Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ωωωωω τι λες τωρα... Περαστικα!!!
    Θα κάνεις επακριβώς οτι σου λέει ο γιατρος. Πάνω απ ολα η υγεία και θα επανέλθεις δριμύτερος.

  2. #32
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    ευχαριστω πολυ kardoula. η χειροτερη εμπειρια της ζωης μου μακραν!!!!!! συγουρα θα κανω οτι μου πει ο γιατρος απλα τωρα ψαχνω τη λιγοτερη κακη επιλογη.. ας πουμε το πρωι μου ειπε φρυγανιες με γιαουρτι.. καλυτερα δεν θα ηταν ενα τοστακι με ασπρο ψωμι και κοτοπουλο? μακαρονια στο μεσημεριανο? ποσοτητα? καλη επηλογη η απλη πατατα ? βραστη η ψητη? μου ειπε και μελι στο πρωινο καλυτερα να παρω καμμια μαρμελαδα χωρις ζαχαρη? ολες αυτες οι ερωτησεις στροφιλιζουν στο μυαλο μου... με το θεμα το υδατανθρακα για ενα μηνα θα εχω προβλημα!!!

  3. #33
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    20170527_105221-1.jpg20170507_100835-1.jpg new pictures... βεβαια στα 62 κιλα... :( με 183 υψος το βρισκω πολυ λιγο.. ολοι μου λενε ριξτω στη σαβουρα αλλα γουσταρω απιστευτα να τρωω ποιοτικο φαγητο. σημερα ειχα μοσχαρι με μαυρο ριζυ και μπροκολο... σα να εφαγα 10 σουβλακια ενοιωθα. βεβαια ολοι μου λενε οτι ετσι δεν θα παρω γραμμαριο... το θεμα ειναι οτι νοιωθω σε τρομερη φυσικη κατασταση αλλα εχω ριξει πολυ τα βαροι μου στο γυμναστηριο.. ελεγα να εφτανα τα 70 καλα κιλα για να ειχα ενα συνδοιασμο και τον δυο αν γινεται βεβαιος!

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aνέβασε φαγητό από καθαρές τροφές! Εισαι πάρα παρα πολύ χαμηλά σε βάρος και μυς!!! Σωστη διατροφή δεν ειναι μονο μοσχάρι με ρυζι και μπρόκολο. Ανέβασε τα καλά λιπαρά, βάζε σμουθις με πρωτεινη, γιαουρτι, γαλα, φυστικοβουτυρο, φρουτα - θα σε βοηθησουν να ανεβασεις θερμιδες. Βαλε και κανα μακαρονι, μην εισαι μονο ρυζι πατατα. Και οχι αεροβια, λιγο ισα ισα για καλη φυσική κατάσταση. Βάρη και φαγητό θες.

  5. #35
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Τι παει να πει δε θα βαλεις γραμμαριο ριξτω στημ σαβουρα....εφοσον τρως υπερθερμιδικα θα βαλεις μην ακους οτι νανε...

  6. #36
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    κανω κανα εικοσαλεπτο αεροβιο 4 φορες την εβδομαδα. το θεωρεις πολυ karoyla? μου λενε τρωγε και λιγο "ψιλοβρομικα" για να παρεις. πρεπει να φας πολυ κοτοπουλο και ψαρι για να παρεις!!!

  7. #37
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Νταξει μπορεις να συμπληρωσεις 1κ.σ ελαιολαδοκη και 1 κ.σ φυστικοβουτυρο σε κανα 2 γευματα και μαζευεις ποιο ποιοτικες θερμιδες...υπαρχει και η ταχινι που εχει επισης πολυ καλες θερμιδες...και το μοσχαρι στα 100γρ καμια 250 300 θερμιδες εχει νομιζω δεν ειναι λιγες...! Εχει τροπους να φας ποιοτικες θερμιδες δεν ειναι λυση η σαβουρα :P
    Επισης οσο για το αεροβιο αν και δεν εχω τις γνωσεις της καρδουλας προφανως ,μπορεις να το προσαρμωσεις αναλογα τους στοχους...τωρα που θες να βαλεις κιλα μειωσε το λιγο και ανεβασε 200 θερμιδες τν μερα να δεις πως παει :)

  8. #38
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    και τις μερες που δεν εχω προπονηση τρωω το ιδιο? τα βραδια αν δεν εχω προπονηση δεν τρωω καθολου υδατανθρακα. μονο σαλατα πρωτεινη

  9. #39
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Αδερφε 62 κιλα εγω στην θεση σου θα κρατουσα μια σταθερη υπερθερμιδικη διατροφη ανεξαρτήτως αν εχω προπονηση η οχι...ανεβασε π.χ οπως ειπα και ποιο πριν 200 θερμιδες τν μερα, δες το πως παει και μετα προσασρμοσε τις θερμιδςς σου αναλογα τον στοχο....εχεις 1,80 υψος θες αρκετα κιλακια μη σε απασχολει τοσο ο υδατανθρακας το βραδυ εφοσον εισαι οκ στις θερμιδες.

  10. #40
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    μου ειχε βγαλει διατροφολογος θερμιδες συντηρησης 3000. νομιζω οτι τις φτανεις ευκολα με καλο φαι. αλλα η αληθεια ειναι οτι τις περισσοτερες φορες μεσα στη μερα τρωω με το ζορη. μονο το πρωι πειναω

  11. #41
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    ισως να ειμαι υπερβολικος και στη προπονηση και καιω περισσοτερο απο οτι πρεπει.. βαλε κανα μισαωρο αεροβιο και κανα 50αλεπρο βαρη με συνδιασμο με την αυστηρη διατροφη που κανω μου το γυρισε σε "καψιμο"

  12. #42
    New Member
    Join Date
    03-11-15
    Posts
    25

    Default

    σε κατι τελευταιες εξετασεις που εκανα μου βγηκε ουρια 84.αρκετα ψηλα. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο την πολλη πρωτεινη που τρωω. τη να κανω? να την μοιωσω? να την βγαλω απο καποια γευματα? να μοιωσω το κρεας και να το αντικαταστησω με γαλακτοκομια η αυγα?


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα Αύξησης Μυϊκού Όγκου
    By apo 660 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 16
    Last Post: 04-07-16, 01:55
  2. Διατροφη Αυξησης Μυικου Ογκου
    By machinegunfunk in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-15, 16:31
  3. Replies: 5
    Last Post: 27-03-15, 09:38
  4. Replies: 2
    Last Post: 22-12-14, 19:03
  5. Διατροφή Αύξησης Όγκου
    By kolonias245 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-14, 15:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •