Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 59
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    06-04-05
    Location
    Στο μπαλκονι του σπιτιου μου...
    Posts
    301

    Default Optisana Πρωτεϊνη & Βιταμίνες Από LIDL

    Σήμερα μελετούσα το καινούριο φυλλάδιο απο τα LIDDL.

    Kαι πέφτει το μάτι μου στις παρακάτω προσφορές....

    Optisana sports whey πρωτεινη σε γευση σοκολατα και βανιλια το 1κιλο στα 20ευρω

    Optisana κρεατινη 3000 με βιταμινες και μαγνησιο τα 80δισκια στα 144γραμμαρια στα 7 ευρω

    Optisana BCAA τα 80δισκια στα 75 γραμμαρια 7ευρω


    και αλλα πολλα (ισοτονικη σκονη, αναβαζοντα δισκια καφεινης-καρνιτινης, ετοιμο ροφημα πρωτεινης, ψωμι πρωτεινης, μακαρονια πρωτεινης)

    Τι αλλο θα δουμε ρε γαμωτο....
    Οχι οτι καποιες μαρκες απο αυτες που κυκλοφορουν είναι πιο φερέγγυες και πιο ποιοτικές, αλλά και μόνο στην ιδέα ότι είναι LIDDL κάτι παθαίνω
    PERSONAL RECORS
    BENCH PRESS 160 x 1
    FULL SQUAT 210 x 2
    DEAD LIFTS 230 x 1
    Clean and jurk 120 x 1

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Αυτο ρε παιδια που εχετε συνδεσει τα λιντλ με κακη ποιοτητα δεν ξερω που στηριζεται.Εγω βλεπω μια επιχειρηση που στηριζει την μικρη και μεσαια παραγωγη,με πιστοποιησεις σε πολλα προιοντα της και σοβαρο προφιλ γενικοτερα.Επισης οτι εχει τυχει να παρω(ρυζι,λαχανικα,κατεψυγμενα,σαλτσες και μπαχαρια)μου φαινονται εξαιρετικα και σε πολυ καλυτερες τιμες.

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ψωμί πρωτεΐνης;! Εγώ θα το δοκίμαζα :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Aπό το λινλτ ΟΥΤΕ χαρτί υγείας πλέον δεν θέλω.
    Κι όπως λέει και η παροιμία το φτηνό το κρέας, το τρώνε και τα σκυλιά.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Αυτο ρε παιδια που εχετε συνδεσει τα λιντλ με κακη ποιοτητα δεν ξερω που στηριζεται.Εγω βλεπω μια επιχειρηση που στηριζει την μικρη και μεσαια παραγωγη,με πιστοποιησεις σε πολλα προιοντα της και σοβαρο προφιλ γενικοτερα.Επισης οτι εχει τυχει να παρω(ρυζι,λαχανικα,κατεψυγμενα,σαλτσες και μπαχαρια)μου φαινονται εξαιρετικα και σε πολυ καλυτερες τιμες.
    Τα λεφτα πανε κατευθειαν Γερμανια οποτε η ελληνικη οικονομια δεν στηριζεται.Ο,τι εχω παρει σε συσκευες κ.τ.λ δεν βγαζει μηνα χωρις προβλημα...Απο τροφιμα δεν εχω δοκιμασει τιποτα.Αν ειναι σοβαρες οι εταιρειες πιστοποιησης ή οποιος βαζει τη σφραγιδα, ισως το ξανασκεφτω
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  6. #6
    Pumping Iron MikeSar's Avatar
    Join Date
    23-11-15
    Location
    Καβάλα-Λαμία
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Τα λεφτα πανε κατευθειαν Γερμανια οποτε η ελληνικη οικονομια δεν στηριζεται.Ο,τι εχω παρει σε συσκευες κ.τ.λ δεν βγαζει μηνα χωρις προβλημα...Απο τροφιμα δεν εχω δοκιμασει τιποτα.Αν ειναι σοβαρες οι εταιρειες πιστοποιησης ή οποιος βαζει τη σφραγιδα, ισως το ξανασκεφτω
    Αυτο για τις συσκευες δεν ξερω ποσο ισχυει. Εχω την ζυγαρια των φαγητων μου πανω απο χρονο και δουλευει αψογα,εχω την ξυρηστικη μου και δουλευει αψογα(τουλαχιστο 2 χρονια).
    Δυστηχως ή ευτηχως εγω ψωνιζω τα παντα απο εκει. Που θα βρεις φιλετο στηθος 1050γρ με 5.5ε;
    Last edited by MikeSar; 02-02-17 at 18:14.
    Sometimes a new beginning
    is even better
    than a Happy Ending!

  7. #7
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Το Lidl ειναι μια σοβαρη γερμανικη επιχειριση, που πολλα προιοντα του ειναι ελληνικα.
    Καθε επιχειριση που δραστηροποιειται στην Ελλαδα υποκειται στους ιδιους ελεγχους, λειτουργει κατω απο το ιδιο πλαισιο νομων και οι οποιες πιστοποιησεις ειναι ευρωπαικες οπως ολων των επιχειρησεων.
    Το οτι εχουμε συνδεσει το φτηνο με το κακο προιον ισως εχει οδηγησει στο να εχουμε τις υψηλοτερες τιμες σουπερ μαρκετ ανα την ευρωπη.
    Οποιος εχει περασει καποιες μερες στη Γερμανια θα δει οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των γερμανων ψωνιζει απο τετοιου ειδους σουπερ μαρκετ.

    Και μαλιστα, τα λεφτα δεν πανε στη γερμανια, παρα καποιο ποσοστο τους. Εχει κεντρικα γραφεια στην ελλαδα, με ελληνες υπαλληλους, καλοπληρωμενους με υπερωριες, ασφαλειες κλπ που λιγες ελληνικες επιχειρησεις προσφερουν. Δε βρισκω λογο να μην δωσω τα λεφτα μου σε μια τετοια επιχειρηση, που απασχολει καλοπληρωμενους ελληνες, εφαρμοζει τους νομους, στηριζει μικρομεσαιες ελληνικες επιχειρησεις και λογω του αριστου logistics προσφερει καλες τιμες.
    My two cents...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φάτε στήθος κοτόπουλο από λινλτ που είναι πιο άγευστο κι από σόλα και μετά ελάτε να μου τα ξαναπείτε

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Φάτε στήθος κοτόπουλο από λινλτ που είναι πιο άγευστο κι από σόλα και μετά ελάτε να μου τα ξαναπείτε
    Δοκίμασα των LIDL και του Μιμίκου. Καμμία διαφορά γευστικά!

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πάω πάσο! Εξάλλου η γεύση και η εκτίμηση της ποιότητας ειναι υποκειμενικό.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Τα λεφτα πανε κατευθειαν Γερμανια οποτε η ελληνικη οικονομια δεν στηριζεται.Ο,τι εχω παρει σε συσκευες κ.τ.λ δεν βγαζει μηνα χωρις προβλημα...Απο τροφιμα δεν εχω δοκιμασει τιποτα.Αν ειναι σοβαρες οι εταιρειες πιστοποιησης ή οποιος βαζει τη σφραγιδα, ισως το ξανασκεφτω
    Δεν στηρίζεται;Και αν αύριο πχ μποϊκοτάρουμε όλοι τα λιντλ και κλείσουν ας πούμε,οι χιλιάδες υπάλληλοι τι θα γίνουν;Εκτός αν αυτοί είναι γερμανοι ή εκτός αν έχουμε την ψευδαίσθηση ότι θα τους απορροφήσουν τα υπόλοιπα σούπερ μάρκετ,τα οποία στο σύνολο τους είναι ζημιογόνα και πάνε κατά διαόλου .

  12. #12
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Γενικά το Lidl είναι άνισο ποιοτικά. Έχει από πολύ καλά προϊόντα π.χ. το μπασμάτι του, τα γιαούρτια ΓΑΛΠΟ που είναι ΜΕΒΓΑΛ. τα αγγουράκια τουρσί (νιαμ νιαμ καιρό έχω να τα φάω) μέχρι σαβούρες. Και δεν είναι σε όλα φτηνός, έχει και κάποια σε νορμάλ τιμές και αρκετά καλά. Αλλά στη μαναβική για παράδειγμα που έχει κυρίως ελληνικά, είναι σε αρκετά πιο ακριβός από άλλα super markets (όσο για σύγκριση με λαϊκή δεν υπάρχει, στα περισσότερα είναι αρκετά πιο ακριβός).

    Για συγκεκριμένες αγορές δεν είναι κακό.

    Όσο για την πρωτεΐνη, το πιο πιθανό είναι να είναι από Τσεχία, οι Τσέχοι οι Ούγγροι και οι Πολωνοί μου φαίνεται έχουν πάρει πολύ μεγάλο μερίδιο της αγοράς δουλεύοντας φασόν (και για αγγλικές και γερμανικές και άλλες εταιρίες).

  13. #13
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Quote Originally Posted by kusta80 View Post
    Το Lidl ειναι μια σοβαρη γερμανικη επιχειριση, που πολλα προιοντα του ειναι ελληνικα.
    Καθε επιχειριση που δραστηροποιειται στην Ελλαδα υποκειται στους ιδιους ελεγχους, λειτουργει κατω απο το ιδιο πλαισιο νομων και οι οποιες πιστοποιησεις ειναι ευρωπαικες οπως ολων των επιχειρησεων.
    Το οτι εχουμε συνδεσει το φτηνο με το κακο προιον ισως εχει οδηγησει στο να εχουμε τις υψηλοτερες τιμες σουπερ μαρκετ ανα την ευρωπη.
    Οποιος εχει περασει καποιες μερες στη Γερμανια θα δει οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των γερμανων ψωνιζει απο τετοιου ειδους σουπερ μαρκετ.

    Και μαλιστα, τα λεφτα δεν πανε στη γερμανια, παρα καποιο ποσοστο τους. Εχει κεντρικα γραφεια στην ελλαδα, με ελληνες υπαλληλους, καλοπληρωμενους με υπερωριες, ασφαλειες κλπ που λιγες ελληνικες επιχειρησεις προσφερουν. Δε βρισκω λογο να μην δωσω τα λεφτα μου σε μια τετοια επιχειρηση, που απασχολει καλοπληρωμενους ελληνες, εφαρμοζει τους νομους, στηριζει μικρομεσαιες ελληνικες επιχειρησεις και λογω του αριστου logistics προσφερει καλες τιμες.
    My two cents...
    Οκ δεν θα διαφωνησω με το κομματι της πιστοποιησης,προφανως το εχεις ψαξει παραπανω.Ουτε λεω οτι θα κοιταξω να πληρωσω παραπανω λογω 'brandname' καποιου προιοντος,αλλα σιγουρα θα προτιμουσα μια μαρκα π.χ.μαράτα (δεν κανω καμια διαφημιση απλα αυτο μου ρθε) παρα να παρω ενα ρυζι με ενα ονομα που δεν μπορω καλα καλα να προφερω. Τι ποσοστο χρηματων μενει εδω δεν νομιζω μπορουμε να το γνωριζουμε ,αυτο παντως εχω ακουσει προσωπικα απο κοσμο που το εψαξε.
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  14. #14

    Default

    Tο γαλα γαλπο του lidl το ελληνικο το 1,5% γραφει επάνω οτι παραγεται by ΜΕΒΓΑΛ.
    Το γιαουρτι το 2% του κιλου που ήταν ευρωφαρμα ελληνικο κι'αυτο γραφει πανω ότι παρασκευαζεται by ΚΟΛΙΟΣ. Δυστυχώς το κολιος δε μου αρέσει καθολου και έχει και 8,5% πρωτεΐνη εναντι του ευρωφαρμα που ήταν πριν με 9,5% πρωτεΐνη και πιο σφιχτο και πιο νοστιμο.
    Last edited by minotavros; 02-02-17 at 21:16.

  15. #15
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Δε ξερω αν υσχιει αυτο που θα πω....δουλευω σε εταιρεια εμποριου (α.β.ε.ε.) ,ατομο απο τα γραφεια (αδερφη του αφεντικου) με εχει πει πως τα lidl, αν ενα πρωιον ειναι μουφα δε το επιστρεφουν και ουτε το πληρωνουν...! Οποτε αν υσχιει (μεγαλο αν) τοτε ο προμηθευτής το σκέφτεται 2 και 3 φορες να στηλει μουφα πρωιοντα. Απο κει και περα αν ειναι μουφα και μπαινει στα ραφια ειναι κι αυτο αξιο αποριας οποτε δε το πολυπιστευω!!
    Ναι μεν το lidlδινουν σε σχεση με αλλες αποθηκες/σουπερ μαρκετ καλυτερους μισθους με υπερωριες πληρωμενες και μπλα.μπλα μπλα...αλλα εγω προσωπικα απο αποψη πατριωτισμου δε παιρνω ουτε χαρτομαντηλα απο εκει :P

  16. #16
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by minotavros View Post
    Tο γαλα γαλπο του lidl το ελληνικο το 1,5% γραφει επάνω οτι παραγεται by ΜΕΒΓΑΛ.
    Το γιαουρτι το 2% του κιλου που ήταν ευρωφαρμα ελληνικο κι'αυτο γραφει πανω ότι παρασκευαζεται by ΚΟΛΙΟΣ. Δυστυχώς το κολιος δε μου αρέσει καθολου και έχει και 8,5% πρωτεΐνη εναντι του ευρωφαρμα που ήταν πριν με 9,5% πρωτεΐνη και πιο σφιχτο και πιο νοστιμο.
    Δε νομιζω να υπαρχει γιαουρτι με περισσοτερη πρωτεινη απο το total 2%...και γευστικοτατο :D

  17. #17
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Στην γερμανια το Lidl και το Aldi θεωρείται τελευταία επιλογή για ψώνια πάντως. Πάνε γιατί απλά δεν έχουν κάποιο άλλο κοντά. Ο λόγος είναι απλός, μπορούν τα βρουν στην ίδια τιμή κάτι πιο καλό ποιοτικά.
    Δεν έχω ψωνίσει ποτέ από Lidl εδώ στην Γερμανία οπότε δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη.

    Gesendet von meinem ONEPLUS 3 mit Tapatalk.
    Obese To Fit

  18. #18
    Pumping Iron orck's Avatar
    Join Date
    27-02-16
    Location
    Παλαιο Φαληρο
    Posts
    321

    Default

    Διαβαζω τα ιδια σχολια ΠΑΝΤΟΥ για τα λεφτα που πανε στο εξωτερικο (ενω ο Μαρινοπουλος που οι κακες γλωσσες λενε οτι τα εστελνε στο Μαιαμι ΗΠΑ, ειναι εθνικος ευεργετης), για την ποιοτητα των προιοντων (οταν τα αλλα καταστηματα φτιαχναν προιοντα ιδιωτικης ετικετας δεν τρεχει τιποτα), οτι ειναι γερμανικο (ενω ο ΑΒ ειναι ελληνικοτατος).
    Για τις πρωτεινες και τα αλλα συμπληρωματα δεν διαβασα τιποτα.

    Ειδα οτι το αποστειρωμενο ασπραδι Eggpro σε δυο γευσεις εχει 1,09? που ειναι πολυ καλυτερη τιμη απο το 1,70? που ειδα το ιδιο προιον στον Σκλαβενιτη. Θα παρω ενα απο καθε γευση για να δω πως ειναι αυτο το πραγμα. Ελπιζω να μην μοιαζει με μυξα...
    Οι τιμες στις πρωτεινες δεν με συγκινησαν, δεν τις θεωρω καλες. Bεβαια το κοινο που απευθυνονται εχει στο μυαλο του κατι πρωτεινες απο τα φαρμακειο που ειναι τραγικα ακριβες (δειτε ποσο εχει μια μαρκα whey to go). Πιστευω οτι θα μεινουν τα περισσοτερα στα ραφια, φοβουμενοι τα αναβολικα :) :) :)
    Παναγιωτης

  19. #19
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Ο ΑΒ τα οσπρια (και ρυζι αν θυμαμε καλα) με κωδικο 365 συγκεκριμενα του τα προμυθευουμε εμεις και μπορω με βεβαιοτητα να σας πω πως ειναι ελληνικα :D τα υπολοιπα δε ξερω

  20. #20
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Όπως γράφτηκε παραπάνω τα lidl στην Γερμανία τα έχουν του κωλου που λένε.

    Τωρα οποίος θέλει να παρει συμπληρώματα που δε τα ξέρει ουτε η μάνα τους επειδή ειναι φτηνά... go on!!!


    Sent from my iPad using Tapatalk

  21. #21
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Αυτο για τις συσκευες δεν ξερω ποσο ισχυει. Εχω την ζυγαρια των φαγητων μου πανω απο χρονο και δουλευει αψογα,εχω την ξυρηστικη μου και δουλευει αψογα(τουλαχιστο 2 χρονια).
    Δυστηχως ή ευτηχως εγω ψωνιζω τα παντα απο εκει. Που θα βρεις φιλετο στηθος 1050γρ με 5.5ε;
    Φιλε μου πλεον σε κάποια κρεοπωλεία βρίσκεις στηθος φιλέτο με 5.5 ευρώ το κιλό, για παράδειγμα στο Ρουσση.

    Υπαρχουν και αλλες επιλογές, παλαιοτερα πήγαινα με καροτσάκι λαικής στη βαρβάκειο και επαιρνα 25 κιλα κοτοπουλο για να βγάλω το μήνα που και εκει βρίσκεις αρκετα οικονομικά, οπως επίσης και στο Μάκρο που θεωρώ οτι εχει την καλυτερη ποιοτητα απο οσα προανέφερα γιατι σιγουρα δε θα παρεις ποτέ κρεας που το εχουν παγώσει και ξεπαγώσει.

  22. #22
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Quote Originally Posted by MikeSar View Post
    Αυτο για τις συσκευες δεν ξερω ποσο ισχυει. Εχω την ζυγαρια των φαγητων μου πανω απο χρονο και δουλευει αψογα,εχω την ξυρηστικη μου και δουλευει αψογα(τουλαχιστο 2 χρονια).
    Δυστηχως ή ευτηχως εγω ψωνιζω τα παντα απο εκει. Που θα βρεις φιλετο στηθος 1050γρ με 5.5ε;
    4.5-5 ευρω το κιλο μπορει να βρει καποιος -στην Αθήνα τουλαχιστον- σε κρεοπωλειο ή στη βαρβακειο.
    Προσωπικα παντως θα δοκιμασω το παστεριωμενο ασπραδι με γευση,καλο ακουγεται σαν ιδεα...Τωρα τα υπολοιπα,ας μεινουμε στην MyProtein

  23. #23
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    4.5-5 ευρω το κιλο μπορει να βρει καποιος -στην Αθήνα τουλαχιστον- σε κρεοπωλειο ή στη βαρβακειο.
    Προσωπικα παντως θα δοκιμασω το παστεριωμενο ασπραδι με γευση,καλο ακουγεται σαν ιδεα...Τωρα τα υπολοιπα,ας μεινουμε στην MyProtein
    Μια χαρα πινονται και οι 2 γευσεις, αν βαλεις και λιγη πρωτεινη μεσα τοτε εχεις σουπερ ροφηματακι! και οπως ειπωθηκε παραπανω ακριβως το ιδιο εχει σκλαβενιτης και ΑΒ στα 1,70

  24. #24
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Τα ασπραδια τα εχει και το MyMarket σε ολες τις γευσεις.

  25. #25
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Τα ροφήματα πρωτεΐνης τα είδα σήμερα, μουφέξ είναι

  26. #26
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Θα μοιραστω την αποψη μου σαν καταναλωτης, οικονομολογος και παραγωγος φρουτων.
    Ακομη κι αν πιστευει καποιος πως τα κερδη του Lidl πανε ολα στο εξωτερικο ας αναλογιστουμε
    1)Το προσωπικο που απασχολει το Lidl δεν το φερνει απ την γερμανια. Συμμετεχει στην αγορα εργασιας και εξυπηρετει ελληνικο προσωπικο.
    2)Καποια προιοντα του οπως το Γαλπο παραγεται και συσκευαζεται για το Lidl απο ελληνικες εταιριες, συμβαλλοντας στην αυξηση της παραγωγικοτητας των εταιριων αρα και της οικονομιας.]
    3)Λαχανικα και φρουτα δεν τα εισαγει ολα. Παιρνει πολλα απο εγχωριους παραγωγους και τα πουλαει στην τιμη που τα πουλαει. Με συμφερει? οχι γιατι επιλεγει να ναι ανοιχτο κυριακες η να ριχνει τιμες σε προιοντα που πουλαμε κι εμεις οικογενειακως η οι αλλοι παζαριωτες αλλα δεν μπορω να παραγνωρισω οτι η αδιαθετη ισως παραγωγη καποιου βρισκει τροπο να διανεμηθει εστω και υπερτιμημενη.
    4)Δεν ειναι σπονσορας μου το Lidl και οπως κανω με τις αλλες αλυσιδες σουπερμαρκετ, οταν εχει καποια προσφορα η κατι σε προσφορα η σε καλη τιμη θα το προτιμησω οπως θα προτιμησω τον Γαλαξια για καποια αλλα προιοντα που αρεσουν, ειδικα στο ψωμι.
    5)Η ποιοτητα ειναι μεγαλη ιστορια. Ειμια σιγουρος μονο για ατομα που ξερω και για τα δικα μου προιοντα. Αν δεν εχω τον "κρεοπωλη μου" η τον "κοτοπουλα μου" δεν πα να μου φερεις κοτοπουλο απο ΑΒ ειτε απο Lidl. Δεν μου κανει διαφορα. Το ιδιο τα αυγα. Το ιδιο και το μαρουλι. Το ιδιο και το μηλο. Για τα δικα μου ξερω τι βαζω και ξερω ποσο ακριβα το πληρωνω για αυτα που δεν βαζω αλλα τουλαχιστον δεν το πουλαω με το κεφαλι κατω οταν θα με ρωτησουν αν το χω μπουκωσει στα φαρμακα για να κρατιεται.
    6)Για τις αλυσιδες που "δεν βγαζουν τα κερδη στο εξωτερικο" καλο ειναι να αναλογιστουμε κατα ποσο ισχυει αυτο. Το τι παιζεται απο εισαγωγες και το πως "επανεπενδυεται" το κερδος , ειναι χαμος ολοκληρος.

    Συμπερασματικα, βρισκεις κατι που σ αρεσει και εχει καλο λογο ποιοτητας/κοστους, go for it. Οσο για την πρωτεινη, ισως παρω να δοκιμασω ετσι για την γευση. Αν θα παιρνα μονιμα?οχι. Γιατι προμηθευομαι απ την myprotein που 1)εχει χαμηλο κοστος 2) ποικιλια 3) αξιοπιστια. Ειμαι καλυμενος και γι αυτο συνεχιζω. Για αυτον τον λογο ομως. Οχι γιατι δεν μου καθεται το Lidl και την ιδια αντιμετωπιση θα ειχα για καποια εταιρια με "υπερπροσφορα" πρωτεινης.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  27. #27
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Διαβαζω τα ιδια σχολια ΠΑΝΤΟΥ για τα λεφτα που πανε στο εξωτερικο (ενω ο Μαρινοπουλος που οι κακες γλωσσες λενε οτι τα εστελνε στο Μαιαμι ΗΠΑ, ειναι εθνικος ευεργετης), για την ποιοτητα των προιοντων (οταν τα αλλα καταστηματα φτιαχναν προιοντα ιδιωτικης ετικετας δεν τρεχει τιποτα), οτι ειναι γερμανικο (ενω ο ΑΒ ειναι ελληνικοτατος).
    ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  28. #28
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Ειδα οτι το αποστειρωμενο ασπραδι Eggpro σε δυο γευσεις εχει 1,09? που ειναι πολυ καλυτερη τιμη απο το 1,70? που ειδα το ιδιο προιον στον Σκλαβενιτη. Θα παρω ενα απο καθε γευση για να δω πως ειναι αυτο το πραγμα. Ελπιζω να μην μοιαζει με μυξα...
    Δεν μοιάζουν με μύξα, πίνεται ευχάριστα αλλά ΜΌΝΟ κρύο!!!!
    Αν κάνεις το λάθος και το αφήσεις εκτός ψυγείου για κάποια ώρα, μετά δε πίνεται!
    Έντονη μυρωδιά αυγουλίλας αν ζεσταθεί!
    Μόνο κρύο!!!!
    Τώρα για τις γεύσεις, θεωρώ τη φράουλα κορυφή σε σχέση με τη μπανάνα. Ωραία γεύση και άρωμα φράουλας ενώ η μπανάνα, για τα δικά μου γούστα δε πίνεται ευχάριστα! Από άρωμα είναι σούπερ αλλά από γεύση, σου αφήνει κάτι άσχημο.
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  29. #29
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-02-17
    Posts
    2

    Default

    Εδω το θ.εμα μας δεν είναι τα lidl και η άποψη που έχετε γι αυτά.Ειναι η πρωτεινη optisana,αν ξερετε κάτι, που ρωτησε ο φιλος και μόνο 2 άτομα γράψανε γι αυτη.
    Quote Originally Posted by eidolara View Post
    Σήμερα μελετούσα το καινούριο φυλλάδιο απο τα LIDDL.

    Kαι πέφτει το μάτι μου στις παρακάτω προσφορές....

    Optisana sports whey πρωτεινη σε γευση σοκολατα και βανιλια το 1κιλο στα 20ευρω

    Optisana κρεατινη 3000 με βιταμινες και μαγνησιο τα 80δισκια στα 144γραμμαρια στα 7 ευρω

    Optisana BCAA τα 80δισκια στα 75 γραμμαρια 7ευρω


    και αλλα πολλα (ισοτονικη σκονη, αναβαζοντα δισκια καφεινης-καρνιτινης, ετοιμο ροφημα πρωτεινης, ψωμι πρωτεινης, μακαρονια πρωτεινης)

    Τι αλλο θα δουμε ρε γαμωτο....
    Οχι οτι καποιες μαρκες απο αυτες που κυκλοφορουν είναι πιο φερέγγυες και πιο ποιοτικές, αλλά και μόνο στην ιδέα ότι είναι LIDDL κάτι παθαίνω

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by paulsen View Post
    Εδω το θ.εμα μας δεν είναι τα lidl και η άποψη που έχετε γι αυτά.Ειναι η πρωτεινη optisana,αν ξερετε κάτι, που ρωτησε ο φιλος και μόνο 2 άτομα γράψανε γι αυτη.

    Kαταρχήν καλως όρισες στο φόρουμ.

    Δεν μας έγραψες όμως και τη δική σου άποψη για την πρωτεϊνη.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή-Βιταμίνες-Πρωτεϊνη Στο Ταξίδι/Αεροπλάνο
    By memory in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 18-10-14, 17:42
  2. Τυρί Cottage Του LIDL
    By pan0s in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 18-07-13, 13:14
  3. Milbona Semi-Skimmed Milk 1,5% (Lidl)
    By dimitris.king in forum Off Topic
    Replies: 6
    Last Post: 13-01-13, 21:06
  4. Πρωτεινη και βιταμινες
    By chris13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-09, 06:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •