Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default Πόσα Μυικά Κιλά Μπορούν Να Μπουν;

    παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω πως θα μπορουσα να βαλω περιπου 3 κιλα μεχρι τον μαρτιο και αν γινετε αυτο με οσο το δυνατον καλη διατροφη και μια whey που εχω για να συμπληρονω τα γρ πρωτεινης που χρεαζομαιι (ειμαι 16 χρονων 1.79 υψος και εχω φτασει τα 63.5 κιλα μεσα σε 3 μηνες περιπου απο 41)

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by asimos View Post
    παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω πως θα μπορουσα να βαλω περιπου 3 κιλα μεχρι τον μαρτιο και αν γινετε αυτο με οσο το δυνατον καλη διατροφη και μια whey που εχω για να συμπληρονω τα γρ πρωτεινης που χρεαζομαιι (ειμαι 16 χρονων 1.79 υψος και εχω φτασει τα 63.5 κιλα μεσα σε 3 μηνες περιπου απο 41)
    Με σωστό και ποιοτικό φαγητό και με την προϋπόθεση ότι κάνεις βάρη.

    Αν θες, γράψε μας τι τρως μέσα στη μέρα σου.
    Last edited by Vasiliki16; 27-11-16 at 15:32.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default

    Φαγητό:
    8:00 400θερμ KAI WHEY(100θερμ) 250ml γαλα 1 μπαρα δημητριακων βρωμη και δημητριακα
    11:00 180θερμ ενα μεγαλο φρουτο
    2:30 560θερμ ΔΕΥΤΕΡΑ:ΚΡΕΣ ΜΕ ΡΥΖΙ
    ΤΡΙΤΗ:ΨΑΡΙ ΡΥΖΙ
    ΤΕΤΑΡΤΗ: ΟΣΠΡΙΑ
    ΠΕΜΠΤΗ: ΖΥΜΑΡΙΚΑ
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:ΟΣΠΡΙΑ
    ΣΑΒΒΑΤΟ:ΚΡΕΑΣ
    ΚΥΡΙΑΚΗ: ΕΛΕΥΘΕΡΗ5:30 180θερμ ενα φρουτο
    8:00 100 θερμ μια μπαρα δημηριακων
    11:00 580θερμ ΚΑΙ WHEY(100θερμ) το μεσημεριανο


  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Όταν παίρνουμε κιλά, παίρνουμε και λίπος. Απλά θέλουμε και προσπαθούμε να είναι όσο γίνετε λιγότερο πχ με αργό ανέβασμα θερμίδων και όχι με 1000 θερμίδες πάνω από τη συντήρηση.

    3 κιλά μπορείς να βάλεις, πόσα θα είναι μυικά αυτό δεν το ξέρω.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Ένας αρχάριος είναι πιο εύκολο, το πρώτο χρόνο, να βάλει μυικά κιλά.
    Last edited by Vasiliki16; 27-11-16 at 16:00.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Το φόρουμ έχει πολλά άρθρα για διατροφή.

    Πήγαινε στην ενότητα Διατροφή για Bodybuilding & Fitness και διάβασε τα.

  7. #7
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Τι έχει τον Μάρτιο;

    Σε αυτές τις ηλικίες με σωστή προπόνηση και σωστό φαγητό μπορείς να βάλεις σχετικά γρήγορα, πολλά μυικά κιλά, παραπάνω απο 3. Δες τα προγράμματα για αρχάριους και τις διατροφές, πόσταρε το πρόγραμμά σου και διατροφικά τι σκέφτεσαι να κάνεις και το συζητάμε.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #8
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default

    το πρωι τρωω 4 ασπραδια και ενα κροκο μια μπαρα δημητακων 250 ml γαλα με ενα scoop whey μετα στο σχολειο μια μπαρα δημητρικων μεσημερι αναλογος την ημερα 2 μερες εχω κρεας με ρυζι μια ψαρι με ρυζι 2 μερες οσπρια μια μερα ζυμαρικα και μια ελευθερη το βαδινο ειναι ιδιο με το μεσημεριανο και επιλπεον ενα scoop το απογευμα γιαουρτι με μελι η φιστικοβουτηρο μετα κατισ 8 ακομα μια μπαρα δημητριακων ευχαριστω πολυ

  9. #9
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Τι έχει τον Μάρτιο;

    Σε αυτές τις ηλικίες με σωστή προπόνηση και σωστό φαγητό μπορείς να βάλεις σχετικά γρήγορα, πολλά μυικά κιλά, παραπάνω απο 3. Δες τα προγράμματα για αρχάριους και τις διατροφές, πόσταρε το πρόγραμμά σου και διατροφικά τι σκέφτεσαι να κάνεις και το συζητάμε.
    μαρτιο για α προλαβω να κανω και λιγο γραμμωση

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by asimos View Post
    το πρωι τρωω 4 ασπραδια και ενα κροκο μια μπαρα δημητακων 250 ml γαλα με ενα scoop whey μετα στο σχολειο μια μπαρα δημητρικων μεσημερι αναλογος την ημερα 2 μερες εχω κρεας με ρυζι μια ψαρι με ρυζι 2 μερες οσπρια μια μερα ζυμαρικα και μια ελευθερη το βαδινο ειναι ιδιο με το μεσημεριανο και επιλπεον ενα scoop το απογευμα γιαουρτι με μελι η φιστικοβουτηρο μετα κατισ 8 ακομα μια μπαρα δημητριακων ευχαριστω πολυ

    Καταλαβαίνω ότι πηγαίνεις σχολείο και δε μαγειρεύεις εσύ, όμως, μπορείς να οργανώσεις τη διατροφή σου με καλύτερες και πιο ποιοτικές τροφές.

    Υπάρχουν καλύτερες επιλογές τροφίμων από τις μπάρες δημητριακών του εμπορίου.


    Κάθισε και διάβασε τα άρθρα για διατροφή.


    Στην ενότητα Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness υπάρχει και το παρακάτω thread, διάβασε το:

    Top 10 Των Καλύτερων Τροφών Για Bodybuilding & Fitness

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-11-16
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by asimos View Post
    (ειμαι 16 χρονων 1.79 υψος και εχω φτασει τα 63.5 κιλα μεσα σε 3 μηνες περιπου απο 41)
    Μέσα σε 3 μήνες περίπου έβαλες 22,5 κιλά. Γυμναστική έκανες αυτό το διάστημα;

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by asimos View Post
    μαρτιο για α προλαβω να κανω και λιγο γραμμωση

    Είσαι180 ύψος , σχεδον 64 κιλά.. Θες να κανεις "ογκο" μεχρι τον Μάρτιο και μετά "γράμμωση".
    Επειδή καταλαβαίνω πως έχεις επηρρεαστεί από αυτά που διαβάζεις (και με το δίκιο σου) πρόσεξε πως έχουν τα πράγματα -
    Μυς δεν μπαίνουν άντε έτσι. Ναι οκ είσαι μικρός, είναι πιο γρήγορη η διαδικασια, αλλά δεν είναι τόσο απλά όσο νομίζεις. Και ξέρεις γιατί; Γιατι ακόμα καλα καλα δεν ξερεις να γυμνάζεσαι σωστά και αποδοτικά.
    Βγάλε από το μυαλό σου γραμμωση και όγκο και βάλε το να κάνεις ποιοτικές προπονήσεις και διατροφή σύμφωνα με την ηλικία σου.
    Απόλαυσε αυτό που κάνεις χωρίς προθεσμίες μηνών και θα έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.

    My two cents.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Vasiliki16 View Post
    Μέσα σε 3 μήνες περίπου έβαλες 22,5 κιλά. Γυμναστική έκανες αυτό το διάστημα;
    εεε μπερδευτικα απο 61

  14. #14
    New Member
    Join Date
    22-11-16
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Είσαι180 ύψος , σχεδον 64 κιλά.. Θες να κανεις "ογκο" μεχρι τον Μάρτιο και μετά "γράμμωση".
    Επειδή καταλαβαίνω πως έχεις επηρρεαστεί από αυτά που διαβάζεις (και με το δίκιο σου) πρόσεξε πως έχουν τα πράγματα -
    Μυς δεν μπαίνουν άντε έτσι. Ναι οκ είσαι μικρός, είναι πιο γρήγορη η διαδικασια, αλλά δεν είναι τόσο απλά όσο νομίζεις. Και ξέρεις γιατί; Γιατι ακόμα καλα καλα δεν ξερεις να γυμνάζεσαι σωστά και αποδοτικά.
    Βγάλε από το μυαλό σου γραμμωση και όγκο και βάλε το να κάνεις ποιοτικές προπονήσεις και διατροφή σύμφωνα με την ηλικία σου.
    Απόλαυσε αυτό που κάνεις χωρίς προθεσμίες μηνών και θα έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.

    My two cents.
    ευχαριστω πολυ για τα λογια σου θα τα εφραμοσω οσο μπορω


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 17-11-13, 15:12
  2. Πόσα Μυικά Κιλά Μπορεί Να Βάλει Κάποιος;
    By rodobani in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 03-01-13, 21:19
  3. Πόσα Μυικά Κιλά Μπορεί Να Πάρε Κάποιος;
    By nikosmich in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-12, 22:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •