Καλησπέρα σε όλους... προσπάθησα να αποφύγω να αρχίσω να ενοχλώ με ερωτήσεις αλλά νομίζω πως δεν θα τα καταφέρω διαφορετικά

Ας ξεκινήσω λέγοντας ότι είμαι 31 χρονών 1,60 και 42 κιλά, κάνω γυμναστική σχεδόν 2 μήνες, 6 φορές την εβδομάδα.Το θέμα μου είναι ότι λόγο ψυχολογικού θέματος σχεδόν σε έναν μήνα τον Οκτώβριο από 50 κιλά έπεσα στα 39. Έτρωγα απειροελάχιστα. Κατάφερα και πήρα κάποια κιλάκια συνεχίζοντας όμως να τρώω σαν σπουργίτι και σιγά σιγά ανέβαινα από ένα γεύμα την μέρα σε δυο και ενδιάμεσα πολλά τσιμπολογήματα (πάντα υγιεινά).

Τις τελευταίες περίπου δέκα μέρες που πείστηκα από τους γύρω μου ότι αν δεν τρώω δεν πρόκειται να δω προκοπή στο σώμα όσο και να χτυπιέμαι ειδικά για γράμμωση (αφού ανακάλυψα και το forum και όντως είδα ότι μου λένε αλήθεια) άλλαξα την διατροφή μου. Τρώω 5 γεύματα την μέρα κάθε τρεις ώρες περίπου που στο πρωινό - μεσημεριανό - βραδινό προσέχω να έχουν πρωτείνη περίπου 30 γραμμάρια. Υδατάνθρακες αν έχω καταλάβει καλά δεν έχω πολύ στα γεύματα μου πχ πατάτα - ρύζι (έχω σκοπό να αρχίσω να προσθέτω)και διαλέγω σαλάτα και πετάω μέσα λίγα καρύδια ή αμύγδαλα ή τυράκι και πάντα αποξηραμένα φρούτα. Γενικά δυσκολεύομαι να υπολογίσω τα φαγητά για να βγαίνουν οι θερμίδες και όλα τα υπόλοιπα σωστά και ψιλοκάνω ότι νομίζω σωστό ώστε να έχει το γεύμα μου πάντα λίγο από όλα.Ψάχνω όμως να υπάρχει ποικιλία στα φαγητά και φαντασία.

Η απορία μου είναι αν τελικά αυτό που κάνω θεωρείται σωστή διατροφή για γράμμωση, λίπος δεν νομίζω πως έχω μόνο ίσως στην κοιλία (αλλά παίζει κιόλας να είναι μόνο στα μάτια μου αυτό) Μπορώ να συνεχίσω διατροφή έτσι όπως τώρα, εννοώ να δίνω την μεγαλύτερη σημασία στις πρωτεινες, που τις υπολογίζω και πιο εύκολα η χρειάζεται κάτι πιο αυστηρό?Τα βραδινά είναι καλύτερο να είναι ελαφριά με γιαουρτάκια και σαλάτες?
Άλλη απορία μου είναι, μην γελάσετε αλλά φαγητά τύπου μαμαδίστικα αν προσέξουμε τον τρόπο μαγειρέματος και να μην έχει λάδι επιτρέπεται?
Επίσης έχω ένα ψυχολογικό άγχος μην παχύνω με όλα αυτά που τρώω και φουσκώσει η κοιλίτσα μου, γιατί πάντα είχα σωσίβιο και είναι πρώτη φορά στην ζωή μου που την βλέπω έτσι και έχω ενθουσιαστεί.
Στόχος μου είναι να μπορέσω να έχω κάποια μικρή αισθητή γράμμωση και να ανέβουν οι γλουτοί γιατί λόγο της απότομης πτώσης στα κιλά δεν υπάρχουν γλουτοί
Αν χρειάζεται για να με συμβουλέψετε καλύτερα μπορώ να γράψω τι ''διατροφή'' ακολούθησα τις δυο τελευταίες μέρες να μου πείτε αν είναι σωστό.

Ορίστε και το πρόγραμμα μου....Οι θερμίδες συντήρησής μου βγήκαν 1305
Δευτέρα πρωί πιλάτες - απόγευμα βάρη
Τρίτη πρωί γιόγκα - απόγευμα πάλι γιόγκα
Τετάρτη πιλάτες - απόγευμα αερόβια
Πέμπτη πρωί γιόγκα - απόγευμα βάρη
Παρασκευή πρωί πιλάτες - απόγευμα βάρη
Σάββατο ή κυριακή βάρη

(τα βάρη μου πάνε 2 μέρες στήθος-πλάτη, μια πόδια, μια χέρια...αν και από βδομάδα θα το αλλάξει σε 2 μέρες πόδια αντί για στήθος - πλάτη. Να αναφέρω ότι δεν κάνω του κεφαλιού μου,μου έχει βγάλει το πρόγραμμα γυμναστής, απλά δεν θυμάμαι ιδιαίτερα τα ονόματα των ασκήσεων)

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ με το μεγάλο ποστ μου