Γεια χαρά σε όλους, πρώτο τόπικ μου εδώ.

Τελευταίο καιρό, αφού ξεπέρασα κάποιους μακροχρόνιους τραυματισμούς, άρχισα πάλι την προσπάθειά μου να βάλω λίγους μύες στο μικρό μου κορμάκι :)

Μέχρι στιγμής πάει καλά, είχα καιρό να ασχοληθώ σοβαρά και ο οργανισμός μου αντέδρασε γρήγορα. Μέσα σε πάνω-κάτω ένα μήνα έγινε ήδη αυτό το αρχικό "μπαμ" και τα πάντα φούσκωσαν λίγο και η απόδοση ανέβηκε πολύ απότομα. Πλέον άρχισε μια πιο αργή πρόοδος, και θα ήθελα συμβουλή στο πως θα προχωρήσω:

Βοηθάει το να βάλω λίπος ενώ προσπαθώ να αυξήσω μυική μάζα; Κερδίζω χρόνο σε σχέση με το να διατηρώ το πάχος μου; Τελευταία εβδομάδα έφαγα λίγο πιο "καλά" (κυρίως παραπάνω λίπος και υδατάνθρακες) και παρατήρησα ΜΕΓΑΛΗ διαφορά στην απόδοση μου και στην ενέργεια που είχα. Το αρνητικό είναι οτι ήδη μέσα σε αυτό το μικρό διάστημα είδα τους κοιλιακούς να "κρύβονται" κάτω απο ένα πέπλο λίπους :) Όντας πρώην υπέρβαρος και έχοντας κάνει μεγάλη προσπάθεια για να τα χάσω όλα, με αγχώνει αυτή η τάση του οργανισμού μου να βάλει λίπος τόσο εύκολα... Οπότε τι κάνω; Πάω 100% και μετά απο μήνες πάω αδυνάτισμα; Ή το παίρνω πιο χαλαρά και όσο καιρό πάρει; Ποια είναι η χρησή τομή;