλατα,πολυοργανο στο σπίτι) .
    Αναγκάστηκα να σταματήσω την προπόνηση καθώς έπρεπε να μπω στρατό και μετά ήρθα αθηνα "προσωρινά" και έπρεπε να βρω δουλειά και έτσι πέρασε περίπου 1.5+ χρόνος χωρίς να κάνω τίποτα πέρα από αερόβια (λίγο τρέξιμο) στα πάρκα της Αθήνας.

    Πλέον ξέρω ότι θα εγκατασταθώ μόνιμα στην Αθήνα καθώς θα κάνω μεταπτυχιακό και θέλω να ξαναγυρίσω σε εκείνο τον τρόπο ζωής της διατροφής και της γυμναστικής γιατί ένιωθα και ψυχολογικά πολύ καλα και σωματικά !!
    Το θέμα είναι ότι δεν έχω στην Αθήνα τον εξοπλισμό μου και αναγκάστηκα θα πρέπει να πάω γυμναστήριο.

    Έχετε μήπως να μου προτείνετε κάποιο καλό στην Καλλιθέα ; Κοντά μου είναι ένα planetfitness & more , νομίζω είναι αυτά της πετρουλάκη , στο οποιο πρέπει να γίνεται χαμός από κόσμο αλλα είναι το μονο "σχετικά" κοντα !! Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο που υπερέχει κατά πολύ θα ήθελα να το ακούσω !!

    Ένα άλλο ερώτημα , αφού γραφτώ θα πρέπει να πω σε κάποιο γυμναστή εκεί να μου βγάλει πρόγραμμα ή να ακολουθήσω αυτό που έκανα εγώ παλιά (Είναι εδώ στο ημερολόγιο που κρατούσα : http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=37596 ).
    Με αυτό ήμουν πολύ ικανοποιημένος και είχα αποτελέσματα 1 χρόνο σχεδόν που το ακολούθησα !!

    Τα παιδιά Καλόγερος, Κωστας21, Καρδούλα, cuban ίσως με θυμάστε γιατί με είχατε βοηθήσει πολύ !!!

    Αυτά είναι τα ερωτήματα μου .. Όποιος ξέρει και έχει οποιαδήποτε συμβουλή-πρόταση ευπρόσδεκτη :)

    Ευχαριστώ !!
    Last edited by zal; 09-09-16 at 12:02.
    Always remember – it is determination that gets you to the goal, not motivation! You can find
    a way to motivate yourself – by visualizing the goal, trying new things, learning a new move,
    or seeing the progress you have made already. Always remember – even if you can’t think
    of anything, keep going just to do it! That is called determination!
    -Pavel The Fortress

  2. #2

    Default

    το πλανετ αξιζει μονο γι αυτους που πανε πρωι μεχρι μεσημερι η βραδυ μετα τις 10..οταν πηγαινα εγω στο συγκεκριμενο ηταν 24ωρο.. ημουν και φοιτητης οποτε ειχα ενα γυμναστηριο δικο μου και την ειχα καταβρει! κατα τ αλλα δεν αξιζει γιατι εχει υπερβολικα πολυ κοσμο! εχω ακουσει καλα λογια ομως για ενα που λεγεται lets go gym και ειναι εκει κοντα..τσεκαρε το


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλλιθέα & Μοσχάτο Γυμναστήρια
    By embrance in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 30
    Last Post: 14-09-18, 10:36
  2. πυγμαχια στην καλλιθεα?
    By pasmhellhnbarbaros in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-09, 21:48
  3. Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 13:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •