Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    15-10-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    204

    Default Myomax Της Scitec Nutrition - Γνώμες!

    καλησπερα ,
    ειμαι καινουριος στο site και σας χαιρετω ολους!
    ασχολουμαι με το γυμναστηριο εδω και ενα χρονο, και ο σκοπος μου ειναι κυριως η γραμμωση και ο ογκος.λογω του οτι ειμαι φοιτητης εξωτερικου η διατροφη μου δεν επαρκει οποτε και επελεξα να παρω καποιο συμπληρωμα.Ειναι της εταιρειας scitec nutrition και λεγεται myomax professional. δεν ξερω αν το γνωριζετε αλλα θα ηθελα, αν ειναι δυνατο, την γνωμη σας!

    ευχαριστω
    carpe diem

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλωσόρισες στο φόρουμ!
    Όσο αναφορά αυτό που ρωτάς, μπορείς να πεις ορισμένες λεπτομέρειες, όπως τι διατροφή και τι προπόνηση κάνεις;
    Από μόνα τους τα συμπληρώματα(όπως το λέει και η λέξη) δεν κάνουν δουλειά. Την δουλειά θα την κάνεις εσύ στο γυμναστήριο και με αυτά που τρως.
    Ρίξε μια ματιά στο φόρουμ και θα πάρεις αρκετές πληροφορίες.

  3. #3

    Default MyoMax Της Scitec Nutrition - Γνώμες;

    Σαν ψιλοάσχετος αρχάριος που είμαι, ήταν καλή επιλογή αυτό το συμπλήρωμα που επέλεξα για αύξηση βάρους;
    Και όσον αφορά την τιμή, την πήρα στα 55 ευρώ τα 3 kg. Καλή τιμή ή μου έπιασαν τον κ...; :)
    Από γεύση πάντως είναι υπέροχο.
    Last edited by o Dimitris; 05-11-16 at 18:20.

  4. #4
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Πρωτα ρωταμε και μετα παιρνουμε...
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  5. #5
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Quote Originally Posted by o Dimitris View Post
    Σαν ψιλοάσχετος αρχάριος που είμαι, ήταν καλή επιλογή αυτό το συμπλήρωμα που επέλεξα για αύξηση βάρους;
    Και όσον αφορά την τιμή, την πήρα στα 55 ευρώ τα 3 kg. Καλή τιμή ή μου έπιασαν τον κ...; :)
    Από γεύση πάντως είναι υπέροχο.
    -Ειναι μια πρωτεινη ''ολα σε ενα'' , περιεχει δλδ πρωτεινη, υδατανθρακα,κρεατινη κτλ κτλ
    -Αφου την πηρες και εχει και καλη γευση καταναλωσε την.
    -Η τιμη ειναι καλη γιατι δεν ειναι καθαρη, ειναι δλδ μειγμα πολλων συστατικων.
    -Συμβουλη μου,χωρις να σε ξερω, ουτε τι κιλα εχεις ουτε τι διατροφη κανεις κτλ , μην την ξαναπαρεις.
    -Μην ανυσηχεις , ως ''ψιλοαρχαριοι'' ολοι κανουν λαθη.

    -Μπες και διαβασε διατροφες για ογκο , υπαρχει μπολικο υλικο.

    Να σαι καλα

  6. #6

    Default

    Το επέλεξα βασιζόμενος καθαρά στον υψηλό μέσο όρο αξιολογήσεων στο διαδίκτυο και αφότου διάβασα κάποια πράγματα από την πληθώρα υλικού σε σχέση με τα συμπληρώματα. Πάντως οκ, θα φανεί και στο τέλος από το αποτέλεσμα κατά πόσο άξιζε...

  7. #7
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται? Τι κιλα και τι υψος?
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  8. #8

    Default

    Είμαι 30 χρ, ύψος 177, βάρος 67 κ. Είμαι αρκετά αδύνατος και για αυτό θέλω να αυξήσω τον όγκο μου. Όσο για τη διατροφή, έχω ανεβάσει τις θερμίδες στις 2500-2600 την ημέρα.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Πρωτα ρωταμε και μετα παιρνουμε...
    Δεν το βρίσκεις καλό, ε;

  10. #10
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Φιλικη συμβουλη .... στις πρωτεϊνες παιρνεις αν ειναι απο 75-80% και πανω πρωτεϊνη.... καταλαβαινω να θες να κανεις υπερθερμιδικη διατροφη και να βαλεις κιλα αλλα προσωπικη αποψη παντα, στην διατροφη για τις πηγες θερμιδων ειναι καλο να εχεις εσυ τον ελεγχο...
    Για οικονομικες λυσεις υπαρχει και το myprotein και παιρνεις και ξεχωριστα τα συστατικα και δεν πληρωνεις και χρυσες τις βρωμικες πηγες υδατανθρακα που σου πασαρουν... (ειχα παρει στα νιατα μου πολλες βρωμικες πρωτεϊνες και εγινα νερομπαλονα οποτε ειναι ενα λαθος που γινεται ευκολα)

  11. #11
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Quote Originally Posted by o Dimitris View Post
    Δεν το βρίσκεις καλό, ε;
    Οχι σε καμαι περιπτωση αλλα αφου την πηρες τωρα παιξε μπαλα οπως σου ειπαν τα παιδια...Παντως το αποτελεσμα οποιο και να ειναι δε θα το δεις απο την πρωτεινη
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Φιλικη συμβουλη .... στις πρωτεϊνες παιρνεις αν ειναι απο 75-80% και πανω πρωτεϊνη.... καταλαβαινω να θες να κανεις υπερθερμιδικη διατροφη και να βαλεις κιλα αλλα προσωπικη αποψη παντα, στην διατροφη για τις πηγες θερμιδων ειναι καλο να εχεις εσυ τον ελεγχο...
    Για οικονομικες λυσεις υπαρχει και το myprotein και παιρνεις και ξεχωριστα τα συστατικα και δεν πληρωνεις και χρυσες τις βρωμικες πηγες υδατανθρακα που σου πασαρουν... (ειχα παρει στα νιατα μου πολλες βρωμικες πρωτεϊνες και εγινα νερομπαλονα οποτε ειναι ενα λαθος που γινεται ευκολα)
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά το μειονέκτημα του Myo Max είναι ότι δεν έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη;

  13. #13
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Quote Originally Posted by o Dimitris View Post
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά το μειονέκτημα του Myo Max είναι ότι δεν έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη;
    Δεν υπάρχουν μειονεκτήματα μωρε. .Απλά δεν είναι κάτι "καθαρό" αλλα μείγμα πολλών συστατικών.
    Είναι πιο καλά να τα βάζεις μόνος αυτά τα συστατικά όσο θες οπότε θες κτλ

    Πάρε μία απλή πρωτεϊνη καθαρή , κούμπωσε 2 μπανάνες , βρώμη , αλεύρι ρυζιού , βάλε και κακαο νεςκουικ άμα θες και είσαι κοπλε. Ορίστε ένα ρόφημα "όγκου". Κάθε φορά όπως το θες το κάνεις.

    Μην ξεχνάς ότι άμα θες αύξηση βάρους μπορεί να είναι απλά από την κρεατινη που κρατά νερό στον οργανισμό.

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  14. #14

    Default

    Σαφέστατος. Ευχαριστώ!! ;)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Protein Ice Cream Από Scitec Nutrition - Γνώμες!
    By Uknown Diver in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 21
    Last Post: 26-05-16, 19:46
  2. War Machine της Scitec Nutrition - Γνώμες Παρακαλώ
    By nikosgate in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-13, 02:20
  3. scitec-nutrition creatine
    By stelios in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-05, 08:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •