Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-08-14
    Posts
    1

    Default Αερόβια Άσκηση & Φυσική Κατάσταση

    καλησπερα αρχικα,χρονια πολλα και καλη χρονια.
    αν και δεν εχω γραψει ποτε στο φορουμ(αποσο θυμαμαι) το παρακολουθω αρκετο καιρο και με εχει βοηθησει αρκετα.αρχικα να πω οτι παιζω ποδοσφαιρο,οχι επαγγελματικα αλλα σε αρκετα καλο ερασιτεχνικο επιπεδο(α τοπικο για οσους ξερουν)
    λοιπον στο θεμα μου, αν και ειχα φτιαξει αρκετα καλο σωμα(με βαση παντα το οτι παιζω ποδοσφαιρο κυριως γραμμωμενο,οχι ατροφικο,με αρκετα γυμνασμενα ποδια) τον δεκεμβριο παραμελησα τα παντα.γυμναστηριο δε πηγαινα σχεδον ποτε,χειριστη διατροφη με πολυ φαγητο απεξω,αρκετο αλκοολ και μειωση των προπονησεων στο ποδοσφαιρο.φυσικα εχω δει αισθητη διαφορα στο σωμα μου αλλα το βασικοτερο που με ενοχλει ειναι οτι ειμαι πλεον πιο αργος και χανω λιγο σε αντοχες.τελειωσαν λοιπον οι γιορτες και απο τη δευτερα εχω ξεκινησει σωστη διατροφη,γυμναστηριο και εντατικες προπονησεις.η ερωτηση μου ειναι η εξης:οσο περισσοτερο αεροβιο κανω τοσο μεγαλυτερη θα ειναι η απωλεια λιπους και η βελτιωση της φυσικης μου καταστασης η μηπως υπαρχει ενας μεγιστος βαθμος βελτιωσης και δε μπορω να τον ξεπερασω?για να σας εξηγησω εχω 4 προπονησεις την εβδομαδα+1 αγωνα.εχω σκοπο να πηγαινω 4 η 5 φορες τη βδομαδα γυμναστηριο.να αυξησω την αεροβια μου?να πηγαινω μηπως και για τρεξιμο σε ενα γηπεδακι που εχω κοντα στο σπιτι μου?επιθυμω να φτασω στη παλια μου κατασταση οσο το δυνατον πιο συντομα,ξερω οτι δεν ειναι εφικτο να γινει αυτο σε 1,2 μερες η ακομα και σε 1,2 βδομαδες αλλα πρεπει να γινει πολυ γρηγορα.
    ευχαριστω εκ των προτερων για οσους το διαβασαν και οσους απαντησουν

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες στην παρέα μας!


    Η αερόβια ειναι το ένα κομμάτι του παζλ..
    Πρέπει να ξεκινήσεις σταδιακά. Δεν παει, οσο περισσοτερο, τοσο θα καψω λιπος. Το λίπος θα το χασεις σε συνδιασμο με υποθερμιδικη διατροφη.
    Τι διατροφη κανεις ακριβως; Μετρας ποσο τρως; Ξερεις θερμιδες και μακροθρεπτικα;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αντοχή και φυσική κατάσταση
    By Athlean in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 02-01-16, 23:32
  2. Πως Να Αποκτήσω Φυσική Κατάσταση;
    By ALE7 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 27-09-12, 15:35
  3. Φυσικη κατασταση
    By heavyaris in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-07, 12:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •