Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 79

Threaded View

  1. #22
    New Member
    Join Date
    10-05-16
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by prits View Post
    Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση, αλλα μην με παρετε με τις ντοματες
    Να πω πως τον τελευταιο 1,5 χρονο που ασχολουμε με τα βαρη δεν επαιρνα ποτε καποιο συμπληρωμα διατροφης, περαν του τελευταιο 3μηνου που παιρνω 1 scoop whey μεταπροπονητικα(on gold stantard) και μαζι αρχισα να βαζω και 4-5gr μονουδρεκης κρεατινης στο σεικερ μαζι με την πρωτεινη.
    Ειναι δυνατον καποιο απο τα 2 αυτα συμπληρωματα(η και τα 2) να επειρεασει αρνητικα την σεξουαλικη λιμπιντο, γιατι το τελευταιο διαστημα παρατηρω αρκετα μειωμενη διαθεση σε αυτο το θεμα.
    Να πω εδω πως τον τελευταιο χρονο που αθλουμαι, η λιμπιντο μου ηταν στα καλυτερα της(ισως αυξηση τεστοστερονης λογο προπονησης με αντιστασεις? δεν ξερω)

    Για να μην παραξηγηθω, δεν ειμαι ουτε υποχοντριος, ουτε καχυποπτος με τα συμπληρωματα, δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να τα αγορασω και ολας αν φοβομουνα κατι.
    Απλα, επειδη παρατηρησα μειωμενη σεξουαλικη διαθεση το τελευταιο διαστημα, χωρις να εχει αλλαξει κατι ιδιαιτερα ουτε προπονητικα ουτε διατροφικα, αρχισα να σκεφτομαι λοιπον τι εχει αλλαξει τους τελευταιους 2-3 μηνες και το μονο που ειχε αλλαξει ηταν η χρηση των 2 αυτων συγκεκριμενων συμπληρωματων.
    Στην αρχη σκεφτηκα οτι αποκλειεται, αλλα μετα που googlara αρχικα για πλακα "whey protein and sex drive" και "creatine and sex drive" προς μεγαλη μου εκπληξη ηδη οτι υπαρχουν καποιες σχετικες αναφορες στο διαδυκτιο απο καποια ατομα.
    Και ρωτω τωρα εγω ο ασχετος, ειναι δυνατον κατι τετοιο?Μπας και καποιο συστατικο που περιεχουνε αυτα τα συμπληρωματα υπαρχει περιπτωση να επειρεαζει αρνητικα την libido τους?
    Μεχρι και το να σταματησω για λιγο διαστημα την whey σκεφτομαι να δω αν θα υπαρξει αλλαγη.
    Τελικα σταματωντας την κρεατινη κανενα 15 ημερο μετα νιωθω παλι την λιμπιντο σε φυσιολογικα επιπεδα
    Δεν ξερω αν ετυχε η αν υπαρχει περιπτωση η κρεατινη να παιξει καποιο ρολο στην λιμπιντο ενος ανθρωπου, το σημαντικο για μενα παντως ειναι οτι επανηλθα και νιωθω οκ!
    Συνεχιζω την whey και τα bcaa μου κανονικα, το αστειο ειναι οτι καποια στιγμη μελλοντικα θελω να χρησιμοποιησω κρεατινη αλλα μου μεινε ψυχολογικο τωρα και το σκεφτομαι
    Last edited by prits; 09-12-17 at 17:13.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρώτη Φορά Στο Γυμναστήριο
    By kostass1997 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 19-06-14, 20:36
  2. Πρώτη φορά στο gym - ευτράπελα
    By GRF in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-05-05, 02:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •