Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 70
  1. #31
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by g.t View Post
    αυριο τέλος δεύτερης εβδομάδας προσαρμογησ στο γυμναστήριο και απο Σάββατο ξεκινάω με διατροφή και απο Δευτέρα κανονικό προγραμμα κρατάω και φωτο για να βλέπω τα αποτελέσματα κάθε μήνα Οποτε κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτο.
    Μπράβο! Καλή συνέχεια στις προπονήσεις!!

  2. #32
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -Καλή συνέχεια ..Και σιγά σιγά θα βρεις το ρυθμό σου
    -Δεν είμαστε όλοι το ίδιο "γονιδιακά " μιλάω πάντα . θα βρεις και εσυ το ρυθμό σου και θα τα πάς περίφημα
    υπομονή και επιμονή χρειάζεται ...
    - Καλή συνέχεια και πάλη

  3. #33
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Μετά απο δυο εβδομάδες προσαρμογής ξεκινησα σήμερα με προγραμα κανω διατροφή και είπα να πάρω και μια πρωτεΐνη ποια ειναι η γνώμη σας;

  4. #34
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -και ναι και οχι χορις να ξέρω σε τί επίπεδο βρίσκεστε σωματικά ένα ρόφημα πρωτεΐνης δεν χάλασε ποτέ κανέναν ίσα ισα μάλιστα.. μετα την προπόνηση σου μια isolate protein θα βοηθούσε τους μύες σου ..
    Αλλά και πάλι εξαρτάτε... στόχους έχεις ...

  5. #35
    New Member
    Join Date
    19-01-18
    Posts
    25

    Default

    Ολα καλα παιδια, μην κολλατε σε ηλικια αν νοιωθεις οτι θελεις να κανεις γυμναστικη μπορεις να κανεις.
    Ξεκινησα ξανα συστηματικα μετα απο αρκετα χρονια λιγο πριν τα 52 και κλεινω τα 55 σε λιγους μηνες. Αποτελεσμα εμφανες, καλη διαθεση και πανω απ ολα πολυ καλυτερη υγεια μυοσκελετικα και οργανικα.
    Καλημερα και καλο μηνα!

  6. #36
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Quote Originally Posted by g.t View Post
    Μετά απο δυο εβδομάδες προσαρμογής ξεκινησα σήμερα με προγραμα κανω διατροφή και είπα να πάρω και μια πρωτεΐνη ποια ειναι η γνώμη σας;
    Καίτοι αόριστη η διατύπωσή σου, μια χαρά. Αρκεί να 'χεις διαβάσει τα σχετικά posts για την διατροφή και να βαδίζεις σωστά (ανάλογα τους στόχους σου). Η whey δεν είναι απαραίτητη, όσο είναι η σωστή διατροφή, που πρέπει να 'ναι η βάση σου. Ακόμα και χωρίς αυτήν, μπορείς να 'χεις άριστα αποτελέσματα. Η whey μπαίνει συμπληρωματικά και για ευκολία.

    Quote Originally Posted by Sawyer View Post
    Ολα καλα παιδια, μην κολλατε σε ηλικια αν νοιωθεις οτι θελεις να κανεις γυμναστικη μπορεις να κανεις.
    Ξεκινησα ξανα συστηματικα μετα απο αρκετα χρονια λιγο πριν τα 52 και κλεινω τα 55 σε λιγους μηνες. Αποτελεσμα εμφανες, καλη διαθεση και πανω απ ολα πολυ καλυτερη υγεια μυοσκελετικα και οργανικα.
    Καλημερα και καλο μηνα!
    Έτσι, ακριβώς. Η γυμναστική είναι δώρο για εμάς και δεν κοιτά ηλικίες. Σίγουρα ισχύει το "όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα" αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

  7. #37
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by g.t View Post
    Μετά απο δυο εβδομάδες προσαρμογής ξεκινησα σήμερα με προγραμα κανω διατροφή και είπα να πάρω και μια πρωτεΐνη ποια ειναι η γνώμη σας;
    Αν θεωρεις πως μεσω διατροφης δεν καταφερνεις να πιανεις τα γραμμαρια πρωτεινης που εχεις βαλει στοχο ημερισιως τοτε ναι διαφορετικα δεν υπάρχει λογος.

  8. #38
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Οκ ευχαριστω ..! Έχετε δίκιο εξαρτάται τι στόχους εχει ο καθένας μας ....

  9. #39
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Θελω να πάρω πρωινό με βρώμη αλλα δεν
    Την μπορω καθόλου έχετε κάποιο τρόπο να μου πείτε μηπως και την φάω.

  10. #40
    Advanced Bodybuilder babisvaleris's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Posts
    1,093

    Default

    κάνε την σκόνη στο μουλτι και βάλε τη στο γιαούρτι σου ή με γάλα κι ένα σκουπακι whey - προεραιτικά πρόσθεσε μερικά αμύδαλα, ή μπανάνα, φυστικοβούτυρο, ή σταφίδες κλπ, κανέλα για άρωμα ότι σαρεσει. Μια χαρά.

  11. #41
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    Η απλά βάλε γάλα ζεστανε τα στο microwave για λίγο βάλε μέλι και κανέλα και θα πάρει πολύ ωραία γεύση

  12. #42
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Quote Originally Posted by g.t View Post
    Θελω να πάρω πρωινό με βρώμη αλλα δεν
    Την μπορω καθόλου έχετε κάποιο τρόπο να μου πείτε μηπως και την φάω.
    1002 μπορείς να προσθέσεις για να νοστιμίσει: whey, μέλι, σταφίδες, κανέλα κλπ. Μπορείς να δοκιμάσεις και διάφορες συνταγές πόριτζ. Ουσιαστικά την βράζεις έως ότου γίνει χυλός, και μπορείς να βάλεις πάλι διάφορα υλικά: γαρύφαλλο, ξύσμα πορτοκαλιού κλπ. Γίνεται πολύ νόστιμο. Κάποιοι την ετοιμάζουν κι απ' το βράδυ με τα υλικά - μέχρι το πρωί τα 'χει απορροφήσει κι έχει μαλακώσει.

    Πάρε ιδέες και από εδώ: Εσείς πώς τρώτε τη βρώμη;

  13. #43
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Πάμε και σε ένα πράγμα που σκεφτόμουν χθες το βράδυ τωρα στα 42 τι πιθανότητες έχω στο bodybuilding να κανω ένα καλο με λίγο όγκο σώμα; γίνετε η ειμαι μεγάλος; Ρωτάω για να δω μηπως αλλάξω τον του γυμναστηρίου και δεν πάω έτσι απλά αλλα θα έχω ένα στόχο και όταν έχω ένα στόχο μου αρέσει πολυ αυτό να πετύχω δηλαδή.

  14. #44
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by g.t View Post
    Πάμε και σε ένα πράγμα που σκεφτόμουν χθες το βράδυ τωρα στα 42 τι πιθανότητες έχω στο bodybuilding να κανω ένα καλο με λίγο όγκο σώμα; γίνετε η ειμαι μεγάλος; Ρωτάω για να δω μηπως αλλάξω τον του γυμναστηρίου και δεν πάω έτσι απλά αλλα θα έχω ένα στόχο και όταν έχω ένα στόχο μου αρέσει πολυ αυτό να πετύχω δηλαδή.
    42 εισαι g.t οχι 72,αν ησουν 30 χρονια μεγαλυτερος ,τοτε θα ηταν λογικη η ανησυχια σου.
    Φυσικα και μπορεις να φτιαξεις ενα καλο σωμα με λιγο η αρκετο ογκο.

  15. #45
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Και συμπλήρωματα κανονικά θα παίρνω δεν υπάρχει θέμα ηλικίας ;

  16. #46
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το σκέφτεσαι, παρά μόνο εάν υπάρχει κάποια πάθηση πχ στα νεφρά σου.

  17. #47
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Όχι όλα μια χαρά ειναι σεν έχω κάποιο πρόβλημα Οποτε ξεκινάω !!!

  18. #48
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    - Ξεκόλλα με το θέμα της ηλικίας.....

  19. #49
    New Member
    Join Date
    06-08-04
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by Providential View Post
    - Ξεκόλλα με το θέμα της ηλικίας.....
    Αυτό!
    Don't judge my path if you haven't walked my journey.

  20. #50
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Εγω νιώθω 16 στο μυαλό αλλα ρωτάω μηπως πάνε στραφη όλα αυτά που θα κάνω διατροφή σύμπληρωματα μηπως δεν έχω αποτέλεσμα.άρα αφού θα έχω αποτελέσματα θα ξεκινήσω να έχω τουλάχιστον ένα στόχο μου αρέσει καλύτερη έτσι και να ειμαι και ωραίο σώμα σε σχέση με τους συνομηλίκους μου που ειναι όλο μπυρες και κοιλιές. Το καλύτερο απο όλα ειναι ότι έχω έναν απο τους καλύτερους στο χώρο των γυμναστηρίων και με βοηθάει.ελπιζω ολα να πάνε καλά.εχω κρατήσει φωτο απο την 1/2/2020 που ξεκινησα και όταν θα έχω αποτελέσματα θα ανεβάσω για να τα δείτε.

  21. #51
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Φίλε μου, φυσικά το σώμα θ' ακολουθήσει.

    Επιπρόσθετα, η στροφή στο fitness, που σημαίνει γυμναστική και σωστή διατροφή, σημαίνει υγεία (και όχι μόνο εμφάνιση). Είμαστε ό,τι βάζουμε μέσα μας, κι αυτό το καταλαβαίνουμε ιδίως μεγαλώνοντας. Και σε ό,τι αφορά την γυμναστική, μεγαλώνοντας, ερχόμαστε αντιμέτωποι -μεταξύ άλλων- με την σαρκοπενία και την οστεοπενία (γι' αυτό τα βάρη θεωρούνται must). Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, μόνο χαμένος δεν βγαίνεις.

    Ας μην κοιτάμε μόνο την εμφάνιση - που κι αυτή ακολουθεί, έτσι κι αλλιώς.
    Last edited by astrosunnefo; 15-02-20 at 17:50.

  22. #52
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Καλημέρα. Να ρωτήσω και κάτι αλλο με διατροφή συμπλήρωματα προπονηση κανονικά και χώρις να έχω περιττά κιλά ποτέ θα δω υπολογίζετε τα πρώτα καλά αποτελέσματα;

  23. #53
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    Εξαρτάτε απο πολλά πράγματα κιρίος απο το επίπεδο που βρίσκεσαι τώρα και τί εννοείς /θεωρείς καλο επίπεδο
    Αλλά θεωρητικά πιστεύω απο το 0 στο 1ο 3μηνο θα δείς αν υποθέσουμε οτι τον 1ο μήνα θα μαθαίνεις ασκήσεις και σωστή εκτέλεση αυτών

  24. #54
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Κανω κανονικά προπονηση τις ξερω τις ασκήσεις γυμνάζομαι κανονικά άρα στο τρίμηνο λέτε;

  25. #55
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Και κάτι αλλο έχω θέμα με την βρώμη το πρωι δεν μπορω με κανένα τρόπο να την φάω και πρέπει να φάω 60 γραμμάρια υπάρχει κάτι να την αντικαταστήσω ;

  26. #56
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -Δοκίμασε μαζί με γάλα μέλι και κανέλα αυτό κάνω εγώ που ειχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα απλά ήταν άνοστη έτσι είναι οκ άλλοι την κάνουν σκόνη στο μούλτι με πρωτεΐνη φρούτα τιπου μπανάνα κτλ και το πίνουν σαν ρόφημα ...
    Αν ούτε αυτό δουλέψει χωρίς να είμαι ειδικός στο διατροφολόγιο δοκίμασε ίσος ριζοκοφρέτα ή φέτες του τοςτ ολικής .

  27. #57
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μια χσρά τρώγεται η βρώμη.. Χύλωσέ την με γάλα, βάλε λίγο κακάο... χίλια δύο πράγματα μπορεις να προσθέσεις εαν σε παίρνει θερμιδικά.
    Εγώ μετράω ώρες να ξημερώσει για να φάω βρώμη.

  28. #58
    Advanced Bodybuilder astrosunnefo's Avatar
    Join Date
    25-08-19
    Posts
    950

    Default

    Δοκίμασε και κουακερόπιτα.

  29. #59
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Posts
    41

    Default

    Εδώ και πάλι, θα ήθελα να σας ρωτήσω κανω καθέ μέρα απο μια μυική ομάδα και κανω 3Χ12 επαναλήψεις πόσο χρόνο ξεκουράσεις πρέπει να έχω ενδιάμεσα απο τις 12 επαναλήψεις και επισης μετά απο το 3Χ12 που αλλάζω άσκηση. Επισης απο κιλά να σηκώνω στα όρια μου η ποιο λίγα;

  30. #60
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -Εξαρτάτε αν κάνεις power sets ή όχι θα σου πρότεινα 45 με 60 sec. Οσο για τα κιλά θα σου πρότεινα όσα αντέχεις αρκεί να βγαίνουν τα σετ το max δηλαδή ...


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Πρόγραμμα μου μέχρι τώρα - Συμβουλές δεκτές
    By Kingsglaive in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 09-10-16, 21:37
  2. Πρόγραμμα Στο Γυμναστήριο
    By manwlis77 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-14, 19:52
  3. Προτεινόμενο πρόγραμμα για γυμναστήριο ?
    By Elena1990 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 18-07-13, 16:42
  4. το προγραμμα ογκου που κανω τωρα
    By gianagnostou in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 32
    Last Post: 05-11-07, 02:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •