Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-01-17
    Posts
    3

    Default Νέο Μέλος - Συμβουλές Διατροφής

    καλησπέρα

  2. #2
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-01-17
    Posts
    3

    Default

    καλησπέρα ειμαι νέο μέλος στο forum. ανακάλυψα τη σελίδα σας ψαχνοντας κρητικές για λυποδιαλυτες και συγκεκριμένα τον 6 black... ειμαι 28 ετών 1,64 και 68 κιλά γυμναζομαι 2 χρόνια αλλα εντατικα από τον σεπτέμβρη στα δυο χρόνια εχω χάσει γυρω στα 12 κιλά γενικά χάνω πολύδύσκολα και παίρνω πολύ εύκολα ... το τελευταίο τριμηνο ενω συνεχίζω διατροφη δε βλέπω καμία διαφορά γεγονός π με έχει κουράσει μ έχει προκαλέσει αγχος και πισωγυρίσματα στη διατροφή μου ... γενικά πάντα ειχα περιττά κιλά αλλά δε τα θέλω άλλο ο στόχος μου ειναι τα 60 κιλα λλα δε μπόρεσα ποτε να το καταφέρω μεχρι ώρας. πριν 20 μέρες ήμουν 65 κιλα κ τώρα 68 εκανα αρκετές ατασθαλίες μετα από πο΄λυ καιρο και αυτο πιστευω οφείλεται στο γεγονος οτι ειχα κουραστει να μη βλέπω διαφορα. αυτό ηταν ομως μόλις ειδα τρια κιλα πανω απλα πάλι έβαλα μυαλό. αυτο που αναζητώ ειναι ενα καλο δραστικό λιποδιαλυτικο να με βοηθήσει να φτασω το στοχο μου σε συνδυασμό με τη διατροφη και την άσκηση. η συμβουλή σας θα μου είναι πολύτιμη . ευχαριστω.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γεια σου Μαρκέλα!
    Άσε τα λιποδιαλυτικά εκεί που είναι και δεν ειναι αυτή η λυση στο πρόβλημά σου.
    Εσύ η ίδια γίνεσαι εμπόδιο στην πρόοδο σου. Κι αυτό γίνεται όταν νομίζεις πως έχεις πιάσει στασιμότητα (προφανώς γιατι κάτι κάνεις λάθος ή βιάζεσαι να δεις αποτέλεσμα) μετά σε πιάνει απογοήτευση, το ρίχνεις στο φαί και μετά φτου και απο την αρχή.

    Η λύση είναι να κάτσεις να αναδιοργανώσεις τη διατροφή σου, να σταματήσεις τα διατροφικά ξεσπάσματα, να είσαι συνεπής στις αερόβιες και στα βάρη σου.

    Γράψε αναλυτικά τι τρως, τι κάνεις στο γυμναστήριο, πόσο συχνά σπας τη διατροφή σου και θα βρεθεί το λάθος.
    Last edited by Kardoula; 07-01-17 at 11:07.

  4. #4
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Καλως ορισες. Περα απο τα λαθη που μπορει να κανεις σε ασκηση-διατροφη και του γεγονοτος οτι πρεπει να εχεις υπομονη να εχεις στο μυαλο σου πως ορατα αποτελεσματα αργουν να ερθουν οσο περναει ο καιρος. Εννοω οτι οταν καποιος ξεκιναει οι αλλαγες στο σωμα του ειναι μεγαλες αλλα οσο περναει ο καιρος οι αλλαγες γινονται δυσδιακριτες σε συντομα χρονικα διαστηματα. οποτε εχε υπομονη, εφοσον ακολουθεις ενα σωστο πλανο!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο μέλος - Συμβουλές Διατροφής
    By giorgos199123 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 09-09-16, 22:11
  2. Νέο Μέλος - Συμβουλές Διατροφής
    By tonia.x in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 52
    Last Post: 22-03-16, 00:57
  3. Νέο μέλος, συμβουλές διατροφής και άσκησης
    By RISING in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-14, 00:06
  4. Nέο Μέλος - Συμβουλές Διατροφής και Προπόνησης
    By Dionysis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-14, 13:08
  5. Νέο Μέλος - Συμβουλές Διατροφής
    By pipila in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 14
    Last Post: 09-01-11, 12:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •