Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    New Member
    Join Date
    27-12-16
    Posts
    18

    Default

    Θα τα κανω ολα κ ενδυναμωση κ αεροβιο απλα να δωσω εμφαση στο αεροβιο αν ειναι.Εκανα την Δευτερα το κυκλικο κ ποναει πολυ ολο μου το σωμα σε σημειο που νιωθω πως σημερα που εχουμε ξανα μαθημα δε μπορω να ξανακανω.πρεπει να παω μεσα στη βδομαδα οπωσδηποτε ή μπορω να παω κ να κανω αεροβιο κ οργανα μεχρι να επουλωθουν οι μυες?

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αν ειναι να περιμενεις να σου φυγει το πιασιμο.. θα κανεις προπονηση μια φορα το μηνα..
    Εμφαση θα δωσεις σε ΟΛΑ. Καθε ενα στο βαθμο του. Τα βαρη θα σε κανουν να σμιλεψεις το σωμα σου να ανεβασεις μυικοτητα, η αεροβια θα φτιαξει την αντοχη σου, θα καψεις θερμιδες και η διατροφη θα σε βοηθησει να κανεις το σωμα σου να χανει λιπος και παραλληλα να το τρεφεις σωστα. Ολα ειναι μια αλυσιδα.

    Αν θες την αποψη μου, τα κυκλικα και τα trx θα δουλεψουν μεχρι ενα σημειο. Απο κει και περα η προπονηση με βάρη ειναι αυτο που θα σε βοηθησει.

  3. #33
    New Member
    Join Date
    27-12-16
    Posts
    18

    Default

    Σ'ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες!!

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Να σαι καλα! Καλή επιτυχία στο στόχο σου και εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε σε ότι απορίες προκύψουν.

    Και μια διευκρινηση - Αν αισθανεσαι πιασιμο σε υπερβολικο βαθμό, σε σημειο να μην μπορεις να κουνηθεις, τοτε άσε λιγες μερες και κανε μετά ήπια γυμναστική. Το σώμα σου δεν ήταν συνηθισμένο σε τέτοιο ερέθισμα γι αυτο και αντέδρασε ετσι.
    Last edited by Kardoula; 18-01-17 at 13:12.

  5. #35
    New Member
    Join Date
    27-12-16
    Posts
    18

    Default

    Μολις μιλησα με την γυμναστρια κ μου πε τα δικα της.οτι στο κυκλικο καιω περισσοτερες θερμιδες απ'οτι σε διαδρομο ή ελλειπτικο κ οτι με 3 φορες τη βδομαδα κυκλικο κ διατροφη θα φτιαξει το σωμα.μου ειπε πως το αεροβιο μετα απο ενα βαθμο κ επειτα,καιει μονο τη γλυκοζη κ οχι το λιπος,οποτε αδικα καταπονω τον οργανισμο,εφοσον υπαρχει το κυκλικο που ειναι πολυ εντονο προγραμμα κ γυμναζει ολο το σωμα.Και κατι τελευταιο.Μου ειπε πως ο δασκαλος της παντα τους ελεγε να μην ξεπερνουν τα 50' προπονησης κ ουτε τις 3 φορες τη βδομαδα.Τα συμπερασματα δικα σας.Εγω θα ακολουθησω τις δικες σας συμβουλες σε συνδυασμο με τα προγραμματα τους.

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ε κάτι θα πρεπε να σου πει για να σε κάνει να συνεχίσεις τα μαθήματα..
    Έξυπνο κορίτσι είσαι, βάλε κάτω αυτά που σου έγραψα , σκέψου και αυτά που σου είπε η γυμνάστρια και βγάλε τα συμπεράσματα σου..
    Αν και θα δεις στην πορεία εκ του αποτελέσματος ποιος είχε δίκιο και ποιος απλώς σε βλέπει σαν πελάτη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #37
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Quote Originally Posted by anta86 View Post
    Μολις μιλησα με την γυμναστρια κ μου πε τα δικα της.οτι στο κυκλικο καιω περισσοτερες θερμιδες απ'οτι σε διαδρομο ή ελλειπτικο κ οτι με 3 φορες τη βδομαδα κυκλικο κ διατροφη θα φτιαξει το σωμα.μου ειπε πως το αεροβιο μετα απο ενα βαθμο κ επειτα,καιει μονο τη γλυκοζη κ οχι το λιπος,οποτε αδικα καταπονω τον οργανισμο,εφοσον υπαρχει το κυκλικο που ειναι πολυ εντονο προγραμμα κ γυμναζει ολο το σωμα.Και κατι τελευταιο.Μου ειπε πως ο δασκαλος της παντα τους ελεγε να μην ξεπερνουν τα 50' προπονησης κ ουτε τις 3 φορες τη βδομαδα.Τα συμπερασματα δικα σας.Εγω θα ακολουθησω τις δικες σας συμβουλες σε συνδυασμο με τα προγραμματα τους.
    Εγω θα συμφωνησω στο οτι τα κυκλικα προγραμματα με τις καταλληλες ασκησεις παντα ειναι απο τα πιο εντονα κι αποτελεσματικα προγραμματα για καυση λιπους αυξηση αντοχης και φυσικης καταστασης.Προσωπικα ακολουθω μονο τετοιο προγραμμα.Αν βεβαια επιθυμεις ενα πιο γυμνασμενο σωμα και θελεις να αυξησεις τη μυικη σου μαζα θα πρεπει να κανεις βαρη.Μια καλη ιδεα θα ηταν να κανεις 3 φορες κυκλκο και 3 βαρη για αρχη απο 1 ωρα τη φορα.Ετσι αποφευγεις τη μονοτονια και την υπερπροπονηση.

  8. #38
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Κορίτσια, έχουμε την τάση εμείς οι γυναίκες να επικεντρωνόμαστε μόνο στο πως να χάσουμε λίπος. Και καμία σχεδόν δεν απασχολεί (κακώς) το πως θα χτίσει μυς.
    Μίνα μου ειδικά εσύ που είσαι λιποβαρής, δεν χρειάζεται καν να κάνεις τέτοια κυκλικά. Τα έχω ξαναπεί. Βέβαια είναι το πως θέλει κάθε μία το σώμα της.
    Πιστέψτε με.. τα βάρη ειναι αυτά που θα κάψουν λίπος. Και η διατροφή! Εκτός αν σας αρέσει ένα σώμα από τα κόκαλα βγαλμένο, όπως θεωρούν οι περισσότεροι το "φιτ" σώμα.

  9. #39
    New Member
    Join Date
    27-12-16
    Posts
    18

    Default

    Να πω την αληθεια τοσο αδυνατη δεν ειμαι κ ουτε θα ηθελα να ξαναγινω.ειμαι 60 κιλα κ ο σωματοτυπος μου ειναι κλασικα μεσογειακος.εχω λεπτη μεση, επιπεδη κοιλια, με τα πλαινα να πετανε λιγο :P και ολο το υπολοιπο παχος ειναι στους μηρους κ στους γλουτους νομιζω,εχω δλδ μπουτακι αρκετο οποτε δε ξερω αν θα ηταν ωραιο να μεγαλωσει πολυ σε εκεινο το σημειο η μυικη μου μαζα.τωρα εγω ειμαι ασχετη δε ξερω καν αν στεκει αυτο που ειπα αλλα οπως βλεπω το σωμα μου θα ηθελα να καψω το λιπος στα πλαινα κ σε μηρους γλουτους κτλ οσο αυτο ειναι δυνατο.εννοειται φυσικα πως θελω να σφιξει συνολικα το σωμα μου κ να δυναμωσει ολοκληρο.οχι μονο να φυγει το λιπος οπως λεει κ η Kardoula.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. κυτταριτιδα?wtf!!!!
    By kouvidis.87 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 02-09-11, 20:39
  2. Κυτταρίτιδα
    By GRF in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-07, 00:21
  3. Κυτταρίτιδα μέρος 2ον
    By GRF in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 0
    Last Post: 19-05-05, 07:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •