Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Διατροφή και Αδυνάτισμα

    Λοιπον εχω αρχισει προπονισεις για καψιμο λιπους αεροβια διατροφη κλπ.....Απλα συνιθιζω μια φωρα την βδομαδα να πηγενω για φαγητο ....περιοριζομε στα θαλασσινα μυδια γαριδες χταποδια καλαμαρια κλπ και λιγο κρεας αλλα εχω μια μικρη αδυναμια στις κοκακολες .....για να εχω αποτελεσματα ....πρεπει να κοψω τελειος αυτη την συνιθεια μια φωρα την εβδομαδα η πως? ......

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Εξαρταται απο το επιπεδο που εισαι τωρα και απο το αν βαζεις ευκολα λιπος.Κρατα το ετσι προς το παρον και αν χρειαστει το περιοριζεις σε μια φορα στις 15

  3. #3
    New Member
    Join Date
    26-05-16
    Posts
    94

    Default

    Ξερω οτι μπορει να φαω κραξιμο αλλα δεν μου φαίνεται κακο να πινεις. Εφοσον ειναι light δεν θα επηρεάσει τα αποτελεσματα σου , ισα ισα πιστευω οτι θα βοηθησει επειδη δεν θα κοψεις ή θα μειωσεις και αλλο ενα ακομα πραγμα απο την διατροφη σου. Αρα θα βοηθησει ψυχολογικα και με το αδυνατισμα. Τωρα θα πω απλα οτι οκ δεν ειναι υγιεινο και οτι γενικα πρεπει να μην πινουμε αναψυκτικα και τετοια αλλα απο την αλλη δεν ειναι υγιεινο ψυχολογικα! Και προσωπικα προτιμω να ειμαι ψυχολογικα υγιης :p

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κάθε βράδυ ένα ΑΣΣΟ ΦΙΛΤΡΟ μαλακό και μια coca cola light.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Christaras29 View Post
    Λοιπον εχω αρχισει προπονισεις για καψιμο λιπους αεροβια διατροφη κλπ.....Απλα συνιθιζω μια φωρα την βδομαδα να πηγενω για φαγητο ....περιοριζομε στα θαλασσινα μυδια γαριδες χταποδια καλαμαρια κλπ και λιγο κρεας αλλα εχω μια μικρη αδυναμια στις κοκακολες .....για να εχω αποτελεσματα ....πρεπει να κοψω τελειος αυτη την συνιθεια μια φωρα την εβδομαδα η πως? ......

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλησπέρα,

    Δεν γράφεις τι τρως τώρα μέσα στην μέρα, ούτε αν και πόση αερόβια κάνεις. Η μαντεψιά μου είναι ότι το ελεύθερ γεύμα σε πηγαίνει πίσω. Αλλά πρέπει να έχουμε συνολική εικόνα για να σε βοηθήσουμε.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6

    Default

    Τρωω 5 γευματα μεσα στην μερα πρωινο βρωμη η διμιτριακα fitness της nestle μεσημερι οτι εχει μικρι μεριδα ποτε τηγανητα μεταπροπωνητικο ή cottage η λιγο στηθος κοτοπουλο , μετα το βραδυ γιαουρτη η φρουτο και 3 ωρες πρην κοιμηθω ενα μηλο! ^_^

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #7

    Default

    Αεροβια 45 λεπτα αεροβια με ταχυτιτα στο 7-8

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κάνε μια βόλτα από την ενότητα της διατροφής να κοιτάξεις τα εκεί sticky άρθρα και θα καταλάβεις τι κάνεις λάθος.

    Ούτε τα μύδια φταίνε, ούτε κι οι κόκα κόλες!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    New Bodybuilder Jimbo-'s Avatar
    Join Date
    12-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    2

    Default

    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν η διατροφή που ακολουθώ είναι σωστή δοσολογικα για το σωματοτυπο μου και την ανάπτυξη του! Και αν όχι να με βοηθήσει κάποιος!αυτή την στιγμή είμαι 93 κιλά 1.90 ύψος.
    1)γεύμα 7.00 πρωί 90γρ βρώμη και 8 με 10 ασπράδια! Καμιά φορά μπορεί να φάω και 2 3 κρόκους!
    2)γεύμα 10.00 πρωί 200γρ ρύζι basmati νερό βραστό με λίγο λάδι,και 200γρ τόνο νερού
    3)γεύμα 01.00 200γρ ρύζι basmati I καστανό αν έχω. Μαζί με 200γρ φιλέτο κοτόπουλο ψητό(καμιά φορά μπορεί να βάλω και λίγο γλυκόξινη σάλτσα! Snack Κατά της 14.00 μπορεί να φάω 2 ξινό μήλα με κανέλα!
    4)γεύμα 16.00 το ίδιο με το 3 γεύμα! Μέρα από καμιά ώρα προπόνηση!στο τέλος της προπόνησης whey ρόφημα μαζί με 3 4 Δαμασκηνα η μία μπανάνα!
    5)γεύμα μια ώρα μετά την προπόνηση ίδιο με το 3ο γεύμα σπάνια μπορεί και το 2ο!
    Και βράδυ τελευταίο γεύμα όχι πάντα όμως γιατί δεν προλαβαίνω λόγο ώρας κοτόπουλο φιλέτο ψητό με λαχανικά η 6 7 ασπράδια αυγού!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Κάνε μια βόλτα από την ενότητα της διατροφής να κοιτάξεις τα εκεί sticky άρθρα και θα καταλάβεις τι κάνεις λάθος.

    Ούτε τα μύδια φταίνε, ούτε κι οι κόκα κόλες!!!
    Μηπως μπορεις να μου δοσεις λινκ?

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η διατροφή μου για αδυνάτισμα
    By jimakos0 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 09-11-16, 07:39
  2. Αδυνάτισμα & Διατροφή
    By aggelos1661 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-14, 18:43
  3. Διατροφή Για Αδυνάτισμα
    By mrkaza in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 31
    Last Post: 05-10-12, 19:18
  4. Διατροφή για αδυνάτισμα - Newbie
    By kxbgr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 05-11-11, 13:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •