Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 50 of 50
  1. #31
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Σιενα,συμφωνα με τα μακρος που εβγαλες,πρεπει να ανεβασεις λιγο τον υδατανθρακα.Μπορεις ας πουμε βρωμη να βαλεις 45 γραμ αντι για 25(ειναι πολυ μικρη ποσοτητα τα 25).Επισης στο 4ο γευμα,φαε ρε συ ολοκληρη τη μπανανουλα.Κριμα ειναι να την αφησεις μετα μεχρι την αλλη μερα,θα γινει χαλια .Επισης δεν χρειαζεται καθε μερα κοτα.ΜΠορεις να το εναλλασεις με απαχο μοσχαρι(νουα ή κιλοτο),απαχο ψαρι (περκα,γλωσσα,μπακαλιαρο,τιλαπια) και 2-3 φορες εβδομαδιαια καποιο λιπαρο ψαρι(σολωμο,σαρδελα).

    Κατα τ αλλα εμενα μ αρεσει,και ειδικα εφ οσον τις τροφες τις επελεξες εσυ,ωστε να την απολαμβανεις κιολας,θα ελεγα να μην πειραξεις κατι αλλο.Απλα ακολουθησε τη 7-10 μερες,τσεκαρε το βαρος σου για να δεις αν απαιτουνται προσαρμογες.
    Για να μην επαναλαμβανομαι..Η συμβουλη που θα εδινα κι εγω, περαν τον προτασεων και μικροαλλαγων που προτεινε ο Lab. Και μετα οτι θες να προσθεσεις η να αλλαξεις, οτι κι αν ειναι αυτο, δοκιμασε το, και το ακολουθεις, βλεπεις αλλαγες και απορριπτεις η συνεχιζεις με αυτο.

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Στα 42 κιλά που είσαι εσύ μπορείς να φας την πέστροφα και όλο το ψυγείο βρε.

    Όσο για το φρέσκο ψάρι, ναι είναι καλύτερο κι εγώ το προτιμώ. Όταν κερδίσω το joker (ή σε λίγο που θα πάρω το εφάπαξ) θα αρχίσω να τρώω χαχαχαχαχαχαχαχα
    Και τον ψαρα που την ψαρεψε μη σου πω.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #32
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αυτά που έγραψες σβήστηκαν γιατί έλεγες πράγματα που δεν είχαν καμία σχέση με αυτό που ρωτούσε το παλικάρι. Και θα το ξαναπω.. Οταν δίνετε συμβουλές , βουτάτε τη γλώσσα στο μυαλό. Δεν μπορεί να λες να τρώει ένας αρχάριος σοκολάτα μετά την προπόνηση (είτε 1 είτε 10γρ). Επειδή η γνώση είναι δύναμη, μάθε πως το λίπος που έχει η σοκολάτα, καθυστερεί την απορρόφηση, κάτι που ΔΕΝ θελουμε μεταπροπονητικά. Αυτό , για να μη δίνεις λάθος εντυπώσεις και νομίζουν όσοι σε διαβάζουν πως έχουμε κάτι μαζί σου και σβήνουμε πόστ σου.

    Επίσης μάθε πως δεν είναι όλα θέμα θερμίδων κι ούτε το σώμα μιας κοπέλας διαχειρίζεται το ίδιο την σοκολάτα με μια άλλη τροφή. Και θα το ξαναπω.. πριν δωσεις συμβουλες, διάβασε!!! Δίνεις λάθος κατευθύνσεις.

    Όσο για την σοκολάτα.. πες εσύ σε γυναίκα να τρώει, να πετάξει κυτταρίτιδα και μετά τα ξαναλέμε..
    Καρδουλα δεν προλαβα να διαβασω τιποτα απο αυτες τις συμβουλες..οποτε ειμαι ενταξει,ολα τακτοποιημενα με αυτα που ηξερα πριν.
    Επισης οτι και να λετε για την σοκολοτα με αφηνει αδιαφορη γιατι απο παντα τα γλυκα με ενθουσιαζαν μονο οπτικα. Σπανια να φαω δηλαδη..

    Για τους αλλους κανω ανακεφαλαιωση και εχουμε κ λεμε
    Τρωω πεστροφα...οτι εχει το ψυγειο συν επιδορπιο τον ψαρα!! Ολοκληρωμενο δειπνο οχι αστεια.

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλύτερα που δεν πρόλαβες.
    Τρώγε καθαρές τροφές, μη φοβάσαι το σωστό φαγητό. Μέτρα ποσότητες, μέτρα θερμίδες, αν δεις οτι μένεις σταθερή, ανέβαζε. Μυς δεν μπαίνουν από τη μια μέρα στην άλλη, θέλει συνέπεια και σε καθημερινή βάση να τρως αυτά που πρέπει. Και εννοειταί σε συνδιασμό με σωστή προπόνηση!

  4. #34
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Γιατι να υπαρχει το ελευθερο γευμα στην διατροφη μου και εγω να πρεπει ντε και καλα να το κανω!! Δηλαδη αν δεν θελω τι πειραζει να συνεχισω να τρωω οτι τρωω τοσο καιρο? Η λογο χαμηλου λιπους κ κιλων ειναι κατι που θα με βοηθησει.Ξερει κανενας να μου λυσει αυτην την απορια γιατι σημερα επρεπε να κανω ελευθερο γευμα κ εφαγα 2 σουβλακια ενω δεν τα ζητουσε ο οργανισμος μου.
    Επισης εφοσον το εκανα την υπολοιπη μερα την συνεχιζω οπως παντα, αλλα μετα δεν θα ειναι υπερβολικα πολλες θερμιδες και φαγητο.
    Επισης διατροφη αυξησης μυικης μαζας και διατροφη ογκου ειναι το ιδιο πραγμα η οχι..?ποτε δεν καταλαβα αν ειναι το ιδιο η αν υπαρχει διαφορα

  5. #35
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ποιος σου είπε πως το "ελεύθερο" γεύμα είναι υποχρεωτικό; Τίποτα δεν είναι! Κάνε τη διατροφή σου, τρώγε σωστά σε καθημερινή βάση, κράτα ημερολόγιο να ξέρεις πόσες θερμίδες τρως ώστε σταδιακά να ανεβάζεις.
    Διατροφή "όγκου" = διατροφή αύξησης μυικής μάζας = διατροφή υπερτροφίας.

    Τα πράγματα είναι απλά, απλώς τα χεις μπουρδουκλώσει στο μυαλό σου!
    Οσο για τις υπερβολικές θερμίδες που έφαγες απο τα σουβλάκια, βρε θα γελάνε και οι πέτρες.. για τα κιλά που είσαι ΔΕΝ προκειτε να έχεις κανένα αντίκτυπο ΕΑΝ και εφόσον δεν το κάνεις κάθε μέρα.
    Εχεις ποικιλία στη διατροφή σου; Τρως απ ολες τις ομάδες τροφών; Τότε είσαι κομπλε! Αλλά να ξέρεις πόσο τρως και να ανεβάζεις και φαγητό και δραστηριότητα.

  6. #36
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Οντως στο μυαλο μου πιστευω οτι τα εχω κανει ανω κατω!!
    Δεν το κανω συνεχεια..απλα ο διατροφολογος μου ειχε βαλει 1 την εβδομαδα. Ε αυτο το ενα την εβδομαδα παντα το εκανα τελειως διαφορετικα..πχ ετρωγα πιο πολυ γιαουρτι κ εβαζα εξτραδακια οπως 2 μπισκοτα η πιο πολυ μελι,φυστικοβουτυρο και αλλα τετοια. Ηταν το πρωτο κανονικο ελευθερο αυτο με τα σουβλακια κ εχω ξεσυνιθησει τοσο που τωρα μου μοιαζει λες κ εχω καταβροχθισει ενα βουνο!!
    Τελευταια σημερινη απορια ειναι: πως καταλαβαινουμε οτι παμε καλα στην διατροφη μας? Οταν βλεπουμε οτι περνουμε κιλα?
    Σε 2-3 μερες θα κλεισω με τον παλιο μου διατροφολογο να κανουμε λιπομετρηση. Μαζι θα δωσει κ διατροφη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα την χρησιμοποιησω.

  7. #37
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αυτα ολα που λες, γιατί δεν τα ρωτάς στον διατροφολόγο που σου έχει δώσει να τρώς ελεύθερο γεύμα;!
    Σκέψου το στόχο που έχεις, δες τι προοδο εχεις κανει και βγάζε τα συμπεράσματά σου.
    Εμείς παντως κοριτσάρα σου έχουμε πει πως πρέπει να πορευτείς. Κάτσε, ξαναδιάβασε τι σου έχουμε γράψει και ξεμπέρδεψε αυτό το κουβάρι που έχει δημιουργηθεί στο μυαλό σου. Ο στόχος σου ειναι να βάλεις ποιοτικό βάρος. Ναι; Ναι. Πως θα το κανεις; Τρώγοντας πανω από τις θερμιδες συντήρησης, σταθερά σε καθημερινή βάση, με σωστές καθαρές τροφές (και ενίοτε κατι "εκτος" που λαχταράς, όταν θα θες και το νιώθεις) και παράλληλα προπόνηση με βάρη και αερόβια τοση όση ίσα ισα για να γυμνάζεις την καρδιά σου και να εχεις καλή φυσική κατάσταση.

  8. #38
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Θα πάω στον διατροφολοφο τον παλιό μου που με είχε βοηθησει να αδυνατίσω..οχι σε αυτον που μου εβαλε το ελευθερο γευμα. Οτι νιωθω θα τον ρωτησω (γιατι είναι και πιο συνεννοησιμος συγκριτικα με τον αλλον)
    Θα τα ξαναδιαβασω τι να κανω...ολο αυτο κάνω.Τοσο διαβασμα ουτε για εξετασεις χαχαχα! Απλα ειναι μερικες φορες που το χανεις και δεν ξερεις αν εχεις τελικως καταλαβει σωστα.
    Μακαρι κ εγω καποια στιγμη να τα ξερω οπως εσεις και να μου φαινονται ολα απλοικα.

  9. #39
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Επειδη οσον αφορα το στοχο ειμαι σε αντιστοιχη περιοδο με τη δικη σου μπορω να καταλαβω ακριβως τι θες να πεις.Οντως δεν ειναι υποχρεωτικο να φας κατι εκτος διατροφης.Αυτο που εφαρμοζω εγω το τελευταιο διμηνο ειναι το εξης.Δεν κανω πια ελευθερο γευμα καθως η διατροφη μου εχει τα παντα(γλυκο,κετσαπ,μουσταρδες,μαγιονεζα 3%,σαλτσα κτλ κτλ) παντα βεβαια ελεγχομενα στις ημερησιες θερμιδες μου.Επισης αν καποια φορα νιωθω οτι θελω να ξεφυγω λιγο παραπανω φτιαχνω μπεργκερ σπιτικο.Παιρνεις ψωμακι καραμολεγκος,μπιφτεκι,μπεικον,γαλοπουλας,τηγανητο αυγουλακι στο αντικολλητικο,τυρι arla ή τρικαλινο light,λιγο μπαρμπεκιου,κετσαπ κτλ κτλ.Ειναι απιθανο και ουτε εχεις τη βαρυστομαχια του απ εξω,και ποιοτικα τρως κατι πολυ ανωτερο.

    Γενικα δεν χρειαζεται να φας σαβουρα,υπαρχουν απειρες αντιστοιχες σπιτικες συνταγες,ακομα και για πιτσα ,σουβλακια κτλ.Μην πιεζεις τον εαυτο σου να φαει κατι που στην ουσια ουτε το θελεις αλλα ουτε σε βοηθα καπου.

  10. #40
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εγώ (κάνοντας πλάκα φυσικά) θα σου έλεγα, φάε τώρα που μπορείς, γιατί αμα κατέβεις Χανιά, θα πρέπει να το κερδίζεις το ελεύθερό σου γεύμα.

    Και να το κερδίσεις θέλει προσπάθεια :) :) :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #41
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Γενικα δεν χρειαζεται να φας σαβουρα,υπαρχουν απειρες αντιστοιχες σπιτικες συνταγες,ακομα και για πιτσα ,σουβλακια κτλ.Μην πιεζεις τον εαυτο σου να φαει κατι που στην ουσια ουτε το θελεις αλλα ουτε σε βοηθα καπου.
    Exεις δικιο και απο εδω και περα οταν θα λαχταραω κατι θα ειναι σπιτισιο και νοστιμοτατο.Το μπεργκερακι σου φαινεται πολυ ενδιαφερον παντως


    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Εγώ (κάνοντας πλάκα φυσικά) θα σου έλεγα, φάε τώρα που μπορείς, γιατί αμα κατέβεις Χανιά, θα πρέπει να το κερδίζεις το ελεύθερό σου γεύμα.

    Και να το κερδίσεις θέλει προσπάθεια :) :) :)
    Ευελπιστω μεχρι του χρονου που θα ερθω Χανια να εχω γινει ηδη φετονι και να με παρακαλας εσυ για ελευθερο γευμα χαχα!!

  12. #42

    Join Date
    27-10-16
    Posts
    33

    Default

    Τις προαλλες σε ένα ελευθερο γεύμα εφαγα μπισκοτα με νουτέλα. Δεν μετάνιωσα για την νουτέλα αλλα για τα μπισκοτα παπαδοπουλου που ηταν τιγκα στην ζάχαρη ως συνηθως.

    Σε ενα παλαιοτερο ελευθερο γευμα ειχα φτιάξει μπάρες βρώμης με σταφιδες μεσα και τα σχετικα και ειχα βάλει εκει νουτέλα απο πάνω. Προφανως αυτο το ελευθερο ηταν πολυ καλυτερο απο το πρώτο.
    Τωρα εντάξει οι κλασσικοι κρασομεζέδες με τις διάφορες σαλτσες και τα κρασια σε ενα ωραιο μαγαζι με την παρέα ποτε δεν θα αντικατασταθούν ;) 1 φορά την εβδομάδα για μενα δεν πειράζει. Τωρα αμα θές να κανεις κάτι αγωνιστικο ή πρωταθλητισμο ρωτα τον προπονητη σου θα ξέρει καλυτερα.

  13. #43
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Sonic30 View Post
    Τις προαλλες σε ένα ελευθερο γεύμα εφαγα μπισκοτα με νουτέλα. Δεν μετάνιωσα για την νουτέλα αλλα για τα μπισκοτα παπαδοπουλου που ηταν τιγκα στην ζάχαρη ως συνηθως.

    Σε ενα παλαιοτερο ελευθερο γευμα ειχα φτιάξει μπάρες βρώμης με σταφιδες μεσα και τα σχετικα και ειχα βάλει εκει νουτέλα απο πάνω. Προφανως αυτο το ελευθερο ηταν πολυ καλυτερο απο το πρώτο.
    Τωρα εντάξει οι κλασσικοι κρασομεζέδες με τις διάφορες σαλτσες και τα κρασια σε ενα ωραιο μαγαζι με την παρέα ποτε δεν θα αντικατασταθούν ;) 1 φορά την εβδομάδα για μενα δεν πειράζει. Τωρα αμα θές να κανεις κάτι αγωνιστικο ή πρωταθλητισμο ρωτα τον προπονητη σου θα ξέρει καλυτερα.
    Την αγαπας και τιμας βλεπω την νουτελα!!
    Οχι δεν παω για κατι αγωνιστικο..απλα μου καθησε ασχημα αυτο που εφαγα και δεν νομιζω να το ξανακανω. Τα ελευθερα μου γευματα απο εδω και περα θα ειναι περισσοτερο ποιοτικα. Εχω δει τοσες συνταγες που μπορω να κανω και θα το ευχαριστηθω περισσοτερο. Οπως οι μπαρες που ειπες που εφτιαξες ειναι πολυ πιο ενδιαφερουσες.
    Κρασομεζεδες ακομα τους αποφευγω για να μην παρασυρθω.
    Σε λιγο καιρο που ξεκιναω δουλεια σε εστιατοριο ξενοδοχειου να δω πως θα κρατιεμαι με ολες τις λιχουδιες που θα βγαζουν Εκει ναι οταν θα παιρνω την αποφαση για ελευθερο θα αξιζει, Θα ειναι σαν τους αντιστοιχους κρασομεζεδες σου :)

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ο στόχος του καθενός είναι γι αυτόν ο δικός του "αγώνας".
    Πρωταθλητισμό κάνει όποιος δουλεύει μεθοδικά για να φτάσει εκεί που θέλει. Είτε αυτό είναι σκηνή, είτε παραλία, είτε απλώς ικανοποίηση στον καθρέφτη.
    Γι αυτό Siena να συνεχίσεις οπως ακριβως το εχεις ξεκινήσει κανοντας αυτο που σε κανει να νιωθεις εσυ καλα. Αν γούσταρες θα ετρωγες νουτέλες. Βέβαια μετά αν γέμιζες κυτταρίτιδα (και ας είσαι λιποβαρής ) αυτό είναι άλλο θέμα.

  15. #45
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Μ αρεσει πολυ οπως εθεσες τον πρωταθλητισμο και τον καθρεφτη. Νομιζω αυτος ακριβως ειναι κ ο στοχος μου. Να φτασει το σωμα μου εκει που θα ικανοποιω τον εαυτο μου.
    Οσο για την κυτταριτιδα ευτυχως δεν ειχα ποτε, ισως να ειναι επειδη δεν ειμαι γλυκατζου οπως εχω ξαναπει..οποτε με την νουτελα δεν εχουμε καλες σχεσεις αρα δεν θα την εβαζα στην μπαρα. Ισως αυτο φανηκε οταν ειπα για τις μπαρες οτι μου αρεσαν σαν ιδεα αλλα εννοουσα να φαω μπαρες σαν ελευθερο γευμα. Περισσοτερες απο μια..γιατι παντα θελω να φαω πιο πολυ αλλα για να ειμαι μεσα στις θερμιδες μου τρωω μονο μια :(
    Συνεχιζω σταθερα οτι εχω ξεκινησει..και θα συνεχισω και το καλοκαιρι

  16. #46
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    καλημερα...να σας ρωτησω το κιλοτο ή το νουα στα αγγλικα πoιο ειναι? το sirloin ειναι, το εχω βρει σωστα?

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Καλημερα Σιενα. Κιλοτο ειναι top sirloin butt και νουα top round

  18. #48
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Καλημερα...
    Καινουργιο προγραμμα προπονησης καινουργια διατροφη. Στοχος μου οι 1850-2000 θερμιδες 90-95 πρωτεινη, 260-270 υδατανθρακας, 45-50 λιπαρα.
    Προπονηση: 3-4 την εβδομαδα βαρη, 1 φορα την εβδομαδα γιογκα. Δουλεια 5 μερες με αρκετο περπατημα και γρηγορο ειδικα τις 4 ωρες που ειναι ανοιχτη η κουζινα (εστιατοριο ξενοδοχειου) και ο κοσμος ερχεται διχως σταματημο.

    Ερωτησεις:
    1. Τι θα μπορουσα να εχω ως γρηγορο απογευματοβραδινο σνακ τις μερες που δουλευω γιατι δεν μας αφηνουν να κανουμε διαλειμμα.Εχω σκεφτει παστελι, καρδουλομπαρες, 1 ολοκληρο αυγο + 1φ. ψωμι, 1φ. τυρι + 1φ. ψωμι. Μετα την πρωτη πληρωμη σκεφτομουν μηπως θα ηταν καλυτερο να παρω καποιο ροφημα για να μου ειναι πιο ευκολο.
    2. Τις μερες που δεν προπονουμε τι ειναι καλυτερο και πιο σωστο να κραταω τις ιδιες θερμιδες και απο το βραδινο να αφαιρω τους υδατανθρακες και να τους μοιραζω στα αλλα γευματα ή να μειωσω τους υδατανθρακες και να αυξησω τα λιπαρα?

    Μια ενδεικτική μέρα που ετοιμασα για μερα που δουλευω ειναι:

    1ο γευμα
    4+1 αυγα, 40γρ βρωμη, 1 μπανανα, 10γρ ξηρος καρπος, 15γρ μελι

    Προπονηση

    2ο γευμα
    200γρ γιαουρτι, 80γρ ρυζι, 1 μπανανα, 15γρ μελι

    3ο γευμα
    100γρ τονος, 180γρ ρυζι, σαλατα 1κσ. λαδι

    4ο γευμα
    1φ. ψωμι, 1 φ.τυρι

    5ο γευμα
    120γρ κοτοπουλο, 120γρ πατατα, σαλατα 1κσ λαδι

    Αυτα βγαινουν 1873 θερμιδες, 214 υδατανθρακας, 132 πρωτεινη, 56 λιπαρα

    Και παλι δεν εχω καταφερει να φτασω τους υδατανθρακες τι να κανω ποσο ρυζι πατατα παραπανω να βαλω θα σκασω απο το φαι στο τελος

    Να σημειωσω οτι πλεον ειμαι στα 44.5 κιλα

  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλήμέρα,

    θα σου πω μερικά tips και δεν θα χάσεις:

    Αρχικά απέβαλλε το άγχος να φτάσεις τους υδατάνθρακες ή τις θερμίδες εκεί που πρέπει. Όλα θα τα καταφέρεις αλλά σταδιακά. Το να μπουκωθείς δεν έχει νόημα.
    Προτίμησε οτιδήποτε μη επεξεργασμένο/αγορασμένο για σνακ. Χίλιες φορές καρδουλομπάρες που θα ξέρεις εσύ τι θα βάλεις, πόσο θα βάλεις.
    Εναλλακτικά, μπορείς σκονη πρωτεινη με βρωμη μεσα σε ενα σεικερ, βαζεις καλαμακι βαζεις γαλα και ετοιμο.

    Αν μπουκωνεις απο τον υδατανθρακα, ανεβασε τα λιπαρα σου και μεινε στις θερμιδες σου.
    Τις οφφ μερες εγω θα κρατουσα ιδιο διαιτολογιο για να μην μπερδευομαι ή εναλλακτικα θα μειωνα υδατανθρακα και θα ανεβαζα λίπος.

    Και θα το ξαναπω - Κρατα τα πραγματα απλά, μην σε πιανει αγχος και ολα καντα βημα βημα. Στο 4 γευμα βαλε και 1-2 φετες γαλοπουλα, αν και εδω θα μπορουσες να ειχες και ενα πιτακι βρωμης (ετοιμασμενο απο πριν).

  20. #50
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Εννοειτε θα ακουσω τις συμβουλες σου!
    Το κυριοτερο που με βοηθησε ειναι να μην τρελενομαι με τους υδατανθρακες-θερμιδες, παντα με δυσκολευει αυτο οποτε νιωθω τωρα πιο αναλαφρη.

    Το πιτακι βρωμης η αληθεια ειναι πως δεν το ειχα σκεφτει και ειναι κατι που θα μπορω να το φαω γρηγορα.
    Ροφημα πρωτεινης απο τον αλλον μηνα που θα ερθει το κασερι..και οταν θα δουλευω θα ειναι τελειο γουλιτσα γουλιτσα δεν θα πει κανεις τιποτα.

    Οσο μπορω προσπαθω για τα απλα γευματα γιατι αλλιως θα το χασω..οπως ακριβως ειπες.

    Σε ευχαριστω ξανα γαι την βοηθεια


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απορίες Διατροφής
    By Δωρα Χ. in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 11
    Last Post: 13-11-16, 03:04
  2. Απορίες Διατροφής
    By tsao in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 27-10-16, 20:17
  3. Απορίες Διατροφής
    By Supernovaman in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-10-15, 14:14
  4. Απορίες Διατροφής
    By variemai in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 4
    Last Post: 05-04-14, 19:18
  5. Απορίες Διατροφής
    By MariosKu in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 31-01-12, 16:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •