Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 30 of 30
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default Καλησπέρα Σε Όλα Τα Παιδιά!

    Καλησπερα στην παρεα!! Ειμαι νεο μελος αν και σας διαβαζω εδω και αρκετους μηνες απλα τωρα το πηρα αποφαση να φτιαξω προφιλ.
    Ειμαι αρχαριος στο θεμα fitness αν και στην θεωρια ξερω τα βασικα!
    Για να μην σας κουραζω,παρακατω θα σας γραψω τα χαρακτηριστικα μου και 1-2 ερωτησουλες για αρχη!
    Ειμαι 188cm 79kg και 26 χρονων.Πριν 1.5 χρονο ζυγιζα κοντα στα 150 κιλα αρα καταλαβαινετε οτι προερχομαι απο μεγαλη (και τελικα λανθασμενη) διαιτα!
    Δεν ηθελα να τα χασω τοσο αποτομα αλλα πανω στην μανια μου να βελτιωσω το σωμα μου εφτασα στο σημειο χωρις να το καταλαβαινω να κανω στερητικη διαιτα! Παραλληλα με την διαιτα εκανα και πολυ αεροβικη (1 ωρα τρεξιμο καθημερινα) μαζι με κοιλιακους,ραχιαιους και λιγα βαρη στο σπιτι. Με τα πολλα εχασα τα κιλα αλλα απεκτησα και καποια χαλαρωση στην κοιλια η οποια ομως δεν ειναι τραγικη και δεν με πειραζει ιδιαιτερα. Επειδη ομως εχασα και αρκετη μυικη μαζα, μπορει να ειμαι 79 κιλα αλλα εχω ακομα λιπος στην κοιλια το οποιο θελω να χασω και στην συνεχεια να βαλω στοχο την μυικη αναπτυξη και γι αυτο το λογο αποφασισα να γραφτω σε ενα γυμναστηριο και σημερα θα ειναι η πρωτη μερα!
    Ερωτηση προς τους πιο εμπειρους λοιπον: να ακολουθησω μια ισοθερμικη διατροφη παραλληλα με αεροβικη+βαρη ή να παω παλι σε υποθερμικη και βλεπουμε?
    Last edited by Asking Alexandria; 17-11-16 at 12:05.

  2. #2
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Ξεχασα να αναφερω πως απο την ωρα που ξεκινησα την διαιτα εχω καθαρισει σε μεγαλο βαθμο την διατροφη μου στα προτυπα μιας διατροφης bodybuilding και επισης εχω κοψει και τις κακες συνηθειες (τσιγαρα,ποτα κτλ)

  3. #3
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Καλημερα και αν και λανθασμενα και ανθυγιεινα μπραβο στον αγωνα που εκανες.εγω θα σου λεγα να κανεις ισοθερμιδικη διαιτα για να μαθεις και τον οργανισμο σου στο θεμα συντηρηση,να δεις ποσο εβλαψες τον μεταβολισμο σου απ ολη αυτη την προσπαθεια και να κανεις ανασυσταση σωματος με ισοθερμιδικη.θελω να μαι ειλικρινης και να σου πω οτι για να σταθεροποιηθει ο οργανισμος σου στα νεα δεδομενα διατροφης και βαρους θα παρει καιρο.μη ξεχνας πως πρεπει να μαθει σε νεες "εργοστασιακες ρυθμισεις".Υπομονη και επιμονη οπως σε καθε προσπαθεια!Απο που εισαι ειπαμε?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #4
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Καλημερα και σε σενα φιλε μου! Απο Αθηνα ειμαι. Το ξερω δυστυχως οτι τα εχασα με λαθος τροπο γιατι μου μεινανε και μερικα "κουσουρια" οπως για παραδειγμα ευερεθιστο εντερο το οποιο απο οτι μου πε ο γαστρεντερολογος που πηγα το απεκτησα λογω της στερητικης διατροφης και φυσικα λογω αγχους μιας και ειμαι αρκετα αγχωδης . Το κακο ειναι οτι λογω του εντερου το οποιο προσωπικα με χτυπαει με δυσκοιλιοτητα και φουσκωματα, δεν μπορω να τρωω συχνα τροφες οπως ρυζι οσπρια και καποια λαχανικα που ξερω οτι ειναι απο τα βασικα για μια αθλητικη διατροφη και ειδικα το ρυζι,ετσι στρεφομαι σε αλλου ειδους πηγες υδατανθρακα οπως πλιγουρι,βρωμη,μακαρονια ολικης και ψωμι πολυσπορο με πολυ μετρο (2 φετες την ημερα!)
    Last edited by Asking Alexandria; 17-11-16 at 12:17.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Αν το μετρο το λες λογω προβληματος θα το δεχτο.αν το λες λογω πιθαρχειας θα σου πω δεν παει ετσι.αν μπορεις να φας μονο αυτα και τρως μονο 2 φετες ψωμι τι γινεται με τις αναγκες της υπολοιπης μερας απο υδατανθρακα?και μη μου πεις σαλατες μονο
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Post

    Γεια σου και καλώς όρισες στο φόρουμ.

    Όταν λες στερητική δίαιτα, πόσο και τι έτρωγες; Μετρούσες θερμίδες; Αν θέλεις, πες μας τα γεύματα μίας μέρας.

  7. #7
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Θερμιδες να πω την αληθεια δεν μετρουσα αλλα ετρωγα μονο πρασιναδες με κοτοπουλο η ψαρι και ελαχιστους υδατανθρακες! Ετσι οπως τα υπολογιζω τωρα σιγουρα ετρωγα κατω απο 1600 θερμιδες την ημερα! Τωρα πια βεβαια κανω πιο νορμαλ διατροφη καθως τρωω και υδατανθρακες και πρωτεινη και καλα λιπη και υπολογιζω γυρω στις 2500 θερμιδες την ημερα

  8. #8
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Αν το μετρο το λες λογω προβληματος θα το δεχτο.αν το λες λογω πιθαρχειας θα σου πω δεν παει ετσι.αν μπορεις να φας μονο αυτα και τρως μονο 2 φετες ψωμι τι γινεται με τις αναγκες της υπολοιπης μερας απο υδατανθρακα?και μη μου πεις σαλατες μονο
    το ψωμι απο οτι διαβαζω εδω μεσα δεν ειναι και η καλυτερη πηγη υδατανθρακα γι αυτο το ψιλοφοβαμαι αλλα εχω και τις αλλες πηγες που πιστευω με καλυπτουν οσο γινεται

  9. #9
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Αρχισε να υπολογιζεις και να κρατας και καποιου τυπου ημερολογιο, για να αποκτησεις καλυτερη εικονα στο τι δουλευει και τι οχι πανω σου.
    Μια καλη εφαρμογη ειναι το myfitnesspal,καυεβασε το και [αιξε λιγο...
    πατατα, αρακα κλπ δεν τρως?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by cano View Post
    Αρχισε να υπολογιζεις και να κρατας και καποιου τυπου ημερολογιο, για να αποκτησεις καλυτερη εικονα στο τι δουλευει και τι οχι πανω σου.
    Μια καλη εφαρμογη ειναι το myfitnesspal,καυεβασε το και [αιξε λιγο...
    πατατα, αρακα κλπ δεν τρως?
    Ευχαριστω για την εφαρμογη φιλε μου την κατεβαζω τωρα κιολας . Τρωω και απο αυτα μερικες φορες μεσα στην εβδομαδα! Γενικα στο βραδινο μου να βαζω αμυλο η μονο σαλατα με πηγη πρωτεινης?
    Last edited by Asking Alexandria; 17-11-16 at 13:13.

  11. #11
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τι τρως απο υδατανθρακες?Οταν δεν εχεις την επιλογη απο ρυζι η πατατα και χρειαζεσαι υδατανθρακες,τι θα πει δεν ειναι και τοσο καλο?και τι θα φας για υδατανθρακες στην μερα σου?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #12
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Τι τρως απο υδατανθρακες?Οταν δεν εχεις την επιλογη απο ρυζι η πατατα και χρειαζεσαι υδατανθρακες,τι θα πει δεν ειναι και τοσο καλο?και τι θα φας για υδατανθρακες στην μερα σου?
    στο βραδινο μου για παραδειγμα ας υποθεσουμε οτι ειναι στηθος κοτοπουλο με λαχανικα, ειναι σωστο να βαλω και 60γρ ψωμι ή να το αποφευγω μεχρι να στεγνωσω απο το τοπικο λιπος στην κοιλια? Ρωταω αποκλειστικα για το βραδινο γευμα γιατι στα υπολοιπα γευματα τρωω υδατανθρακες ειδικα στο πρωινο και οσο προχωραει η ημερα τους μειωνω

  13. #13
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Καλώς όρισες.
    PAIN AND GAIN

  14. #14
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Περιεγραψε μου μια τυπικη σου μερα απο γευμα γευματων
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  15. #15
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Για να μην σας μπερδευω και σας κουραζω θα σας γραψω τι τρωω χοντρικα απο τον καιρο που ξαναεβαλα τον υδατανθρακα στην διατροφη μου!
    Λοιπον: Πρωινο 8.00--> 60γρ βρωμη,200γρ γιαουρτι 2% , 4 ασπραδια+1 κροκο, 1 μετριο φρουτο συνηθως αχλαδι και καμια φορα 1κ.γ μελι αλλα οχι παντα
    2ο γευμα 11.00--> 1 τοστ με 2 φετες γαλοπουλα, 200γρ γιαουρτι 2% με 2κ.σ λιναροσπορο κυριως για το εντερο
    3ο γευμα 14.00--> 80γρ μακαρονια ολικης ή πλιγουρι ή πατατα+100-150γρ στηθος κοτοπουλο ή τονο ή μοσχαρι απαχο + σαλατα με 1κ.γ ελαιολαδο
    (17.00-19.00 γυμναστικη)
    4ο γευμα μεταπροπονητικο 19.00 --> 1 σκουπ whey+1 μπανανα
    και τελος 5ο γευμα 20.00--> ιδιο με το μεσημεριανο χωρις το αμυλο

  16. #16
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Να σημειωσω οτι στα παραπανω που εγραψα τα ζυμαρικα ειναι ζυγισμενα αβραστα και το κρεας βρασμενο

  17. #17
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    δεν σε βρισκω ασχημο.αυτο που θα θελα να κανεις και να ξερεις ειναι πως η πρωτεινη ειναι το μονο μακροθρεπτικο που μπορεις να το καταναλωνεις ισοποσα στην μερα.αρα στο δευτερο γευμα που εχεις μονο ενα γιαουρτακι καλο ειναι να βαλεις και κτ παραπανω και γενικα σ ολα τα γευματα να την εχεις ισομοιρασμενη.απο κει και περα το τι θα βαλεις στο βραδινο εχει να κανει με την ημερισια καταναλωση υδατανθρακα.αν χτυπας τον στοχο σου τοτε το τελευταιο γευμα μπορει να ναι πρωτεινη/λιπαρα.αν δεν μπορει να ναι με υδατανθρακα
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #18
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    δεν σε βρισκω ασχημο.αυτο που θα θελα να κανεις και να ξερεις ειναι πως η πρωτεινη ειναι το μονο μακροθρεπτικο που μπορεις να το καταναλωνεις ισοποσα στην μερα.αρα στο δευτερο γευμα που εχεις μονο ενα γιαουρτακι καλο ειναι να βαλεις και κτ παραπανω και γενικα σ ολα τα γευματα να την εχεις ισομοιρασμενη.απο κει και περα το τι θα βαλεις στο βραδινο εχει να κανει με την ημερισια καταναλωση υδατανθρακα.αν χτυπας τον στοχο σου τοτε το τελευταιο γευμα μπορει να ναι πρωτεινη/λιπαρα.αν δεν μπορει να ναι με υδατανθρακα
    30γρ πρωτεινη ανα γευμα πχ ειναι καλα? Τωρα που ειπες την μαγικη κουβεντα περι ημερησιας καταναλωσης θα θελα αν μπορεις να με βοηθησεις στο θεμα θερμιδων! Ειχα βρει πριν λιγο καιρο ενα προγραμματακι εδω στο φορουμ το bb calculator και συμφωνα με αυτο εχω bmr 1900 θερμιδες περιπου και οι θερμιδες συντηρησης με την επιλογη μετριας ασκησης 3-5 φορες την εβδομαδα που εβαλα μου βγηκαν 2900! Με τον ορο μετρια ασκηση τι εννοουμε ομως? ειναι υποκειμενικο το ολο θεμα γι αυτο ρωταω

  19. #19
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τα μακροστοιχεια σοτ μονο εσυ τα ξερεις.οποτε το αν ειναι καλα η οχι μονο εσυ θα το δειςθα παρεις την πρωτεινη και θα την διαιρεσεις με τον αριθμο των γευματων.Αν το προγραμμα σου εβγαλε τοσες,δοκιμασε τες για 1-2 βδομαδες και δες τι αποτελεσμα θα χεις.αν δεις πως παιρνεις σημαινει πως η συντηρηση σου ειναι πιο κατω αρα μειωνεις.αν χανεις σημαινει πως ειναι παραπανω.ολα αυτα με σκπετικο οτι γυμναζεσαι 4-5 φορες την βδομαδα με αρκετη ενταση/επιβαρυνση.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #20
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Ευχαριστω ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν με το θεμα μου δεν θελω να σας ζαλιζω. Ετσι κι αλλιως τωρα που εγινε η αρχη και αφου απο σημερα ξεκιναω γυμναστηριο θα με βλεπετε συχνα μεσα και θα γνωριστουμε καλυτερα! Φιλε δεσμωτη θα ακολουθησω την συμβουλη σου και λεω να ξεκινησω με λιγο λιγοτερες θερμιδες πχ 2600-2700 και αν δω οτι χανω ανεβαζω σταδιακα ωστε μην κανω πισωγυρισμα και βαλω περισσοτερο λιπος

  21. #21
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    απ την στιγμη που θα μετρας τι τρως και θα παρακολουθεις τον καθρεφτη και την ζυγαρια μην ανησυχεις.Επισης εχε στο μυαλο σου αυτο που ειπες.οτι εισαι αγχωδης.αυτο και μονο θα σου δειξει αποκλεισεις στην ζυγαρια που δεν φανταζεσαι οποτε μην αποκαρδιονεσαι.Και παλι θα το πω κια θα βαρεθεις να το ακους.Απ την στιγμη που ξερεις τι και ποσο τρως δεν εχεις να φοβασαι το φαγητο.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  22. #22
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Καλησπερα και παλι στην ομορφη παρεα! Χαθηκα τον τελευταιο καιρο λογω ελλειψης χρονου και κακης ψυχολογιας αλλα μπορεσα να βρω λιγο χρονο να μπω να ευχηθω σε ολους και σε ολες καλες γιορτες με υγεια και χαρα και δυνατες προπονησεις :DΣτα του γυμναστηριου τωρα, συνεχιζω κανονικα 5-6 φορες την εβδομαδα προπονησεις με οσο καλυτερη διατροφη μπορω! Πριν μερικες ημερες εκανα μια λιπομετρηση αν και δεν ξερω κατα ποσο αξιοπιστη ειναι καθως την εκανα σε ενα καταστημα με ειδη fitness κτλ και δεν εχω ιδεα αν οντως ετσι γινεται η σωστη λιπομετρηση! Για τα πρακτικα ζυγιστηκα στα 78.8 κιλα με 15.3% λιπος. Ειναι καλο νουμερο το 15.3 η θα πρεπει να το ριξω? Δεν εχω σκοπο να φτιαξω το τελειο σωμα απλα να ειναι ομορφο και γεροδεμενο να το πω απλα

  23. #23
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Το 15,3 μια χαρα νουμερο ειναι δε θα κατεβεις καο σε αγωνες. Στην θεση σου εγω θα συνεχιζα ισοθερμιδικα να βαλεις λιγο ποιοτικους μυς αλλα θα παρει καιρο αυτο να το ξεξερε,προς το καλοκαιρι βλεπεις τον καθρευτη και πρατεις αναλογα! Απο κοιλιακους φαινεται τιποτα? Αν ναι κατα ποσο? Βαλε μια φωτογραφια αν θες. Παντως αν το καμες στο μηχανιμα της ζυγαριας δεν ειναι αξιοπιστο....σε οτι αφορα το λιπος ο καθρευτης ειναι ο συμμαχος σου. Οταν αρχησουν να φαινοξτε εισαι γυρο στα 13-16% αν δε κανω λαθος

  24. #24
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Καλημερα σε ολη την παρεα. Μετα απο 1.5 χρονο σχεδον ειμαι ξανα εδω και ελπιζω αυτη τη φορα να μπορεσω να μεινω!
    Μεσα σε αυτο το διαστημα ειχα καποιες προσωπικες δυσκολιες οι οποιες με πηγαν πολυ πισω και σε επιπεδο προπονησεων και γενικοτερα στη ζωη μου! Για να μην πολυλογω θα θελα τα φωτα σας πανω σε μια απορια που εχω.
    Λοιπον πλεον ζυγιζω 88 κιλα με 1.88 υψος που σημαινει οτι πηρα 9 κιλα τα οποια σχεδον ολα (για να μην πω ολα) ειναι λιπος λογω κακης διατροφης και συγκεκριμενα λογω διατροφικων ξεσπασματων μεσα σε αυτον τον 1.5 χρονο. Η διατροφη μου παραμενει καθαρη το μεγαλυτερο διαστημα αλλα υπαρχουν στιγμες που πραγματικα χανω τον ελεγχο λογω κακης ψυχολογιας. Πλεον θελω να τελειωνω με αυτη τη κατασταση και να επανελθω στην κανονικη μου ρουτινα!
    Οπως καταλαβαινετε θελω να πεσω σε κιλα, να παω γυρω στα 83-84 χωρις ομως να σκελετωθω εντελως καθως ηδη εχω χασει οτι ειχα ψιλοχτισει περυσι και σκεφτομαι να εφαρμοσω ενα πλανο κατι σαν κυκλικη καταναλωση θερμιδων και θα σας εξηγησω πως το χω στο μυαλο μου.
    Σκεφτομαι να κανω 6 προπονησεις την εβδομαδα 3 με βαρη αποκλειστικα και 3 μονο με αεροβια γιατι δεν εχω τον χρονο και την ενεργεια να τα βαλω και τα 2 μαζι. Τις μερες με τα βαρη θα παιζω θερμιδες συντηρησης ισως και ελαφρως υπερθερμιδικα 100-150 θερμιδες και τις μερες αεροβιας συν την 1 μερα οφφ να παιζω 400-500 θερμιδες κατω απο την συντηρηση! Εχει νοημα να το ξεκινησω η δεν θα καταφερω απολυτως τιποτα? Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενo :D

  25. #25
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Να συμπληρωσω οτι οι προπονησεις μου γινονται στις 6.30 το πρωι γι αυτο και δεν εχω την απαιτουμενη ενεργεια οπως ειπα παραπανω

  26. #26
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Μπορείς να βάλεις μια μπανάνα το πρωί για ενέργεια

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ξεκίνα απλά και άσε τις κυκλικές θερμίδες.
    Για αρχή φτιάξε τη διατροφή σου με το να τρως σωστές τροφές, να έχεις ένα σταθερό πλάνο με θερμίδες συντήρησης, ως base diet. Ασε το σώμα να προσαρμοστεί σε αυτό και σε συνδιασμό με τις προπονήσεις και τις αερόβιες θα χάσει το πρώτο λίπος. Μετά από 4 εβδομάδες αξιολόγησε την πρόοδο και από κει και πέρα αφού έχει ισορροπήσει ο μεταβολισμός σου, ξεκινάς ελαφρώς υποθερμιδικά.

    Το πρωι μπορεις να έχεις ένα πολύ ελαφρύ σνακ, ένα ρόφημα πρωτεινης με ένα φρούτο ή γιαούρτι με φρούτο.

  28. #28
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Καλησπερα Ειρηνη (σε παρακολουθω στο youtube και απο κει ξερω και το ονομα σου :P) και ευχαριστω για την απαντηση! Το πρωι το κανω αυτο που λες δηλαδη πινω whey με μια μπανανα και παω προπονηση μετα απο 20 λεπτα. Κραταω αυτο που ειπες, να ξεκινησω δηλαδη με συντηρηση και μετα πεφτω σιγα σιγα

  29. #29
    New Member
    Join Date
    03-11-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    16

    Default

    Tωρα ειδα και την δικη σου απαντηση φιλε μου και σε ευχαριστω για την συμβουλη σου

  30. #30
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Νάσε καλά καλή τύχη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα Παιδιά!
    By Νέφτης Α. in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 4
    Last Post: 09-08-12, 20:48
  2. Καλησπέρα παιδιά
    By juzni_front in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-11, 21:08
  3. Καλησπέρα παιδιά!!
    By georgioug in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 10
    Last Post: 26-03-11, 12:12
  4. Καλησπέρα Παιδιά!
    By zois in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 18
    Last Post: 19-06-09, 17:40
  5. καλησπέρα παιδιά
    By evanthos in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 01-06-06, 20:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •