Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Default Cla Tonalin της Solgar - Είναι Αποτελεσματικό;

    Καλησπέρα σας.

    Θέλω να σας ρωτήσω... σκέφτομαι να αρχίσω CLA και έχω βρεί το TONALIN CLA της SOLGAR που είναι 100% βιολογικό καρθαμέλαιο.
    Ξέρετε αν φέρνει αποτέλεσμα;
    Μήπως έχει κάποια παρενέργεια πχ ζάλη, αδυναμία, δυσκοιλιότητα, εξανθήματα κτλ
    το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς;

    Σας ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσεις σας.

  2. #2
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41050

    Διαβασε εδώ να πάρεις πληροφορίες τι είναι και τι να περιμένεις.


    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  3. #3
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Δεν έχει παρενέργειες. Δεν είναι φάρμακο. Λαδάκι είναι, καλό λιπαρό.
    Όσο για τη Solgar, είναι ποιοτική εταιρεία αλλά ακριβή. Ειδικά αν το αγοράσεις από εδώ από Ελλάδα
    δυστυχώς θα το πληρώσεις πολύ πιο ακριβά. Εξωτερικό οι τιμές της Solgar είναι πιο ανθρώπινες.

  4. #4

    Default

    Η τιμή του Tonalin στα καταστήματα είναι 40ε το μπουκαλάκι, όντως υψηλή τιμή... όμως μέσω ίντερνετ το βρίσκω από 25-29ε με τα μεταφορικά, οπότε
    συμφέρει. Σκέφτομαι να το δοκιμάσω...

  5. #5
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Δυο συμβουλες αν θελεις
    1)τα παιδια καλα σου λενε παραπάνω, μην το αγοράσεις απο Ελλάδα..... 18 euro εχει απο iherb....
    2)το cla ως συμπλήρωμα απ' οσο γνωρίζω και το εχω χρησιμοποιήσει δεν το καταλαβαίνεις ... το forum εχει αρκετη πληροφορηση και αποψεις παντως στο συγκεκριμένο θέμα οποτε το βλέπεις και εσυ

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aν δεν εισαι μονοψήφιο ποσοστό λίπους, αν δεν έχεις κανει αυστηρή δίαιτα, τότε το tonalin δεν θα σου κάνει κάτι. Είναι το κερασάκι στην τούρτα.
    Βοηθάει αλλά με προυποθέσεις και όχι στο βαθμό που το μαρκετινγκ μας έχει ποτίσει τον εγκέφαλο.

  7. #7

    Default

    το αγόρασα τελικά, μήπως μπορείτε να μου πείτε, πόση είναι η ημερήσια συνιστώμενη δόση?
    Κάθε κάψουλα έχει 1350mg.. δύο την ημέρα είναι καλά;
    ευχαριστώ

    υγ: οι αγορές από εξωτερικό γίνονται μόνο με τραπεζικό έμβασμα και είναι 12ε η προμήθεια της τράπεζας, οπότε δεν συμφέρει
    αν αρθούν κάποια στιγμή τα capital controls και αρχίσουν να ισχύουν οι paypal ξανά τότε οκ θα αγοράζω απ'έξω
    (κάποιες paypal ισχύουν αλλά νομίζω με την προϋποθεση ότι η τράπεζα έχει έδρα στο εξωτερικό κτλ)

  8. #8
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Να υποθεσω οτι διαβασες οσα εχουν γραφτει , εχεις μονοψηφιο αριθμο λιπους, αυστηρη διατροφη και προπονηση και το αγορασες.

    Λογικα θα εχει οδηγιες χρησης πανω στο κουτι αλλα μια γενικη συνηστωμενη ημερησια δοση ειναι 3g την μερα.

  9. #9

    Default

    Δεν έχω μονοψήφιο ποσοστό λίπους, την διατροφή μου έχω αρχίσει να προσπαθώ να την κάνω αυστηρή(δεν είναι εύκολο, κακά τα ψέμματα) και προσπαθώ όσο
    μπορώ να γυμνάζομαι(έχω έλλειψη χρόνου, λόγω δουλειάς και λόγω μίας σχολής που πηγαίνω) προσπαθώ πάντως...
    α, δεν ζητάω ''θαύματα'' από το CLA απλά να με βοηθήσει λίγο περισσότερο
    το μπουκαλάκι επάνω λέει 1-2 κάψουλες μία φορά την ημέρα.. (λέω να παίρνω 2)

    υγ: γυμναστήριο κάνω 2-3 φορές την εβδομάδα και τις άλλες κινούμαι με το ποδήλατο

  10. #10
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Παρτο για να σου φυγει η καψα αλλα μη βγεις μετα να το κραξεις ως μουφα και οτι δε δουλευει...Να ξερουμε τι ζηταμε και ποτε να το παρουμε πανω απ ολα
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι απλώς θες κατι για placebo.
    Στη φάση που εισαι δεν θα κάνει απολύτως καμία διαφορά.

  12. #12

    Default

    Το χρησιμοποιώ 1 μήνα και έχω χάσει 1 κιλό!!!

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Έχασες φίλε μου ενα κιλό σε ένα μηνα και λες να ναι από το cla ? Και το θεωρείς επιτυχία;!

  14. #14

    Default

    ..σε συνδιασμό με προσεκτικότερη διατροφή-μάλλον.
    Πιθανότατα παίρνοντας το Cla άρχισα να προσέχω περισσότερο το τι τρώω, αν και γενικά τρώω υγιεινά.
    Το πραγματικό αποτέλεσμα εκτιμώ θα φανείς μετά από 5-6 μήνες, πάντως έχω φουσκώσει λιγάκι μετά από 3+ μήνες γυμναστήριο.
    Αρχικά έκανα σφυριά με 5 κιλά, τώρα κάνω με 9-10 και καμιά φορά βάζω 12. Είναι μία βελτίωση αυτό.
    Μπορώ και κάνω 10-12 επαναλήψεις στο μονόζυγο όταν έκανα 1-2 με το ζόρι(μιλάμε για τέτοιο χάλι).
    Τώρα έχω καταλάβει ότι για να χτιστεί ένα Α' σώμα, χρειάζεται Χρόνος, Κόπος, Υπομονή...
    Θελω να σας ευχαριστήσω για τις έως τώρα συμβουλές και παρεμβάσεις σας

    ΥΓ: Εχω παρατηρήσει ότι ο Βασιλικός Πολτός μου έδινε τρομερή ενέργεια... σκέφτομαι να τον ξαναρχίσω


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Άκης - συμβουλές για αποτελεσματικό ξεκίνημα.
    By waspnet in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 03-07-09, 22:49
  2. Προσωρινό Πρόγραμμα. Αποτελεσματικό Ομολογώ..
    By alexis_spi in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 26-03-07, 22:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •