Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default Ερώτηση για Απώλεια Λίπους

    Καλησπερα,ειμαι 24 και ξεκινησα απο περσι με διατροφη,1.70 στα 75 κιλα και σ ενα χρονο ειμαι στα 59 κιλα και εχει μεινει λιπος ακομα το οποιο θελω να φυγει κι ειναι στο κατω μερος της κοιλιας.ηθελα να ρωτησω αυτο γινεται να φυγει μονο με διατροφη ή θα χρειαστει και συστηματικη γυμναστικη?πως θα γινει να μην πεσω αλλο απ τα κιλα μου (γιατι δε μου φαινεται καλο να γινει) αλλα να χασω το λιπος που απομενει?Ευχαριστω πολυ.

    Υ.Γ:Ευχαριστω τα ατομα του φορουμ γιατι εκεινα μου εδωσαν οδηγιες για τη διατροφη και ειδα αποτελεσματα μεχρι τωρα.
    Last edited by test_mice; 12-01-17 at 23:43.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Το να μεινεις σταθερός στα κιλά σου θα το πετύχεις όταν θα τρως τόσο όσο για να συντηρήσεις το βάρος σου. Αυτό θα το βρεις με πειραματισμό.
    Παράλληλα ναι, ειναι ακρως απαραίτητη η γυμναστική με βάρη ωστε να υπάρχει μυικότητα!! Εγώ θα σε συμβούλευα να μην χάσεις άλλο βάρος αλλά να στοχεύσεις στην ανασύσταση. Βάλε λίγο κρεας πανω σου και μετα πας να διωξεις το πεισματαρικο λιπάκι.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Κατά τη γνώμη μου είσαι ήδη πολύ χαμηλά στα κιλά σου.

    Τι θεωρείς προτιμότερο, να έχεις ένα αδύναμο και αδύνατο σώμα 59 κιλών και 9% λίπος ή ένα δυνατό και γυμνασμένο σώμα 75 κιλών και 13% λίπος; 999/1000 φορές το 2ο θα είναι αισθητικά πιο ωραίο και πολύ πιο λειτουργικό (αντιλαμβάνομαι ότι είσαι άντρας και λέω αυτά τα κιλά).

    Όπως σου είπε η Καρδούλα, βάλε λίγο κρέας επάνω σου με σωστή προπόνηση με βάρη και βελτίωσε τη φυσική σου κατάσταση. Υπάρχουν 2 πλεονεκτήματα σε αυτό που δεν έχεις τώρα. 1ον είναι πολύ πιο εύκολο να πέσεις σε χαμηλότερα ποσοστά λίπους όταν έχεις καλή φυσική κατάσταση και γυμνασμένο σώμα, 2ον ο ίδιος θα δείχνεις πολύ καλύτερα στα ίδια ποσοστά λίπους με τώρα εαν έχεις πάνω σου μεγαλύτερη μυική μάζα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #4

    Default

    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,αρα στην ουσια κανω διατροφη για συντηρηση και παραλληλα γυμναστικη αεροβια και βαρη?ή παιρνω καλά κιλα?επισης η αληθεια ειναι οτι δε στοχευω σε ογκο αλλα πιο πολυ σε γραμμωση οποτε σε τι βαρος θα πρεπε να φτασω περιπου σαν αναλογια μαζι με το να αρχισω γυμναστικη?
    Last edited by test_mice; 13-01-17 at 15:00.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by test_mice View Post
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,αρα στην ουσια κανω διατροφη για συντηρηση και παραλληλα γυμναστικη αεροβια και βαρη?ή παιρνω καλά κιλα?επισης η αληθεια ειναι οτι δε στοχευω σε ογκο αλλα πιο πολυ σε γραμμωση οποτε σε τι βαρος θα πρεπε να φτασω περιπου σαν αναλογια μαζι με το να αρχισω γυμναστικη?
    Φίλε μου στα 59 κιλά τι ακόμα να γραμμώσεις; Η γνώμη μου θα ήταν να βάλεις κάποια κιλά μυική μάζα και να χτίσεις μια αθλητική βάση. Μια διατροφή ανασύστασης που σου έγραψε η Καρδούλα + ένα τυπικό πρόγραμμα με βάρη. Τώρα το πόσα κιλά είναι λίγο σχετικό. Τι να πω, 6-7 κιλά σίγουρα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #6

    Default

    απλα οπως ειπα και στην αρχη επειδη εχασα τα κιλα χωρις γυμναστικη μονο με διατροφη εχει μεινει λιπος-κοιλια στο κατω μερος κι ελεγα αν μπορει να γινει καπως στοχευμενα αυτο,αλλα ναι θα ακολουθησω τις συμβουλες αυτες,ευχαριστω πολυ.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση για απώλεια λίπους και σύσφιξη
    By lezas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-13, 22:28
  2. Ερώτηση Για Απώλεια Λίπους (14χρ.)
    By -Thomas1999- in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 19-04-13, 14:28
  3. Ερώτηση για απώλεια λίπους
    By thalitsa in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 62
    Last Post: 28-09-12, 08:27
  4. Γειά Σε Όλους - Ερώτηση Για Απώλεια Λίπους
    By forspartan117 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 30-06-09, 21:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •