Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-06-15
    Posts
    12

    Default Ψάχνω Γυμναστήριο

    Καλησπερα. Ειμαι 183 100κιλά. Θελω να γραφτω γυμναστηριο για να χασω βαρος και να σφιξω. Εδω να πω οτι μεχρι περσι περιπου ημουν 88κιλα απλα ειχα κατι εξετάσεις εκατσα σπιτι ετρωγα τεμελιαζα και φουσκωσα. Γενικα παντα αγαπουσα τη γυμναστικη εκει θελω να καταληξη :P
    Προκειμενου να χασω βαρος και να φτιαξω σωμα ειναι καλυτερα να παω σε ενα γυμναστηριο η σε καποιο αθλημα; συγκεκριμενα ειμαι μεταξυ καποιου γυμναστηριου στο Παγράτι (εχω δει και ενα αλλο θεμα με γυμ στο Παγκρατι mαλλον για social arenas με βλεπω) η να παω στο Παγκρατιον Αρένα που ειναι στου Ζωγραφου; Ξερει κανεις τιποτα για το τελευταιο; Επισης πως μπορω να ελεγω την προοδο μου στο γυμναστηριο; Παλαιοτερα πηγαινα 1,5 χρονο μπορω να πω οτι δεν ειδα καποια διαφορα μονο σηκωνα λιγο περισσοτερο βαρος αποτι στην αρχη αλλα μυς κτλ ουτε για πλακα δεν ειδα να αλλαοζυν εστω και λιγο.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα,
    για να αλλάξεις το σώμα σου (να χάσεις λίπος και να ανεβάσεις μυικότητα) αυτό που χρειάζεσαι είναι γυμναστική με βάρη, αερόβια και διατροφή. Αυτή είναι η ιερή "τριάδα" του φιτνες. Το πως μπορείς να τα κάνεις, δόξα το Θεό υπάρχει άφθονη γνώση στις ενότητες του φόρουμ.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    09-06-15
    Posts
    12

    Default

    Διατροφη ναι δε το συζηταω. Εδω και κανα μηνα θεωρω οτι εχω κανει αλματα στη διατροφη μου. Απλα στο θεμα μου γυμναστηριο η εκεινο το Παγκρατιον αρενα που βρηκα που ειναι διπλα μου και με συμφερει απο τη μια σκεφτομαι θα ναι πιο ενδιαφερουσα ασχολια αλλα ενα γυμναστηριο ισως να ναι πιο αποτελεσματικο για την περιπτωση μου. Δεν ξερω πχ αν θα χει βαρη εκει.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mπράβο που έχεις κάνει πρόοδο στη διατροφή!
    Όσο για την επιλογή, επέλεξε γυμναστήριο που να έχει βάρη. Αυτά ειναι που θα χτίσουν το σώμα σου, θα ανεβάσουν το μεταβολισμό σου και θα σε βοηθήσουν να φτάσεις το στόχο σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ψάχνω γυμναστήριο
    By ShadowReaper in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 52
    Last Post: 15-10-07, 17:25
  2. Ψάχνω Γυμναστήριο
    By aprilakis in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 19-07-05, 06:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •