Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 105 of 105

Thread: Κος log

  1. #91
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Παναγιώτη αν έπρεπε να διακόπτεις την κρεατίνη θα έπρεπε αντίστοιχα να μειώνεις/διακόπτεις και τη δίαιτα υψηλή σε πρωτείνη γιατί η επίδραση στο σώμα είναι πανομοιότυπη. Δεν το κάνεις όμως αυτό, σωστά;

    Δε διαφέρει πουθενά η επίδραση της κρεατίνης στο σώμα απο την γενικότερη επίδραση μιας δίαιτας υψηλής σε πρωτείνη. Ίσα ίσα, η δίαιτα υψηλή σε πρωτείνη κάνει τα νεφρά σου να φιλτράρουν περισσότερο απ'ότι η χρήση κρεατίνης αυτή καθ'αυτή (κάτι που φυσικά δεν είναι κακό, είναι μια προσαρμογή των νεφρών απόλυτα φυσιολογική).

    Δεν υπάρχει καμία ένδειξη ότι η δίαιτα υψηλή σε πρωτείνη προκαλεί κανένα πρόβλημα, μόνο κάτι απαρχαιωμένες του 1950. Ίσα ίσα ξέρουμε τα οφέλη απο δίαιτες υψηλές σε πρωτείνη, ποστάρει ο Κώστας συστηματικά έρευντες πάνω σ'αυτό.
    Πράγματι Αχιλλέα, αυτό ισχύει και για την δίαιτα υψηλή σε πρωτεΐνη. Και βέβαια το κάνω, να μειώνω δηλαδή ανά καιρούς την πρόσληψη,και έχεις δίκιο, το παρελειψα.

    Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  2. #92
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Ρε παιδια αυτο το deload πουλετε συνεχεια τι ειναι?
    Λεω να μη ρωτησω και γελανε,αλλα πλεον εφτασε ο κομπος στο χτενι :P
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  3. #93
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Πράγματι Αχιλλέα, αυτό ισχύει και για την δίαιτα υψηλή σε πρωτεΐνη. Και βέβαια το κάνω, να μειώνω δηλαδή ανά καιρούς την πρόσληψη,και έχεις δίκιο, το παρελειψα.

    Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεκτό φίλε. Αν μη τι άλλο υπάρχει και ένα οικονομικό όφελος να κόβεις κρεατίνη off season που δε τη χρειάζεσαι.

    edit: bebeto όταν κατεβάζεις σε ένταση και/ή όγκο την προπόνηση για ένα διάστημα για να ξεκουραστεί το σώμα.
    Last edited by Achillezzz; 11-11-16 at 16:32.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #94
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Μετα απο ολα οσα μου ειπατε και σας ευχαριστω ολους. Σχηματισα το νεο μου πλανο το οποιο και θα σας αναπτυξω να μ.πειτε.
    Σημερα ζυγιζω 86.800 κιλα με 14.5%λιπος. Στοχος ειναι αυξηση μυικοτητας πιστευω κοντα στα 95 κιλα σε τετοια ποσοστα λιπους που ειμαι τωρα ειναι αρκετα κοντα σ αυτο που ζηταω.

    Διατροφη: 2800θερμιδες με 40-30-30 Υ-Π-Λ 280γρ-210γρ-93γρ.

    Προπονηση: 3 βαρη 1. Στηθος-Πλατη 2. Ποδια κοιλια 3. Ωμους χερια

    Αεροβιο: 1 απογευματινο hiit σε μορφη tabata με μυικα ερεθισματα, 1 χαλαρο 45' σε οφφ μερα, 1/βδομαδα ποδοσφαιρο 6χ6 μετα απο βαρη προηγειται το ροφημσ και μετα τ μπαλα το στερεο γευμα.

    Συμπληρωματα: Ω3, πολυβιταμινη(προτεινετε μου μια παρακαλω). Pre 3γρ βαλανινη, 5γρ κιτρουλινη,5γρ καρνιτινη+καφες
    Post: 30γρ whey+5γρ κρεατινη.

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #95
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Βλεπωντας πως βαζω κιλα ανεβαζω σιγα σιγα τον υδατανθρακα

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #96
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    εφοσον ανεβαινεις νορμαλ οχι
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  7. #97
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Εννοω βλεπωντας κ κανοντας. Φοβαμαι μν βαλω λιπος θα τ ελεγχω μηνιαια βεβαια γτ δν ειμαι γ να ξαναγινομαι οπως πριν...γ αυτο παω τοσο συντηρητικα φοβαμαι πολυ μν ανεβει παλι τ λιπος.

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #98
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Θα σου πω εναν τροπο για να μην αγχωνεσαι χωρις λογο, και να κανεις αλλαγες εγκαιρα.

    Με αυτες τις θερμιδες που τρως, ξεκινα να ζυγιζεσαι καθε μερα το πρωι μετα την τουαλετα και πριν φας, και γραψε το νουμερο.Καν'το για την 1η και την 2η εβδομαδα (7+7 μερες δηλαδη).Στο τελος της 2ης, παρε το μεσο ορο της 1ης και της 2ης, και δες αν υπαρχει διαφορα και ποση ειναι.Ας πουμε οτι εχεις βαλει 300γραμμαρια σε 2 βδομαδες.Αν εσυ ειχες στοχο να βαζεις λιγοτερο, ριξε τις θερμιδες σου κατα 50-100, και κανε παλι το ιδιο.Ετσι βρισκεις χοντρικα τις θερμιδες συντηρησης σου για τη φαση που βρισκεσαι και τη δραστηριοτητα που εχεις εκεινη την περιοδο.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  9. #99
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Εγω σκεφτομουν μηνιαιες μετρησεις με ιδια λιπομετρηση οπως κανω κ τωρα dexa. Καθως πχ μπορει ενα cheat meal τ μια βδομαδα να επηρεασει τις επομενες μερες αν κ προσπαθω να μν ξεφευγω και να καλυπτω αν υπερβαλω μειωνοντας τις αλλες μερες. Απλα ρωταω αν σαν πλανο ακουγεται ορθο ή οχι

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #100
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by JeykO View Post
    Εγω σκεφτομουν μηνιαιες μετρησεις με ιδια λιπομετρηση οπως κανω κ τωρα dexa. Καθως πχ μπορει ενα cheat meal τ μια βδομαδα να επηρεασει τις επομενες μερες αν κ προσπαθω να μν ξεφευγω και να καλυπτω αν υπερβαλω μειωνοντας τις αλλες μερες. Απλα ρωταω αν σαν πλανο ακουγεται ορθο ή οχι

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ρε φιλε μας δουλευεις; Εσυ δεν γραφεις παραπανω οτι φοβασαι να αυξησεις τον υδ/κα μηπως και λιπωσεις; Δηλαδη αν κρατησεις τον υδ/κα οπως τον εχεις, και σαβουρωσεις μια φορα την εβδομαδα σε ενα γευμα 300-400γρ υδατανθρακες, δεν θα λιπωσεις;

    Διαλεξε τι θες παραπανω.Αν θελεις να ξελιπωσεις, κρατα ελειμμα, και ΜΗΝ ΦΑΣ σαβουρα μεχρι να καταλαβεις τι γινεται με το σωμα σου.Αν θελεις να βαλεις σταθερα βαρος, αυξησε υδ/κα, και μην κανεις ελευθερα.Θα εισαι ηδη σε πλεονασμα, τι να τα κανεις.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  11. #101
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Δλδ με 1 γευμα τ βδομαδα θα καταφερω να λιπωσω; Εαν ολη η βδομαδα ειναι μεσα στα ορια που θελω..

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #102
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Αν ολες οι μερες ειναι στα ορια σου, οχι.Αν τα ελευθερα γευματα ειναι σε στυλ "5000 calorie challenge", ναι.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  13. #103
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Καμια σχεση. Δν τρωω ουτε τηγανιτα ουτε μαγιονεζες ουτε τπτ τετοιο στα cheat. Συνηθως ειναι ενα γευμα εστιατοριου ή καποιο μπεργκερ χωρις πατατες και ενα γλυκο πχ κρεπα. Μια φορα τ βδομαδα τρωω ζαχαρη σε αυτο το γευμα. Επισης στις 2800 ειμαι κατω κ απο συντηρηση ελαχιστα

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #104
    Banned
    Join Date
    20-07-15
    Posts
    160

    Default

    Λοιπον πως σας φαινεται :
    Πρωινο: 6 ασπραδια 1 κροπος 40γρ βρωμη σαν κρεπα 1 κουταλια μελι γλυκου και κανελα

    Γευμα2: 150γρ καστανο ρυζι ή 1 πιτα ολικης ή καποιας αργας μορφης υδατ σε παρομοια μακρο ( 40-45γρ υδατ )+ 150γρ τονο ή 130γρ κοτοπουλο στηθος + σαλατα + 5γρ λαδι

    Μεσημεριανο: 150γρ ρυζι κτλ( οτι ισχυει πριν) + 150γρ κοτοπουλο στηθος ή γαλοπουλα + σαλατα + 5γρ λαδι

    Προπονητικο: 45-30' πριν 5γρ κιτρουλινη+3γρ β-αλανινη+20γρ whey+ 20γρ μαυρη σοκολατα

    Μεταπροπονητικο: 30γρ whey + 5γρ κρεατινη +1 μπανανα

    45λεπτα μετα: 150γρ ρυζι κτλ+150γρ μοσχαρι ή 150γρ στηθος κοτοπουλο με 10γρ λαδι+σαλατα

    Πριν υπνο: 150γρ γιαουρτι 2%+20γρ ξηρους καρπους.

    Στις οφφ μερες παραλειπω το μεταπροπονητικο. Οπου 150γρ ρυζι μπορει να ειναι πατατα.οσπρια.φαβα.μακαρονια ολικης.πιτα ολικης με αντοστοιχο υδατανθρακα.



    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #105
    Banned
    Join Date
    15-11-16
    Posts
    9

    Default

    .

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •