Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 77 of 77
  1. #61
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Καλημερα ημερολογιο..

    Εχθες εκανα ποδια. Αυξησα στα καθισματα κατα 5 κιλα οπως και στις αρσεις θανατου το ιδιο. Η διαφορα ηταν αισθητη. Καψιμο και πιασιμο σημερα. Ευτυχως τα καταφερα να τα βγαλω περα κ εκανα ολες τις επαναληψεις. Χαιρομαι για μενα !!!
    Ο γυμναστης μου λεει σε καμμια βδομαδα να δοκιμασουμε αλλα 5 παραπανω. Πιστευει οτι το χω..μακαρι!
    Στο τελος εκανα και 20 λεπτα διαδρομο γρηγορο περπατημα.
    Σημερα το προγραμμα εχει μονο αεροβια και αυριο ρεπο.
    Ρεπο με γενικη καινουργιου σπιτιου που νοικιασε η θεια μου. Πιστευω απο το πολυ τριψιμο θα ειναι σαν γυμναστικη χεριων χαχα!
    Απο φαγητο εχθες ειχα γαλοπουλα λεμονατη με βραστη πατατουλα.
    Σημερα το περιμενω πως και πως μπριζολιτσα με ψητα λαχανικα και γλυκοπατατα. Ονειρο!!

  2. #62
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Καλημερα!

    Σημερα το προγραμμα εχει ομαδικο για ποδια. Εχω παρατηρησει οτι μου κανει καλη δουλεια και ειναι και αρκετα εντονο το προγραμμα. Αυτο ειναι παντα καλο!!
    Λιπομετρηση εγινε εχθες. Ανεβηκα και σε λιπος και σε κιλα.
    Μετα απο 1,5 μηνα διατροφης απο 42.5 πηγα στα 44. Λιπος απο 6.8 στα 7.7
    Κιλα μυικης 7.1
    Δεν ξερω κατα ποσο ηταν καλο το αποτελεσμα. Εννοοντας οτι δεν ξερω αν θα μπορουσα και καλυτερα η ειναι ενταξει το πως πηγα.
    Οπως και να εχει ανεβηκα σε κιλα και λιπος και ακομα μ αρεσω το πως δειχνει το σωμα μου. Αρα ειμαι ευχαριστημενη και συνεχιζω.

  3. #63
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μια χαρά ειναι οι μετρήσεις!! Εννοείται πως θα βάλεις και λίγο λίπος, μαζί με μυς. Και αφου ο καθρεφτης δειχνει κατι που σου αρέσει, άρα συνεχίζεις.
    Δεν σε κυνηγάει κανείς, κάνε σταθερά και σωστά βήματα.

  4. #64
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Καλημερα ολη μερα!

    Εχω λίγες μέρες να γράψω...Το προγραμμα μου το ακολουθώ κανονικά στο γυμναστήριο όπως και στην διατροφή. Σιγα σιγά προσπαθω να ανεβάσω στις ασκήσεις το βάρος ή τις επαναλήψεις. Καλα το παω προς το παρον!!
    Ηθελα να δώσω εμφαση στο πόσο σημαντικό είναι όταν έχεις ανθρώπους που υποστηρίζουν αυτό που κάνεις. Προχθές η μητέρα μου αγχώθηκε πιο πολύ απο μένα και με πανικοβληθηκε που μου είχε τελειώσει το γιαούρτι και το κοτατζ και τι θα κάνω. Αφου γελασα αρκετα, της είπα να ηρεμησει και οτι έχω και αλλες επιλογες χαχα!
    Σε αντίθεση με τον πατέρα μου που τον συνάντησα να πάμε για φαγητο (ομολογώ οτι με το μάτι δυσκολευτηκα λιγο με τις ποσοτητες) και γκρινιαζε γιατι δεν ηθελα να φαω και ψωμι και πατατες και τι ειναι αυτα που λεω. Φυσουσε και ξεφυσουσε και μου ελεγε πως θα καταφερω να παχυνω αν δεν τρωω 3 σουβλακια και 5 μπεργκερ!!! Παρολα αυτα επειδη βλεπει οτι ειμαι αγυριστο κεφαλι σταματησε καποια στιγμη.
    Το ζητουμενο σε αυτα που ειπα ειναι πως ειναι καλο να εχεις ανθρωπους γυρω σου που κι ας μην καταλαβαινουν κι ας τους φαινονται περιεργα αυτα που κανεις να ειναι διπλα σου.

  5. #65

    Join Date
    27-10-16
    Posts
    33

    Default

    Τα καθισματα ειναι πολυ καλή άσκηση για τα ποδια! Αντι για κοτατζ εγω παιρνω φινα χαμηλών λιπαρών. Εχει αρκετή πρωτεϊνη μέσα.

    Κατι πολυ σημαντικο. Διατάσεις στα ποδια σου κάνεις μετα απο τρέξιμο ή ασκησεις με βάρη ;;;; στα χέρια σου κάνεις μετα απο ασκησεις με βάρη ;;;

  6. #66
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Sonic30 View Post

    Κατι πολυ σημαντικο. Διατάσεις στα ποδια σου κάνεις μετα απο τρέξιμο ή ασκησεις με βάρη ;;;; στα χέρια σου κάνεις μετα απο ασκησεις με βάρη ;;;
    Ναι,
    διατασεις κανω παντα μετα την προπονηση. Ξερω πως ειναι πολυ σημαντικο και επισης νιωθω και πιο καλα αφου τις κανω. Οταν κανω ποδια ριχνω κ ενα πολυυυ χαλαρο περπατημα στον διαδρομο 5-10 να ηρεμησουν.
    Το φινα δεν το εχω δοκιμασει,θα του ριξω ομως μια ματια..το leerdamer διαλεγω συνηθως γιατι λεει κατευθειαν ανα φετα τα στοιχεια και με βολευει.

  7. #67
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Γεια σου ημερολογιο!!

    Σημερα ειχα χερακια κ ενθουσιαστηκα. Γιατι εκει που εκανα τα σετακια μου (καμψεις στην τροχαλια) ηθελε κ αλλο ενα παιδι να κανει. Ε τι να του πω να μην κανει?? Δεν γινεται! Τελος παντων το ζητουμενο ειναι πως καναμε εναλαξ κ απο την καλη του την καρδια εφτιαξε τα κιλα μου πριν κανω το δευτερο σετακι μου. Τελικα αυτο που βγηκε ειναι οτι μπερδευτηκε κ μου εβαλε 5 παραπανω. Ομως τα εβγαλα μια χαρα και χαρηκα. Οποτε αποφασισα οτι αφου μπορεσα θα συνεχισω ετσι ολη μου την προπονηση. Σε καθε ασκηση που ειχα εβαζα παραπανω κιλα και τις εβγαλα ολες. Λιγο παραπανω ζορι αλλα δεν με πειραξε. Αφου τα καταφερα ολα καλα..θα συνεχιζω πλεον ετσι!!
    Μονο στις εκτασεις με αλτηρες ορθια δυσκολευτηκα πολυυυυυ μονο 4 επαναληψεις καταφερα. Μα καλα απο 3 κατευθειαν 6 βρηκαν να πηγαινουν?? Πφφ...μαλλον την επομενη φορα ισως ξανακανω με τα τριαρακια κ παρω αλλα μπρατσετα κ ενα μονοκιλο για να τα καταφερω.

    Αυτα τα ολιγα...γυρισα εφαγα μπακαλιαρο με πατατουλα. Νοστιμοτατο! Τωρα μπανακι κ υπνο γιατι εχουμε κ σκληρο πρωινο ξυπνημα αυριο. Θα γινω εργατης να μεταφερω επιπλα.

    Καλο βραδυ λοιπον!!

  8. #68
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Καλημερα και σημερα..

    Από Δευτέρα καινούργια πράγματα..Φεύγω Πελοπόννησο για να ξεκινήσω δουλειά στο ξενοδοχείο.Υπάρχει γενικά ένα άγχος...
    Θα ετοιμάσω καινούργια διατροφή για να βολεύει στις ώρες της δουλειάς..παράλληλα θα πρέπει να ελαττώσω τις μέρες των προπονήσεων σε 3-4 για να μπορώ να ανταπεξέλθω
    στην δουλειά και να έχω δυνάμεις.
    Δυστυχώς επειδή εκεί που είμαι υπάρχει μόνο ένα γυμναστήριο δεν έχω άλλες επιλογές παρά να πηγαίνω σε εκείνο.Που από ότι τους πήρα τηλέφωνο με ενημέρωσαν ότι δεν είναι κλασσικό γυμναστήριο έχουν μόνο ένα πολυόργανο, αλτήρες και μπάρες. Περισσοτερο κάνουν ομαδικά με το βάρος του σώματος, trx και pilates με τα κρεβάτια.Επειδή είναι και μικρό γυμναστήριο θα πρέπει να κλείνω ραντεβού κάθε φορά για να μπορούμε να χωράμε χαχαχα!! Ελπίζω όλα να κυλήσουν καλά.

    Θα ανατρέξω πιο μετά στο τόπικ μου της διατροφής για ερωτήσεις σχετικά με το πως θα οργανωθώ στην διατροφή και κάτι άλλες απορίες.

    Σήμερα έχω πόδια στο γυμναστήριο που χρειάζομαι περισσότερη δουλειά..σιγά σιγά όλα θα γίνουν. Δεν βιάζομαι, έχω υπομονή και θα συνεχίσω για το καλύτερο..

  9. #69
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κλείσε ρε του χρόνου Χανιά να βρεις την υγειά σου :P
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #70
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Κλείσε ρε του χρόνου Χανιά να βρεις την υγειά σου :P
    Αυτο εχει ηδη κανονιστει. Εχω μιλησει απο φετος για του χρονου ;)
    Μη σου πω κιολας οτι αν με τρελανουν πελοποννησο θα κανω εμφανιση απο φετος χανια!!

  11. #71
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Πρωτη μερα σημερα στην καινουργια μου ζωη για τους επομενους 7 μηνες!!

    Φορτωσα το αμαξι με ολα τα απαραιτητα και αφου εφαγα πρωινο ξεκινησα.
    Ειχα ετοιμασει για τον δρομο σαντουιτσακι με κοτοπουλο και σε ταπερακι το μεσημεριανο μου ρυζι με κοτοπουλο και αγγουρακι γιατι θα εφτανα και θα πεινουσα.
    Εγκατασταση στο δωματιο και βρασιμο πατατας για να εχω ετοιμη για αυριο.
    Βραδυνο μπιφτεκακι με σαλατα.

    Αυριο εχω δουλειες. Πρωτο και σημαντικο το σουπερ μαρκετ για εφοδιασμο και μετα να παω να δω το γυμναστηριο επιτελους και απο κοντα.

    Πρεπει να οργανωθω με τα γευματα μου και για να πω την αληθεια εχω και λιγο αγχος. Δεν ειναι το ιδιο οπως θα ηταν αμα ημουν στο σπιτι μου. Θα προσπαθησω ομως οσο περισσοτερο μπορω γιατι η διατροφη και η γυμναστικη εχει μπει στην ζωη μου πλεον και δεν θελω τιποτα να την χαλαει.

    Αυτα για σημερα και καληνυχτα γιατι ειμαι ενα πτωμα..

  12. #72
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μπράβο για την επιμονή σου και καλή δύναμη στην νέα σου ζωή!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #73
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Καλή σεζόν να ευχηθώ, κουράγιο και υπομονή. Στην αρχή θα σαι λίγο ζόρικα, αλλά σταδιακά θα συνηθίσεις και θα σου είναι όλα ευκολάκι! Μην αγχώνεσαι καθόλου. Φρόντισε να είσαι συ καλά και όλα θα έρθουν.
    Πελοπόννησος, λατρεμένη Πελοπόννησος, θα είμαι τέλη Απρίλη για ένα 5μερο!

  14. #74
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλή δύναμη! Δες το ως μια ευκαιρία να δείξεις στον εαυτό σου πως οταν βαζεις εναν στοχο τον πετυχαίνεις!

  15. #75
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Σας ευχαριστω ολους..ειναι σημαντικο να βλεπεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που στηριζουν αυτο που κανεις. Η πρωτη εβδομαδα θα ειναι σιγουρα δυσκολη, ειδικα μεχρι να βρω τα πατηματα μου και το πως θα κινούμαι..Νομιζω πως σιγα σιγα θα την βρω την ακρη, πιστευω πως ολα ειναι θεμα οργανωσης.

    Σημερα πηγα στο σουπερ και ψιλογεμισα το μινι ψυγειακι που εχω.Εχω ενθουσιαστει με το σουπερ και τις προσφορες που εχεις απλως βγαζοντας καρτα για ποντους. Πχ. πηρα το τοταλ του κιλου 2.60 αυγα 6αδα 0,98

    Περασα και απο το γυμναστηριο..ειναι πολυυυυ μικρο χαχαχα.Γι αυτο πας με ραντεβου και καθε φορα ειναι 3 ατομα που κανουν προπονηση.Παραπανω δεν χωρανε!! Το καλο οτι ειναι κατι σαν περσοναλ οποτε θα εχω τον προπονητη πανω απο το κεφαλι μου συνεχεια.Πιλατες με κρεβατια εχει και απο οργανα 2 διαδρομους,1 ελλειπτικο και ενα πολυοργανο, μπαρες, αλτηρες, kettlebell και κατι που δεν εχω ξαναδει σαν σακος ειναι διαφορων κιλων. TRX και αυτα τα σχοινια που τα πας πανω κατω (δεν ξερω πως λεγονται) Ολα καινουργια και αυτο μ αρεσει.
    Απο τιμη λιγο κοψοκωλε πιστευω 60 το μηνα αλλα αυτο εχουμε αυτο θα παρουμε.Τριτη θα κανω το δοκιμαστικο γιατι χτυπησα αλλο ενα ταττοο πριν φυγω απο Αθηνα και θελω να επουλωθει καλυτερα.

    Ωρα για ετοιμασια γευματων για αυριο που ειναι και η πρωτη μερα δουλειας. Και μια φωτο απο το βραδυνο μου με καραφρεσκα αυγουλακια που μου εδωσαν
    Attachment 31909


    Δημητρα οντως ομορφη η Πελοποννησος, χρονο να εχεις για βολτες και ολα τελεια. Εχει τοσα να δεις..σου ευχομαι να περασεις καταπληκτικα. Ποιο μερος θα επισκεφτεις?

  16. #76
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Mάνη θα είμαι, Δυτική Λακωνική Μάνη. Γερολιμένα - Καλαμάτα θα διανυκτερεύσω .

    στο σημείο που είσαι και μη έχοντας άλλες επιλογές, μια χαρά είναι το γυμναστήριο.
    Του χρόνου Χανιά θα δεις τρελή διαφορά στις δυνατότητες που θα έχεις. Βέβαια, τα προϊόντα είναι λίγο τσιμπημένα αλλά θα βρεις άκρη. θα σε κατατοπίσει και ο Mazda.

    Καλή αρχή και καλή δύναμη! Μη μασάς για τίποτα
    Last edited by Demetra; 12-04-17 at 12:03.

  17. #77
    New Member
    Join Date
    03-01-17
    Location
    Athens
    Posts
    79

    Default

    Ημερολογιο καλημερα...μου ελειψες!!

    Ας μιλησω και λιγο πως εχουν τα πραγματα πλεον εδω!

    Αυτην την εβδομαδα ξεκινησα στο μινι γυμναστηριο που υπαρχει εδω μετα απο αποχη περιπου 20 ημερων. Δεν με εχει ενθουσιασει πολυ το gym αλλα αυτο εχω αυτο θα παρω τι να κανω.Θα του δωσω ευκαιρια μηπως φταινε οι πρωτες μερες και αργοτερα γινει πιο δυναμικο το προγραμμα.
    Εκανα και το αλλο προγραμμα που εχει με το πιλατες με τα κρεβατια και μου φανηκε καλυτερο να πω την αληθεια ενιωσα να πιανομαι περισσοτερο.
    Θα κανω την εγγραφη για ενα μηνα γιατι υπαρχει η περιπτωση να με μετακομισουν απο εδω που βρισκομαι και αν γινει αυτο με 10-15 λεπτα οδηγηση θα εχω την δυνατοτητα να παω σε οργανωμενο γυμναστηριο και να βρω την υγεια μου!
    Τωρα απο θεμα διατροφης τα καταφερνω καλυτερα εκτος απο το απογευματινο μου σνακ που ενω πιστευα οτι εν ωρα δουλειας θα προλαβαινα να τσιμπησω στα γρηγορα, τελικα δυσκολευομαι και αργω σχεδον 1 ωρα να το φαω. Θα πρεπει να σκεφτω κατι και για να οργανωθω καλυτερα.
    Σημερα και αυριο ρεπο και ευτυχως ολα κυλουν οπως πρεπει..

    Αυτα για σημερα..οποτε εχω χρονο θα ενημερωσω για τα νεοτερα ελπιζοντας οτι θα ειναι ολα καλα τα νεα


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το ημερολογιο μου
    By kos7 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-16, 19:58
  2. Το Ημερολόγιο Διατροφής Μου
    By kostantina in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 90
    Last Post: 25-02-15, 19:27
  3. Το Ημερολόγιο Μου
    By MikeSev in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 08-08-13, 22:27
  4. Το ημερολόγιο μου
    By nina papaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 583
    Last Post: 13-07-12, 18:22
  5. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 21:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •