Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 52

Thread: Jeff Seid

  1. #1
    New Member
    Join Date
    04-09-16
    Posts
    12

    Question Jeff Seid

    my boi.jpg

    Τον παρακολουθω εδω και λιγο καιρο και αρκετοι λενε πως δεν ειναι φυσικος.
    Βεβαια κανει βαρη απο τα 12 του δηλαδη κανει 10 χρονια σκληρη γυμναστικη. Εγω θεωρω οτι 10 χρονια ειναι αρκετα για να χτισεις ενα τετοιο σωμα με παρα πολυ κοπο βεβαια. Βασικα δεν ειναι υπερβολικο οπως κατι bodybuilder που ειναι πραγματικα τεραστιοι.
    Τι λετε εσεις? Ειναι φυσικος η τσαμπα τον θαυμαζω? Εχει δηλωσει αρκετες φορες οτι δεν κανει χρηση αναβολικων.

  2. #2
    Pumping Iron minotaurwarrior's Avatar
    Join Date
    02-09-16
    Location
    Athens
    Posts
    279

    Default

    προσωπικη μου γνωμη ειναι πως οτι και να κανεις ενας νορμαλ ανθρωπος δεν μπορει να μαζεψει τοσο ογκο οτι γυμναστικη και να κανει.Αν γυμναζεσαι και εσυ σκληρα θα δεις ποσο αργα και ποση απο τη ζωη σου απαιτει το σωμα σου απο σενα για να πλησιασει το τελειο.Κανενας εκτος πολυ λιγων εξερεσεων δεν λεει πως κανει φαρμακα.Μπορει καλλιστα να θαυμαζεις την δουλεια που αναμφιβολα εχει ριξει για να φτασει εκει που ειναι,αυτο ειναι αλλο θεμα
    Last edited by minotaurwarrior; 09-09-16 at 15:31.
    Ζουμε Για Να Παλευουμε Και Παλευουμε Για Να Ζουμε.

    Pumping Iron
    Listening To Metal

  3. #3
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Rank1 View Post
    my boi.jpg

    Τον παρακολουθω εδω και λιγο καιρο και αρκετοι λενε πως δεν ειναι φυσικος.
    Βεβαια κανει βαρη απο τα 12 του δηλαδη κανει 10 χρονια σκληρη γυμναστικη. Εγω θεωρω οτι 10 χρονια ειναι αρκετα για να χτισεις ενα τετοιο σωμα με παρα πολυ κοπο βεβαια. Βασικα δεν ειναι υπερβολικο οπως κατι bodybuilder που ειναι πραγματικα τεραστιοι.
    Τι λετε εσεις? Ειναι φυσικος η τσαμπα τον θαυμαζω? Εχει δηλωσει αρκετες φορες οτι δεν κανει χρηση αναβολικων.
    δηλαδη οι αθλητες που κανουν χρηση ουσιων και φτανουν σε ενα εξαιρετικο επιπεδο δεν ειναι αξιοθαυμαστοι!! συγνωμη κιολας αλλα ποοοοσο ασχετος εισαι......
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Φυσικότατος...

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #5
    Pumping Iron minotaurwarrior's Avatar
    Join Date
    02-09-16
    Location
    Athens
    Posts
    279

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    δηλαδη οι αθλητες που κανουν χρηση ουσιων και φτανουν σε ενα εξαιρετικο επιπεδο δεν ειναι αξιοθαυμαστοι!! συγμωμη κιολας αλλα ποοοοσο ασχετος εισαι......
    Ειναι συχνη παρεξηγηση οτι αμα παρεις φαρμακα "γινεσαι" αυτοματα και αρα δεν εχεις αξια.Πραγμα που ταιζουν και οι εταιριες συμπληρωματων, κτλπ για να δειξουν οτι ολοι αυτοι που εχοθν για διαφημιση εγιναν με τα συμπληρωματα τους μονο.
    Η αληθεια ειναι αλλη ομως.Ο καθενας κανει τις επιλογες του ΑΛΛΑ και παλι θελει ΤΡΕΛΗ δουλεια για να πλησιασεις σε αυτο το αποτελεσμα.
    Ζουμε Για Να Παλευουμε Και Παλευουμε Για Να Ζουμε.

    Pumping Iron
    Listening To Metal

  6. #6
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Και μονο απο τον τιτλο δακρυσα....

  7. #7
    New Member
    Join Date
    04-09-16
    Posts
    12

    Default

    Καλα μην με φατε. Εννοειται οτι και παλι θελει απιστευτη προσπαθεια και δουλεια αλλα εχει πει μεχρι και ο ιδιος οτι το θεωρει λιγο cheating. Αν ειναι εφικτό ρωτησα εγω ομως να εχει τετοιο σωμα..

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Kακό δεν είναι κάποιος να έχει χημική υποστήριξη. Κακό είναι να το παίζει νάτουραλ. Και δυστυχώς δεν είναι ο μόνος.
    Με φάρμακο ή χωρίς, άμα δεν ρίξεις ιδρώτα και πείνα δεν κάνεις τίποτα. Σεβασμός αξίζει σε όλους.


    Για κανέναν δεν είμαστε σίγουροι, σε αυτό το χώρο είσαι ότι δηλώσεις.

    Το "natural" είναι ένας όρος με πολλά "παραθυράκια". Εγώ θα σε συμβούλευα να μην αναλώνεσαι σε αυτά. Πρότυπο είναι κάθε αθλητής που σε κάνει να θες να ξεπεράσεις τον εαυτό σου, να γίνεσαι καλύτερος. Που σε εμπνέει, που σε κάνει να αγαπάς ακόμα περισσότερο το σιδερένιο άθλημα. Το αν παίρνει φάρμακο ή όχι δεν τον κάνει καλύτερο ή χειρότερο.

  9. #9
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Τετοια "Models" ειναι ο κυριος λογος που στο μυαλο μας εχουμε λαθος προτυπα, λανθασμενη κριση, και παραλογες απαιτησεις απο το σωμα μας.

    Ο Seid, ειναι IFBB Pro. Ανεβαινει στο σταδιο του Mr.Olympia.Εχει κερδισει Pro shows για να παρει την προκριση.Εχει κερδισει τον Poston στο Stockholm Pro, για να παιξει φετος στο Olympia.Αρα για μενα, ειναι μεσα. Και καλα κανει.

    Το θεμα δεν ειναι αν πρεπει εμεις να κανουμε γκαλοπ για το αν καποιος ειναι φυσικος ή οχι για να τον θαυμασουμε.Αμα τωρα ο Seid δηλωνει φυσικος ειναι αλλο θεμα.Εδω ο kai greene ελεγε : "Am i on the juice? Of course! Orange juice!"


    Για να πουμε καποια πραγματα με το ονομα τους.Ενας φυσικος αθλητης δεν μπορει σε καμια φαση της προετοιμασιας του να εχει ΚΑΙ μυϊκοτητα μεγαλη, ΚΑΙ σκληραδα τρελη,ΚΑΙ φλεβες μακαρονι ταυτοχρονα.Κατι θυσιαζεται για κατι αλλο.

    Η χρηση ΑΑΣ ειναι αληθεια οτι κανει αρκετες φορες φυσικους αθλητες, να μοιαζουν μπροστα σε χρηστες μεχρι και μικρων δοσολογιων, απλοι γυμναστηριακοι στο ματι.Γι'αυτο κατι τετοιες φιγουρες αθλητων που σηκωνουν τη σημαια του φυσικου, δημιουργουν στεβλη εικονα για το bodybuilding χωρις χρηση ΑΑΣ.

    Το θεμα ειναι τι νοιαζει εσας;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    916052_1726742567555108_242750397_n.jpg

    Και ο Zyzz και ο αδερφός του Chestbrah και ο Jeff Seid βγήκαν στο προσκήνιο μαζί.
    Προσωπικά το Σώμα του Zyzz μου αρέσει πιο πολύ.
    Σκέψου πολύ απλά ο Zyzz πέθανε και βρήκαν πως έκανε χρήση αναβολικών ουσιών τον αδερφό του τον πιάσαν σε έλενχο και βρήκαν επάνω του αναβολικά και Στεροειδή και δικάστηκε για αυτόν τον λόγο.
    Ο Chestbrah είναι κολητός με τον Jeff Seid.

    Μπορεί όλλα αυτά να μην έχουν καμία απολύτος σημασία
    Αλλά ένα τέτοιο Σώμα χωρίς Αναβολικά όσο και να γυμνάζεσε όσο απίστευτη διατροφή και να κάνεις δεν το φτιάχνεις εύκιλα.
    Προσωπικά είμαι 1000% Κατά τον αναβολικών και την χρήση χημικής υποστήριξης.

    Από εκεί και έπειτα ο Jeff Seid έχει εκπληκληκό Σώμα και όλλα τα παραπάνω δεν αθετούν την σκληρή δουλειά και την προπόνηση που έχει ρίξει για να φτάσει το Σώμα του σε αυτό το Επίπεδο.
    Last edited by Zyzz the king; 09-09-16 at 17:12.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Το εαν θα θαυμασεις καποιον εξαρταται απο το εαν κανει χρηση ουσιων ή οχι αναθεωρησε λιγο τα κριτηρια σου κατα τη γνωμη μου.

  12. #12
    New Member
    Join Date
    12-05-15
    Posts
    38

    Default

    Το θεμα ειναι αν οντως αυτοι στο Mr.Olympia ειναι φυσικοι..Αυτοι φαινονται υπερβολικα μυωδης.Τρ αν ειναι η δεν ειναι ο τζεφφ δεν ξερω αν και εγω πιστευω πως ειναι..Εξαλλου ασχολειται 9 χρονια με το χτυσιμο του σωματος του.Δεν ξερω πραγματικα πολλα πραγματα σε αυτον τον χωρο αλλα με βαση πχ το σωμα μ δν ειναι δυσκολο να φτιαξω ενα σωμα σαν και αυτον απο την στιγμη που βαραω 20 ελξεισ την μερα για εναν μηνα και αλλαζω υπερβολικα χωρις διατροφη.Τελοσ παντων το περιεργο θα ηταν να ειχε αποκτησει τετειο σωμα πχ σε 2-3 χρονια...Οχι με 9.
    Αν και μιλαω με αυτα που βλεπω και σε μενα και γυρω μου(φιλουσ,συγγενεισ).Αν εχω λανθασμενη αντιληψη των πραγματων διορθωστε με , θα εθελα πολυ να μαθω καποια πραγματα μιασ και ξεκινω πιο σοβαρα με το αντικειμενο.

  13. #13
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Μιλαμε για επαγγελματικο bodybuilding. Εδω χρησιμοποιουν χημικη υποστηριξη σε τοπικους αγωνες,δε θα χρησιμοποιουν στο Olympia?
    Επισης φαρμακο επαιζε απο την εποχη του Schwarzenegger στο Olympia που τα σωματα οπως και να το δεις φιανονταν πιο νορμαλ τοτε. Με τετοιο freaky στυλ που εχουν τωρα,δεν γινεται να υπαρχει καποιος που να το θεωρει natural

    Ωστόσο ομως θα συμφωνησω οτι δε πρεπει να απασχολει κανεναν αν καποιος ειναι φυσικος ή οχι. Το θεμα ειναι εσυ αν γινεσαι καλυτερος με την καθε μερα που περναει. Οχι να βαζεις στοχο να φτασεις καποιον που κανει Χ χρονια προπονηση και εχει κανει Χ κυκλους,γιατι θα τον φτασεις δυσκολα ή μπορει και ποτε και μετα θα απογοητευτεις.

    Δεν ειναι αυτα τα σωματα που πρεπει να χουμε για προτυπο,τουλαχιστον οχι οσοι ειμαστε natural.
    Αλλο να τον θαυμαζεις,αλλο να τον εχεις προτυπο

    Εγω μπορει να θαυμαζω τον Lee Priest,δε θα γινω ομως ποτέ σαν αυτον

  14. #14
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει καποιος να λεει " δεν ειναι κακο καποιος να εχει χημικη υποστηριξη " .
    Ναι ολοι θαυμαζουμαι αυτα τα σωματα για να ειμαστε και στο σαιτ αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι δεν ειναι κακο να κανουμε χρηση αναβολικων. Και ναι εγω προσωπικα θαυμαζω περισοτερο καποιον που δεν κανει παρα καποιον που κανει χρηση. Γιατι ειναι 100 φορες ποιο δυσκολο καποιος να εεχει ενα πολυ ωραιο σωμαα χωρις αναβολικα απο καποιον που παιρνει. Και δεν μιλαω μονο για αγωνες το 90% που κανει χρηση το κανει για την παραλια.

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Παιδιά το τι θα επιλέξει ο καθένας για το σώμα του είναι δική του υπόθεση. Και όπως είπαν και πιο πάνω, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τους αγωνιστικούς με τους μέσους αθλούμενους.

    Ναι, το bbing με την "καθαρή" του έννοια είναι θέμα υπομονής, επιμονής, σωστού προγραμματισμού και στόχου. Και μην μένουμε μόνο στο εξωτερικό του κομμάτι της εμφάνισης αλλά ας πάμε λίγο και στο εσωτερικό γιατί για κάποιον που θέλει να δει και λίγο παραπέρα, είναι σαν όλα τα αθλήματα κάτι που μπορεί να σε διδάξει και 5 πράγματα ώστε να γίνεις καλύτερος άνθρωπος.

    Η χημική υποστήριξη στο αγωνιστικό κομμάτι δεν θεωρώ πως είναι κάτι παράλογο. Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και δε νομίζω πως πολλοί κατεβαίνουν για το χαβαλέ μην έχοντας κατά νου κάποια καλή θέση αν όχι την πρωτιά. Και πάλι το μέσο επίτευξης του στόχου είναι προσωπική επιλογή. Κακό εγώ θεωρώ το να κάνει χρήση κάποιος απλά και μόνο για μια παραλία. Γιατί τον παίρνει ο πόνος όταν πλησιάζει καλοκαίρι να βγει "φέτες" ενώ όλο το χειμώνα τρώει φέτες και κατεβάζει οτιδήποτε σε αλκοόλ.

    Το θέμα είναι ποιο: το αν κάνει χρήση κάποιος ή όχι, δεν σημαίνει ότι εμείς σαν τρίτοι δεν θα θαυμάσουμε το αποτέλεσμα. Οι εικόνες είναι έμπνευση για να γίνουμε και εμείς καλύτεροι. Όχι πρότυπα. Ο καθένας κοιτάει το πώς ξεκίνησε, πού βρίσκεται και πού έχει ακόμα να φτάσει. Στην τελική, αν θες να ασχοληθείς και να εντάξεις στη ζωή σου το bbing, μάθε να το κάνεις για σένα και για αυτό που σου προσφέρει.

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    12-10-09
    Posts
    648

    Default

    Οι πιθανότητες να είναι ο Seid φυσικός είναι λίγο μικρότερες από το να κερδίσω εγώ το Fields...

    Τα πρότυπά σου οφείλουν να είναι εδώ μέσα στο φόρουμ και όχι επαγγελματίες με δική τους ατζέντα.....

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει καποιος να λεει " δεν ειναι κακο καποιος να εχει χημικη υποστηριξη " .
    Ναι ολοι θαυμαζουμαι αυτα τα σωματα για να ειμαστε και στο σαιτ αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι δεν ειναι κακο να κανουμε χρηση αναβολικων.
    Ποιος το εγραψε αυτο; Εχω διαβασει ολα τα ποστ και κατι τετοια δεν το αντιλήφθηκα.
    κακο ξερεις τι ειναι; Να τσιμπάνε στα γυμναστηρια τον καθε πιτσιρικα και να του τα πασαρουν λες και ειναι καραμελες.
    Κακο ειναι η κακη και άσκοπη χρηση .Κακο ειναι η παραπληροφορηση.
    Σας αρεσει η οχι, οταν μιλαμε για πρωταθλητισμο ,υπαρχει χημικη υποστηριξη. Μιλαμε ομως για ατομα οπου εχουν ενα team απο πισω τους
    Μην απομονώνετε φράσεις και μη βγάζετε γενικότητες και λαθος συμπερασματα.

  18. #18
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Εγω θαυμαζω τον αυριανο μου εαυτο που θα ναι καλυτερος απ τον σημερινο,αλλα σημερα ειναι που θελω να του μοιασω οποτε θα τα δωσω ολα κι αυριο αρχιζει μια νεα μερα μ εναν καλυτερο αυριανο εαυτο μου για να φτασω.Ταυτα ειπον..
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  19. #19
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Από τη στιγμή που δεν υπάρχει έλεγχος, όπερ ο καθένας δοκιμάζει ότι cocktail θέλει, όλα είναι θεμιτά και νόμιμα. Όπως όμως προαναφέρθηκε, τα πρότυπα πλέον που έχουν δημιουργηθεί περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό. Ναι μεν θα δεις την κορμάρα και θα πεις γουαου αλλά όταν είσαι χρόνια στο χώρο ξέρεις πως αυτά τα στάνταρ δεν θα τα πιάσεις ποτέ και πρέπει να είναι δυνατός εσωτερικά για να καταφέρεις είτε να αντισταθείς στον πειρασμό να τα δοκιμάσεις και εσύ είτε να μην τα παρατήσεις τελείως (εφόσον έχεις βάλει σαν στόχο να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο)

    Για να μην μιλήσουμε βέβαια και για τα άτιμα τα γονίδια...

  20. #20
    New Member BlvtAvsNord's Avatar
    Join Date
    06-09-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    76

    Default

    Κακό είναι να κάνεις κακό στο σώμα σου μέσα από ένα άθλημα το οποίο υποτίθεται ότι σου δίνει την ευκαιρία να το κάνεις ωραίο, δυνατό και υγιές. Με τα αναβολικά και τη χρήση τους σίγουρα κάποιοι προκαλούν στον εαυτό τους μόνιμη ζημιά, αλλά στην τελική ο καθένας κάνει τις επιλογές του, όπως κι εμείς. Το αν τα σώματα τους είναι ωραία από άποψη αισθητικής αυτό είναι για μένα ένα υποκειμενικό θέμα και δε νομίζω να έχει αξία να το αναπτύξω τώρα. Πάντως υπάρχει πολύ μεγάλη προκατάληψη γύρω από θέματα συμπληρωμάτων/φαρμάκων. Δε μπορώ να ανέχομαι από άτομα που καπνίζουν και πίνουν τον κώλο τους (και πιστέψτε με όταν έπινα κι εγώ μέχρι πέρσι, έπινα ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ) να μου κάνουν μαθήματα ηθικής και υγιεινής για την πρωτεΐνη και τον υδατάνθρακα. Έτσι τα έφτιαξε η κοινωνία μας, κάποια "δηλητήρια" νομιμοποιούνται και κάποια θεωρούνται επιβλαβή.
    To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.

  21. #21
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ποιος το εγραψε αυτο; Εχω διαβασει ολα τα ποστ και κατι τετοια δεν το αντιλήφθηκα.
    κακο ξερεις τι ειναι; Να τσιμπάνε στα γυμναστηρια τον καθε πιτσιρικα και να του τα πασαρουν λες και ειναι καραμελες.
    Κακο ειναι η κακη και άσκοπη χρηση .Κακο ειναι η παραπληροφορηση.
    Σας αρεσει η οχι, οταν μιλαμε για πρωταθλητισμο ,υπαρχει χημικη υποστηριξη. Μιλαμε ομως για ατομα οπου εχουν ενα team απο πισω τους
    Μην απομονώνετε φράσεις και μη βγάζετε γενικότητες και λαθος συμπερασματα.
    Κακο ειναι γενικα καποιος να κανει χρηση Ειρηνη. Τωρα ναι ειναι ποιο κακο να τ παιρνεις χωρις γιατρους , χωρις γνωσεις κτλπ αλλα ειναι κακο. Αν ηταν καλο θα περναμε ολοι. Θαυμαζω απειρα ολους τους επαγγελματιες ββ και παρακολουθω κτλπ. Αλλα αν το σκεφτουμαι λογικα μονο καλο δεν ειναι , σε τιποτα δεν κανει καλο. Το να κανεις χρηση με ολοκληρο τιμ οπως λες και για πολυ μεγαλα χρηματικα επαθλα μπορω να το καταλαβω γιατι ειναι και δουλεια. Το να φορτωνεις τα οργανα σου ομως με ποσες βλακειες για να κατεβεις σε μια ελληνικη διοργανωση με 200 θεατες για 10 λεπτα στην σκινη το θεωρω εγκλημα.
    Καποιοι θα παρεξηγηθου και θα μου πουν οτι ειμαι λαθος αλλα δεν γινεται να μην μπορει καποιος να πει την αποψη του νιωθω οπως με το θεμα τον ομοφυλοφιλων , μην πεις κατι κατεθειαν εισαι ομοφοβικος. :P Φιλικα παντα δεν κρινω κανεναν ο καθενας κανει οτι θελει στο σωμα του. Αλλα κακα τα ψεματα ειναι μεγαλος ψυχολογικος εθισμος και πολυ κακο και ριψοκυνδινο για την υγεια. Αυτο που κανεις εσυ Ειρηνη ή πολλα παιδια που παρακολουθω τα ημερολογια τους αυτο ειναι Motivation και αξιοθαυμαστο.

  22. #22
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by BlvtAvsNord View Post
    Κακό είναι να κάνεις κακό στο σώμα σου μέσα από ένα άθλημα το οποίο υποτίθεται ότι σου δίνει την ευκαιρία να το κάνεις ωραίο, δυνατό και υγιές. Με τα αναβολικά και τη χρήση τους σίγουρα κάποιοι προκαλούν στον εαυτό τους μόνιμη ζημιά, αλλά στην τελική ο καθένας κάνει τις επιλογές του, όπως κι εμείς. Το αν τα σώματα τους είναι ωραία από άποψη αισθητικής αυτό είναι για μένα ένα υποκειμενικό θέμα και δε νομίζω να έχει αξία να το αναπτύξω τώρα. Πάντως υπάρχει πολύ μεγάλη προκατάληψη γύρω από θέματα συμπληρωμάτων/φαρμάκων. Δε μπορώ να ανέχομαι από άτομα που καπνίζουν και πίνουν τον κώλο τους (και πιστέψτε με όταν έπινα κι εγώ μέχρι πέρσι, έπινα ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ) να μου κάνουν μαθήματα ηθικής και υγιεινής για την πρωτεΐνη και τον υδατάνθρακα. Έτσι τα έφτιαξε η κοινωνία μας, κάποια "δηλητήρια" νομιμοποιούνται και κάποια θεωρούνται επιβλαβή.
    Καλα θα συμπληρωματα ποια μπαινουν στα superfoods δεν θεωρουντε βλαβερα και δεν ειναι. Σε αυτο που λες συμφωνω απολυτα αλλα μην παμε και στο αλλο ακρο το να πινεις 1 μπουκαλι στην καθισια ναι σε κανει απειρο κακο. Το να πιεις ενα ποτακι την εβδομαδα ή 1-2 ποτηρια κρασι δεν σου κανει καθολου κακο. ΤΟ να κανεις χρηση αναβολικων δεν σου κανει καθολου καλο. Τιποτα σε μεγαλη ποσοτητα δεν κανει καλο εννοειτε. Και 5 κιλα μοσχαρι την μερα να τρως κακο θα σου κανει ασχετα που ειναι καλη τροφη και 1 λιτρο ελαιολαδο αν τρως την μερα παλι κακο θα σου κανει. Εχει πραγματα που με καταχρηση σου κανουν κακο και αλλα που κ απο 1mg σου κανουν κακο.

  23. #23
    New Member BlvtAvsNord's Avatar
    Join Date
    06-09-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Κακο ειναι γενικα καποιος να κανει χρηση Ειρηνη. Τωρα ναι ειναι ποιο κακο να τ παιρνεις χωρις γιατρους , χωρις γνωσεις κτλπ αλλα ειναι κακο. Αν ηταν καλο θα περναμε ολοι. Θαυμαζω απειρα ολους τους επαγγελματιες ββ και παρακολουθω κτλπ. Αλλα αν το σκεφτουμαι λογικα μονο καλο δεν ειναι , σε τιποτα δεν κανει καλο. Το να κανεις χρηση με ολοκληρο τιμ οπως λες και για πολυ μεγαλα χρηματικα επαθλα μπορω να το καταλαβω γιατι ειναι και δουλεια. Το να φορτωνεις τα οργανα σου ομως με ποσες βλακειες για να κατεβεις σε μια ελληνικη διοργανωση με 200 θεατες για 10 λεπτα στην σκινη το θεωρω εγκλημα.
    Καποιοι θα παρεξηγηθου και θα μου πουν οτι ειμαι λαθος αλλα δεν γινεται να μην μπορει καποιος να πει την αποψη του νιωθω οπως με το θεμα τον ομοφυλοφιλων , μην πεις κατι κατεθειαν εισαι ομοφοβικος. :P Φιλικα παντα δεν κρινω κανεναν ο καθενας κανει οτι θελει στο σωμα του. Αλλα κακα τα ψεματα ειναι μεγαλος ψυχολογικος εθισμος και πολυ κακο και ριψοκυνδινο για την υγεια. Αυτο που κανεις εσυ Ειρηνη ή πολλα παιδια που παρακολουθω τα ημερολογια τους αυτο ειναι Motivation και αξιοθαυμαστο.
    Whatever it takes, god damn it! Εδώ αν ψάξεις στο youtube θα βρεις βίντεο με τύπους να βαράνε ενέσεις, να δίνουν συμβουλές για δοσολογίες και αν δεις τα σώματα τους είναι σαν φούσκες. Κάτι τέτοιο δίνουν κακή φήμη στο άθλημα. νομίζοντας στο τέλος όλοι ότι "κάτι πρέπει να παίρνουν" επειδή έχουν δικέφαλο ή τρικέφαλο μεγαλύτερο από τον μέσο αγύμναστο τεμπέλη.
    To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.

  24. #24
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Δηλαδή φιλε αν εγώ αύριο μου έρθει και πάρω, αυτομάτως ακυρώνονται ότι έχω κάνει και δεν είμαι motivation και δεν είμαι αξιοθαύμαστη; Δηλαδη οποιος παιρνει νομιζεις δεν φτυνει τα δοντια του, δεν πασχιζει; Παιδια γινεστε αδικοι!!

    Δήλαδή ο κάθε νάτουραλ είναι σουπερ ήρωας και ο κάθε "φαρμακωμένος" ειναι αυτός που κάνει ζαβολιά και πινει το μαγικό ζωμό;

    Κακό είναι οτι μαλακία βγαίνει σε συμπλήρωμα και τρέχουν όλοι να το πάρουν μη ξέροντας τι έχει μέσα..
    Αλλά μονο κ μόνο που δεν ειναι "αναβολικό" αυτομάτως το κάνει καλό συμπλήρωμα. Και μετά από λίγο βλέπουμε να τα αποσύρουν το ένα μετά το άλλο.

    Μάθετε να έχετε ανοιχτά μυαλά και να μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι.
    Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του. Το τι ειναι κακο και καλο για την υγεια το ξέρουμε. Ούτε εμενα μ'αρεσει αλλά σέβομαι και βλεπω τα πραγματα απο ολες τις οπτικες γωνιες.

  25. #25
    New Member BlvtAvsNord's Avatar
    Join Date
    06-09-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δηλαδή φιλε αν εγώ αύριο μου έρθει και πάρω, αυτομάτως ακυρώνονται ότι έχω κάνει και δεν είμαι motivation και δεν είμαι αξιοθαύμαστη; Δηλαδη οποιος παιρνει νομιζεις δεν φτυνει τα δοντια του, δεν πασχιζει; Παιδια γινεστε αδικοι!!

    Δήλαδή ο κάθε νάτουραλ είναι σουπερ ήρωας και ο κάθε "φαρμακωμένος" ειναι αυτός που κάνει ζαβολιά και πινει το μαγικό ζωμό;

    Κακό είναι οτι μαλακία βγαίνει σε συμπλήρωμα και τρέχουν όλοι να το πάρουν μη ξέροντας τι έχει μέσα..
    Αλλά μονο κ μόνο που δεν ειναι "αναβολικό" αυτομάτως το κάνει καλό συμπλήρωμα. Και μετά από λίγο βλέπουμε να τα αποσύρουν το ένα μετά το άλλο.

    Μάθετε να έχετε ανοιχτά μυαλά και να μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι.
    Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του. Το τι ειναι κακο και καλο για την υγεια το ξέρουμε. Ούτε εμενα μ'αρεσει αλλά σέβομαι και βλεπω τα πραγματα απο ολες τις οπτικες γωνιες.
    Όχι, κανείς δεν είπε ότι ακυρώνονται οι προσπάθειες σου και σίγουρα ο δρόμος της προπόνησης με αναβολικά απαιτεί σκληρή προσπάθεια, όπως και να 'χει. Αλλά αυτό που "πουλάει" προς τα έξω δεν είναι η προσωπική σου προσπάθεια στο γυμναστήριο με τη βοήθεια φαρμάκου, αλλά το φάρμακο ως απαραίτητο συστατικό της γρήγορης επιτυχίας.
    To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Αν νομιζεις πως οποιος παιρνει φαρμακο εχει επιτυχια, γελιεσαι.. Εχω παρει ψηλοτερη θεση απο αθλητρια που ειχε χημικη υποστηριξη. Αυτο φιλε μου δεν λεει τιποτα..
    Το παν για μενα ειναι το γονιδιο.
    Τελος παντων,το θεμα το χουμε συζητησει χιλιες φορες. Οσοι εχουν τη λογικη καταλαβαινουν πως δεν υπαρχει ασπρο και μαυρο.

  27. #27
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δηλαδή φιλε αν εγώ αύριο μου έρθει και πάρω, αυτομάτως ακυρώνονται ότι έχω κάνει και δεν είμαι motivation και δεν είμαι αξιοθαύμαστη; Δηλαδη οποιος παιρνει νομιζεις δεν φτυνει τα δοντια του, δεν πασχιζει; Παιδια γινεστε αδικοι!!

    Δήλαδή ο κάθε νάτουραλ είναι σουπερ ήρωας και ο κάθε "φαρμακωμένος" ειναι αυτός που κάνει ζαβολιά και πινει το μαγικό ζωμό;

    Κακό είναι οτι μαλακία βγαίνει σε συμπλήρωμα και τρέχουν όλοι να το πάρουν μη ξέροντας τι έχει μέσα..
    Αλλά μονο κ μόνο που δεν ειναι "αναβολικό" αυτομάτως το κάνει καλό συμπλήρωμα. Και μετά από λίγο βλέπουμε να τα αποσύρουν το ένα μετά το άλλο.

    Μάθετε να έχετε ανοιχτά μυαλά και να μην τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι.
    Ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του. Το τι ειναι κακο και καλο για την υγεια το ξέρουμε. Ούτε εμενα μ'αρεσει αλλά σέβομαι και βλεπω τα πραγματα απο ολες τις οπτικες γωνιες.
    ποιος τα ειπε ολα αυτα? Εγω ειπα οτιτι κανει κακο στην υγεια και δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να το π παρεις εαν εχεις σκοπο να αναιβειις 10 λεπτα σε μια σκινη με 200 ατομα απο κατω. Τι θα σου πρροσφερει το ρισκο των φαρμακων? ή μηπωωςς δεν υπαρχει ρισκο?μονο ικανοποιηση που θα δεις τον εαυτο σου ετσι. Αν αυτο ειναι λογικο κινιτρο να φαρμακοθουμε για την ικανοιπηση του καθρεετυτη ή της σκινης τοτε ναι ειμαι στενομυυαλος.

    Αν ηταν ετσι δεν θα ηταν απαγορευμενα και 100% βλαβερα για την υγεια. Κ ειπα πιο πανω την γνωμη μου για βλαβερα πραγματα που υπαρχουν αλλα πειραζουν μονο αν τα κανουμε καταχρηση οχι απο το 1mg.
    Last edited by Dexter.; 10-09-16 at 16:21.

  28. #28
    New Member BlvtAvsNord's Avatar
    Join Date
    06-09-16
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αν νομιζεις πως οποιος παιρνει φαρμακο εχει επιτυχια, γελιεσαι.. Εχω παρει ψηλοτερη θεση απο αθλητρια που ειχε χημικη υποστηριξη. Αυτο φιλε μου δεν λεει τιποτα..
    Το παν για μενα ειναι το γονιδιο.
    Τελος παντων,το θεμα το χουμε συζητησει χιλιες φορες. Οσοι εχουν τη λογικη καταλαβαινουν πως δεν υπαρχει ασπρο και μαυρο.
    Δεν αμφισβητώ την επιτυχία σου, αλλά και συ δεν μπορείς να αμφισβητήσεις το ότι όταν μιλάμε για επαγγελματισμό στο άθλημα αυτός που θα ακολουθήσει τον "καθαρό" δρόμο θα φάει τα μούτρα του σε σχέση με αυτόν που παίρνει αναβολικά. Απλά δε θα φτάσει στο ίδιο επίπεδο. Εξάλλου πουθενά δεν έκανα συνώνυμο της επιτυχίας το φάρμακο, απλώς κατέδειξα την κοινή γνώμη που έχουν όλοι όσοι δεν έχουν επαφή με το άθλημα: ότι το φάρμακο θα σε οδηγήσει στην γρήγορη επιτυχία χωρίς κόπο. Ελπίζω να έγινε κατανοητό το πνεύμα μου.
    To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.

  29. #29
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αν νομιζεις πως οποιος παιρνει φαρμακο εχει επιτυχια, γελιεσαι.. Εχω παρει ψηλοτερη θεση απο αθλητρια που ειχε χημικη υποστηριξη. Αυτο φιλε μου δεν λεει τιποτα..
    Το παν για μενα ειναι το γονιδιο.
    Τελος παντων,το θεμα το χουμε συζητησει χιλιες φορες. Οσοι εχουν τη λογικη καταλαβαινουν πως δεν υπαρχει ασπρο και μαυρο.
    γιατι ποιος ειπε οτι οπιος παιρνει φαρμακο εχει επιτυχια ? Εσυ αν εκανες ολα οσα εκανες εχεις τα γονιδια που εχεις αλλα επερνες και φαρμακο δεν θα ησουν καλυτερη? Αν η ταδε κοπελα που επερνε δεν επερνε δεν θα ειχες μεγαλυτερη διαφορα μαζι της? Δεν υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο Ειρηνη.

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    ποιος τα ειπε ολα αυτα? Εγω ειπα οτιτι κανει κακο στην υγεια και δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να το π παρεις εαν εχεις σκοπο να αναιβειις 10 λεπτα σε μια σκινη με 200 ατομα απο κατω. Τι θα σου πρροσφερει το ρισκο των φαρμακων? ή μηπωωςς δεν υπαρχει ρισκο?μονο ικανοποιηση που θα δεις τον εαυτο σου ετσι. Αν αυτο ειναι λογικο κινιτρο να φαρμακοθουμε για την ικανοιπηση του καθρεετυτη ή της σκινης τοτε ναι ειμαι στενομυυαλος.

    Αν ηταν ετσι δεν θα ηταν απαγορευμενα και 100% βλαβερα για την υγεια. Κ ειπα πιο πανω την γνωμη μου για βλαβερα πραγματα που υπαρχουν αλλα πειραζουν μονο αν τα κανουμε καταχρηση οχι απο το 1mg.
    Το ίδιο πράγμα λέμε στην ουσία. Απλως εσύ το βλέπεις μαύρο ή άσπρο.
    Αν ομως αυτος που λες οτι το κανει για 10 λεπτα για ενα τοπικο αγωνα, δεν ξερεις τι σχεδια εχει στο μυαλο του. Αν εχει στοχο να ανεβει πιο ψηλα.
    Γι αυτο σου λεω, μην κρινεις και δεν ειναι ολα μαυρα/ασπρα.



    @ΒlvtAvsNord συμφωνώ, για καποιον που ειναι απ εξω τα βλεπει διαφορετικά.

    Το τελευταιο που εχω να πω ειναι πως υπαρχουν πολλα πραγματα που βλαπτουν πολυ περισσοτερο απο τα φαρμακα. Το μεγαλυτερο ειναι η ημιμάθεια.

    Παω να φαω τον μπακαλιαρο μου


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jeff Anderson's "Homemade Supplement Secrets"
    By at in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-09, 16:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •