Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-02-17
    Posts
    1

    Default SOS! Κολύμβηση και βαράκια μέρα παρά μέρα?

    Καλημέρα σας, Έχω ξεκινήσει γυμναστική στο σπίτι με αλτήρες και πάγκο τον τελευταίο μήνα και έχω χάσει 7 κιλά, οπότε τώρα είμαι 20 χρονών, 97 κιλά και ύψος 1,79. Η διατροφή μου τον τελευταίο μήνα αποτελείται κυρίως από δημητριακά ολικής άλεσης,όσπρια,σαλάτες, φρούτα, κρέας, αυγά, γιαούρτι με 2% λιπαρά, και το πολύ μία φέτα μαύρο ψωμί την ημέρα. Ξεκίνησα χθες κολύμβηση και έχω την εξής απορία. Υπάρχει η δυνατότητα να πηγαίνω μία μέρα κολυμβητήριο και μία μέρα να κάνω γυμναστική με βαράκια στο σπίτι; Τί θα πρέπει να αλλάξω στη διατροφή μου προκειμένου να μπορώ να ανταπεξέλθω και στις 2 αυτές ασχολίες, με δεδομένο ότι η κολύμβηση χρειάζεται πολλούς υδατάνθρακες;

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-06-16
    Posts
    123

    Default

    Καλημέρα,κατά την ταπεινή μου άποψη τρως λίγο για να έχεις χάσει 7 κιλά μέσα σε 1 μήνα. Από ότι έχω καταλάβει και εγώ τα κιλά πρέπει να χάνονται με πιο αργους ρυθμούς. Επίσης πρέπει να μετράς θερμίδες για να ξέρεις πόσο τρως και στην συνέχεια να βρεις το bmr σου ώστε να ξέρεις τι χρειάζεται να τρως από εδώ και πέρα για να χάνεις τα κιλά πιο σταδιακά. Κάτσε και διάβασε στο φόρουμ τα sticky θέματα για να μάθεις πως να φτιάξεις μια διατροφή στα δικά σου μέτρα και με βάση τον στόχο που έχεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μερα παρα μερα η καθε μερα βαρη??
    By iwannart in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 17-09-13, 07:17
  2. 2 μέρες ον και 2 μέρες οφ η μέρα παρά μέρα προπόνη
    By ricky_bobby in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-07, 17:49
  3. 1η μέρα στο gym..
    By toxic27 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 10-05-06, 07:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •